Čistiace utierky pomáhajú pri údržbe v rozmanitých priemyselných odvetviach, pričom prichá-dzajú do styku s rôznymi materiálmi, substanciami a nebezpečnými látkami. Utierky v systéme opakovaného použitia musia byť po ich znečistení zhromažďované, skladované a prepravova-né za jasne určených bezpečnostných podmienok. Textílie nasiaknuté olejmi, tukmi alebo roz-púšťadlami sa totiž môžu za nepriaznivých podmienok samozahrievať alebo sa vznietiť.
Sklady | 30. 03. 2022
Spoločnosť GEFCO, globálny expert v oblasti multimodálnych riešení dodávateľských reťazcov a európsky logistický líder v segmente automobilového priemyslu, začala testovať autonómny mobilný robot spoločnosti Stanley Robotics v reálnych podmienkach francúzskeho závodu v Nanteuil-le-Haudouin. Robot menom Stan je navrhnutý s cieľom optimalizovať prevádzku v priestoroch na skladovanie hotových vozidiel.
Skladování | 16. 12. 2021
Francúzsky národný vlakový dopravca SNCF oznámil, že už nebude vo svojich súpravách predávať vodu v plastových fľašiach. Správu priniesla v piatok agentúra AFP. Tento krok údajne zníži množstvo vyprodukovaného plastového odpadu. Odhaduje sa, že francúzske dráhy ročne predajú dva milióny nápojov balených v plaste. Neekologické obaly budú podľa firmy nahradené recyklovateľnými alternatívami.
Obaly | 14. 10. 2021
Písal sa rok 1908, keď sa začala v detroitskom Forde výroba modelu T, hovorovo nazývaného ako Tin Lizzie alebo plechová Líza. Bol to míľnik, ktorý "postavil Ameriku na kolesá". Presne v tom istom roku založil Hermann Gebauer v Görlitz firmu MEWA. Továrne sa ocitli na vlne priemyslu 2.0 a začali s automatizáciou výroby. Produkty mali byť vyrábané rýchlejšie a lacnejšie, aby si ich mohli dopriať aj ľudia s nižšími príjmami. MEWA túto myšlienku nasledovala a podporovala to-várne svojím inovatívnym systémom čistiacich utierok. S týmto systémom je MEWA po 112 ro-koch v celej Európe dôležitým partnerom podnikov, ktoré svoju výrobu prispôsobujú priemyslu 4.0.
Skladování | 23. 10. 2020
Vedeli ste, že množstvo odpadu vyprodukovaného iba z obalových materiálov sa ročne pohybuje okolo 100 000 ton? 3M sa snaží prichádzať s riešeniami, ktoré objem odpadu jednoducho znížia. Takéto, hoci malé, ale predsa len významné kroky odľahčujú našu planétu od zbytočného odpadu a prispievajú k zmierneniu klimatických zmien.
Obaly | 15. 10. 2020
Jedným z nenahraditeľných pomocníkov vo všetkých skladoch, výrobných halách či obchodoch sú paletové vozíky. Pri ich výbere je potrebné zohľadniť mnoho faktorov vrátane miesta využitia, funkcií alebo nosnosti. S výberom toho najúčinnejšieho paletového vozíka pomôže spoločnosť Manutan, ktorá je popredným dodávateľom výrobkov a riešení pre výrobu, dielne, sklady alebo kancelárie.
Skladování | 11. 05. 2020
Pandémia nového koronavírusu nabúrala všetky zabehnuté dodávateľské reťazce a poukázala aj na nevýhody globalizácie. Distribučné centrá a sklady sú dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, len vďaka nim a logistickým spoločnostiam fungujú spotrebitelia bez výraznejších obmedzení aj po vypuknutí pandémie. Myslí si to zakladateľ a spoluvlastník slovenskej pobočky realitno-konzultačnej spoločnosti 108 Agency Jakub Holec.
Skladování | 30. 04. 2020
Logistický sklad je ako mravenisko, plný pohybu, ľudí a tovaru. Aby bolo možné tovar optimálne uchovávať alebo prepravovať, je nutné zvýšiť pozornosť pri sledovaní rizík. Ako zaistiť bezpečnosť tovaru a aké sú hlavné rizikové faktory v logistickom sklade?
Skladování | 31. 03. 2020
Spoločnosť GEFCO, popredný svetový poskytovateľ multimodálnych riešení dodávateľského reťazca, podpísala zmluvu s firmou Airbus, globálnym lídrom leteckého priemyslu. GEFCO pre Airbus zabezpečí prechod k čistejšiemu, ekologickejšiemu dodávateľskému reťazcu. Postupnými krokmi nahradí jednorazové obaly špeciálnymi recyklovateľnými kontajnermi pre opakované použitie. Podpisom zmluvy sa oba subjekty zaväzujú plniť najprísnejšie ekologické normy a súčasne zvýšiť efektívnosť leteckých nákladných preprav.
Obaly | 25. 11. 2019
Bezobalové obchody dostali od úradov metodickú pomôcku, ktorá približuje požiadavky na donesené obaly, ale aj druhy potravín, ktoré je možno predávať bez obalu. Informuje o tom Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR, ktoré v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR materiál vypracovalo.
Obaly | 20. 08. 2019
Hľadáte kvalitné riešenie na prepravu všetkých druhov priemyselných výrobkov? Hľadáte ideálny plastový obal pre logistiku vašich výrobkov či kvalitný produkt, ktorý spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť a jednoduchú manipuláciu?
Skladování | 11. 06. 2019

   Ďalšie články >>