Na konci prvého polroka 2020 evidujeme plochu výrobných a skladových priestorov na Slovensku na úrovni 2.64 mil. m2. Aktuálne je vo výstavbe vyše 248 tisíc m2 zatiaľ čo k dispozícii je naprieč celým Slovenskom približne 180 tisíc voľných metrov štvorcových.
Nemovitosti | 14. 08. 2020
Spoločnosť Renault Trucks uvádza na trh úplne nový model vozidla Renault Master, s výraznejšou prednou maskou a inovovaným interiérom, novým motorom a asistenčnými systémami pre vodiča. Pri tejto príležitosti prichádza s novým exkluzívnym označením, Master Red EDITION. Túto novinku nájdete v ponuke v celom rade modelu Master s naftovými aj elektrickými motormi.
Doprava | 25. 04. 2019
Podniková skupina GEFCO pomáha navigátorovi Yvanovi Bourgnonovi pokoriť výzvu Bimedia Challenge: dostať sa na športovom katamaráne do Grónska z Aljašky cez Severozápadný prieplav v zajatí arktického ľadu.
Logistika | 02. 07. 2017
Jungheinrich uviedol na veľtrhu LogiMAT 2015 na trh nový horizontálny vychystávací vozík. ECE 220/225 je kompletne novým horizontálnym vychystávacím vozíkom vyvinutým v spoločnosti Jungheinrich. Jedným z hlavných parametrov novej generácie vozíkov je až o desať percent vyšší prekladací výkon. Ten je výsledkom úplne prepracované technológie pohonu a elektroniky tak, aby sa podstatne zvýšilo zrýchlenie a prekladacej výkon.
Skladovanie | 02. 03. 2015
Pri výjazde na miesto zásahu potrebujú pracovníci rozsiahlu výbavu: náradie, náhradné diely, farby, lepidlo, čistiace oleje alebo mazacie oleje, ktoré patria spravidla do inventára firemného vozidla. Keďže sa u mnohých z týchto pracovných prostriedkov jedná o nebezpečné látky, musia sa pri ich preprave dodržiavať osobitné predpisy.
Logistika | 30. 05. 2013
Popredný európsky poskytovateľ zásielkových služieb, spoločnosť DPD, prichádza s novým, inovatívnym riešením, ktoré by malo zlepšiť prepravu zásielok. Do svojho prepravného systému nechala inštalovať nové kontajnery s dvojitou podlahou, ktoré by mali zabezpečiť úplné bezpečie aj krehkým balíčkom. Tento unikátny systém zaisťuje najvyššiu úroveň ochrany pre každú prepravovanú zásielku.
Logistika | 25. 04. 2013
Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH prichádza s ďalšou novinkou. Na konci minulého roku uviedol prevádzkovateľ lídra medzi európskymi burzami nákladov a voľných vozidiel TC Truck&Cargo® na trh burzu skladových priestorov, ktorá bola už od svojho vzniku najväčšia v Európe. V júni tohto roku zverejní TimoCom ďalšiu inováciu. Firma úplne prepracovala svoj plánovač trás a kalkulačný modul TC eMap® a rozšírila ho o funkciu sledovania vozidiel.
Logistika | 11. 04. 2013
Toyota Material Handling Europe (TMHE) na veľtrhu predstaví odbornej verejnosti dve dôležité novinky v segmente elektrických vozíkov aj tradične široký sortiment čelných vysokozdvižných vozíkov Toyota, skladovej manipulačnej techniky BT a ťahačov oboch značiek. Súčasťou expozície sú aj prezentácie v celej Európe silne expandujúcich služieb spojených so správou flotily Toyota I_Site, ktoré, tak ako prezentované novinky, vedú priamočiaro k vyššiemu bezpečiu na pracovisku i k výrazným úsporám v prevádzkových nákladoch.
Logistika | 17. 01. 2013
WorkInField.com je nová, globálne dostupná služba, ktorá umožňuje prostredníctvom webového prehliadača monitorovať prejdené kilometre, rýchlosť, aktuálnu polohu, či stav pracovnej aktivity v teréne. Je určená podnikateľom, živnostníkom ale aj bežným ľuďom, ktorí chcú napríklad vyhodnocovať a monitorovať jazdy rodinným autom.
Doprava | 20. 11. 2012
Mecalux uvádza na trh svoju poslednú novinku, Mecalux Easy®. Ide o nový softvér na riadenie skladov, ktorý je možné veľmi jednoducho použiť v každom type prostredia. Uvedenie výrobku Mecalux Easy® prebehne súčasne v 16 krajinách, kde má skupina Grupo Mecalux priame obchodné zastúpenie.
IT | 20. 03. 2012
Fuso Canter vykročil v októbri 2011 do svojej ďalšej generácie úplne vynovený. Teraz prichádza na trh v Európe prvý raz aj s pohonom všetkých kolies. Výroba v portugalskom závode Tramagal sa začína koncom februára 2012.
Doprava | 28. 02. 2012

   Ďalšie články >>