Globálna letecká nákladná doprava klesla vo februári okolo 10 %. Naznačujú to predbežné odhady Medzinárodného združenia leteckých dopravcov (IATA).
Logistika | 26. 03. 2020
Slovenská pošta (SP) upravila pre pokračujúcu pandémiu ochorenia COVID-19 doručovanie úradných zásielok, poistených listov, doporučených listov "do vlastných rúk", "doručenkou/eDoručenkou", "dobierkou", ale aj zásielok zaťažených inými poplatkami, akými sú napríklad zásielky colného konania. Po novom bude tieto zásielky iba oznamovať a bude nutné si ich prevziať na pošte. SP tiež prestala poskytovať vo svojich priestoroch komerčné služby a všetky jej pobočky budú cez víkend zatvorené. Informovala o tom hovorkyňa SP Eva Rovenská.
Logistika | 20. 03. 2020
Ako je známe z tlačových správ, americké úrady s účinnosťou od 13. marca 2020, 23:59 hod. prijali opatrenia, ktoré zakazujú vstup do Spojených štátov amerických všetkým návštevníkom z Európy. Okrem toho už existuje zákaz vstupu pre návštevníkov z niektorých ázijských krajín.
Logistika | 19. 03. 2020
S cieľom ochrániť zdravie zamestnancov v prevádzke, ako aj obyvateľov miest a obcí Slovenská pošta pristupuje k pozastaveniu komerčných služieb. Od stredy (18. 3.) až do odvolania bude zastavený predaj produktov a poskytovanie vybraných služieb Poštovej banky, Poštovej poisťovne, Tiposu, telekomunikačného operátora 4ka, spoločnosti Ticketportal, pozastaví aj predaj produktov ponúkaných v PostShopoch.
Logistika | 18. 03. 2020
Škoda Auto Slovensko a jej autorizovaní partneri budú, v súlade s úpravami nariadenia ústredného krízového štábu z pondelka (16. 3.), poskytovať služby spojené s prevádzkovaním servisných služieb. Rozsah služieb a čas, v ktorých budú dané služby poskytované, si individuálne stanoví každý autorizovaný partner sám, na základe svojich možností a aktuálnej situácie. Väčšina autorizovaných servisov však začala opätovne fungovať už v utorok (17.3.).
Logistika | 18. 03. 2020
Slováci a Česi sú národy chalupárov, o ktorých platí, že svojpomocne dokážu vytvoriť neuveriteľné veci. Príchod marketov s tovarom a vybavením pre kutilov preto prijali s nadšením. Spolu s tým, ako sa lepší ekonomická situácia našich domácností, rastie záujem i o tento druh tovaru. Využívame ich, aj keď už skôr dávame prednosť práci profesionálnych remeselníkov. Ibaže tých je stále menej, tak skôr získané skúsenosti znovu nachádzajú uplatnenie.
Logistika | 16. 03. 2020
Čistý zisk nemeckej Deutsche Post DHL vo 4. štvrťroku 2019 vzrástol, ale upozornila, že epidémia koronavírusu môže významne ovplyvniť niektoré jej divízie a výhľad na rok 2020.
Logistika | 10. 03. 2020
Vývoz Číny sa v prvých dvoch mesiacoch roka prudko spomalil v dôsledku epidémie koronavírusu, ktorá prinútila firmy zastaviť na dlhší čas výrobu a narušila aj globálne dodávateľské reťazce.
Logistika | 09. 03. 2020
Spoločnosť GEFCO, popredný poskytovateľ multimodálnych riešení dodávateľského reťazca a európska jednotka v odvetví automobilovej logistiky, prináša svojim zákazníkom nový nástroj GEFCO VISIBILITY. Zabezpečený, personalizovaný internetový portál, vyvinutý spoločnosťou WiseTech Global, je prostredím, kde môžu užívatelia sami spravovať celý proces špedície od objednávky až po fakturáciu. GEFCO VISIBILITY je dostupný v 78 jazykoch a využívajú ho klienti v 47 krajinách.
Logistika | 05. 03. 2020
Spoločnosť GEFCO Slovakia prepravila do Číny prvú zásielku tvárových ochranných rúšok, ktoré sú v Číne nedostatkovým tovarom kvôli epidémii korona vírusu. Zásielka opustila Slovensko letecky stredu 12. februára 2020 a bude doručená v piatok 14. februára 2020. Ide o špeciálnu zásielku, ktorú vysiela slovenský tím divízie AIR&SEA zamestnancom lokálnej pobočky spoločnosti GEFCO v Číne. „Po vzhliadnutí televíznej reportáže o nedostatku ochranných rúšok, ktorých nosenie je v Číne aktuálne povinné, som okamžite napísal kolegovi z čínskej pobočky, či sú informácie správne a či ochranné rúška potrebujú,“ popisuje začiatok akcie Ladislav Balogh, Forwarding Manager logistickej spoločnosti GEFCO Slovakia a dodáva, že čínski kolegovia prejavili okamžite veľký záujem. Tím Ladislava Balogha obratom objednal ochranné rúška od troch dodávateľov, ktorí mali zásoby skladom, a zabezpečil ich letecký transfer do Číny.
Logistika | 17. 02. 2020
Vývozy z rozvojových krajín, ktoré využívajú osobitné colné preferencie v rámci Všeobecného systému preferencií EÚ (GSP), do Európskej únie dosiahli v roku 2018 nové maximum v hodnote 69 miliárd eur. Informovala o tom Európska komisia (EK).
Logistika | 11. 02. 2020

   Ďalšie články >>