Osadzovanie a údržba dopravného značenia ako aj inštalovanie dopravných značiek v Košiciach by po novom mohlo mesto Košice zabezpečovať vo vlastnej réžii prostredníctvo Bytového podniku mesta Košice (BPMK). Primátor Jaroslav Polaček plánuje na najbližšom mestskom zastupiteľstve (MsZ) predložiť návrh na rozšírenie predmetu podnikania v zakladateľskej listine BPMK. Magistrát o tom informuje na svojej webovej stránke.
Doprava | 14. 02. 2020
Vyjadrenia KDH vo veci súťaže na prevádzkovanie osobnej železničnej prepravy do Komárna považuje Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR za špekulatívne, a najmä zavádzajúce. Uviedol to pre TASR v reakcii na vyjadrenia mimoparlamentného KDH odbor komunikácie rezortu dopravy.
Doprava | 14. 02. 2020
Boeingu potrvá niekoľko rokov, kým výroba lietadiel 737 MAX dosiahne 57 kusov mesačne, čo bol pôvodný cieľ koncernu pred vlaňajším uzemnením týchto strojov. Vyhlásil to v stredu finančný riaditeľ spoločnosti Greg Smith.
Doprava | 13. 02. 2020
Návrh na zrušenie diaľničných známok sa ešte doladí v Národnej rade (NR) SR. Tak ako SNS signalizovala podporu sociálnym opatreniam, Smer-SD zasa vyhovie požiadavke národniarov a podporí zrušenie diaľničných známok. Uviedol to premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) po rokovaní vlády.
Doprava | 13. 02. 2020
Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) uzavrel s poľským okresom Žywiec zmluvu o cezhraničnej spolupráci, ktorej výsledkom bude takmer sedem kilometrov nových ciest v celkovej investícii viac ako 1,2 milióna eur. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.
Doprava | 12. 02. 2020
Benzina rozširuje svoj sortiment služieb na Slovensku, kde najnovšie spustila Tank Kartu Business umožňujúcu firmám a podnikateľom využívať celý rad benefitov – od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a individuálnu správu všetkých firemných tankovacích kariet. Ide o ďalší krok v stratégii návratu Benziny na Slovensko, kde firma počas minulého roka získala do svojej siete už desať čerpacích staníc. V ďalšej etape bude nasledovať spustenie Tank Karta Easy určenej bežným motoristom.
Doprava | 12. 02. 2020
Slovenská správa ciest (SSC) s výstavbou časti obchvatu Prievidze v tomto roku ešte nezačne. V závere roka plánuje vyhlásiť súťaž na dodávateľa prác, k dispozícii ešte nemá i štúdiu realizovateľnosti.
Doprava | 10. 02. 2020
Stovky letov a vlakových spojení v severozápadnej Európe príslušné úrady v pondelok zrušili pre orkán Sabine. V Británii, Írsku a Českej republike pre víchricu ostali bez elektriny tisícky domovov. Informuje o tom agentúra AFP.
Doprava | 10. 02. 2020
Predaj nových áut v Nemecku v prvom mesiaci tohto roka klesol. Ukázali to oficiálne údaje Spolkového úradu pre motorové vozidlá (Kraftfahrt-Bundesamt, KBA).
Doprava | 07. 02. 2020
Naplnením požiadaviek Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) by vznikli okamžité škody, ktoré by dosiahli do pol miliardy eur. Uviedla to hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Michaela Michalová. Priblížila, že ak by bol zrušený terajší mýtny systém, ako to požaduje UNAS, len výpadok z príjmu NDS na mýte v rokoch 2021 až 2022 by predstavoval 442,5 milióna eur.
Doprava | 06. 02. 2020
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) predstavila vo štvrtok vo Vrútkach ucelenú elektrickú jednotku z dielne konzorcia českej Škoda Transportation a slovenskej ŽOS Trnava, ktorú od leta nasadia do prevádzky na trate žilinského a trenčianskeho regiónu.
Doprava | 06. 02. 2020

   Ďalšie články >>