Mesto Poprad má v pláne zmeniť parkovaciu politiku, pribudne tak štvrtá spoplatnená zóna, ceny v blízkosti námestia sa zvýšia a platiť za parkovanie sa bude aj v sobotu. Na rokovaní mestského zastupiteľstva o tom rozhodli poslanci, zmeny by po 15-dňovej lehote mali platiť od začiatku marca.
Ostatní | 14. 02. 2020
Poskytovateľ autobusovej dopravy FlixBus dnes na odbornej konferencii o autobusovej doprave Bus Show v Nitre zverejnil prvé výsledky testovania medzinárodného autobusu vybaveného solárnymi panelmi. Vyrobená energia sa využíva na prevádzku zariadení, ako sú klimatizácia, USB a elektrické zásuvky na dobíjanie telefónov alebo notebookov, ako aj na prevádzku Wi-Fi. To prináša preukázateľnú úsporu paliva, a tým aj nižšiu produkciu emisií CO2 do ovzdušia. Testovaný autobus je nasadený na trase medzi Dortmundom a Londýnom prechádzajúcej cez Holandsko, Belgicko a Francúzsko.
Ostatní | 12. 02. 2020
Juhokórejská automobilka Kia Motors pozastavila produkciu áut vo všetkých troch domácich závodoch. Dôvodom je nedostatok autokomponentov, čo je výsledkom odstavenia viacerých čínskych podnikov v dôsledku šíriaceho sa koronavírusu. Uviedol to zástupca automobilky.
Ostatní | 10. 02. 2020
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vybudovala vo Vrútkach stredisko technicko-hygienickej údržby (THÚ) a rušňové depo. Po kolaudácii technológií a budov bude mať ZSSK v Turci najmodernejšiu prevádzku THÚ, v ktorej nájdu prácu desiatky ľudí. Náklady na rekonštrukciu rušňového depa Vrútky nepresiahli 12,3 milióna eur a ZSSK ich hradila z vlastných zdrojov. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.
Ostatní | 31. 01. 2020
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia získal ocenenie „Transformer of the Year“ za najväčší posun v rámci zvyšovania efektivity spomedzi všetkých výrobných závodov značky Volkswagen dosiahnutý v priebehu minulého roka.
Ostatní | 31. 01. 2020
Súd v kanadskom Toronte v stredu (22.1.) nariadil nemeckému koncernu Volkswagen, aby zaplatil pokutu vo výške 196,5 milióna kanadských dolárov (135,84 milióna eur) v súvislosti s emisným škandálom.
Ostatní | 24. 01. 2020
Juhokórejská automobilka Hyundai sa vo 4. kvartáli minulého roka vrátila k zisku, k čomu prispel najmä výrazný rast predaja športovo-úžitkových vozidiel ako Tucson a Palisade. Napriek tomu firma zaostala za odhadmi analytikov, ktorí počítali s vyšším čistým ziskom, než aký automobilka zverejnila.
Ostatní | 22. 01. 2020
Predseda významnej leteckej lízingovej spoločnosti Air Lease, ktorá má objednaných 150 uzemnených lietadiel Boeing 737 MAX, v pondelok vyzval amerického výrobcu, aby upustil od "zničenej" značky a zabránil tak podkopaniu hodnoty lietadla.
Ostatní | 21. 01. 2020
Nemecká automobilka Volkswagen dostala v Poľsku pokutu za zavádzanie spotrebiteľov. Je to ďalšia pokuta pre VW v súvislosti s emisnou kauzou, ktorá prepukla pred viac než štyrmi rokmi.
Ostatní | 17. 01. 2020
Predaj nových áut v Európskej únii (EÚ) aj v decembri 2019 vzrástol, už štvrtý mesiac po sebe, a dosiahol nový rekord pre tento mesiac. Prispel k tomu aj veľký dopyt po prémiových automobiloch a tiež rast predaja vo všetkých krajinách Európskej únie (EÚ). Informovalo o tom vo štvrtok Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA).
Ostatní | 17. 01. 2020
Partnerstvo medzi Renaultom a Nissanom „nie je mŕtve“. Uviedol to v utorok prezident aliancie Jean-Dominique Senard po správach o jej možnom rozpade v dôsledku škandálu bývalého šéfa Carlosa Ghosna.
Ostatní | 14. 01. 2020

   Ďalšie články >>