Skupina Smartwings, do ktorej patria letecké spoločnosti Smartwings a ČSA, prepravila na svojich linkách minulý rok 8,2 milióna cestujúcich. Oproti predchádzajúcemu roku je to takmer o 8 % menej. Dôvodom je najmä zákaz prevádzky lietadiel 737 MAX od firmy Boeing. Uviedla to hovorkyňa Smartwings Group Vladimíra Dufková, ktorú citoval server novinky.cz.
Doprava | 17. 01. 2020
Nemecká automobilka Volkswagen dostala v Poľsku pokutu za zavádzanie spotrebiteľov. Je to ďalšia pokuta pre VW v súvislosti s emisnou kauzou, ktorá prepukla pred viac než štyrmi rokmi.
Ostatní | 17. 01. 2020
Predaj nových áut v Európskej únii (EÚ) aj v decembri 2019 vzrástol, už štvrtý mesiac po sebe, a dosiahol nový rekord pre tento mesiac. Prispel k tomu aj veľký dopyt po prémiových automobiloch a tiež rast predaja vo všetkých krajinách Európskej únie (EÚ). Informovalo o tom vo štvrtok Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA).
Ostatní | 17. 01. 2020
Trvalo udržateľná výstavba kancelárskych budov, ale aj ich technologická vyspelosť. Presne to sú čoraz viac rastúce trendy v oblasti dnešného Real Estate nielen z pohľadu majiteľov budov, ale aj samotných zamestnancov. Unikátny prieskum PROPTECH INDEX 2019, ktorý realizovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE, odzrkadľuje aktuálny stav technologických inovácií a digitálnych riešení v kancelárskych budovách v celom CEE regióne vrátane Slovenska. Aké najzaujímavejšie zistenia prieskum odhalil?
Nemovitosti | 16. 01. 2020
Finálny a záväzný termín dokončenia modernizácie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave vo všetkých etapách je 12. september 2020. Informuje o tom bratislavská mestská časť Dúbravka na sociálnej sieti s tým, že v stredu (15. 1.) bol kontrolný deň na radiále. Dúbravskú samosprávu zaujímali najmä termíny, návrat premávky električiek do mestskej časti i plánovaná združená zastávka a prestavba podchodu Damborského.
Doprava | 16. 01. 2020
Teploty pod nulou, sneh, vlhkosť a soľ na cestách – zima je ťažké obdobie nielen pre vodičov, ale aj pre ich autá. I keď tá tohtoročná začala mierne, dá sa očakávať, že asi príde jej doba, a preto nastanú vonkajšie podmienky ovplyvňujúce zavesenie alebo karosériu áut. Experti zo siete ProfiAuto Service pripravili zoznam piatich najčastejších zimných porúch, s ktorými jazdia vodiči do autoservisu.
Doprava | 16. 01. 2020
Infosys (NYSE: INFY), svetový líder v oblasti digitálnych služieb novej generácie, uzavrel partnerstvo so svetovým lídrom v riešení multimodálnych dodávateľských reťazcov a európskou jednotkou v oblasti automobilové logistiky spoločnosťou GEFCO, aby v budúcich 5 rokoch podporil digitálnu transformáciu logistickej skupiny.
IT | 15. 01. 2020
Francúzska skupina PSA Peugeot Citroën, vlastník nemeckej automobilky Opel, v nej plánuje zrušiť až 4100 pracovných miest. Informovala o tom agentúra Bloomberg s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.
Doprava | 15. 01. 2020
Najvhodnejším riešením pre trasovanie diaľnice D4 v úseku Bratislava-Rača–Bratislava-Záhorská Bystrica vrátane tunela pod Malými Karpatmi je variant V3a, ktorý ráta s verejnosťou požadovaným prekrytím vyústenia diaľnice v blízkosti obce Marianka. Vyplýva to zo správy o hodnotení navrhovanej činnosti, ktorá bola zverejnená v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).
Doprava | 15. 01. 2020
Partnerstvo medzi Renaultom a Nissanom „nie je mŕtve“. Uviedol to v utorok prezident aliancie Jean-Dominique Senard po správach o jej možnom rozpade v dôsledku škandálu bývalého šéfa Carlosa Ghosna.
Ostatní | 14. 01. 2020
Vedenie amerického výrobcu lietadiel Boeing preberá od pondelka David Calhoun. Post získal po odchode Dennisa Muilenburga, ktorý doplatil na krízu spoločnosti spojenú s lietadlami 737 MAX.
Lidské zdroje | 14. 01. 2020

   Ďalšie články >>