V areáli pri košickom letisku Panattoni Park Košice Airport pribudla druhá hala. Developer Panattoni spolu s investorom Accolade v utorok odovzdali do užívania časť jej priestorov prvým nájomcom. Obsadiť majú okolo 6300 štvorcových metrov (m2) z celkovej plochy haly takmer 20.000 m2. Ako pre TASR povedal riaditeľ Panattoni pre Slovensko Erik Ivaničko, investícia do výstavby sa pohybuje na úrovni okolo 17 miliónov eur.
Nemovitosti | 02. 03. 2022
Spoločnosť Contera Management SK chce v Žiari nad Hronom vybudovať nový logistický park určený na ľahkú výrobu, naskladňovanie a preskladňovanie tovaru. Predpokladané investičné náklady predstavujú 22 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).
Nemovitosti | 16. 02. 2022
Trendy v biznise developmentu a prenájmu logistických nehnuteľností už dva roky diktuje pandémia. Okrem globálneho zdražovania cien stavebných materiálov poznačili podnikanie firiem aj prísne opatrenia vlád na zamedzenie šírenia vírusu. „Posledný rok preskúšal našu pripravenosť, odolnosť aj flexibilitu. Hlavnou požiadavkou bolo okamžite reagovať na meniaci sa dopyt firiem,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks. Aj napriek krízovému režimu sa spoločnosť stala v tomto roku najväčším slovenským developerom a prenajímateľom logistických nehnuteľností. Okrem toho oslávila 20 rokov pôsobenia vo svete a 15 rokov na slovenskom trhu.
Nemovitosti | 27. 12. 2021
Nemecká automobilová skupina Volkswagen rozhodne o umiestnení nových tovární na batérie pre elektromobily v prvej polovici budúceho roka 2022.
Nemovitosti | 15. 12. 2021
Čo pre nás znamená nový logistický park? Nové príležitosti, nové partnerstvá a lepší dosah! Aj preto je pre nás vztýčenie prvého pilieru nového Prologis Park Prague D1 Ostředek obzvlášť významnou udalosťou. Predznamenáva totiž, že na tomto mieste vyrastie prvé distribučné centrum.
Nemovitosti | 19. 10. 2021
Americký internetový obchod Amazon oznámil plány na výstavbu nového distribučného centra v Kojetíne v Olomouckom kraji v Českej republike. Dokončiť ho chce do roku 2023 a okrem zamestnancov v ňom budú pracovať aj roboti, ktorí im majú uľahčiť prácu. Informovali o tom portály novinky.cz a idnes.cz.
Nemovitosti | 20. 09. 2021
Celková prenájmová aktivita na trhu priemyselných a logistických priestorov na Slovensku dosiahla v 3. kvartáli tohto roku úroveň 75 000 m². Renegociácie predstavovali z tohto počtu len 9 650 m². Objem celkovej prenájmovej aktivity sa tak v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku znížil. Hlavným dôvodom tohto poklesu sú pritom nielen odložené rozhodnutia nájomníkov, ale aj zvýšený podiel transakcií v rámci skladov triedy B. Celková zásoba priemyselných a logistických priestorov na prenájom v štandarde A pritom ku koncu 3. kvartálu tohto roka dosiahla na Slovensku úroveň 2 865 000 m². Takmer polovica (48 %) týchto priestorov je situovaná vo vzdialenosti do 30 km od hlavného mesta Bratislava.
Nemovitosti | 18. 11. 2020
Už niekoľko mesiacov sa komerčné nehnuteľnosti nachádzajú pod tlakom koronavírusu. Na začiatku roku 2020 bolo sledované mierne ochladenie trhu a pokles dopytov. A s príchodom marca už bolo jasné, že COVID-19 ovplyvní aj realitný trh. Po počiatočnej neistote a prehodnocovaní toho, aký model fungovania sa za neustále meniacich podmienok a obmedzení oplatí, sa situácia postupne stabilizuje. Dnes už môžeme zhodnotiť, ktoré segmenty realitného trhu vyšli zo súboja najlepšie.
Nemovitosti | 13. 11. 2020
Spoločnosť Lidl Slovenská republika pokračuje vo vytváraní nových pracovných miest, v súvislosti s rozšírením Logistického centra v Seredi prijme 40 nových kmeňových zamestnancov. Tento ekologicky zodpovedný veľkosklad sa rozrastie o štvrtinu svojej pôvodnej plochy. Celková výška investície predstavuje približne 13 miliónov eur.
Nemovitosti | 08. 10. 2020
V katastri obce Budča vo Zvolenskom okrese chcú v najbližších rokoch postaviť logistické centrum nákladnej dopravy. S týmto zámerom prišla banskobystrická firma Complete Services. Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Centrum je navrhnuté ako jednopodlažný objekt halového typu s viacerými vnútornými priestormi.
Nemovitosti | 29. 09. 2020
Priestory pre biznis sú veľmi podstatné a takmer pre všetky spoločnosti tvoria pevný základ. Haly, ktoré sa využívajú napríklad na uskladnenie tovaru musia spĺňať množstvo dôležitých podmienok, ako je napríklad konštantná teplota, vlhkosť, aby bol tovar v dobrom prostredí a nedošlo tak k jeho znehodnoteniu.
Nemovitosti | 24. 09. 2020

   Ďalšie články >>