Celkový objem nákladnej prepravy v apríli 2022 medziročne klesol o 7,2 % a dosiahol 20,2 milióna ton. Viac ako dve tretiny objemu tovaru sa previezlo po ceste. Podniky nákladnej dopravy, ktoré majú dopravu ako hlavnú alebo aj ako vedľajšiu podnikateľskú činnosť, prepravili po ceste 13,4 milióna ton tovaru, čo bolo o 8,2 % menej ako pred rokom. Doprava síce zažíva oživenie, ale jej aktuálne výkony sú na úrovni len približne 82 % v rovnakom období pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 24. 06. 2022
Spoločnosť GEFCO, európska jednotka v logistike pre automobilový priemysel, vybavila v kolínskej pobočke ďalšiu fleetovú zákazku. Postprodukčne upravila viac ako dvesto ľahkých úžitkových vozidiel pre najväčšieho poskytovateľa poštových a balíkových služieb v Českej republike. Inštalácia zlepší komfort používania, zároveň predĺži úžitkový čas nových kvalitných vozidiel vo firemnej flotile.
Logistika | 23. 06. 2022
Platí to obzvlášť v maloobchode, kde sa kladie dôraz práve na manévrovanie tovaru v extrémne úzkych priestoroch.
Logistika | 21. 06. 2022
Blokáda ukrajinských prístavov Ruskom môže viesť ku globálnej potravinovej kríze a v niektorých regiónoch dokonca až k hladomoru. Uviedol to hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko, informuje TASR na základe správy americkej televízie CNN.
Logistika | 03. 06. 2022
Blokáda ukrajinských čiernomorských prístavov vytvára podmienky pre "katastrofický scenár" rozsiahleho nedostatku potravín a nárastu cien po celej Afrike. V príhovore k lídrom EÚ zhromaždeným na summite v Bruseli to uviedol predseda Africkej únie a senegalský prezident Macky Sall. TASR správu prevzala z agentúry AP.
Logistika | 02. 06. 2022
Spoločnosť GEFCO, európska jednotka v logistike pre automobilový priemysel, vytvorila inovatívne riešenie pre Toyota Motor Europe. Vďaka viacročným skúsenostiam na poli multimodálnych prepráv a dizajnu kombinujúceho cestnú a železničnú dopravu Toyota Motor Europe výrazne zníži svoju uhlíkovú stopu.
Logistika | 27. 05. 2022
Kontajnerová preprava v Číne by sa mohla obnoviť už koncom apríla, keď sa opatrenia proti ochoreniu COVID-19 uvoľnia. Predpovedajú to experti z tohto odvetvia.
Logistika | 27. 04. 2022
Novú zákazku na prestavbu 281 vozňov Laaers BA 560 získala spoločnosť ŽOS Trnava. Získala ju od nemeckej spoločnosti DB Cargo Logistics. Informoval o tom výkonný riaditeľ trnavskej spoločnosti Zdenko Lančarič.
Logistika | 25. 04. 2022
Lode plaviace sa pod ruskou vlajkou majú zákaz kotviť v belgických prístavoch. Informuje o tom spravodajca TASR s odvolaním sa na belgické médiá.
Logistika | 19. 04. 2022
Dánsky lodný gigant Maersk v utorok oznámil, že prestane prijímať nové objednávky na prepravu tzv. nepodstatného tovaru do a z Ruska v dôsledku sankcií, ktoré Západ uvalil na Rusko za inváziu na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správy AFP.
Logistika | 01. 03. 2022
Logistická spoločnosť GEFCO nasadzuje v svojom sklade v slovenskom Zavare pri Trnave drony na inventarizáciu skladových zásob. V prvej fáze zabezpečia drony inventúry na približne tretine plochy objektu s celkovou plochou 10 000 m2 pre klienta z oblasti automobilového priemyslu. Cieľom spoločnosti je pokryť automatizovanou inventúrou celý sklad už v prvých mesiacoch roku 2022. Investícia by sa firme mala vrátiť asi za 17 mesiacov. GEFCO od automatizácie procesu očakáva predovšetkým významné zrýchlenie procesu.
Logistika | 09. 02. 2022

   Ďalšie články >>