Logistický sklad je ako mravenisko, plný pohybu, ľudí a tovaru. Aby bolo možné tovar optimálne uchovávať alebo prepravovať, je nutné zvýšiť pozornosť pri sledovaní rizík. Ako zaistiť bezpečnosť tovaru a aké sú hlavné rizikové faktory v logistickom sklade?
Skladování | 31. 03. 2020
Spoločnosť GEFCO, popredný svetový poskytovateľ multimodálnych riešení dodávateľského reťazca, podpísala zmluvu s firmou Airbus, globálnym lídrom leteckého priemyslu. GEFCO pre Airbus zabezpečí prechod k čistejšiemu, ekologickejšiemu dodávateľskému reťazcu. Postupnými krokmi nahradí jednorazové obaly špeciálnymi recyklovateľnými kontajnermi pre opakované použitie. Podpisom zmluvy sa oba subjekty zaväzujú plniť najprísnejšie ekologické normy a súčasne zvýšiť efektívnosť leteckých nákladných preprav.
Obaly | 25. 11. 2019
Bezobalové obchody dostali od úradov metodickú pomôcku, ktorá približuje požiadavky na donesené obaly, ale aj druhy potravín, ktoré je možno predávať bez obalu. Informuje o tom Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR, ktoré v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR materiál vypracovalo.
Obaly | 20. 08. 2019
Hľadáte kvalitné riešenie na prepravu všetkých druhov priemyselných výrobkov? Hľadáte ideálny plastový obal pre logistiku vašich výrobkov či kvalitný produkt, ktorý spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť a jednoduchú manipuláciu?
Skladování | 11. 06. 2019
Severoatlantická aliancia v pondelok oznámila investíciu 260 miliónov dolárov do výstavby objektu, ktorý bude vybudovaný v Poľsku a poslúži ako sklad vojenského vybavenia jednej brigády americkej armády. Informovala o tom agentúra DPA.
Skladování | 29. 03. 2019
Pri opravách a údržbe v remeselnej a priemyselnej oblasti pracovníci denne bojujú s kvapkajúcimi kvapalinami ako sú oleje, farby a mazivá, ktoré znečisťujú pracovisko. S absorpčnou rohožou MULTITEX® ponúka textilný poskytovateľ služieb MEWA jednoduché a efektívne riešenie na udržanie čistého pracoviska a ochranu pracovníkov. Pomocou „vane na zachytenie oleja“ vo formáte uteráka optimálne ochránite stroje, pracovisko a podlahu pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami.
Skladování | 15. 03. 2019
Pred viac ako 100 rokmi založil obchodník Hermann Gebauer tkáčsku dielňu „Mechanische We-berei Altstadt GmbH“ v Ostritz-Altstadte pri Görlitzi, Sasko, s 20 zamestnancami. Zakladateľ firmy ponúkal úplne nové služby: MEWA vyrábala čistiace utierky na čistenie strojov a zariadení. „Utkať textílie, potom ich oprať a v prípade opotrebovania vymeniť“, toto bola servisná koncepcia mladej spoločnosti. Dnes sa stretnete s týmto princípom viacnásobného použitia takmer všade, čistiace utierky používajú medzičasom už spoločnosti v 21 krajinách.
Skladování | 12. 03. 2019
V dnešnej dobe sú na trhu dostupné rôzne druhy plastových kontajnerov mnohých veľkostí a kvality. Dnes vám prinášame zoznam tých najpredávanejších, ktoré získali pozitívne ohlasy a stali sa obľúbenými nielen na Slovensku, ale taktiež v celej Európe.
Skladování | 10. 12. 2018
Prologis oznámil dokončenie výstavby budovy na mieru s rozlohou 42 170 metrov štvorcových pre spoločnosť Agata, ktorá je dlhodobým zákazníkom Prologis Park Piotrków II.
Skladování | 28. 04. 2017
Po odchode spoločnosti ICU Medical z ekonomických dôvodov z výrobného komplexu na juhozápade Slovenska sa do ponuky na slovenskom priemyselnom trhu dostala moderná výrobná hala o rozlohe približne 7 000 m2 spoločne s 3-mi hektármi priľahlých pozemkov vhodných pre ďalšiu výstavbu.
Skladování | 11. 04. 2017
„Ak si myslíte, že stačí, aby vaše budovy a procesy zodpovedali najvyšším medzinárodným štandardom a klienti budú prichádzať sami od seba, mýlite sa. Dnes o úspechu v logistike a skladovaní rozhodujú iné atribúty. Napríklad to, ako pristupujete k životnému prostrediu,“ hovorí Peter Jánoši, riaditeľ spoločnosti P3 Slovensko. Rozprávali sme sa s ním pri príležitosti Logistic Conference 2016, ktorá sa koná 17. marca v Double Tree by Hilton v Bratislave.
Skladovanie | 14. 03. 2016

   Ďalšie články >>