Integrovaný dopravný systém (IDS) Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) spustia 10. júla v lokalite Rajecká dolina - Žilina - Kysuce. Do pilotnej prvej etapy sú zapojení dopravcovia SAD Žilina, Železničná spoločnosť Slovensko a Dopravný podnik mesta Žiliny. Na brífingu o tom v utorok informovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.
Doprava | 01. 07. 2022
Dopravcovia, ktorí sú súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), prinášajú s prichádzajúcimi letnými školskými prázdninami viacero letných ponúk. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová.
Doprava | 30. 06. 2022
Rýchly a bezpečný prenos dát naberá v procese digitalizácie čoraz väčší význam. Základným predpokladom je existujúca komunikačná infraštruktúra. S cieľom preskúmať spoľahlivosť rôznych komunikačných sietí, sa výskumníci z Fraunhoferovho inštitútu pre materiálové toky a logistiku IML spojili so spoločnosťou DACHSER a asociáciou EPAL (European Pallet Association e.V.) a vypracovali celoeurópsku štúdiu. Pre splnenie tohto cieľa vybavili 50 europaliet EPAL sledovacími zariadeniami a vyslali ich naprieč Európou.
Doprava | 29. 06. 2022
Mestská hromadná doprava (MHD) v Nitre dostane nové označníky. Nový dopravca Transdev Slovensko ich postupne vymení na všetkých autobusových zastávkach. Prvý bol osadený pred niekoľkými dňami v priemyselnom parku.
Doprava | 27. 06. 2022
Slovenská správa ciest (SSC) kompletne vynoví takmer päťkilometrový úsek cesty I/61 v Trenčíne vrátane mosta. Práce potrvajú do 19. augusta. Informoval o tom hovorca SSC Martin Guzi.
Doprava | 27. 06. 2022
Celkový objem nákladnej prepravy v apríli 2022 medziročne klesol o 7,2 % a dosiahol 20,2 milióna ton. Viac ako dve tretiny objemu tovaru sa previezlo po ceste. Podniky nákladnej dopravy, ktoré majú dopravu ako hlavnú alebo aj ako vedľajšiu podnikateľskú činnosť, prepravili po ceste 13,4 milióna ton tovaru, čo bolo o 8,2 % menej ako pred rokom. Doprava síce zažíva oživenie, ale jej aktuálne výkony sú na úrovni len približne 82 % v rovnakom období pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 24. 06. 2022
Desaťtisíce zamestnancov britských železníc vstúpili vo štvrtok do ďalšieho 24-hodinového štrajku, čo ochromilo väčšinu železničnej dopravy po celom Spojenom kráľovstve.
Doprava | 24. 06. 2022
Spoločnosť GEFCO, európska jednotka v logistike pre automobilový priemysel, vybavila v kolínskej pobočke ďalšiu fleetovú zákazku. Postprodukčne upravila viac ako dvesto ľahkých úžitkových vozidiel pre najväčšieho poskytovateľa poštových a balíkových služieb v Českej republike. Inštalácia zlepší komfort používania, zároveň predĺži úžitkový čas nových kvalitných vozidiel vo firemnej flotile.
Logistika | 23. 06. 2022
Platí to obzvlášť v maloobchode, kde sa kladie dôraz práve na manévrovanie tovaru v extrémne úzkych priestoroch.
Logistika | 21. 06. 2022
Autá s technológiami, ktoré namiesto vodiča riadia, zrýchľujú či dokonca brzdia, sa pomaly stávajú realitou. Právna úprava prevádzky autonómnych vozidiel však zatiaľ chýba. Otázkou ako "Kto bude zodpovedný v prípade smrteľnej nehody, ak namiesto vodiča jazdí systém?" sa zaoberá právnik a odborník na kybernetickú bezpečnosť Jozef Andraško z Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.
Doprava | 20. 06. 2022
Sankcie za výrazné prekročenie rýchlosti či za telefonovanie za volantom sa sprísnia. Vyplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorú poslanci Národnej rady (NR) SR schválili.
Doprava | 17. 06. 2022

   Ďalšie články >>