Výkonnosť nákladnej dopravy sa v júli 2022 výrazne prepadla, osobná doprava medziročne vzrástla o takmer 13 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 28. 09. 2022
Export Číny do Ruska sa po štyroch mesiacoch poklesu vrátil v júli k rastu, pričom rast prekonal 20 %. Opačne, ruský vývoz do Číny pokračoval v júli vo vysokom tempe a aj keď oproti vývoju v júni rástol o niečo slabšie, dosiahol takmer 50 %. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.
Logistika | 11. 08. 2022
GEFCO, globálny expert na dodávateľské reťazce a špičkový dodávateľ v oblasti logistiky pre automobilový priemysel, otvorilo nové centrum v Algecirase. Tento krok je súčasťou stratégie zameranej na posilnenie logistických reťazcov skupiny.
Logistika | 15. 07. 2022
V polovici júna začala spoločnosť GEFCO v spolupráci s dlhoročným partnerom Thomas Bertou Transports testovať kamióny na elektrický pohon. Vozidlá značky Volvo, vybrané spoločnosťou GEFCO, najazdia denne približne 150 km pri distribúcii zásielok zákazníkom v metropolitnej oblasti normandského mesta Rouen.
Logistika | 07. 07. 2022
Celkový objem nákladnej prepravy v apríli 2022 medziročne klesol o 7,2 % a dosiahol 20,2 milióna ton. Viac ako dve tretiny objemu tovaru sa previezlo po ceste. Podniky nákladnej dopravy, ktoré majú dopravu ako hlavnú alebo aj ako vedľajšiu podnikateľskú činnosť, prepravili po ceste 13,4 milióna ton tovaru, čo bolo o 8,2 % menej ako pred rokom. Doprava síce zažíva oživenie, ale jej aktuálne výkony sú na úrovni len približne 82 % v rovnakom období pred pandémiou. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 24. 06. 2022
Spoločnosť GEFCO, európska jednotka v logistike pre automobilový priemysel, vybavila v kolínskej pobočke ďalšiu fleetovú zákazku. Postprodukčne upravila viac ako dvesto ľahkých úžitkových vozidiel pre najväčšieho poskytovateľa poštových a balíkových služieb v Českej republike. Inštalácia zlepší komfort používania, zároveň predĺži úžitkový čas nových kvalitných vozidiel vo firemnej flotile.
Logistika | 23. 06. 2022
Platí to obzvlášť v maloobchode, kde sa kladie dôraz práve na manévrovanie tovaru v extrémne úzkych priestoroch.
Logistika | 21. 06. 2022
Blokáda ukrajinských prístavov Ruskom môže viesť ku globálnej potravinovej kríze a v niektorých regiónoch dokonca až k hladomoru. Uviedol to hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko, informuje TASR na základe správy americkej televízie CNN.
Logistika | 03. 06. 2022
Blokáda ukrajinských čiernomorských prístavov vytvára podmienky pre "katastrofický scenár" rozsiahleho nedostatku potravín a nárastu cien po celej Afrike. V príhovore k lídrom EÚ zhromaždeným na summite v Bruseli to uviedol predseda Africkej únie a senegalský prezident Macky Sall. TASR správu prevzala z agentúry AP.
Logistika | 02. 06. 2022
Spoločnosť GEFCO, európska jednotka v logistike pre automobilový priemysel, vytvorila inovatívne riešenie pre Toyota Motor Europe. Vďaka viacročným skúsenostiam na poli multimodálnych prepráv a dizajnu kombinujúceho cestnú a železničnú dopravu Toyota Motor Europe výrazne zníži svoju uhlíkovú stopu.
Logistika | 27. 05. 2022
Kontajnerová preprava v Číne by sa mohla obnoviť už koncom apríla, keď sa opatrenia proti ochoreniu COVID-19 uvoľnia. Predpovedajú to experti z tohto odvetvia.
Logistika | 27. 04. 2022

   Ďalšie články >>