Vývozy z rozvojových krajín, ktoré využívajú osobitné colné preferencie v rámci Všeobecného systému preferencií EÚ (GSP), do Európskej únie dosiahli v roku 2018 nové maximum v hodnote 69 miliárd eur. Informovala o tom Európska komisia (EK).
Logistika | 11. 02. 2020
Čína vyhlásila, že po podpísaní prvej fázy obchodnej dohody, ktorá priniesla prímerie v jej obchodnom konflikte s USA, zníži o polovicu dodatočné clá na 1717 amerických produktov. Analytici odhadujú ich hodnotu na 75 miliárd USD (68,04 miliardy eur).
Logistika | 07. 02. 2020
Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD prijalo návrh Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR k zľavám na mýte. Potvrdilo, že akceptuje ponuku uplatňovať zľavy na všetky kilometre spätne na konci roka. Zástupcovia Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) odmietli oba varianty rezortu dopravy na mýtne zľavy pre nákladné vozidlá. V stredu o tom informovala hovorkyňa MDV Karolína Ducká.
Logistika | 23. 01. 2020
Od nového roka počet najazdených kilometrov v spoločnosti neklesne, no zvýši sa bezpečnosť prepravy plynov a zníži sa záťaž na okolité prostredie.
Logistika | 09. 01. 2020
Spoločnosť DACHSER zabezpečuje vnútropodnikovú logistiku pre spoločnosť OEZ, ktorá je súčasťou skupiny Siemens v Českej republike. Zahŕňa to vnútrofiremnú prepravu, just-in-time dodávky do výroby a služby s pridanou hodnotou, ako je napríklad zostavovanie vzoriek. Okrem skracovania vzdialeností, tento systém zlepšuje reakčný čas OEZ a znižuje náklady na logistiku.
Logistika | 06. 01. 2020
Podnikanie v cestnej doprave čelí kríze. Tvrdí to Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia. Podotklo, že ani v roku 2019 sa nedočkali pozitívneho prístupu zo strany štátu. Legislatívny rámec je tak podľa Česmadu silne nekonkurenčný z pohľadu ostatných krajín strednej a východnej Európy.
Logistika | 31. 12. 2019
Každoročne v období od konca októbra do Vianoc zaznamenávajú doručovateľské spoločnosti zvýšený nápor na ich služby. A z roka na rok sa opakuje situácia s meškajúcimi zásielkami, na ktoré márne čakajú ich príjemcovia. Tento rok nebol výnimkou. Jedna z doručovateľských spoločností dokonca hlásila niekoľkodňové meškanie tisícov balíkov.
Logistika | 31. 12. 2019
Čína zastavila ďalšie clá na niektoré tovary z USA, ktoré plánovala zaviesť 15. decembra. Informovala o tom v nedeľu colná komisia Štátnej rady. Obe najväčšie ekonomiky sveta totiž v piatok (13. 12.) dosiahli prvú fázu obchodnej dohody.
Logistika | 16. 12. 2019
Mení sa nákupné správanie obyvateľov Slovenska v oblasti e-commerce? Stúpajúca životná úroveň ukazuje, že spotrebiteľ nevníma vyššie útraty. Hoci deklaruje, že on-line utratí zhruba rovnako ako minulý rok, obrat, ktorý v roku 2018 stúpol na vyše 1,13 miliardy eur, hovorí opak. Na Slovensku je však stále určitáskupina nenakupujúcich, ktorých odrádza od nákupu niekoľko faktorov, okrem iného aj cena a spôsob doručenia.
Logistika | 16. 12. 2019
Myšlienka na to, či stihne starostlivo vybraný darček doraziť pred Vianocami včas na konkrétnu adresu, býva nočnou morou väčšiny ľudí. Logistická spoločnosť Zásielkovňa sa na tohtoročnú sezónu pripravuje v priestoroch nového depa, vďaka ktorému dokáže svojim klientom zaručiť spoľahlivé spracovanie a doručenie všetkých zásielok aj pred sviatkami.
Logistika | 09. 12. 2019
Skupina GEFCO, svetový líder v multimodálnych riešeniach dodávateľských reťazcov a európsky líder v automobilovej logistike, získala od úradu Bureau Veritas certifikácie GDP (Good Distribution Practice) pre cestnú prepravu farmaceutických produktov do ďalších deviatich krajín. Aktuálne má GEFCO certifikát GDP v 15 krajinách. GDP je zárukou, že firma je schopná zabezpečiť procesy riadenia kvality i v komplikovaných dodávateľských reťazcoch so špecifickými požiadavkami.
Logistika | 06. 12. 2019

   Ďalšie články >>