Prievidzská radnica má záujem zrekonštruovať viaceré miestne komunikácie a chodníky v rôznych lokalitách mesta. Dodávateľa prác za viac ako 500.000 eur už hľadá cez verejnú súťaž.
Doprava | 25. 09. 2020
Bratislavské Nové Mesto spustí pilotnú zónu rezidentského parkovania v okolí Tehelného poľa 1. decembra. Rozhodli o tom v stredu miestni poslanci, keď schválili opätovný posun účinnosti všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Dôvodom je nutnosť zopakovať verejné obstarávanie na informačný systém pre regulované parkovanie, ale aj komunikácia s obyvateľmi.
Doprava | 24. 09. 2020
Zoznam priorít vo výstavbe cestnej infraštruktúry na Slovensku vznikol na základe exaktných dát a je analytickým podkladom na vznik harmonogramu priorít, v ktorom bude k jednotlivým projektom priradený aj finančný a časový rámec realizácie. Odbor komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR tak pre TASR reagoval na požiadavku pracovnej skupiny transformácie hornej Nitry, ktorá žiada vládu SR, aby prehodnotila budovanie ciest v Trenčianskom kraji.
Doprava | 23. 09. 2020
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) rokuje s ministerstvom dopravy o spoplatnení vybraných úsekov ciest II. triedy pre nákladné autá.
Doprava | 23. 09. 2020
Mesto Košice vynovilo takmer 600 metrov dlhý úsek Kostolianskej cesty od odbočky k Ťahanovskému mostu smerom ku kameňolomu Hradová, informuje o tom na sociálnej sieti.
Doprava | 23. 09. 2020
Rekonstrukce zničené silnice třetí třídy ze Cvikova na Českolipsku do Lindavy se protahuje. Podle původních plánů měla být už teď v září silnice hotová, zatím se tam ale stále pracuje. Stavba nabrala několikaměsíční skluz kvůli koronavirové pandemii i technickým problémům, řekl ČTK náměstek libereckého hejtmana pro dopravu a zakázky Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).
Doprava | 22. 09. 2020
Na to, aby sa mohli presunúť z jedného miesta na druhé, využívajú Slováci najčastejšie osobný automobil, a to v takmer troch štvrtinách prípadov (73,9 %). Autobusy a trolejbusy sú u nás v doprave zastúpené podielom vyšším ako 16 %. Slovákmi nacestované kilometre vlakom tvoria z celkovej pozemnej dopravy približne desatinu.
Doprava | 22. 09. 2020
V metodike, ktorá bola zvolená na výber úsekov do zoznamu priorít vo výstavbe ciest, chýba napríklad nadväznosť plánovaných úsekov na už existujúce. Prínosom je však vôľa zaviazať sa k napĺňaniu definovaných dopravných priorít. Uviedli to pre TASR odborníci z oblasti dopravy, ktorí za dôležité považujú aj spôsob financovania.
Doprava | 21. 09. 2020
Mesto Žilina obnoví vodorovné dopravné značenie na približne 2000 parkovacích miestach na sídliskách Vlčince, Hájik, Hliny a Solinky. Samospráva začne práce realizovať v týchto dňoch, potrvajú do konca novembra. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.
Doprava | 21. 09. 2020
Európske vlády by sa mali sústrediť na rozvoj koherentných politík v oblasti leteckej dopravy v čase, keď toto odvetvie decimuje pandémia ochorenia COVID-19, a nie chrániť národných dopravcov. Vyhlásil to riaditeľ britskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti easyJet Johan Lundgren.
Doprava | 16. 09. 2020
Košický samosprávny kraj (KSK) sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility. Motivovať ľudí, aby viac cestovali verejnou dopravou, chce bezplatným vydávaním dopravnej karty na autobus. TASR o tom informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková.
Doprava | 16. 09. 2020

   Ďalšie články >>