Od nového roka počet najazdených kilometrov v spoločnosti neklesne, no zvýši sa bezpečnosť prepravy plynov a zníži sa záťaž na okolité prostredie.
Logistika | 09. 01. 2020
Spoločnosť DACHSER zabezpečuje vnútropodnikovú logistiku pre spoločnosť OEZ, ktorá je súčasťou skupiny Siemens v Českej republike. Zahŕňa to vnútrofiremnú prepravu, just-in-time dodávky do výroby a služby s pridanou hodnotou, ako je napríklad zostavovanie vzoriek. Okrem skracovania vzdialeností, tento systém zlepšuje reakčný čas OEZ a znižuje náklady na logistiku.
Logistika | 06. 01. 2020
Podnikanie v cestnej doprave čelí kríze. Tvrdí to Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia. Podotklo, že ani v roku 2019 sa nedočkali pozitívneho prístupu zo strany štátu. Legislatívny rámec je tak podľa Česmadu silne nekonkurenčný z pohľadu ostatných krajín strednej a východnej Európy.
Logistika | 31. 12. 2019
Každoročne v období od konca októbra do Vianoc zaznamenávajú doručovateľské spoločnosti zvýšený nápor na ich služby. A z roka na rok sa opakuje situácia s meškajúcimi zásielkami, na ktoré márne čakajú ich príjemcovia. Tento rok nebol výnimkou. Jedna z doručovateľských spoločností dokonca hlásila niekoľkodňové meškanie tisícov balíkov.
Logistika | 31. 12. 2019
Čína zastavila ďalšie clá na niektoré tovary z USA, ktoré plánovala zaviesť 15. decembra. Informovala o tom v nedeľu colná komisia Štátnej rady. Obe najväčšie ekonomiky sveta totiž v piatok (13. 12.) dosiahli prvú fázu obchodnej dohody.
Logistika | 16. 12. 2019
Mení sa nákupné správanie obyvateľov Slovenska v oblasti e-commerce? Stúpajúca životná úroveň ukazuje, že spotrebiteľ nevníma vyššie útraty. Hoci deklaruje, že on-line utratí zhruba rovnako ako minulý rok, obrat, ktorý v roku 2018 stúpol na vyše 1,13 miliardy eur, hovorí opak. Na Slovensku je však stále určitáskupina nenakupujúcich, ktorých odrádza od nákupu niekoľko faktorov, okrem iného aj cena a spôsob doručenia.
Logistika | 16. 12. 2019
Myšlienka na to, či stihne starostlivo vybraný darček doraziť pred Vianocami včas na konkrétnu adresu, býva nočnou morou väčšiny ľudí. Logistická spoločnosť Zásielkovňa sa na tohtoročnú sezónu pripravuje v priestoroch nového depa, vďaka ktorému dokáže svojim klientom zaručiť spoľahlivé spracovanie a doručenie všetkých zásielok aj pred sviatkami.
Logistika | 09. 12. 2019
Skupina GEFCO, svetový líder v multimodálnych riešeniach dodávateľských reťazcov a európsky líder v automobilovej logistike, získala od úradu Bureau Veritas certifikácie GDP (Good Distribution Practice) pre cestnú prepravu farmaceutických produktov do ďalších deviatich krajín. Aktuálne má GEFCO certifikát GDP v 15 krajinách. GDP je zárukou, že firma je schopná zabezpečiť procesy riadenia kvality i v komplikovaných dodávateľských reťazcoch so špecifickými požiadavkami.
Logistika | 06. 12. 2019
V januári 2020 vstúpia do platnosti nové usmernenia Medzinárodnej námornej organizácie (IMO) ohľadom ekológie, ktoré sa dotýkajú celosvetovej lodnej prepravy. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké dopady to môže mať na životné prostredie.
Logistika | 04. 12. 2019
Blížia sa vianočné sviatky. A to znamená aj častejšie posielanie zásielok. Málokomu sa však chce zabíjať čas lúštením cenníkov, vypisovaním podacích lístkov a státím v dlhom rade. Vďaka aplikácii Zásielkovňa a novej revolučnej službe Medzi Nami môžete čas výrazne ušetriť – čas i peniaze. Doručenie je totiž rýchlejšie a lacnejšie ako ste zvyknutí.
Logistika | 27. 11. 2019
GEFCO svojím novým produktom Time Critical Solutions (TCS) posúva hranicu rýchlosti o krok vpred. Ako prvá firma v SR ponúka nepretržitú službu super rýchlej logistiky, vrátane balenia zásielok, colného zastúpenia i správy dokumentácie. S reakciou na dopyt, najneskôr do 30 minút, s možnosťou budúceho odletu aj s on board kuriérom, či nepretržitou službou colného deklaranta je potenciálnym partnerom pre zákazníkov z rôznych priemyslových odvetví, ktorí riešia plánované i náhodne časovo kritické prepravy s rôznymi špecifikami. Zásielky v rámci TCS sú prepravované podľa parametrov cestnej či leteckej dopravy. Nebezpečné látky i teplotne citlivý tovar prepraví GEFCO v podmienkach zodpovedajúcich najvyššiemu štandardu. Zvýšený dopyt pre urgentnú logistiku a colné služby očakáva GEFCO najmä v období po Brexite.
Logistika | 12. 11. 2019

   Ďalšie články >>