Myšlienka na to, či stihne starostlivo vybraný darček doraziť pred Vianocami včas na konkrétnu adresu, býva nočnou morou väčšiny ľudí. Logistická spoločnosť Zásielkovňa sa na tohtoročnú sezónu pripravuje v priestoroch nového depa, vďaka ktorému dokáže svojim klientom zaručiť spoľahlivé spracovanie a doručenie všetkých zásielok aj pred sviatkami.
Logistika | 09. 12. 2019
Skupina GEFCO, svetový líder v multimodálnych riešeniach dodávateľských reťazcov a európsky líder v automobilovej logistike, získala od úradu Bureau Veritas certifikácie GDP (Good Distribution Practice) pre cestnú prepravu farmaceutických produktov do ďalších deviatich krajín. Aktuálne má GEFCO certifikát GDP v 15 krajinách. GDP je zárukou, že firma je schopná zabezpečiť procesy riadenia kvality i v komplikovaných dodávateľských reťazcoch so špecifickými požiadavkami.
Logistika | 06. 12. 2019
V januári 2020 vstúpia do platnosti nové usmernenia Medzinárodnej námornej organizácie (IMO) ohľadom ekológie, ktoré sa dotýkajú celosvetovej lodnej prepravy. Čítajte ďalej a dozviete sa, aké dopady to môže mať na životné prostredie.
Logistika | 04. 12. 2019
Blížia sa vianočné sviatky. A to znamená aj častejšie posielanie zásielok. Málokomu sa však chce zabíjať čas lúštením cenníkov, vypisovaním podacích lístkov a státím v dlhom rade. Vďaka aplikácii Zásielkovňa a novej revolučnej službe Medzi Nami môžete čas výrazne ušetriť – čas i peniaze. Doručenie je totiž rýchlejšie a lacnejšie ako ste zvyknutí.
Logistika | 27. 11. 2019
GEFCO svojím novým produktom Time Critical Solutions (TCS) posúva hranicu rýchlosti o krok vpred. Ako prvá firma v SR ponúka nepretržitú službu super rýchlej logistiky, vrátane balenia zásielok, colného zastúpenia i správy dokumentácie. S reakciou na dopyt, najneskôr do 30 minút, s možnosťou budúceho odletu aj s on board kuriérom, či nepretržitou službou colného deklaranta je potenciálnym partnerom pre zákazníkov z rôznych priemyslových odvetví, ktorí riešia plánované i náhodne časovo kritické prepravy s rôznymi špecifikami. Zásielky v rámci TCS sú prepravované podľa parametrov cestnej či leteckej dopravy. Nebezpečné látky i teplotne citlivý tovar prepraví GEFCO v podmienkach zodpovedajúcich najvyššiemu štandardu. Zvýšený dopyt pre urgentnú logistiku a colné služby očakáva GEFCO najmä v období po Brexite.
Logistika | 12. 11. 2019
Skupina GEFCO, európsky líder v logistike pre automobilový priemysel a globálny expert na riešenie dodávateľských reťazcov, predstavila dve nové „fygitálne riešenia“ (t. j. systémy kombinujúce fyzické schopnosti a digitálne technológie) poskytujúce bezkonkurenčný užívateľský zážitok. Obe inovácie stavajú na 70-ročnom know-how Skupiny v oblasti logistiky a digitálnych schopností partnerov spoločnosti GEFCO. Nedávna akvizícia skupiny GEFCO, spoločnosť Chronotruck je vlastne virtuálne trhovisko zjednodušujúce objednávanie prepráv prostredníctvom unikátnych algoritmov párujúcich dáta dopytu s dostupnými voľnými dopravnými kapacitami, resp. ponukou prepráv. Moveecar je digitálna platforma, ktorá bola vytvorená expertmi zo spoločnosti GEFCO v spolupráci s externými IT odborníkmi. Ponúka individuálnu automobilovú logistiku v akejkoľvek fáze životného cyklu vozidla.
Logistika | 04. 11. 2019
Škody, ktoré spôsobila obchodná vojna odštartovaná Spojenými štátmi, je cítiť po celom svete, od islandských fjordov až po Japonsko, či africké krajiny. Zhodli sa na tom ministri financií a guvernéri centrálnych bánk na jesennom zasadnutí Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky vo Washingtone.
Logistika | 22. 10. 2019
Svetová obchodná organizácia (WTO) v pondelok formálne oprávnila Spojené štáty, aby zaviedli clá na dovoz tovaru z Európskej únie (EÚ) vo výške 7,5 miliardy USD (6,79 miliardy eur).
Logistika | 16. 10. 2019
Logistická spoločnosť GEFCO získala ďalšiu automobilovú značku so svojho portfólia. S francúzskym Renault uzavrela trojročný kontrakt vo výške 5,5 milióna EUR ročne na zabezpečenie kompletných distribučných tokov nových vozidiel na Slovensko a do krajín Jadranského regiónu.
Logistika | 14. 10. 2019
Administratíva USA plánuje zaviesť obmedzenia na export amerických produktov ďalším 28 čínskym firmám a organizáciám. Oznámil to v pondelok (7. 10.) americký minister obchodu Wilbur Ross. Toto oznámenie pravdepodobne ešte vystupňuje obchodný spor medzi USA a Čínou len niekoľko dní pred ďalším kolom rozhovorov na vysokej úrovni.
Logistika | 08. 10. 2019
Čína umožní svojim firmám nakupovať určité americké agroprodukty bez dodatočných ciel. Poukázala na to v utorok čínska agentúra Sinchua, ktorá sa odvolala na zdroje z vlády.
Logistika | 25. 09. 2019

   Ďalšie články >>