Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR podporí ambície spoločnosti NG Aviation pri prienikoch na zahraničné trhy, ako aj vo vzťahu k medzinárodným organizáciám. V mene rezortu to prisľúbila štátna tajomníčka ministerstva Ingrid Brocková, informovala o tom v po stretnutí so zástupcami inovatívnej slovenskej spoločnosti z oblasti informačných technológií.
IT | 26. 05. 2020
Sektor informačných technológií (IT), ktorý je jedným z nosných pilierov ekonomiky mesta Košice, zatiaľ koronavírus negatívne neovplyvnil. Odborníci v tejto oblasti aktuálne pociťujú väčší nápor na správu systémov, keďže celý svet presúva svoju činnosť do online priestoru. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ združenia Košice IT Valley Pavol Miroššay.
IT | 26. 03. 2020
Rok 2020 prinesie trendy, ktoré zmenia budúcnosť práce. Rýchle uplatnenie vznikajúcich technológií ako je umelá inteligencia, strojové učenie podporované ekosystémami dát a vzájomne prepojené tímy s väčšími právomocami sľubujú efektívnosť, produktivitu a rast pracovnej sily naprieč podnikmi.
IT | 04. 02. 2020
Infosys (NYSE: INFY), svetový líder v oblasti digitálnych služieb novej generácie, uzavrel partnerstvo so svetovým lídrom v riešení multimodálnych dodávateľských reťazcov a európskou jednotkou v oblasti automobilové logistiky spoločnosťou GEFCO, aby v budúcich 5 rokoch podporil digitálnu transformáciu logistickej skupiny.
IT | 15. 01. 2020
GEFCO, svetový líder v oblasti komplexných riešení dodávateľských reťazcov nadviazal spoluprácu so spoločnosťou ArtiShock v rámci vývoja novej, inovatívnej aplikácie pre rozšírenú realitu (AR).
IT | 25. 10. 2019
Naši kolegovia zo spoločnosti IBCS Poland, ktorí sú tak ako aj my členom IBCS Group úspešne realizovali dodávku 2000 kusov terminálov MC9596 pre významnú logistickú spoločnosť DB Schenker Logistics vrátane kompletných implementačných prác spojených s týmto projektom.
IT | 30. 06. 2016
IBCS Group Konferencia 2016
IT | 29. 06. 2016
Dovoľujeme si oficiálne oznámiť našu spoluprácu so spoločnosťou SEWIO NETWORKS s. r. o. Uzatvorením spolupráce sme sa stali implementačným partnerom pre Slovenskú republiku.
IT | 22. 06. 2016
Oslabená ekonomika v Európe, utečenecká kríza, pesimistickí zasielatelia – konjunktúrna klíma sa na konci roku značne ochladila, čo sa prejavilo i na dopravnom barometri od TimoCom. Pomer nákladov a voľných vozidiel v 4. štvrťroku 46:54 zaostal ďaleko za očakávaním. Začiatok posledného štvrťroku bol pritom veľmi pozitívny.
IT | 01. 02. 2016
V 3. štvrťroku 2015 vykazuje dopravný barometer TimoCom učebnicový pomer prepráv a voľných vozidiel. 50,2 % prepráv k 49,8 % dostupných prepravných kapacít na európskom dopravnom trhu takmer presne zodpovedá teoretickému optimálnemu stavu. Medzi jednotlivými mesiacmi však došlo k značným výkyvom a hneď samotný začiatok štvrťroku priniesol prekvapenie.
IT | 26. 10. 2015
V 2. štvrťroku zamieril dopravný barometer TimoCom do výšok, do ktorých sa už dlho nedostal. Pomer prepráv a voľných vozidiel 54:46 je jednoznačným potvrdením čísel zo sľubného začiatku roka. Tento priaznivý vývoj má viacero príčin.Základy pre druhý štvrťrok plný ponúk prepráv boli položené už v apríli. V jeho priebehu vzrástol podiel prepráv na európskom dopravnom trhu v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o takmer 13 percentných bodov na 53 %. Tento nárast bol očakávaný - kvôli veľkonočným sviatkom v mnohých krajinách Európy a s nimi spojeným skrátením pracovných týždňov. Zaujímavá je však výška tohto nárastu, rovnako ako vývoj dopravného barometra TimoCom v nasledujúcom období.
IT | 13. 08. 2015

   Ďalšie články >>