Dvojciferne tržby v septembri stúpli v priemysle, doprave a skladovaní, ako aj v informáciách a komunikácii. Medziročne vyššiu hodnotu dosiahli po štyroch mesiacoch aj v stavebníctve. V trende poklesov naďalej pokračovali len vybrané trhové služby. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Ostatní | 16. 11. 2022
Obmedzenia výroby áut v Nemecku spôsobené nedostatkom polovodičov budú trvať "minimálne do roku 2024", tvrdí poradenská spoločnosť Alix Partners. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
Ostatní | 11. 11. 2022
Česká automobilka Škoda Auto, ktorá je súčasťou nemeckej skupiny Volkswagen, sa stále usiluje dosiahnuť predaj najmenej 1 milióna áut ročne. Zameriava sa však skôr na ziskovosť ako vyššie objemy predaja. Uviedol to v pondelok jej generálny riaditeľ Klaus Zellmer pre denník E15. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
Ostatní | 09. 11. 2022
Ministerstvo vnútra (MV) SR uzavrelo zmluvy na nákup 752 nízko-emisných áut pre políciu. Zaplatí ich z plánu obnovy. "Dodávatelia majú po podpise zmluvy maximálne 410 dní na dodanie vozidiel, pričom prvé vozidlá by mohli byť dodané už v marci 2023," priblížil minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). Autá dodajú v novom dizajne. TASR o tom informovala hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.
Ostatní | 04. 11. 2022
Víťazmi ceny Európskeho týždňa mobility (ETM) sa stali Žilina, Trnavský samosprávny kraj (TSK) a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB). TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) Michaela Pšenáková.
Ostatní | 31. 10. 2022
Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR vyhlásilo výberové konanie na obsadenie funkcie členov predstavenstva Letiska Poprad-Tatry. Bližšie informácie o požiadavkách a podmienkach rezort zverejnil na svojej webovej stránke. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie Ivan Rudolf s tým, že MDV hľadá skúsených manažérov s minimálne päťročnou praxou v riadiacich funkciách, s odbornou spôsobilosťou, vysokoškolským vzdelaním, občianskou a morálnou bezúhonnosťou a znalosťou cudzieho jazyka.
Ostatní | 19. 10. 2022
V SR došlo k rastu cien ojazdených vozidiel na hlavných inzertných portáloch o 22 %. Vyplynulo to z analýzy za deväť mesiacov tohto roku. Informoval o nej v utorok prevádzkový riaditeľ a člen predstavenstva prevádzkovateľa siete autocentier, skupiny Aures Holdings, Petr Vaněček.
Ostatní | 18. 10. 2022
Webové stránky viacerých veľkých letísk v USA zasiahol v pondelok krátkodobý výpadok po kybernetickom útoku, ku ktorému sa prihlásila proruská skupina hackerov. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky stanice CNN.
Ostatní | 13. 10. 2022
Nový žlto-modrý dizajn policajných vozidiel zvýši ich bezpečnosť. Vozidlá, ktoré nakúpi rezort z plánu obnovy, už prídu v tomto vyhotovení. Súčasné autá sa prelepovať nebudú. Súbežne tak bude možné vidieť autá s bielo-zeleným aj novým žlto-modrým dizajnom. Uviedol to policajný prezident Štefan Hamran.
Ostatní | 06. 10. 2022
Dve spoločnosti zaoberajúce sa nákladnou leteckou dopravou si zriadia na Letisku Piešťany základne na opravu a údržbu svojej flotily. Nájomné zmluvy podpísalo vedenie letiska s Vulkan Air a Swift Solution Atlantic, informoval Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktorý je majoritným vlastníkom letiska.
Ostatní | 03. 10. 2022
Zavádzanie hraničných kontrol je potrebné prerokovať na úrovni Európskej únie. Hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Zuzana Eliášová to uviedla v reakcii na informácie, že Česká republika z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom. Rezort vnútra podľa jej slov toto rozhodnutie rešpektuje.
Ostatní | 27. 09. 2022

   Ďalšie články >>