Logistická spoločnosť GEFCO dokončuje ambiciózny projekt inštalácie 290 nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá (EV) v svojich pobočkách naprieč Európou. Zariadenia spoločnosti e-Totem, jedného z popredných francúzskych dodávateľov nabíjacích staníc pre elektromobily, pomôžu výrobcom automobilov a dílerom nabíjať vozidlá pred dodávkou koncovým zákazníkom.
Logistika | 26. 11. 2021
Francúzsky lodiarsky koncern CMA CGM zaznamenal v 3. štvrťroku prudký rast zisku, z necelých 600 miliónov v minulom roku vykázala spoločnosť za tohtoročný 3. štvrťrok zisk viac než 5 miliárd USD. Výsledky ovplyvnilo rýchle zotavenie ekonomiky z minuloročného dlhodobého lockdownu, za ktorým nasledoval rast medzinárodného obchodu a s ním výrazné zvýšenie cien v kontajnerovej doprave. Lodiarska spoločnosť zároveň očakáva ešte lepší 4. kvartál, keďže dopyt po lodnej preprave a prepravné sadzby sú naďalej vysoké.
Logistika | 22. 11. 2021
Logistické centrum módneho koncernu C&A, ktoré by malo byť otvorené od jari budúceho roka v Trnave, bude zásobovať obchodný región piatich krajín. Podľa Hany Mayerovej z tlačového oddelenia spoločnosti preberie krajiny, ktoré sú v súčasnosti zásobované z distribučného centra v rakúskom Ennse.
Logistika | 11. 11. 2021
Čo je presne Zelená elektrina a aké konkrétne výhody prináša pre logistiku? Pozrite sa, ktoré technológie sú k dispozícii a kam smerujú.
Logistika | 09. 11. 2021
Nemecké dovozné ceny zaznamenali minulý mesiac najprudší rast za posledných 40 rokov. Poukázali na to zverejnené predbežné údaje nemeckého štatistického úradu Destatis.
Logistika | 28. 10. 2021
Celkový objem nákladnej prepravy v auguste 2021 dosiahol 23 miliónov ton, medziročne to predstavuje pokles o 5,7 %. V porovnaní s augustom 2019 preprava tovarov zaostávala o 7,6 %. Miera zaostávania za objemami prepravovanými pred pandémiou sa posledné tri mesiace znižuje. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Logistika | 27. 10. 2021
Tempo rastu čínskeho vývozu sa v septembri nečakane zrýchlilo, keď solídny globálny dopyt vykompenzoval negatívny vplyv a tlak na podniky spôsobený nedostatkom elektriny, problémami dodávateľských reťazcov a zhoršením epidemickej situácie v Číne.
Logistika | 13. 10. 2021
Veľké problémy s distribúciou benzínu a potravín nútia britskú vládu k radikálnej zmene postoja. Podľa správ britských médií chce premiér Boris Johnson umožniť prostredníctvom výnimiek umožniť príchod tisícom vodičov nákladných áut zo zahraničia, aby vyriešil ich akútny nedostatok.
Logistika | 27. 09. 2021
V Slovenskej republike dôjde k priemernému zvýšeniu cien v porovnaní s rokom 2021 o 4,9%. Poplatok za nadrozmerný kus sa zníži na 60 EUR za kus.
Logistika | 22. 09. 2021
Britská vláda oznámila, že odloží spustenie riadnych pobrexitových colných kontrol na tovar prichádzajúci z Európskej únie na január. Poukázala pritom na administratívne prekážky a tiež nové imigračné pravidlá, informovala agentúra AFP.
Logistika | 14. 09. 2021
Predaj áut v Číne pokračoval minulý mesiac v poklese, tretí mesiac po sebe, pričom tempo poklesu sa výrazne zrýchlilo. Dôvodom je pretrvávajúci nedostatok polovodičov a ďalších komponentov na trhu, ktorý redukuje produkciu automobiliek.
Logistika | 09. 09. 2021

   Ďalšie články >>