Skupina Arete získala pozemky v priemyselnej zóne vo Veľkej Ide v okrese Košice-okolie, do výstavby na nich investuje 13 miliónov eur. Za spoločnosť o tom TASR informoval Slavomír Šikuda. Na ploche 12.000 štvorcových metrov majú vyrásť dve špecializované výrobné haly pre výrobcu oceľových komínov. Zároveň investujú približne sedem miliónov eur do rozšírenia výrobnej haly v českom Uherskom Hradišti.
Nemovitosti | 01. 04. 2020
Licitor Development, slovenská developerská a investičná spoločnosť, ktorá sa zameriava na výstavbu komerčných a rezidenčných projektov, predstavuje nový projekt North Gate, jednu z najväčších brownfieldových rekonštrukcií v rámci severného Slovenska.
Nemovitosti | 05. 02. 2020
Trvalo udržateľná výstavba kancelárskych budov, ale aj ich technologická vyspelosť. Presne to sú čoraz viac rastúce trendy v oblasti dnešného Real Estate nielen z pohľadu majiteľov budov, ale aj samotných zamestnancov. Unikátny prieskum PROPTECH INDEX 2019, ktorý realizovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE, odzrkadľuje aktuálny stav technologických inovácií a digitálnych riešení v kancelárskych budovách v celom CEE regióne vrátane Slovenska. Aké najzaujímavejšie zistenia prieskum odhalil?
Nemovitosti | 16. 01. 2020
Ak hľadajú naši zákazníci nové priestory, očakávajú od nás rýchle a efektívne riešenia. Neustále preto prichádzame s novými trhmi, lokalitami a budovami tak, aby sme uspokojili potreby zákazníkov, umožnili rast ich podnikania a umožňovali im byť vždy o krok pred budúcnosťou. V Maďarsku sme, pre uspokojenie dopytu na trhu s rekordnou úrovňou obsadenosti 99,8 %, začali výstavbu novej, vysoko modernej špekulatívnej budovy v Prologis Park Budapest-Harbor s celkovou rozlohou 14 000 metrov štvorcových. Dokončenie výstavby je naplánované na druhý štvrťrok roku 2020 a budova bude dokonca disponovať vlastným napojením na diaľnicu.
Nemovitosti | 31. 10. 2019
Nemecký koncern Volkswagen (VW) odložil rozhodnutie o výstavbe továrne v Turecku. Dôvodom je turecká vojenská operáciu na severe Sýrie. Automobilka sa bojí o svoj imidž, uviedol nemecký denník Handelsblatt.
Nemovitosti | 17. 10. 2019
Spoločnosť C&A by mala svoj logistický park pri Trnave otvoriť začiatkom budúceho roka. Módny predajca uzavrel v uplynulých dňoch dohodu o prenájme priestorov v CTParku Trnava. Chce tak, ako uviedla za CTP Andrea Majerová, posilniť svoje strategické postavenie i rozvoj v rámci regiónu.
Nemovitosti | 11. 10. 2019
Francúzsky výrobca pneumatík Michelin plánuje zatvoriť svoj závod v nemeckom Bambergu. Závod, ktorý zamestnáva takmer 860 ľudí, by mal produkciu ukončiť začiatkom roka 2021.
Nemovitosti | 27. 09. 2019
Dachser Slovakia ukončil 9. septembra 2019 práce na rozšírení existujúcich skladovacích priestorov Dachser logistického centra Bratislavav Lozorne a to o viac ako 3000 m2. S najnovšou investíciou vo výške približne 3 milióny eur dochádza k výraznému zväčšeniu súčasných priestorov a navýšenie počtu nakladacích brán. Tých bude o 31 viac, jedna z nich označená XXL je určená pre nadrozmerné zásielky. Nová prekládková hala bude vybavená najmodernejšími technológiami pre potreby transportu.
Nemovitosti | 26. 09. 2019
Skupina Geis intenzívne rozvíja na poľskom trhu svoje aktivity v oblasti komplexných logistických služieb. V súčasnej dobe zamestnáva približne 500 odborníkov v 25 pobočkách a špecializovaných logistických pracoviskách. Aby mohla skupina vyhovieť čoraz vyššiemu počtu zákazníkov a zároveň kontinuálne zlepšovať kvalitu služieb, presúva svoje pobočky do moderných a z hľadiska rozvoja svojej prepravnej siete príhodných lokalít.
Nemovitosti | 31. 07. 2019
Sklady, logistické centrá a výrobné haly zarábajú v Česku v pomere k nákladom na výstavbu a prevádzku viac než v Nemecku a vynášajú omnoho viac než byty či kancelárie. Výsledkom je, že aj keď je už zastavené kvantum plochy, stavia sa ďalej.
Nemovitosti | 26. 06. 2019
Logistická spoločnosť LOG Property chce v priemyselnom parku v obci Visolaje v Púchovskom okrese postaviť na ploche asi 85.000 štvorcových metrov sklad pneumatík pre spoločnosť Continental. Niektorí obyvatelia obce sa obávajú zvýšenia intenzity dopravy či možnosti znečistenia životného prostredia. Spísali petíciu, ktorej výsledkom je vyhlásenie miestneho referenda.
Nemovitosti | 13. 06. 2019

   Ďalšie články >>