Nemecký automobilový koncern Volkswagen dnes oznámil, že nepostaví svoju novú továreň v Turecku. Odôvodnil to pandémiou nového koronavírusu. Volkswagen už pred pandémiou pozastavil plány na expanziu v Turecku, keďže vyvolávali kontroverzné reakcie po ofenzíve Ankary v severovýchodnej Sýrii.
Nemovitosti | 03. 07. 2020
Contera Parky na Slovensku sa tešia veľkému záujmu klientov. Len v prvom štvrťroku 2020 predĺžila Contera zmluvu s jednotkou na trhu stavebnej chémie Den Braven a logistickými firmami DHL Express a CS Cargo. Novým klientom sa stala ďalšia prepravná spoločnosť Pack4you.
Nemovitosti | 25. 06. 2020
Spoločnosť Matador Automotive Vráble, a. s., plánuje vytvoriť nové výrobné a skladové priestory vo svojej prevádzke v Nitre. Situované by mali byť v priestoroch existujúceho priemyselného areálu v nitrianskej mestskej časti Dolné Krškany v existujúcej hale, ktorá aktuálne slúži na strojársku výrobu a je vo vlastníctve investora. Zástupcovia spoločnosti podali na Mestskom úrade v Nitre žiadosť o vydanie stavebného povolenia.
Nemovitosti | 22. 06. 2020
Prenajímatelia priemyselných nehnuteľností začali v prvom kvartáli tohto roka ponúkať aj krátkodobé prenájmy na dobu troch až 12 mesiacov. Informovala o tom poradenská spoločnosť CBRE v utorok. Prenajímatelia tak reagujú na stále sa meniacu situáciu na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností na Slovensku. Ako dodala spoločnosť, práve krátkodobé prenájmy boli počas posledných dvoch mesiacov hlavným hnacím motorom lízingovej aktivity. Odborníci však ďalšie pokračovanie v tomto trende nepredpokladajú.
Nemovitosti | 27. 05. 2020
Začiatkom tohto roka oznámil GIC, singapurský štátny majetkový fond, akvizíciu paneurópskeho portfólia logistických nehnuteľností Maximus. P3 Logistic Parks na Slovensku bude zastrešovať rozvoj získaných nehnuteľností v rámci Slovenska a Rakúska. Prvou významnou investíciou P3 je expanzia a rozširovanie logistického parku v Bruck an der Leitha pre klienta WLS - Weindel Logistik Service , ktorej výstavba práve začína.
Nemovitosti | 21. 05. 2020
Na západnom okraji Ivanky pri Dunaji v blízkosti hlavného mesta by malo v priebehu roka 2021 vzniknúť logistické centrum Tanieriky. Zámer skladových hál s doplnkovou funkciou obchodných a montážnych služieb predložili na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).
Nemovitosti | 18. 05. 2020
Plánovaná výstavba nového výrobného závodu nemeckej automobilky BMW vo východomaďarskom Debrecíne bude o rok odložená, informoval o tom v stredu spravodajský server portfolio.hu, s odvolaním sa na vyjadrenia predsedu predstavenstva BMW AG Olivera Zipseho.
Nemovitosti | 08. 05. 2020
GEFCO, svetový líder v multimodálnych riešeniach dodávateľského reťazca a európsky líder v automobilovej logistike, otvára nové skladovacie priestory v Amsterdame, aby podporil rozšírenie obchodných aktivít divízie Air & Sea.
Nemovitosti | 30. 04. 2020
Medzinárodný developer v oblasti priemyselných nehnuteľností PNK group ukončil predaj dvoch priemyselných budov s celkovou plochou 45.000 štvorcových metrov (m2) vo vlastnom priemyselnom PNK Parku Sereď. Sú regionálnou základňou pre poľský odevný konglomerát LPP a nemeckého výrobcu v automobilovom priemysle Wegu. Novým vlastníkom je spoločnosť REICO IS ČS v mene ČS nemovitostního fondu, ktorý ho nadobudol za 30,6 milióna eur. Informoval o tom partner skupiny PNK group Europe Azamat Yerzhanov.
Nemovitosti | 29. 04. 2020
Luxemburská spoločnosť IEE Sensing rozšírila na Slovensku svoje kapacity. V priemyselnom CTParku Košice neďaleko letiska otvoril tento výrobca snímacích systémov pre automobilový priemysel nové priestory, v ktorých bude sídliť oddelenie výskumu a vývoja (R&D Centre) spoločnosti. Firma tu bude mať aj svoj Centrálny európsky sklad. TASR o tom za spoločnosť CTP informovala Andrea Majerová.
Nemovitosti | 17. 04. 2020
Skupina Arete získala pozemky v priemyselnej zóne vo Veľkej Ide v okrese Košice-okolie, do výstavby na nich investuje 13 miliónov eur. Za spoločnosť o tom TASR informoval Slavomír Šikuda. Na ploche 12.000 štvorcových metrov majú vyrásť dve špecializované výrobné haly pre výrobcu oceľových komínov. Zároveň investujú približne sedem miliónov eur do rozšírenia výrobnej haly v českom Uherskom Hradišti.
Nemovitosti | 01. 04. 2020

   Ďalšie články >>