Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa plánuje v júni obnoviť lety do 20 destinácií vrátane niektorých obľúbených dovolenkových lokalít. Aerolínie medzitým pokračujú v rokovaniach s vládou o finančnej pomoci, keďže spoločnosť podobne ako ďalšie aerolínie zasiahli opatrenia na zmiernenie šírenia nového koronavírusu.
Doprava | 25. 05. 2020
Letecká spoločnosť Air France bude musieť výmenou za poskytnutie štátnych úverových garancií "drasticky" zredukovať rozsah vnútroštátnych letov. Uviedla to francúzska ministerka životného prostredia Élisabeth Bornová.
Doprava | 25. 05. 2020
Lietadlo izraelskej štátnej leteckej spoločnosti El-AL pristálo v nedeľu v Istanbule, aby naložilo materiálnu humanitárnu pomoc pre USA, informovala agentúra DPA. Išlo o prvý priamy let z Izraela do Turecka od krízy v roku 2010.
Doprava | 25. 05. 2020
Polícia predpokladá, že skúšky v autoškole by mohli po prerušení z dôvodu opatrení prijatých pre nový koronavírus v praxi fungovať už od budúceho týždňa. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.
Doprava | 22. 05. 2020
DKV poskytuje ako prvý poskytovateľ služieb pre dopravcov predĺženú splatnosť faktúr na české mýto až na 90 dní. DKV sa ako jednému z prvých poskytovateľov podarilo vyriešiť celý proces po technickej a právnej stránke a jeho klienti tým pádom môžu uhradiť už aprílovú faktúru za české mýto až do konca júla.
Doprava | 21. 05. 2020
Razenie viac ako kilometer dlhého Tunela Bikoš odštartuje na konci mája. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS) s tým, že prerazenie predpokladá pred budúcoročným letom. Aktuálne sa nad portálom tunela buduje ochranný dáždnik. Tunel je súčasťou stavby severného obchvatu Prešova.
Doprava | 21. 05. 2020
V Handlovej v okrese Prievidza dokončili v apríli opravu 950 štvorcových metrov výtlkov. Podľa hovorkyne mesta Jany Paulínyovej bola celková zmluvná cena opráv so spoločnosťou Stavby Nitra takmer 40.000 eur.
Doprava | 20. 05. 2020
Na ceste I. triedy I/18 medzi obcou Lipníky (okres Prešov) a Hanušovcami nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) začínajú stavebné práce na rekonštrukcii tejto cesty, ktoré si od pondelka 18. mája vyžiadajú obmedzenia dopravy. Tie budú prostredníctvom dočasného dopravného značenia a doprava bude riadená cestnou svetelnou signalizáciou.
Doprava | 19. 05. 2020
Slovenská správa ciest (SSC) by sa mala reštartovať a vybudovať na pilieroch plánovania, prioritizácie, efektívnosti a odbornosti. Pre TASR to uviedla nová generálna riaditeľka SSC Martina Tvrdoňová. Priblížila, že pracuje na novej stratégii, správe ciest podľa nej pomôžu systémové riešenia.
Doprava | 19. 05. 2020
Polícia upozorňuje na čiastočnú uzáveru diaľnice D1 medzi križovatkami Východná a Važec od 8.00 h v nedeľu 17. mája do 18.00 h v nedeľu 28. júna. Dôvodom je oprava mostných záverov na moste Jánošíkova studnička. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.
Doprava | 18. 05. 2020
Letecké spoločnosti nebudú musieť nechať prázdne sedadlá medzi cestujúcimi. Tí však budú musieť mať tvárové masky v lietadlách aj na letiskách v Európskej únii (EÚ). Vyplýva to z odporúčaní Európskej komisie (EK) v rámci širších návrhov na postupné oživenie cestovného ruchu, ktorý sa pred pandémiou nového koronavírusu podieľal približne 10 % na výkone ekonomiky bloku a zamestnával takmer 12 % pracovnej sily.
Doprava | 15. 05. 2020

   Ďalšie články >>