Bratislavské Vajnory by mohli byť ďalšou mestskou časťou, ktorá sa zapojí do nového projektu zdieľania bicyklov – Verejný bicykel. Samospráva už má zmluvné a technické podmienky so spoločnosťou Antik Telecom, ktorá za projektom stojí, sfinalizované. Musí ich však ešte schváliť miestne zastupiteľstvo, naplánované je na 18. júna.
Doprava | 04. 06. 2020
Spojené štáty nariadili v stredu pozastavenie všetkých letov čínskych leteckých spoločností do USA a späť po tom, čo Peking nepovolil americkým leteckým dopravcom obnoviť lety do Číny. Toto nariadenie nadobudne účinnosť 16. júna, informovala agentúra AFP s tým, že k tomu môže dôjsť aj skôr, ak tak rozhodne prezident USA Donald Trump.
Doprava | 04. 06. 2020
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave zaznamenalo počas uplynulých troch dní záujem o obchodné lety. Pre TASR to uviedla hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. Občania s trvalým alebo prechodným pobytom v SR môžu od štvrtka (28. 5.) podvečer letecky vycestovať súkromnou dopravou s kapacitou do 20 cestujúcich z bratislavského letiska do ôsmich európskych krajín.
Doprava | 02. 06. 2020
Po niekoľkých mesiacoch poklesu cien pohonných látok (PHM) na Slovensku sa situácia začína obracať. Štatistický úrad SR v piatok (29. 5.) zverejnil údaje o hoci miernom, ale predsa len náraste ceny 95-oktánového benzínu aj nafty. V nasledujúcich týždňoch sa podľa analytikov dá pre zvýšenie cien ropy na svetových trhoch očakávať ďalšie zdražovanie pohonných látok.
Doprava | 01. 06. 2020
Občianske združenie (OZ) Detská železnica Košice si pripravilo pre deti pri príležitosti ich medzinárodného sviatku (1. 6.) jazdu historickým vlakom. Môžu sa na ňom počas celého dňa povoziť zo stanice v Čermeli do rekreačnej zóny Alpinka a späť. Dostanú i sladkú pozornosť a cestovateľské pasy.
Doprava | 01. 06. 2020
Ministerstvo dopravy sa v súvislosti s postupným otváraním hraníc snaží znovu obnoviť aj všetky typy medzinárodnej prepravy osôb. Tá bola v čase pandémie nového koronavírusu zastavená. Najbližšie k spusteniu je letecká preprava, uviedol v pred rokovaním vlády šéf rezortu Andrej Doležal (nominant Sme rodina).
Doprava | 29. 05. 2020
Nová koncepcia parkovania v meste Prešov, ktorej súčasťou je postupné spoplatňovanie parkovania v jednotlivých častiach, bude platiť od 1. januára 2021. Pôvodne malo dôjsť k zmene od 1. júla tohto roka. Na rokovaní o tom rozhodli mestskí poslanci. Schválili aj viaceré zmeny vo všeobecne záväznom nariadení (VZN) týkajúceho sa parkovania.
Doprava | 28. 05. 2020
Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pokračuje v dotačnom projekte na podporu nákupu elektromobilov a plug-in hybridných vozidiel, ktorý na začiatku apríla pre situáciu spôsobenú koronakrízou dočasne pozastavilo. Do konca mája chce rezort posúdiť žiadosti, ktoré už sú na ministerstve. Informovalo o tom v ministerstvo.
Doprava | 28. 05. 2020
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) posilní od pondelka (1. 6.) ranné a popoludňajšie školské spoje na prímestských linkách. Nepôjde však o úplný návrat do bežného režimu, cestujúcim odporúča sledovať cestovné poriadky. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie BBSK Lenka Štepáneková.
Doprava | 27. 05. 2020
Nemecká automobilka Volkswagen je pripravená vyplatiť kompenzácie svojim zákazníkom, ktorých poškodila emisná kauza firmy, a ukončiť tak dlhodobé spory. Firma to oznámila krátko po pondelkovom verdikte Spolkového súdneho dvora, ktorý predstavuje najvyšší súd v Nemecku, že Volkswagen musí majiteľom dieselových áut s upraveným softvérom, ktorý umožňoval maskovať skutočné hodnoty emisií, zaplatiť odškodné.
Doprava | 26. 05. 2020
Mesto Senica pristúpilo na základe dopravnej štúdie Žilinskej univerzity v Žiline k zmene v parkovacej politike, ktorá začne platiť od 1. júna. K 31. máju končí platnosť parkovacích preukazov na trvalé parkovanie a podľa nových podmienok si opakovanú žiadosť o tieto parkoviská podalo o 30 percent menej žiadateľov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Táňa Moravcová.
Doprava | 26. 05. 2020

   Ďalšie články >>