Nemecké automobilové koncerny mali v stredu (1. 4.) krízové telefonické rokovanie s kancelárkou Angelou Merkelovou. Šéfovia Volkswagenu, BMW a Daimleru telefonicky hovorili s Merkelovou o tom, ako obnoviť výrobu, uviedol denník Handelsblatt. Automobilky odstavili výrobu v mnohých svojich závodoch, keďže vlády po celom svete prijali reštriktívne opatrenia na zastavenie šírenia nového koronavírusu.
Doprava | 03. 04. 2020
Globálna osobná letecká doprava pre koronakrízu vo februári prudko klesla. Nalietané osobové kilometre podľa Medzinárodného združenia leteckých dopravcov (IATA) sa medziročne znížili o 14,1 %. To znamená najprudší prepad od teroristických útokov v USA z 11. septembra 2001.
Doprava | 03. 04. 2020
Prešovský samosprávny kraj (PSK) posilnil autobusové spojenia v prímestskej doprave. Vyšiel tak v ústrety požiadavkám občanov i zamestnávateľov. TASR o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.
Doprava | 02. 04. 2020
Za zmeškanú technickú a emisnú kontrolu sa naďalej nebude pokutovať. A to ani po tom, ako dostali stanice technickej a emisnej kontroly (STK a EK) výnimku a od pondelka (30. 3.) môžu byť otvorené. V pred rokovaním vlády to uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) s tým, že platiť to bude dovtedy, kým sa STK nedostanú do normálneho režimu.
Doprava | 01. 04. 2020
Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR pripravuje návrh na odloženie čerpania zaplatených služieb klientom cestovných kancelárií a ubytovacích zariadení na budúce obdobie. Opatrenie by malo pomôcť podnikateľom v tomto odvetví prekonať krízové obdobie. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie rezortu dopravy.
Doprava | 31. 03. 2020
Situácia okolo nového koronavírusu negatívne zasiahla aj železničnú dopravu. Tržby Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) spolu s poklesom cestujúcich spadli o viac ako 80 %. Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) zasa eviduje z dôvodu šírenia vírusu pokles tržieb oproti plánu o približne 10 %.
Doprava | 27. 03. 2020
V prímestskej autobusovej doprave v Košickom samosprávnom kraji (KSK) bude od štvrtka (26. 3.) premávať menej spojov. Ako TASR informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková, pôjde o linky, ktoré v súčasnosti cestujúci nevyužívajú. Týkať sa to bude oboch zmluvných dopravcov, ktorými sú spoločnosti Arriva Michalovce a eurobus.
Doprava | 27. 03. 2020
Metro a železničné služby v Paríži a na jeho predmestiach budú od štvrtka obmedzené na minimum. Toto opatrenie je súčasťou celoštátneho obmedzenia pohybu spôsobeného pandémiou nového koronavírusu, oznámili francúzski predstavitelia.
Doprava | 26. 03. 2020
Aerolínie zvýšili odhady týkajúce sa strát, ktoré im spôsobí pandémia nového koronavírusu.
Doprava | 25. 03. 2020
V noci zo soboty (28. 3.) na nedeľu (29. 3.) sa mení stredoeurópsky čas na letný. O druhej hodine ráno sa hodiny posunú na tretiu hodinu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozorňuje, že táto zmena sa dotkne štyroch vlakov.
Doprava | 25. 03. 2020
Európska komisia (EK) v pondelok zverejnila usmernenia pre správu hraníc s cieľom udržať toky nákladnej dopravy v celej EÚ počas pandémie koronavírusu.
Doprava | 24. 03. 2020

   Ďalšie články >>