Dánsky lodiarsky a ropný gigant A.P. Moller-Maersk v stredu varoval pred prudkým poklesom dopytu po lodných kontajneroch v nadchádzajúcich mesiacoch. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu a jej vplyv na svetový obchod.
Logistika | 15. 05. 2020
Poľsko predĺži prísne kontroly na svojich hraniciach, zavedené pred dvoma mesiacmi pre pandémiu koronavírusu, do 12. júna. Oznámilo to poľské ministerstvo vnútra, ktoré citovala agentúra Reuters.
Logistika | 14. 05. 2020
Slovensko zvládlo najhoršiu fázu koronavírusovej epidémie dobre, a to hlavne vďaka včasnému vyhláseniu karanténnych opatrení. Tie sa už pred mesiacom začali uvoľňovať a krajina sa vracia do takmer bežného života. „Naši zamestnanci, ktorí mohli z prevádzkového hľadiska pracovať z domu sa vrátili do práce. Ale riziko nákazy stále trvá, to musíme mať na pamäti a podľa toho sa správať.“ Hovorí Daniel Knaisl, konateľ spoločnosti Geis pre Českú republiku, Slovensko a Poľsko.
Logistika | 14. 05. 2020
Nemecké priemyselné objednávky v marci rekordne klesli. Dôvodom bola pandémia nového koronavírusu.
Logistika | 06. 05. 2020
GEFCO, líder v oblasti komplexných riešení dodávateľských reťazcov, prepravil 30 ton zdravotníckeho vybavenia pre nadnárodného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Zásielky, ktoré urgentne putovali z Francúzska do niekoľkých destinácií v Alžírsku, Tunise a Antilách obsahovali testovacie sady COVID-19. Tie boli dopravené do laboratórií, ktoré zaregistrovali zvýšený dopyt po testovaní a v ktorých hrozil nedostatok testovacích setov.
Logistika | 24. 04. 2020
Veľká Británia už oficiálne opustila Európsku úniu a Brexit sa stal skutočnosťou. Prechodné obdobie do konca roka momentálne ešte chráni ekonomiku a logistiku na oboch stranách Lamanšského prielivu pred väčšími dopadmi. Čo sa stane potom, však stále zostáva nezodpovedané.
Logistika | 24. 04. 2020
Európska komisia (EK) pripomenula, že v nedeľu (19. 4.) začali platiť nové pravidlá o vzájomnom uznávaní tovaru v priestore celej Európskej únie. Vďaka týmto pravidlám budú môcť spoločnosti, najmä malé a stredné podniky rýchlejšie a jednoduchšie predávať svoje výrobky v celej Európe.
Logistika | 21. 04. 2020
GEFCO, líder v oblasti logistiky pre automobilový priemysel, zabezpečuje prepravu približne tisíc nemocničných lôžok týždenne do rôznych destinácií naprieč celou Európou. Prepravy sú realizované pre firmu Hillrom, popredného výrobcu zdravotníckych pomôcok a chirurgického vybavenia.
Logistika | 20. 04. 2020
Opatrenia proti šíreniu koróna vírusu stavajú predovšetkým prevádzkovateľov kamenných obchodov pred nové logistické výzvy.
Logistika | 15. 04. 2020
Spoločnosť DACHSER Rail Services prepravuje chemické výrobky na čínsky trh z Ludwigshafene v Nemecku za polovičný čas. BASF poverila svojho dlhoročného poskytovateľa logistických služieb, spoločnosť DACHSER, aby vybavila prvý nákladný vlak do Číny. Vlak s 42 kontajnermi prepravujúcimi produkty BASF do čínskeho mesta Xi'an už dorazil. DACHSER sa postaral o všetky organizačné aspekty - vrátane koordinácie s prevádzkovateľom vlakov RTSB GmbH, colného odbavenia a distribúcie tovaru v Číne.
Logistika | 14. 04. 2020
Situácia na cestách v súvislosti so zavedením kontrol na vnútorných hraniciach SR a kontrol osôb v rámci prekračovania okresov je vážna. Plynulosť cestnej premávky, zvlášť s prihliadnutím na nákladnú dopravu, je výrazne obmedzená. Nedá sa vylúčiť, že v dôsledku komplikácií bude podstatne limitované zásobovanie. Upozornilo na to v stredu Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia.
Logistika | 10. 04. 2020

   Ďalšie články >>