Česká petrochemická skupina Unipetrol vykázala v 2. štvrťroku tržby vo výške 15 miliárd českých korún (571,4 milióna eur) a dosiahla prevádzkový zisk 584,7 milióna CZK. Unipetrol sa zameral na investície. Tie skupina v 2. štvrťroku zvýšila medziročne o 137 % na 3,9 miliardy korún, informovala spoločnosť.
Ostatní | 03. 08. 2020
V oprave miestnych komunikácií mesto Brezno pokračuje aj v tomto roku a jeho Technické služby (TS) sa sústreďujú i na poľné cesty, ktoré sú čiastočne poškodené po intenzívnych dažďoch. Informuje o tom brezniansky magistrát na svojej webovej stránke.
Ostatní | 03. 08. 2020
Poškodený úsek miestnej komunikácie na Ulici Kapitána Nálepku v Liptovskom Hrádku začala opravovať dodávateľská firma. Liptovskohrádocká samospráva o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.
Ostatní | 31. 07. 2020
Mesto Košice podalo trestné oznámenie pre podozrenia z machinácií pri verejných obstarávaniach v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK). V utorok o tom na brífingu informoval primátor Jaroslav Polaček. Ako povedal, pochybenia vyplývajú z finančnej kontroly, ktorú v dopravnom podniku realizovalo mesto. Týkať sa majú zákazky na dodávku motorovej nafty, či servis a kompatibilitu odbavovacieho systému vo vozidlách mestskej hromadnej dopravy (MHD). DPMK obvinenia odmieta a stojí si za tým, že verejné obstarávania neboli protizákonné.
Ostatní | 30. 07. 2020
Kríza, ktorú spôsobila pandémia nového koronavírusu, pripravila globálny cestovný ruch v období medzi januárom a májom o tržby vo výške 320 miliárd USD (272,11 miliardy eur). Ukázal to prvý komplexný pohľad na vplyv pandémie na počty turistov a stratené príjmy, ktorý v zverejnila Svetová organizácia OSN pre cestovný ruch UNWTO.
Ostatní | 29. 07. 2020
Zisk francúzskeho výrobcu pneumatík Michelin sa v 1. polroku výrazne znížil. Pokles bol však slabší, než očakával trh.
Ostatní | 28. 07. 2020
Dopravný podnik Bratislava (DPB) sa uchádza o eurofondy pri obnove svojho vozidlového parku. Pre TASR to potvrdil vedúci odboru marketingu a komunikácie dopravcu Matej Michlík s tým, že dôraz kladú na ekologické formy dopravy. Podnik chce preto v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 nakúpiť nové trolejbusy a jednosmerné i obojsmerné električky.
Ostatní | 28. 07. 2020
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR iniciuje rokovania s rezortom dopravy, Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS) a environmentálnou organizáciou SOS/BirdLife Slovensko. Chce v čo najkratšom čase nájsť vhodné riešenie pre Biskupické rameno a rusovské biotopy, v ktorých sa mali realizovať kompenzačné opatrenia pri výstavbe D4/R7. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie MŽP v reakcii na SOS/BirdLife, ktorá na nedostatočnú kompenzáciu upozornila. TASR o reakciu požiadala aj hlavného zhotoviteľa stavby D4R7 Construction, ktorý zatiaľ na otázky nereagoval.
Ostatní | 27. 07. 2020
Prostriedky z Európskej únie (EÚ) chce Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR smerovať na podporu dopravnej a bytovej infraštruktúry, a tiež cestovného ruchu. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie rezortu dopravy v súvislosti s balíkom peňazí, na ktorom sa dohodli lídri štátov EÚ.
Ostatní | 24. 07. 2020
Americký výrobca elektrických áut Tesla zaznamenal za 2. kvartál zisk vyše 100 miliónov USD, čo predstavuje štvrtý ziskový kvartál po sebe. Výsledky spoločnosti podporilo znižovanie nákladov a vysoké dodávky áut. To pomohlo vykompenzovať straty spôsobené pozastavením produkcie v dôsledku opatrení na zmiernenie šírenia nového koronavírusu.
Ostatní | 24. 07. 2020
Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR opätovne spúšťa súťaž na trati Bratislava – Komárno. Víťaz bude v zmysle zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme obsluhovať železničnú trať nasledujúcich desať rokov. Začiatok prevádzky je plánovaný od 1. januára 2023.
Ostatní | 22. 07. 2020

   Ďalšie články >>