Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) do konca tohto roka nepovolí návrat lietadiel Boeing 737 MAX na oblohu. Vyhlásil to v stredu šéf úradu Steve Dickson.
Doprava | 12. 12. 2019
S hľadaním vhodnej lokality na zriadenie parkoviska pre umiestnenie starých vozidiel začal v týchto dňoch Útvar hlavného architekta mesta Košice. Informuje o tom magistrát na svojej webovej stránke s tým, že cieľom je znížiť počet autovrakov, ktoré zaberajú parkovacie miesta, a zlepšiť tak možnosti parkovania.
Doprava | 12. 12. 2019
Mesto Zlaté Moravce zrekonštruovalo časť Duklianskej ulice. Na základe podnetov a žiadostí od občanov i Bytového družstva samospráva vybudovala novú odstavnú plochu pre 17 automobilov. „Pri budovaní spevnených plôch sme zvolili zatrávňovaciu dlažbu, ktorá má prirodzený priesak vôd do pôdy,“ povedala Júlia Bacigálová, vedúca Oddelenia investičnej výstavby a hospodárskej činnosti na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach.
Doprava | 11. 12. 2019
Americký výrobca lietadiel Boeing dodal zákazníkom za 11 mesiacov tohto roka menej než 350 lietadiel. To je menej než polovica z počtu lietadiel dodaných za rovnaké obdobie minulého roka. Uviedla to spoločnosť v utorok. Dôvodom je uzemnenie lietadiel 737 MAX pred deviatimi mesiacmi, pričom stroje stále nedostali povolenie na návrat do prevádzky. Odvtedy Boeing síce vyrobil ďalších vyše 300 týchto lietadiel, nemôže ich však dodať zákazníkom.
Doprava | 11. 12. 2019
Pre uzáveru Vinohradníckej ulice v bratislavských Podunajských Biskupiciach zaznamenala polícia tvorbu kolón v križovatke ciest II/572 a III/1053 pri obci Studené v smere do Bratislavy. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave o tom informuje na sociálnej sieti, kde aj zverejnilo vodičom odporúčania, ako predísť spomaľovaniu premávky.
Doprava | 10. 12. 2019
Nemecká automobilka Audi zvýšila minulý mesiac predaj áut vo svete o takmer štvrtinu, pod čo sa podpísalo najmä výrazné zvýšenie predaja v Európe. Aj v reálnych číslach boli výsledky pozitívne, automobilka predala celkovo viac než 163.300 áut, čo predstavuje najlepší november v jej histórii.
Doprava | 09. 12. 2019
Nemecká federácia automobilového priemyslu (VDA) očakáva, že predaj áut vo svete klesne tento rok o viac než 5 %, čo by znamenalo najvýraznejší pokles od svetovej finančnej krízy pred 10 rokmi. To sa odrazí na zamestnanosti v tomto sektore v Nemecku, pričom situácia na tamojšom pracovnom trhu sa v budúcom roku ešte zhorší.
Doprava | 06. 12. 2019
Bosna a Hercegovina po 27 rokoch od vypuknutia občianskej vojny a po 15 rokoch príprav prevzala v noci na štvrtok kontrolu nad celým svojím vzdušným priestorom. Informuje o tom internetový spravodajský portál Balkaninsight.com.
Doprava | 06. 12. 2019
Na obnovu infraštruktúry v Trenčianskom kraji vláda na svojom stredajšom rokovaní vyčlenila 1.113.000 eur. Financie majú smerovať napríklad na riešenie problematiky dopravnej a občianskej infraštruktúry v kraji.
Doprava | 05. 12. 2019
Nové medzinárodné spojenie do Sarajeva ponúkne od 7. decembra FlixBus v spolupráci s dopravným partnerom Centrotrans. Zelené autobusy trikrát za týždeň prepoja nemecké Brémy s hlavným mestom Bosny a Hercegoviny a budú zastavovať aj v Bratislave na Slovensku. Hlavným turistickým lákadlom Sarajeva je starý osmanský bazár Baščaršija. Do Sarajeva sa doteraz dalo dostať autobusom s jedným prestupom v Ľubľane.
Doprava | 04. 12. 2019
Členské krajiny EÚ v pondelok odsúhlasili svoju pozíciu k navrhovanej reforme práv cestujúcich v železničnej preprave. Zhodli sa na tom ministri dopravy na zasadnutí Rady EÚ pre dopravu, energetiku a telekomunikácie v Bruseli. Návrh reviduje súčasné nariadenie z roku 2007, ktoré sa uplatňuje na vnútroštátne a medzinárodné cesty a služby.
Doprava | 03. 12. 2019

   Ďalšie články >>