Čo pre nás znamená nový logistický park? Nové príležitosti, nové partnerstvá a lepší dosah! Aj preto je pre nás vztýčenie prvého pilieru nového Prologis Park Prague D1 Ostředek obzvlášť významnou udalosťou. Predznamenáva totiž, že na tomto mieste vyrastie prvé distribučné centrum.
Nemovitosti | 19. 10. 2021
Americký internetový obchod Amazon oznámil plány na výstavbu nového distribučného centra v Kojetíne v Olomouckom kraji v Českej republike. Dokončiť ho chce do roku 2023 a okrem zamestnancov v ňom budú pracovať aj roboti, ktorí im majú uľahčiť prácu. Informovali o tom portály novinky.cz a idnes.cz.
Nemovitosti | 20. 09. 2021
Celková prenájmová aktivita na trhu priemyselných a logistických priestorov na Slovensku dosiahla v 3. kvartáli tohto roku úroveň 75 000 m². Renegociácie predstavovali z tohto počtu len 9 650 m². Objem celkovej prenájmovej aktivity sa tak v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku znížil. Hlavným dôvodom tohto poklesu sú pritom nielen odložené rozhodnutia nájomníkov, ale aj zvýšený podiel transakcií v rámci skladov triedy B. Celková zásoba priemyselných a logistických priestorov na prenájom v štandarde A pritom ku koncu 3. kvartálu tohto roka dosiahla na Slovensku úroveň 2 865 000 m². Takmer polovica (48 %) týchto priestorov je situovaná vo vzdialenosti do 30 km od hlavného mesta Bratislava.
Nemovitosti | 18. 11. 2020
Už niekoľko mesiacov sa komerčné nehnuteľnosti nachádzajú pod tlakom koronavírusu. Na začiatku roku 2020 bolo sledované mierne ochladenie trhu a pokles dopytov. A s príchodom marca už bolo jasné, že COVID-19 ovplyvní aj realitný trh. Po počiatočnej neistote a prehodnocovaní toho, aký model fungovania sa za neustále meniacich podmienok a obmedzení oplatí, sa situácia postupne stabilizuje. Dnes už môžeme zhodnotiť, ktoré segmenty realitného trhu vyšli zo súboja najlepšie.
Nemovitosti | 13. 11. 2020
Spoločnosť Lidl Slovenská republika pokračuje vo vytváraní nových pracovných miest, v súvislosti s rozšírením Logistického centra v Seredi prijme 40 nových kmeňových zamestnancov. Tento ekologicky zodpovedný veľkosklad sa rozrastie o štvrtinu svojej pôvodnej plochy. Celková výška investície predstavuje približne 13 miliónov eur.
Nemovitosti | 08. 10. 2020
V katastri obce Budča vo Zvolenskom okrese chcú v najbližších rokoch postaviť logistické centrum nákladnej dopravy. S týmto zámerom prišla banskobystrická firma Complete Services. Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Centrum je navrhnuté ako jednopodlažný objekt halového typu s viacerými vnútornými priestormi.
Nemovitosti | 29. 09. 2020
Priestory pre biznis sú veľmi podstatné a takmer pre všetky spoločnosti tvoria pevný základ. Haly, ktoré sa využívajú napríklad na uskladnenie tovaru musia spĺňať množstvo dôležitých podmienok, ako je napríklad konštantná teplota, vlhkosť, aby bol tovar v dobrom prostredí a nedošlo tak k jeho znehodnoteniu.
Nemovitosti | 24. 09. 2020
Košický samosprávny kraj (KSK) začal proces verejného obstarávania na výber zhotoviteľa projektových dokumentácií na rekonštrukciu mosta cez vodnú nádrž Ružín pri Margecanoch (okr. Gelnica) a mosta cez rieku Ondava pri obci Sirník (okr. Trebišov). Dôvodom sú výsledky diagnostiky týchto mostov, ktoré potvrdili ich veľmi zlý technický stav. KSK v stredu informoval, že začiatok ich rekonštrukcie plánuje v budúcom roku.
Nemovitosti | 27. 08. 2020
Nová výrobná hala s kancelárskymi priestormi a objekt lakovne vznikli pre výrobcu oceľových komínov Steelcon Slovakia v priemyselnom areáli Veľká Ida pri Košiciach. Generálnym dodávateľom projektu bola spoločnosť HSF System SK. Investorom je investičná a realitná skupina Arete. Investícia Steelcon Slovakia priniesla do regiónu asi 50 pracovných miest.
Nemovitosti | 26. 08. 2020
Na konci prvého polroka 2020 evidujeme plochu výrobných a skladových priestorov na Slovensku na úrovni 2.64 mil. m2. Aktuálne je vo výstavbe vyše 248 tisíc m2 zatiaľ čo k dispozícii je naprieč celým Slovenskom približne 180 tisíc voľných metrov štvorcových.
Nemovitosti | 14. 08. 2020
Novú priemyselnú zónu plánuje vybudovať pri obci Kútniky v okrese Dunajská Streda americká spoločnosť Panattoni Development Company.
Nemovitosti | 13. 08. 2020

   Ďalšie články >>