Zavádzanie hraničných kontrol je potrebné prerokovať na úrovni Európskej únie. Hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Zuzana Eliášová to uviedla v reakcii na informácie, že Česká republika z dôvodu zvýšenej nelegálnej migrácie dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom. Rezort vnútra podľa jej slov toto rozhodnutie rešpektuje.
Ostatní | 27. 09. 2022
Predaj osobných automobilov v Číne vzrástol v auguste medziročne o 28,9 %, najviac za desať rokov. Podporilo ho prudké zvýšenie dopytu po elektrických vozidlách. Uviedlo to čínske združenie výrobcov osobných automobilov (CPCA). TASR správu prevzala z AFP.
Ostatní | 16. 09. 2022
České ministerstvo obrany v stredu uzatvorilo zmluvu na nákup 209 ťažkých nákladných terénnych automobilov Tatra 815-7 6x6 vo valníkovom prevedení. Zmluvu za rezort obrany podpísal námestník ministerky pre vyzbrojovanie Lubor Koudelka. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe na základe informácií Ministerstva obrany ČR.
Ostatní | 05. 09. 2022
Ceny ropy pokračovali vo štvrtok v raste. Vzrástli totiž obavy z nedostatku na trhu, ktoré podporili narušenia ruského exportu, potenciálne obmedzenie ťažby alianciou OPEC+, rovnako ako čiastočná odstávka rafinérie v USA. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
Ostatní | 26. 08. 2022
Poskytovateľ textilného servisu, spoločnosť Mewa, predstavuje redesign. Vychádza zo základných princípov spoločnosti, je moderný a nadčasový. Nový korporátny vzhľad vytvorila mníchovská agentúra Martin et Karczinski, ktorá sa zaoberá stratégiou značiek, ich transformáciou a designom. Špecializuje sa na prevádzanie identity do dimenzií pôsobenia obsahu, formy a jednania.
Ostatní | 23. 08. 2022
Nemecku hrozí hromadný odchod výrobných podnikov pre prudký rast cien energií, ktoré sa prakticky každý deň dostávajú na nové rekordné maximá. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.
Ostatní | 22. 08. 2022
Maďarská vláda vydala vyhlásenie, podľa ktorého zabezpečí všetky energie potrebné na fungovanie krajiny. Reagovala tak na výzvu opozičných politikov, aby vláda šetrila na sebe, kým nie je dostatok peňazí na tankovanie sanitiek a hasičských áut. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti na základe správy servera 24.hu.
Ostatní | 09. 08. 2022
Fínsky výrobca pneumatík Nokian Tyres sa nečakane prepadol v 2. kvartáli do straty. Dôvodom je odchod firmy z Ruska, kde mala svoj najväčší závod. Fínska spoločnosť zároveň dodala, že v tomto kvartáli by mala oznámiť výstavbu nového závodu, ktorý nahradí ruskú produkciu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
Ostatní | 08. 08. 2022
Honda Motor na budúci mesiac zníži produkciu v Japonsku až o 30 % v porovnaní s pôvodnými plánmi. Dôvodom sú pretrvávajúce problémy s dodávkami a logistikou.
Ostatní | 26. 07. 2022
Európsky výrobca lietadiel Airbus v utorok, druhý deň leteckej šou vo Farnborough, získal od Delta Airlines objednávku na 12 lietadiel Airbus A220-300 odhadom za 1,1 miliardy USD (1,07 miliardy eur). Stále však výrazne zaostáva za svojím americkým rivalom Boeing v súboji o nové objednávky. TASR správu prevzala z AFP.
Ostatní | 20. 07. 2022
Je dobre známe, že nečistoty v strojoch a zariadeniach často vedú k poruchám ich prevádzky. Nečistoty, oleje, mastnoty a rozpúšťadlá je preto nutné v dielňach a výrobných prevádzkach odstraňovať vhodnými čistiacimi prostriedkami. Ako sa to dá urobiť efektívne a ľahko? Osvedčeným riešením sú tu opakovane použiteľné utierky z bavlny, ktoré sú ponúkané v praktickom prenájme. Aby čistiace utierky spĺňali vysoké požiadavky v procese čistenia, podrobuje dodávateľ MEWA svoje utierky pravidelne záťažovému testu vo vlastnom skúšobnom laboratóriu.
Ostatní | 19. 07. 2022

   Ďalšie články >>