Slovenská pošta ponúka klientom novú zákaznícku zónu Moja ePošta. Prostredníctvom nej môžu elektronicky požiadať o zriadenie vybraných služieb k doručovaniu zásielok, zaplatiť za ne platobnou kartou alebo internetbankingom vybraných bánk. Klienti si tak môžu napríklad presmerovať svoje prichádzajúce zásielky, predĺžiť úložnú lehotu či namiesto žltého lístka do schránky dostať SMS alebo e-mail. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková s tým, že nová zákaznícka zóna je dostupná na webovej stránke pošty.
Expresní logistika | 12. 07. 2021
Americká zásielková spoločnosť FedEx sa vo 4. kvartáli obchodného roka 2020/2021 vrátila k zisku, k čomu prispel vysoký dopyt po zásielkových službách a s tým spojený rast tržieb. Výsledky spoločnosti prekonali očakávania trhov, ako v oblasti tržieb, tak aj upraveného zisku.
Expresní logistika | 28. 06. 2021
Na nevýhodnosť niektorých služieb, ktoré Slovenská pošta poskytuje pre štát na zmluvnom základe, poukázal aj Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR. Aj vzhľadom na to začala pošta prehodnocovať jednotlivé zmluvy s tretími stranami. Cieľom je zvýšiť odmenu pre poštu za poskytované služby tak, aby odrážala reálne náklady. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.
Expresní logistika | 01. 06. 2021
Česká pošta sa má rozdeliť na dve firmy tým, že sa oddelia štátne a komerčné služby. Z Českej pošty sa oddelí pobočková sieť vrátane zamestnancov, ktorá poskytuje služby štátu, a vznikne tak nový štátny podnik. Okrem toho bude pošta ďalej poskytovať komerčné služby. Nový model by mal byť zavedený do troch rokov. V piatok o tom na tlačovej konferencii informovali český minister vnútra Jan Hamáček a generálny riaditeľ Českej pošty Roman Knap.
Expresní logistika | 24. 05. 2021
Zásielky z tretích krajín s tovarom do 150 eur bez zákazov a obmedzení sa budú od 1. júla tohto roka preclievať zjednodušeným spôsobom. Zjednodušené preclievanie však bude podmienené zriadením elektronickej komunikácie s colnými orgánmi. Na tieto úkony budú klienti potrebovať elektronický občiansky preukaz s čipom, upozornila Finančná správa (FS) SR.
Logistika | 21. 05. 2021
Na Kolpašskej ulici v Banskej Štiavnici spustili do prevádzky prvý BalíkoBOX v Banskoštiavnickom okrese. Slovenská pošta tak rozšírila sieť služieb na pohodlné a jednoduché doručovanie balíkov a balíkových zásielok a na celom Slovensku má už 135 takýchto BalíkoBOXov. V Banskej Štiavnici to uviedol predseda predstavenstva Slovenskej pošty Martin Ľupták.
Logistika | 14. 05. 2021
Nemecká spoločnosť Deutsche Post DHL oznámila za 1. štvrťrok prudký rast čistého zisku a prevádzkový zisk dosiahol za prvé tri mesiace roka historicky najvyššiu hodnotu. Výsledky ovplyvnil pokračujúci vysoký dopyt po službách zásielkových firiem.
Logistika | 06. 05. 2021
Popri výraznej zmene preferencií v tovaroch pribudlo v roku 2020 v e-shopoch až 15 miliónov nových nakupujúcich v porovnaní s rokom 2019. Vyplýva to z najnovšej analýzy, ktorú predstavila najväčšia európska kuriérska spoločnosť DPDgroup.
Expresní logistika | 20. 04. 2021
Slovenská pošta plánuje obnoviť prestarnutý autopark nákladných vozidiel. Vyhlásila preto dve verejné súťaže na vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony (t). Jednu na nákladné motorové vozidlá, ktorá je rozdelená na päť častí, s predpokladanou hodnotou zhruba 9,7 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Druhá súťaž na prípojné nákladné vozidlá je rozdelená na dve časti, predpokladaná suma je približne 0,9 milióna eur bez DPH. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.
Expresní logistika | 13. 04. 2021
Amazon čelí dlhotrvajúcim bojom s odbormi v Nemecku, ktoré je jeho najväčším trhom po USA.
Logistika | 30. 03. 2021
Slovenská pošta začala so zásadnou reformou doručovacej siete, zmeny nastanú v oblasti logistiky. Zároveň má ambíciu stať sa "zelenšou". Súčasný stav a výhľad transformácie pošty pre TASR priblížil hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.
Expresní logistika | 15. 03. 2021

   Ďalšie články >>