Integrovaný dopravný systém (IDS) Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) spustia 10. júla v lokalite Rajecká dolina - Žilina - Kysuce. Do pilotnej prvej etapy sú zapojení dopravcovia SAD Žilina, Železničná spoločnosť Slovensko a Dopravný podnik mesta Žiliny. Na brífingu o tom v utorok informovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.
Doprava | 01. 07. 2022
Dopravcovia, ktorí sú súčasťou Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), prinášajú s prichádzajúcimi letnými školskými prázdninami viacero letných ponúk. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Eva Vozárová.
Doprava | 30. 06. 2022
Rýchly a bezpečný prenos dát naberá v procese digitalizácie čoraz väčší význam. Základným predpokladom je existujúca komunikačná infraštruktúra. S cieľom preskúmať spoľahlivosť rôznych komunikačných sietí, sa výskumníci z Fraunhoferovho inštitútu pre materiálové toky a logistiku IML spojili so spoločnosťou DACHSER a asociáciou EPAL (European Pallet Association e.V.) a vypracovali celoeurópsku štúdiu. Pre splnenie tohto cieľa vybavili 50 europaliet EPAL sledovacími zariadeniami a vyslali ich naprieč Európou.
Doprava | 29. 06. 2022
Mestská hromadná doprava (MHD) v Nitre dostane nové označníky. Nový dopravca Transdev Slovensko ich postupne vymení na všetkých autobusových zastávkach. Prvý bol osadený pred niekoľkými dňami v priemyselnom parku.
Doprava | 27. 06. 2022
Slovenská správa ciest (SSC) kompletne vynoví takmer päťkilometrový úsek cesty I/61 v Trenčíne vrátane mosta. Práce potrvajú do 19. augusta. Informoval o tom hovorca SSC Martin Guzi.
Doprava | 27. 06. 2022
Desaťtisíce zamestnancov britských železníc vstúpili vo štvrtok do ďalšieho 24-hodinového štrajku, čo ochromilo väčšinu železničnej dopravy po celom Spojenom kráľovstve.
Doprava | 24. 06. 2022
Autá s technológiami, ktoré namiesto vodiča riadia, zrýchľujú či dokonca brzdia, sa pomaly stávajú realitou. Právna úprava prevádzky autonómnych vozidiel však zatiaľ chýba. Otázkou ako "Kto bude zodpovedný v prípade smrteľnej nehody, ak namiesto vodiča jazdí systém?" sa zaoberá právnik a odborník na kybernetickú bezpečnosť Jozef Andraško z Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.
Doprava | 20. 06. 2022
Sankcie za výrazné prekročenie rýchlosti či za telefonovanie za volantom sa sprísnia. Vyplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorú poslanci Národnej rady (NR) SR schválili.
Doprava | 17. 06. 2022
Obce Chocholná-Velčice a Kostolná-Záriečie v Trenčianskom okrese spája nový cestný most. Pôvodný most na ceste III/1225 vedúci ponad cestu I/9 bol v havarijnom stave. Informoval o tom predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška.
Doprava | 16. 06. 2022
Všetky tri mosty spájajúce ukrajinské mestá Severodoneck a Lysyčansk sú v súčasnosti neprejazdné pre vozidlá. Oznámil to gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj, informuje TASR podľa správy americkej televízie CNN.
Doprava | 15. 06. 2022
Slovenská inovačná energetická agentúra (SIEA) naďalej obstaráva vodíkové autobusy aj ďalšie čerpacie stanice na vodík. Zrušené však bolo verejné obstarávanie na zabezpečenie jedného autobusu na vodíkový pohon, ktorý sa mal využívať počas prezentačných podujatí národného projektu Žiť energiou. Všetky ostatné verejné obstarávania naďalej pokračujú, rovnako ako aj všetky avizované vodíkové aktivity SIEA, uviedla agentúra.
Doprava | 14. 06. 2022

   Ďalšie články >>