Celosvetový nedostatok čipov, ktorý v tomto roku zasiahol do produkcie áut, bude pretrvávať aj v roku 2022. Predpokladá to šéf automobilky Stellantis Carlos Tavares.
IT | 23. 07. 2021
Celosvetový nedostatok polovodičov je výzvou aj pre výrobcov počítačov. Tento nedostatok bude pravdepodobne pretrvávať niekoľko rokov, uviedol pre nemecký denník Handelsblatt Michael Dell, riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Dell Technologies.
IT | 12. 05. 2021
Taiwanská prezidentka v pondelok ponúkla Európskej únii (EÚ) spoluprácu pri zvýšení dodávok polovodičov, keďže svet čelí nedostatku čipov a ostrov v Juhočínskom mori je ich hlavným producentom.
IT | 11. 05. 2021
Japonská spoločnosť Renesas Electronics plánuje dosiahnuť plnú výrobnú kapacitu vo svojom závode poškodenom požiarom do konca mája. Uviedla to spoločnosť po tom, ako v sobotu (17. 4.) začala opätovne spúšťať produkciu.
IT | 20. 04. 2021
Najväčší svetový kontraktuálny výrobca čipov Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) prvýkrát varoval, že obchodné spory môžu narušiť jeho prístup ku kľúčovému produkčnému vybaveniu a zasiahnuť jeho operácie. Dôvodom je rastúce napätie medzi USA a Čínou.
IT | 19. 04. 2021
Americká sieť Domino's Pizza a start-up Nuro zo Silicon Valley v pondelok oznámili, že tento týždeň spustia v Houstone rozvoz pizze robotickými vozidlami, v snahe vyťažiť čo najviac z nárastu online objednávok počas pandémie nového koronavírusu.
IT | 13. 04. 2021
Nemecký koncern Volkswagen chystá v Európe investície za desiatky miliárd eur do výstavby niekoľkých závodov na výrobu batérií. Český minister priemyslu a obchodu Karel Havlíček pre Hospodářské noviny potvrdil, že vláda rokuje s automobilkou o tom, aby jeden zo závodov vznikol v Česku.
IT | 17. 03. 2021
Nemecká skupina Bosch, ktorá je popredným svetovým výrobcom automobilových komponentov, v pondelok oznámila, že v júni otvorí továreň na čipy v Drážďanoch. Chce tak posilniť svoju vedúcu pozíciu a podporiť výrobu elektrických automobilov.
IT | 09. 03. 2021
Plány Taiwanu zvýšiť produkciu čipov, ktorých nedostatok zaznamenávajú najmä automobilky, môže ovplyvniť najväčšie sucho za posledné desaťročia. To vyvoláva obavy firiem, že už zlá situácia s dodávkou čipov sa ešte zhorší.
IT | 01. 03. 2021
Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) a americký technologický gigant Microsoft sa rozhodli spojiť sily pri vývoji cloudového softvéru pre automatizované vozidlá a pokročilé asistenčné systémy. S odvolaním sa na spoločné vyhlásenie oboch firiem o tom informuje agentúra DPA.
IT | 12. 02. 2021
Japonská spoločnosť Renesas sa dohodla na kúpe nemecko-britského konkurenta Dialog, špecialistu na polovodiče a dodávateľa amerického koncernu Apple, za 4,9 miliardy eur. Oznámili to v pondelok obe spoločnosti.
IT | 09. 02. 2021

   Ďalšie články >>