Ford ohlásil "strategickú spoluprácu" s výrobcom čipov GlobalFoundries. Cieľom je posilnenie dodávok polovodičov, ktorých nedostatok spôsobuje v poslednom čase problémy automobilkám po celom svete.
Ostatní | 19. 11. 2021
Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok oznámil, že jeho dodávky klesli v októbri na 27 lietadiel. Ale vďaka oživeniu dopytu po nákladných lietadlách získal objednávky na dva nákladné Boeingy 777 od spoločnosti Maersk Star Air.
Ostatní | 10. 11. 2021
Nissan strojnásobil celoročnú prognózu zisku. Japonská automobilka, ktorá sa zotavuje z koronakrízy, má za sebou silný kvartál a očakáva, že zvládne aktuálne výzvy, ako sú nedostatok čipov a rast cien surovín.
Ostatní | 09. 11. 2021
Po tom, ako v 2. kvartáli zaznamenal brazílsky výrobca lietadiel Embraer prvý zisk od začiatku pandémie nového koronavírusu, v 3. štvrťroku sa opäť vrátil do červených čísiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka však rozsah straty dokázala firma znížiť.
Ostatní | 08. 11. 2021
Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zaznamenala vo svojom 2. kvartáli zisk, prvý od nástupu pandémie nového koronavírusu. Za celý 1. polrok však opäť vykázala stratu, tá však aj vďaka 2. štvrťroku výrazne klesla. Za celý rok však firma naďalej očakáva stratu, keďže bude musieť ísť s cenou leteniek v zimných mesiacoch dolu.
Ostatní | 02. 11. 2021
Transformácia automobilového priemyslu si vzhľadom na nadchádzajúcu zmenu štruktúry pracovných miest vyžiada ďalšie vzdelávania zamestnancov. Odvetvie v súčasnosti ovplyvňuje automatizácia a robotizácia, dekarbonizácia a zmeny v preferenciách zákazníkov. Tieto zmeny ovplyvnia aj tvorbu a zachovanie pracovných miest, vyplýva z diskusie na Národnom seminári aktérov v automobilovom priemysle o spravodlivej transformácii, ktorý organizoval Stredoeurópsky inštitút pre výskum práce (CELSI).
Ostatní | 01. 11. 2021
Iste poznáte príbehy o škriatkoch, ktorí ľuďom uľahčujú prácu. Nenápadní pomocníci sú vždy tam, kde ich práve potrebujete. Sú nenároční a spoľahliví. Ak sa na takých pomocníkov môžete spoľahnúť, máte naozajstné šťastie. Škriatkovia sa ale bohužiaľ objavujú len v rozprávkach. Čistiace utierky MEWA na opakované použitie sú naopak skutočné. Okamžite použiteľné a účinné.
Ostatní | 21. 10. 2021
Pred 150 rokmi bola registrovaná jedna z najvýznamnejších značiek súčasného automobilového priemyslu - Continental. Po celú dobu svojej existencie napĺňa poslanie, ktorým je rozvoj individuálnej mobility po každej stránke. V súčasnosti vďaka investíciám do výskumu a vývoja robí Continental veľké kroky smerom k udržateľnej výrobe pneumatík.
Ostatní | 20. 10. 2021
Nemecká automobilka Opel nebude po zaplatení pokuty vo výške 64,8 milióna eur čeliť súdu v súvislosti s nepresnými údajmi o emisiách výfukových plynov jej dieselových vozidiel. Informovala o tom prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom.
Ostatní | 19. 10. 2021
Zimný štadión v Šali sa dočasne zmenil na dopravné ihrisko. Využívať ho môžu žiaci základných škôl podľa vopred dohodnutého harmonogramu. K dispozícii bude aj pre škôlkarov a mesto sa usiluje o to, aby ho mohla využívať aj verejnosť. V areáli zimného štadióna zostane, kým nebude ľad. V zimných mesiacoch ho bude možné preniesť do telocvične niektorej zo škôl. "Dá sa variabilne zmontovať, čiže môže mať aj menšiu podobu, podľa priestorových možností," povedala Eliška Vargová z Mestského úradu v Šali.
Ostatní | 18. 10. 2021
Toyota pre nedostatok čipov obmedzí produkciu aj v budúcom mesiaci, uviedol japonský ekonomický denník Nikkei.
Ostatní | 15. 10. 2021

   Ďalšie články >>