Bratislavský mestský dopravca - Dopravný podnik Bratislava (DPB) - získal eurofondy na projekt obnovy a doplnenia prístreškov na zastávkach MHD. Z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) dostane takmer dva milióny eur na vyše 100 prístreškov. DPB ich chce obnoviť vyše 200. Po podpise zmluvy o tom informovali vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) a primátor Bratislavy Matúš Vallo.
Doprava | 07. 12. 2021
Predaj nových áut v Británii minulý mesiac vzrástol, prvýkrát za päť mesiacov. Stále je však takmer o tretinu nižší ako päťročný priemer pred pandémiou nového koronavírusu v dôsledku pretrvávajúceho nedostatku čipov. Ukázali to redbežné údaje britského Združenia výrobcov a predajcov áut (SMMT).
Doprava | 07. 12. 2021
V rámci výstavby predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke sa začali prvé práce. Spustený bol výrub stromov v časti Janíkov dvor. V križovatke Pajštúnska– Tupolevova si zároveň zhotoviteľ postavil zariadenie staveniska (kontajnerové bunky) pre riadenie a manažment výstavby trate. Informuje o tom hlavné mesto.
Doprava | 07. 12. 2021
Právna úprava v SR by sa mala pripraviť na napredujúci pokrok v oblasti inteligentnej mobility využívajúcej automatizované systémy. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR preto chystá návrh zákona, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti s rozvojom automatizovaných vozidiel. Predbežná informácia k návrhu zákona bola zverejnená na legislatívno-právnom portáli Slov-lex. Pripomienkovanie by sa malo začať v januári budúceho roka.
Doprava | 06. 12. 2021
Vianočný trolejbus začne v uliciach Žiliny jazdiť v pondelok (6. 12.). Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) nasadí na Mikuláša najnovší typ trolejbusu s pomocným batériovým pohonom. Vďaka tomu sa prvýkrát v histórii objaví aj v prímestských častiach Žiliny, do ktorých premávajú iba autobusové linky mestskej hromadnej dopravy (MHD). DPMŽ o tom informoval na svojej internetovej stránke.
Doprava | 06. 12. 2021
Po požehnaní budhistickými mníchmi otvoril laoský premiér Phankham Viphavanh v piatok (3. 12.) čínsku železnicu v hodnote 5,9 miliardy USD (4,57 miliardy eur). Spája izolovaný hornatý Laos s južnou Čínou a jej cieľom je zvýšiť obchodnú výmenu.
Doprava | 06. 12. 2021
Mesto Šurany v okrese Nové Zámky má novú okružnú križovatku. Vznikla v bode kríženia ciest II/580 Šurany – Levice, III/5801 smer Lipová – Hasičská ulica a ulica M. R. Štefánika rekonštrukciou pôvodnej križovatky, na mieste ktorej vznikla nová okružná križovatka. Stavebné práce zahŕňali aj prekládku inžinierskych sietí.
Doprava | 03. 12. 2021
Harmonogram prípravy a výstavby projektov železničnej infraštruktúry z dielne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR bol stiahnutý zo stredajšieho rokovania vlády. Príprava projektov podľa harmonogramu by mala umožniť systematicky realizovať projekty s najvyššou hodnotou za peniaze.
Doprava | 03. 12. 2021
Tlak na výrobcov automobilov, aby urýchlili prechod na elektrické vozidlá, potenciálne ohrozuje pracovné miesta a kvalitu vozidiel. Vyhlásil to v stredu generálny riaditeľ spoločnosti Stellantis Carlos Tavares, podľa ktorého majú výrobcovia problémy zvládnuť vyššie náklady na výrobu elektromobilov.
Doprava | 02. 12. 2021
Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR by mohlo poskytnúť príspevok na zabezpečenie nevyhnutnej leteckej dostupnosti aj v roku 2022. Novela zákona o odplatách a o poskytovaní príspevku v civilnom letectve, ktorú v stredu schválila vláda, má predstavovať právny základ pre túto možnosť. Kabinet navrhuje, aby Národná rada (NR) SR novelu zákona prerokovala v skrátenom legislatívnom konaní.
Doprava | 02. 12. 2021
II. ročník dvojdňovej medzinárodnej konferencie, AUTONOMOUS VEHICLES SUMMIT Slovakia, ktorá je najväčším podujatím v strednej a východnej Európe (CEE) zameraným na autonómne vozidlá (AVs) sleduje trendy súčasnej digitálnej transformácie v predmetnej oblasti.
Doprava | 02. 12. 2021

   Ďalšie články >>