Zatiaľ pol milióna ľudí prešlo v tomto roku bránami košického letiska. TASR o tom za letisko informovala Lucia Kočišová s tým, že po dvoch rokoch pandémie sa počtom prepravených cestujúcich priblížili k svojmu najsilnejšiemu roku 2019. Jubilejnú päťstotisícu cestujúcu privítali v stredu (23. 11.).
Doprava | 29. 11. 2022
Ustanovenia o limitoch pri obstarávaniach osobných áut by sa mohli upraviť. Predpokladá to novela zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, ktorú do Národnej rady (NR) SR predložili poslanci OĽANO.
Doprava | 25. 11. 2022
Práca s mazivami, čistiacimi prostriedkami alebo lakmi je v autodielňach na dennom poriadku. S ohľadom na životné prostredie však ide o mimoriadnu výzvu. Úspory energie a šetrnejšie zaobchádzanie s nebezpečnými látkami sú účinné dlhodobé opatrenia, ktoré obvykle vyžadujú investície. Čo sa však prejaví okamžite a bez počiatočných vysokých nákladov sú čistiace utierky Mewa. Opakovane použiteľné, vysoko savé utierky Mewa alebo rohože na zachytávanie oleja zlepšujú v systéme prenájmu ekologickú bilanciu. To platí u malých aj veľkých firiem, pretože oleje alebo tuky sa v Mewa recyklujú a dochádza k ich energetickému spracovaniu.
Ostatní | 24. 11. 2022
Letisko M. R. Štefánika vybavilo za prvých desať mesiacov tohto roku spolu na prílete a odlete 1.268.859 pasažierov. Miera obnovy počtu cestujúcich z roku 2019 zároveň dosiahla za október 61 %, pričom v septembri to bolo 67 %. TASR o tom informovala PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Hauswaldová.
Doprava | 24. 11. 2022
Kľúčovou pre odvetvie verejnej dopravy v roku 2023 bude diskusia o jej reforme, ako ju predpokladá plán obnovy. Samostatnou témou zrejme bude aj udržateľnosť financovania reformy a možné zvýšenie cien cestovného. V utorok počas stretnutia s novinármi to uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku László Ivan. Spoločnosť je zároveň pripravená zapojiť sa do tendrov na prevádzkovanie železničných tratí.
Doprava | 23. 11. 2022
Diaľničný tunel Čebrať pri Ružomberku sa v utorok podarilo preraziť. Oznámil to minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Po dostavbe bude tunel s dĺžkou viac ako 3600 metrov súčasťou úseku liptovskej diaľnice D1 Ivachnová - Hubová. Motoristi by sa ním po prvý raz mali previezť do dvoch rokov.
Doprava | 22. 11. 2022
Nemecká automobilka Mercedes-Benz znižuje ceny svojich elektromobilov v Číne, keďže jej odbyt zaostáva za rivalmi. TASR o tom informuje na základe správy Bloomberg.
Doprava | 21. 11. 2022
Podjazd na Kysuckej ulici v Žiline zatvoria v súvislosti so stavbou železničného uzla od pondelka 21. novembra. Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) vo štvrtkovom živom vysielaní na sociálnej sieti povedal, že ide o veľký zásah do dopravy v meste. Zároveň pripomenul, že na stavbe železničného uzla a súvisiacich stavbách sa preinvestuje viac ako 330 miliónov eur a po jeho dobudovaní bude Žilina moderným dopravným uzlom.
Doprava | 17. 11. 2022
Ukrajinské železnice spustili v nedeľu na počesť oslobodenia mesta Cherson na juhu krajiny predaj symbolických cestovných lístkov do viacerých miest, ktoré sú naďalej pod kontrolou ruských síl. Toto gesto má predstavovať symbol viery v ozbrojené sily Ukrajiny a nádej v oslobodenie spod okupácie. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.
Doprava | 15. 11. 2022
Letisko vo Frankfurte nad Mohanom zaznamenalo minulý mesiac výrazný rast počtu cestujúcich, čo pomohlo kompenzovať pokračujúci pokles prepravy tovarov. Uviedla to v piatok spoločnosť Fraport, prevádzkovateľ frankfurtského letiska, ktorá zároveň dodala, že výrazný rast počtu vybavených cestujúcich eviduje aj na letiskách mimo Nemecka. TASR o tom informuje na základe správy portálu RTTNews.
Doprava | 14. 11. 2022
Európska únia (EÚ) v pondelok vyzvala Spojené štáty, aby udelili jej firmám špeciálny štatút na predaj elektrických vozidiel. Bruselu sa totiž nepáčia z jeho pohľadu "diskriminačné" opatrenia na podporu amerických výrobcov elektromobilov v rámci ekonomického plánu prezidenta Joea Bidena. TASR správu prevzala z AFP.
Doprava | 07. 11. 2022

   Ďalšie články >>