Výkonnosť nákladnej dopravy po dvoch mesiacoch útlmu v septembri 2022 opäť medziročne vzrástla, a to o 9,1 %. Tento stav podporil nárast v cestnej doprave. Počty cestujúcich a prepravné vzdialenosti v osobnej doprave rástli, ale výrazne pomalšie ako v minulých mesiacoch. Viac pasažierov sa medziročne prepravilo mestskou hromadnou dopravou a aj po železnici. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 28. 11. 2022
Čínsky výrobca tzv. nových energetických nákladných vozidiel Farizon, ktorého vlastní automobilka Geely, chce zintenzívniť expanziu za hranice svojej domovskej základne. A plánuje uviesť na trh v Európe ľahké nákladné elektrické vozidlo už v roku 2024. Vyhlásil to Fan Sien-ťün, generálny riaditeľ Farizonu. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
Logistika | 10. 11. 2022
Dovoz ojazdených áut do Ruska zažíva rozmach, pričom vozidlá z Japonska predstavujú viac ako tri štvrtiny tohto importu. Dôvodom je pokles domácej produkcie, keďže západné automobilky trh opustili po invázii ruskej armády na Ukrajinu. A zároveň bezprecedentné sankcie proti Moskve sťažili ruským výrobcom prístup ku komponentom. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.
Logistika | 08. 11. 2022
Celkový objem nákladnej prepravy v auguste 2022 medziročne opäť výrazne poklesol. Celkovo sa previezlo 18,3 milióna ton tovaru, čo predstavovalo medziročný prepad o 11,6 %. Objem nákladnej dopravy, naopak, medzimesačne narástol. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 01. 11. 2022
Výkonnosť nákladnej dopravy sa v júli 2022 výrazne prepadla, osobná doprava medziročne vzrástla o takmer 13 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 28. 09. 2022
Export Číny do Ruska sa po štyroch mesiacoch poklesu vrátil v júli k rastu, pričom rast prekonal 20 %. Opačne, ruský vývoz do Číny pokračoval v júli vo vysokom tempe a aj keď oproti vývoju v júni rástol o niečo slabšie, dosiahol takmer 50 %. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
Logistika | 11. 08. 2022
GEFCO, globálny expert na dodávateľské reťazce a špičkový dodávateľ v oblasti logistiky pre automobilový priemysel, otvorilo nové centrum v Algecirase. Tento krok je súčasťou stratégie zameranej na posilnenie logistických reťazcov skupiny.
Logistika | 15. 07. 2022
V polovici júna začala spoločnosť GEFCO v spolupráci s dlhoročným partnerom Thomas Bertou Transports testovať kamióny na elektrický pohon. Vozidlá značky Volvo, vybrané spoločnosťou GEFCO, najazdia denne približne 150 km pri distribúcii zásielok zákazníkom v metropolitnej oblasti normandského mesta Rouen.
Logistika | 07. 07. 2022
Celkový objem nákladnej prepravy v apríli 2022 medziročne klesol o 7,2 % a dosiahol 20,2 milióna ton. Viac ako dve tretiny objemu tovaru sa previezlo po ceste. Podniky nákladnej dopravy, ktoré majú dopravu ako hlavnú alebo aj ako vedľajšiu podnikateľskú činnosť, prepravili po ceste 13,4 milióna ton tovaru, čo bolo o 8,2 % menej ako pred rokom. Doprava síce zažíva oživenie, ale jej aktuálne výkony sú na úrovni len približne 82 % v rovnakom období pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 24. 06. 2022
Spoločnosť GEFCO, európska jednotka v logistike pre automobilový priemysel, vybavila v kolínskej pobočke ďalšiu fleetovú zákazku. Postprodukčne upravila viac ako dvesto ľahkých úžitkových vozidiel pre najväčšieho poskytovateľa poštových a balíkových služieb v Českej republike. Inštalácia zlepší komfort používania, zároveň predĺži úžitkový čas nových kvalitných vozidiel vo firemnej flotile.
Logistika | 23. 06. 2022
Platí to obzvlášť v maloobchode, kde sa kladie dôraz práve na manévrovanie tovaru v extrémne úzkych priestoroch.
Logistika | 21. 06. 2022

   Ďalšie články >>