Pre Bratislavský samosprávny kraj (BSK) by mal byť rok 2022 prelomovým. Po rokoch príprav by mal odovzdať do užívania prvé dokončené projekty vo viacerých oblastiach svojej kompetencie. Za najväčšiu výzvu však považuje zdolanie pandémie nového koronavírusu, v oblasti dopravy stabilizáciu prímestskej autobusovej dopravy.
Doprava | 20. 01. 2022
Samospráva Lučenca pripravuje na rok 2022 rozsiahlu rekonštrukciu ciest, chodníkov i parkovísk. Preinvestovať plánuje takmer 3,8 milióna eur, opravy bude financovať z vlastného rozpočtu aj z fondov Európskej únie. Mesto o tom informovalo na svojej oficiálnej webstránke.
Doprava | 19. 01. 2022
Mesto Levice rozbieha rekonštrukciu Železničnej ulice v Leviciach. S prihliadnutím na poveternostné podmienky by sa mali rekonštrukčné práce začať v pondelok (17. 1.), informoval primátor Levíc Ján Krtík. Práce na obnove a rekonštrukcii povrchu komunikácie budú trvať podľa zmluvy o dielo štyri mesiace.
Doprava | 19. 01. 2022
Vďaka prevzatiu 41 staníc upevní svoju pozíciu na trhu Medzinárodná sieť čerpacích staníc ORLEN významne rozšíri svoju slovenskú sieť, do ktorej aktuálne patrí 16 čerpacích staníc Benzina ORLEN. Skupina PKN ORLEN vybrala štyroch partnerov, prostredníctvom ktorých bude vykonávať nápravné opatrenia dohodnuté s Európskou komisiou. Tie sú podmienkou schválenia zamýšľanej akvizície skupiny LOTOS. Realizácia nápravných opatrení v maloobchodnom segmente umožní zlúčenej skupine geograficky expandovať prostredníctvom výmeny aktív na trhoch, ktoré sú kľúčové na realizáciu stratégie skupiny ORLEN ako celku. Prostredníctvom partnerstva so skupinou MOL plánuje ORLEN prevziať 41 staníc na Slovensku rozmiestnených po celej krajine. Skupina ORLEN tak s celkovým počtom 57 staníc a viac ako 6 % podielom na trhu upevní svoju pozíciu, pričom je odhodlaná naďalej pokračovať vo svojej expanzii a stať sa druhým najväčším hráčom na trhu. Súčasťou týchto aktivít je aj vstup siete ORLEN do susedného Maďarska, kde prevezme celkovo 144 čerpacích staníc. Tieto aktivity predstavujú významný krok k posilneniu pozície skupiny ORLEN v maloobchodnom segmente a zvýšeniu povedomia o značke v celom regióne.
Doprava | 18. 01. 2022
Spoločnosť Kia Slovakia vyrobila v roku 2021 v Tepličke nad Váhom 307.600 automobilov a viac ako 444.000 motorov. Oproti roku 2020 stúpla výroba automobilov o 14,7 percenta a výroba motorov o viac ako 60 percent. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Tomáš Potoček.
Doprava | 18. 01. 2022
Po piatich mesiacoch sa trnavská automobilka Stellantis Slovakia od februára vďaka zlepšujúcej sa situácii vráti na svojej víkendovej zmene k pôvodnej výrobnej kadencii 62 vozidiel za hodinu a rozbieha zároveň nábor nových zamestnancov. Je podľa hovorcu Petra Šveca v situácii, keď čísla vo výrobe neodrážajú skutočný dopyt po jej produkcii. Výroba v trnavskom závode bola vlani totiž limitovaná veľkými výpadkami dodávok polovodičových komponentov.
Doprava | 17. 01. 2022
Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) predpokladá, že križovatka diaľnic D1 a D4 by sa mohla začať stavať na jar. Ide o jednu z jeho priorít v tomto roku. Stále podľa jeho slov beží vyhodnocovanie ponúk. Uviedol to v živom vysielaní na sociálnej sieti.
Doprava | 17. 01. 2022
Medzi dôležité ciele automobilového priemyslu na tento rok patrí aj pokračovanie zelenej transformácie Slovenska. Štát však v príprave na prechod k bezemisnej doprave zaostáva vo všetkých smeroch, upozornil Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR.
Doprava | 14. 01. 2022
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa v minulom roku stalo 1073 dopravných nehôd, medziročne ich počet klesol o 17. Alkohol sa v minulom roku v TSK podpísal pod 145 dopravných nehôd. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.
Doprava | 14. 01. 2022
Slovensko nesplnilo svoje povinnosti vyplývajúce zo smernice Európskej únie o environmentálnom hluku, keďže nevypracovalo akčné plány pre hlavné národné cestné a železničné úseky a neoznámilo tieto plány eurokomisii. Vyplýva to z rozsudku, ktorý zverejnil Súdny dvor EÚ.
Doprava | 13. 01. 2022
V tuneli Višňové začal zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť Skanska, na prelome rokov s úvodným kladením podkladových betónov pod budúcu vozovku. Vyplýva to z informácií zverejnených na webovej stránke visnovebude.sk.
Doprava | 13. 01. 2022

   Ďalšie články >>