Nemecká vláda doriešila posledné detaily záchranného balíka pre najväčšiu leteckú spoločnosť v krajine Lufthansa. Tú podobne ako ďalšie aerolínie ťažko zasiahla pandémia nového koronavírusu, ktorá donútila letecké spoločnosti uzemniť lietadlá.
Ostatní | 22. 05. 2020
Francúzska vláda a odbory vyjadrili znepokojenie nad možným zatváraním domácich závodov francúzskej automobilky Renault a francúzsky premiér uviedol, že centrom biznisu Renaultu aj naďalej musí zostať Francúzsko.
Ostatní | 22. 05. 2020
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia od pondelka rozšíril výrobu na dve pracovné zmeny a využíva už všetky linky. Produkciu takmer po dvojmesačnej prestávke obnovil aj Jaguar Land Rover Nitra a od minulého týždňa je zatiaľ v jednozmennej prevádzke aj trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia. Najdlhšie, od 24. apríla, už automobily vyrába Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom.
Ostatní | 20. 05. 2020
Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia obnovila od pondelka prevádzku všetkých technológií vo svojom nitrianskom závode. Pokračovať v ňom bude výroba vozidiel Land Rover Defender a Land Rover Discovery, potvrdila manažérka pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Závod bude po znovuobnovení všetkých technológií fungovať v jednozmennej prevádzke a nábeh výroby bude postupný.
Ostatní | 20. 05. 2020
Problémy s elektronickým núdzovým asistentom eCall sa okrem nového Golfu týkajú aj ďalších modelov koncernu Volkswagen (VW). Podľa informácií z automobilky podobné ťažkosti majú aj modely značiek Audi a Seat. Konkrétne ide o Audi 3 a Seat Leon, ktoré sú postavené na rovnakej platforme ako VW Golf 8. Správa Automobilwoche tvrdí, že sa aktuálne skúma, či problémy s eCall nemá aj model Škoda Octavia.
Ostatní | 19. 05. 2020
Nemecká automobilka Volkswagen (VW) pozastaví výrobné linky, ktoré sa len nedávno otvorili po zrušení obmedzení spojených s pandémiou nového koronavírusu. Dôvodom je nízky dopyt. Uvádza sa správe, ktorú získala agentúra AFP.
Ostatní | 18. 05. 2020
Koronakríza stiahla britského výrobcu luxusných športových áut Aston Martin ešte hlbšie do červených čísel. Strata pred zdanením v 1. kvartáli prudko vzrástla na 118,9 milióna GBP (135,46 milióna eur) zo 17,3 milióna GBP v rovnakom období vlani. Dodávky padli o 45 % na 578 áut.
Ostatní | 15. 05. 2020
Tri popredné americké letecké spoločnosti vyzvali svojich zamestnancov, aby pasažierov na palube lietadiel nenútili do zakrývania dýchacích ciest, ale namiesto toho im túto možnosť iba odporučili, píše agentúra Reuters.
Ostatní | 14. 05. 2020
Spoločnosť Benzina, ktorá patrí do medzinárodnej skupiny ORLEN, počíta aj v tomto roku s významnými investíciami do expanzie a rozvoja svojej siete na Slovensku. Líder českého trhu zakončil minulý rok s desiatimi čerpacími stanicami vo svojej slovenskej sieti a v tomto roku chce ich počet zdvojnásobiť. Prvou novou tohoročnou stanicou je čerpacia stanica Benzina v Ružomberku. Benzina okrem rozširovania siete počíta aj s rozvojom gastronomického konceptu Stop Cafe. Ten v tomto roku plánuje otvoriť minimálne na ďalších siedmich čerpacích staniciach.
Ostatní | 11. 05. 2020
Aj nemecký výrobca luxusných áut BMW v 1. kvartáli pocítil následky koronakrízy. Automobilka uviedla, že výrazne obmedzí investície.
Ostatní | 06. 05. 2020
Postupné a bezpečné spúšťanie výroby v kontexte obnovenia obchodných aktivít oznámila trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia. V tomto týždni bude realizovať niektoré prípravné práce s cieľom opätovného rozbehnútia produkcie a pokračovania výroby modelov Peugeot 208, jeho elektrickej verzie e-208 a modelu Citroën C3. O detailoch ďalšieho vývoja bude informovať 7. mája. Uviedol to hovorca automobilky Peter Švec.
Ostatní | 05. 05. 2020

   Ďalšie články >>