Skupina Smartwings, do ktorej patria letecké spoločnosti Smartwings a ČSA, prepravila na svojich linkách minulý rok 8,2 milióna cestujúcich. Oproti predchádzajúcemu roku je to takmer o 8 % menej. Dôvodom je najmä zákaz prevádzky lietadiel 737 MAX od firmy Boeing. Uviedla to hovorkyňa Smartwings Group Vladimíra Dufková, ktorú citoval server novinky.cz.
Doprava | 17. 01. 2020
Finálny a záväzný termín dokončenia modernizácie Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave vo všetkých etapách je 12. september 2020. Informuje o tom bratislavská mestská časť Dúbravka na sociálnej sieti s tým, že v stredu (15. 1.) bol kontrolný deň na radiále. Dúbravskú samosprávu zaujímali najmä termíny, návrat premávky električiek do mestskej časti i plánovaná združená zastávka a prestavba podchodu Damborského.
Doprava | 16. 01. 2020
Teploty pod nulou, sneh, vlhkosť a soľ na cestách – zima je ťažké obdobie nielen pre vodičov, ale aj pre ich autá. I keď tá tohtoročná začala mierne, dá sa očakávať, že asi príde jej doba, a preto nastanú vonkajšie podmienky ovplyvňujúce zavesenie alebo karosériu áut. Experti zo siete ProfiAuto Service pripravili zoznam piatich najčastejších zimných porúch, s ktorými jazdia vodiči do autoservisu.
Doprava | 16. 01. 2020
Francúzska skupina PSA Peugeot Citroën, vlastník nemeckej automobilky Opel, v nej plánuje zrušiť až 4100 pracovných miest. Informovala o tom agentúra Bloomberg s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.
Doprava | 15. 01. 2020
Najvhodnejším riešením pre trasovanie diaľnice D4 v úseku Bratislava-Rača–Bratislava-Záhorská Bystrica vrátane tunela pod Malými Karpatmi je variant V3a, ktorý ráta s verejnosťou požadovaným prekrytím vyústenia diaľnice v blízkosti obce Marianka. Vyplýva to zo správy o hodnotení navrhovanej činnosti, ktorá bola zverejnená v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).
Doprava | 15. 01. 2020
Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair sa za rok 2019 vrátila na post európskej jednotky v počte prepravených cestujúcich. O pozíciu najväčších európskych aerolínií tak pripravila nemeckú spoločnosť Lufthansa.
Doprava | 14. 01. 2020
Združenie ČESMAD Slovakia vyzýva všetkých autodopravcov, ktorí sa zúčastňujú protestov, aby sa vyvarovali ďalším blokádam cestnej infraštruktúry na Slovensku i aktivít, ktoré by mohli eskalovať vzniknutý stav a dostať prebiehajúcu komunikáciu so zástupcami štátu do patovej situácie. TASR o tom informovala hovorkyňa ČESMAD Slovakia Martina Baumann.
Doprava | 13. 01. 2020
Združenie ČESMAD Slovakia, ktoré združuje cestných dopravcov, je v štrajkovej pohotovosti. Rozhodlo o tom na celoslovenskom stretnutí v sobotu (11. 1.) v Banskej Bystrici, na ktorom sa zúčastnili i zástupcovia Únie autodopravcov Slovenska ako aj ostatní dopravcovia. Cieľom bolo zjednotenie a presné formulovanie stanoviska k legislatívnym návrhom a ich dopadom na sektor cestnej dopravy, ktoré im počas tohto týždňa ponúklo ministerstvo financií. TASR o tom informovala Martina Baumann, hovorkyňa ČESMAD Slovakia.
Doprava | 13. 01. 2020
Združenie cestných dopravcov SR Česmad Slovakia pozýva všetkých cestných dopravcov na stretnutie do Banskej Bystrice. Na základe uznesenia prezídia Česmadu pozýva nielen svojich členov, ale aj všetkých cestných dopravcov, osobitne aj zástupcov Únie autodopravcov Slovenska (UNAS). Cieľom je zjednotenie pozície voči legislatívnym návrhom, ktoré boli ponúknuté vo štvrtok (9. 1.) Ministerstvom financií (MF) SR.
Doprava | 10. 01. 2020
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) počas vianočných sviatkov prepravila vo vlakoch takmer 1,7 milióna cestujúcich. Priemerné meškanie pritom predstavovalo 1,09 minúty. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.
Doprava | 10. 01. 2020
Situácia okolo diaľničného obchvatu D4 a jeho napojenia na súčasnú diaľnicu D1 je ukážkou zanedbaných povinností zo strany štátu. Tvrdia to predstavitelia mimoparlamentnej strany Za ľudí. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podľa nich vo svojich dokumentoch uvádza, že v čase plánovaného odovzdania obchvatu D4 v januári 2021 nebude stavebne pripravená ani jedna vetva napojenia na D1 v mieste križovatky Ivanka-sever.
Doprava | 10. 01. 2020

   Ďalšie články >>