Nálada v nemeckom automobilovom priemysle sa v minulom mesiaci výrazne zlepšila. Ukázal to prieskum mníchovského inštitútu Ifo. Index podnikateľských očakávaní nemeckých automobiliek v máji vyskočil na 38 bodov z -20,5 bodu v apríli.
Ostatní | 08. 06. 2022
Uzáveru tunela Branisko, súvisiacu s pravidelnou jarnou údržbou, využila Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na taktické cvičenie. Preverilo reakčné schopnosti záchranných zložiek, pripravenosť a zručnosť tunelových operátorov NDS a pracovníkov Diaľničnej patroly, ale aj priestorové vymoženosti tunela v prípade krízovej situácie spojenej s dopravnou nehodou v tuneli. Ako TASR informovala hovorkyňa spoločnosti Eva Žgravčáková, štvrtkové cvičenie bolo zamerané na odstraňovanie následkov hromadnej dopravnej nehody a vykonávanie záchranných prác.
Ostatní | 30. 05. 2022
Výstavbu predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke až po Janíkov dvor komplikujú nezhody v konzorciu, ktoré práce realizuje. Konštatuje to hlavné mesto v materiáli, o ktorom budú vo štvrtok (26. 5.) diskutovať mestskí poslanci. Zároveň mestský parlament informuje, že si mesto už uplatňuje zmluvnú pokutu za nedosiahnutie prvého míľnika výstavby. Projekt podľa magistrátu ovplyvňuje aj dostupnosť a nárast cien stavebných materiálov.
Ostatní | 30. 05. 2022
Ruský ropný koncern Rosnefť zaznamenal od invázie Ruska na Ukrajinu prudký pokles ťažby. Štátna firma, ktorá je najväčším producentom ropy v Rusku, dopláca na fakt, že kupci sa pre obavy zo sankcií ruskej rope vyhýbajú. TASR o tom informuje na základe správy portálu Business Insider.
Ostatní | 26. 05. 2022
Vo vlastnej domácnosti si to už nevieme predstaviť inak: sklo, papier ani plast už neputujú do odpadu, ale sa odovzdávajú na zberné miesta na recykláciu. Výhoda: úspora nákladov v rámci poplatkov za likvidáciu odpadu a dobrý pocit, že sme urobili niečo pre životné prostredie. To, čo platí doma, možno uplatniť aj v podniku. Ako to funguje, ukazuje spoločnosť MEWA, po-skytovateľ textilných služieb, svojím premysleným systémom utierok na opakované použitie. Myšlienka nezahadzovať čistiace utierky, ale ich oprať a priniesť klientovi opäť čisté, tvorí už 111 rokov podstatu obchodného modelu spoločnosti MEWA. Trendy v remeselnej činnosti a priemysle tiež jasne ukazujú, že používať namiesto vlastniť sa stáva pravidlom. Zdieľanie textílií zodpovedá duchu doby a predstavuje trvalú udržateľnosť. Znamená to mať čistiace utierky k dispozícii až vtedy, keď ich potrebujete, bez toho, aby ste ich museli vlastniť.
Ostatní | 24. 05. 2022
Model automobilu značky Mercedes-Benz z roku 1955, z ktorého vo svete existujú iba dva exempláre, sa začiatkom mája vydražil za rekordných 135 miliónov eur a stal sa tak najdrahším autom v dejinách. Oznámil to vo aukčný dom Sotheby's. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.
Ostatní | 23. 05. 2022
Hyundai hlási ďalší mimoriadny výsledok. V apríli 2022 dodal slovenským zákazníkom 901 nových vozidiel a dosiahol trhový podiel 13,4%. Stal sa tak celkovo najpredávanejšou značkou nových vozidiel na Slovensku. Pozíciu trhovej jednotky obhájil aj v segmente súkromných zákazníkov. Najvyšší predaj Hyundai zaznamenal s modelom i30, ktorý bol v apríli so 461 ks najpredávanejším novým autom na Slovensku vôbec. Vyplýva to z údajov Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP SR).
Ostatní | 13. 05. 2022
Ruská nafta sa predáva s výraznou zľavou oproti palivu vyrábanému v iných krajinách. Uviedli to v stredu obchodníci v Londýne. To podľa nich vytvára dvojrýchlostný trh pred možným embargom Európskej únie (EÚ) na dovoz ropy z Ruska.
Ostatní | 13. 05. 2022
Švédsky výrobca úžitkových vozidiel AB Volvo oznámil za 1. štvrťrok tohto roka pokles čistého zisku o viac než pätinu. Podpísali sa pod to najmä zvýšené rezervy na krytie strát v dôsledku sankcií voči Rusku za vojnu na Ukrajine. Na druhej strane, upravený prevádzkový zisk vzrástol a prekonal očakávania trhov. TASR o tom informuje na základe správ agentúry Reuters a portálu RTTNews.
Ostatní | 22. 04. 2022
Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR verí, že slovenský cestovný ruch už má to najhoršie za sebou, situácia sa postupne zlepšuje. Rezort dopravy predpokladá, že hlavnú časť návštevníkov budú tento rok tvoriť domáci turisti.
Ostatní | 20. 04. 2022
Prevádzkový zisk Volkswagenu v 1. kvartáli výrazne vzrástol. Nemecký koncern však varoval, že už začína cítiť prvé následky vojny na Ukrajine.
Ostatní | 19. 04. 2022

   Ďalšie články >>