Oficiálny dodávateľ 2 500 000 vstupeniek na majstrovstvá a národný sponzor UEFA EURO 2016™, francúzska spoločnosť La Poste a jej zásielkové pobočky Chronopost a DPD začnú doručovať vstupenky. Úplne prvé vstupenky na UEFA Euro 2016™ sa v Európe a po celom svete začnú doručovať 2. apríla. Chronopost bude dodávať vstupenky z Francúzska do 176 krajín na piatich kontinentoch a doručovať ich bude La Poste, Chronopost alebo DPD, v závislosti od danej krajiny.
Spoločnosť TNT, patriaca k popredným svetovým prepravcom expresných zásielok, rozšírila svoj vozový park v Česku o dva elektromobily, čím sa stala prvou prepravnou spoločnosťou v krajine, ktorá používa tieto typy vozidiel na denné operácie. Jeden z elektromobilov môžu zákazníci stretnúť v centre Prahy a ten druhý v centre Brna.
Expresná doručovateľská spoločnosť TNT otvorila v holandskom meste Heerlen medzinárodné prekladisko špecializované na zásielky so zdravotníckymi pomôckami pre nemocnice a kliniky v Európe.
Logistika | 14. 04. 2015
TNT ohlásila významné rozšírenie svojich medzinárodných doručovateľských služieb v Nemecku. Expresné služby TNT s doručením už nasledujúci deň pokrývajú teraz všetky PSČ[1] v krajine, a to vrátane služieb s garantovaným doručením do 12.00 hod. Obe služby sú klientom dostupné pre balíky aj ťažšie paletové zásielky.
Logistika | 10. 02. 2015
Kuriérska spoločnosť Direct Parcel Distribution SK s.r.o. (DPD) otvorila svoju, v poradí už 15. pobočku na Slovensku.
V polovici júna sa nitrianska pobočka kuriérskej spoločnosti Direct Parcel Distribution (DPD ) presťahovala do novej budovy v priemyselnom parku Nitra - Sever.
Kuriérska spoločnosť DPD (Direct Parcel Distribution) zavádza novú sieť odberných miest - DPD ParcelShop. DPD tak rozširuje ponuku svojich služieb aj o možnosť uloženia zásielky v odbernom mieste. Príjemca zásielky tým získava ďalšiu voľbu pri preprave svojho balíka. Už nie je potrebné, aby sa viazal na príchod kuriéra, zásielku si môže nechať doručiť do DPD ParcelShopu, kde si ju vyzdvihne podľa svojich možností, kedykoľvek počas nasledujúcich 7 pracovných dní.
FedEx Express, dcérska spoločnosť FedEx Corp (NYSE : FDX) a najväčšia expresná dopravná spoločnosť na svete, dnes oznámila, že svoju ocenenú službu sledovanie zásielok SenseAware ®, rozširuje do ďalších 14 európskych štátov. Zákazníci spoločnosti FedEx v Belgicku, Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Švajčiarsku, Holandsku, Írsk , Dánsku, Nórsku , Švédsku, Českej republike, Poľsku, Nemecku a Kanade môžu teraz vďaka službe SenseAware takmer v reálnom čase získavať ešte presnejšie informácie o stave svojich najdôležitejších, najcennejších a najpresnejších zásielok. Z novinky budú teraz profitovať tiež zákazníci v Kanade.
Dňa 7. februára 2012 prebehla v pražskom hoteli Mövenpick tlačová konferencia spoločnosti GO! Express & Logistics k príležitosti 10. výročie založenia tejto spoločnosti v Českej republike. My sme tam boli, tak vám môžeme priblížiť vývoj spoločnosti, dôležité míľniky, ciele, odborové riešenia a novinky spoločnosti.
V sérii rozhovor pokračujeme aj tento týždeň. Ponúkame vám interview našich českých kolegov so zástupcom spoločnosti DB Schenker Tomášom Holomouckým.
Štandardne DB Schenker doručuje zásielky bez ohľadu na ich veľkosť (kusové, dokládkové, celovozové) denne odkiaľkoľvek z republiky na akúkoľvek adresu v Holandsku v režime door-door do 48 hodín.

   Ďalšie články >>