Nový digitálny zákaznícky portál od spoločnosti Gebrüder Weiss sa volá myGW. Portál je k dispozícii pre všetkých klientov spoločnosti v Rakúsku, Nemecku, Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. Platforma myGW zastrešuje všetky služby, ktoré GW ponúka. Zároveň svojim klientom ponúka jednoduchý a rýchly prístup k aktuálnym informáciám o službách, ktoré využívajú. Vďaka tomu je odteraz možné realizovať celú komunikáciu s poskytovateľom logistických služieb aj on-line formou. Portál úspešne využívajú prví klienti už od jari 2020. V pláne je aj rozšírenie do ďalších krajín.
Logistika | 24. 09. 2020
Írski dopravcovia a vývozcovia v stredu upozornili, že je potrebné nájsť alternatívnu cestu do Európy, aby sa zabránilo dlhému čakaniu v britských prístavoch od začiatku januára v prípade brexitu bez dohody.
Logistika | 24. 09. 2020
Americká zásielková spoločnosť FedEx zaznamenala v 1. štvrťroku obchodného roka 2020/2021 väčší nárast zisku ako jej predpovedali analytici z Wall Street. Pomohlo jej zvýšenie cien, nižšie náklady na palivo a tiež nárast elektronického obchodu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.
Logistika | 17. 09. 2020
Ceny importu do USA sa v auguste zvýšili už tretí mesiac po sebe a viac, ako ekonómovia odhadovali. Informovalo o tom americké ministerstvo práce, ktoré zároveň revidovalo smerom nahor údaje za júl. To naznačuje, že inflačné tlaky v USA stúpajú.
Logistika | 16. 09. 2020
Európska komisia v utorok zverejnila návrh nariadenia Rady EÚ a Európskeho parlamentu o zrušení ciel pri určitých dovozoch amerických tovarov do EÚ. Na oplátku Spojené štáty znížia svoje clá na určitý vývoz tovarov z EÚ na americký trh.
Logistika | 09. 09. 2020
Inteligentné riadenie, prepojenie priamo na výrobu, pokročilá orientácia vďaka synchronizácii reálneho a virtuálneho sveta. Takýmito vlastnosťami sa vyznačujú najmodernejšie typy logistických robotov z portfólia žilinskej technologickej spoločnosti CEIT, ktoré aktuálne vo svojich závodoch nasadil najväčší český výrobca automobilov. Bezobslužné robotické vozíky už nepotrebujú magnetickú pásku na podlahe priemyselnej haly. Spoločnosť ŠKODA AUTO, líder v zavádzaní inovácií Industry 4.0 na českom trhu, do svojich logistických procesov implementovala viac ako 130 takýchto moderných robotov.
Logistika | 25. 08. 2020
GEFCO France, dcérska spoločnosť GEFCO Group, ktorá je svetovou jednotkou na poli multimodálnych dodávateľských reťazcov a popredným európskym poskytovateľom logistiky pre automobilový priemysel, sa stala distribútorom nových vozidiel značky Ford do siete autorizovaných predajcov po celej krajine.
Logistika | 10. 08. 2020
Taliansko zaznamenalo v máji obchodný prebytok, ktorý v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka mierne vzrástol. Export síce výrazne klesol, dovoz sa však znížil v ešte väčšej miere. Poukázali na tento týždeň zverejnené údaje talianskeho štatistického úradu.
Logistika | 20. 07. 2020
Globálny poskytovateľ logistiky, spoločnosť GEFCO, prepravila 50 miliónov ochranných masiek z Číny do Austrálie pre popredného dodávateľa ochranných pomôcok pre zdravotnícke zariadenia v prvej línii.
Logistika | 16. 07. 2020
Dovozné ceny v USA zaznamenali minulý mesiac najvýraznejší rast za posledných viac než osem rokov, pod čo sa podpísal najmä prudký rast cien palív. Uviedlo to v stredu americké ministerstvo práce.
Logistika | 16. 07. 2020
Americká administratíva oznámila koncom tohto týždňa dodatočné dovozné clá na francúzske produkty vo výške 25 % ako odpoveď na zavedenie digitálnej dane. Samotné zavedenie ciel však odložila o 180 dní.
Logistika | 13. 07. 2020

   Ďalšie články >>