Cesta do Lopušnej doliny pod Tatrami je jednou z významných účelových ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK), ktorá sprístupňuje lokalitu športovcom, turistom a širokej verejnosti na rekreačné účely celoročne. V súčasnosti je však cesta vo veľmi zlom stave, aj preto sa kraj rozhodol pre jej obnovu. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa PSK Daša Jeleňová s tým, že celkovo ide o dva úseky od mosta v meste Svit až k hotelovej oblasti nad vlekmi v Lopušnej doline.
Doprava | 30. 09. 2022
Severná Kórea a Čína obnovili cezhraničnú nákladnú vlakovú dopravu, ktorá bola v súvislosti s pandémiou choroby COVID-19 pozastavená päť mesiacov. Podľa agentúry AFP o tom informovali úrady v Soule.
Logistika | 29. 09. 2022
Polícia dostane 705 nových nízkoemisných vozidiel. Pôjde o elektromobily a plug-in hybridy. Ministerstvo vnútra (MV) SR financuje nákup v predpokladanej hodnote 38 miliónov eur z plánu obnovy. Vozidlá už budú mať nový žlto-modrý dizajn. Na nabíjanie elektrických áut vznikne pre potreby polície 130 nabíjacích miest s vyše 400 nabíjačkami. Informovali o tom štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty a policajný prezident Štefan Hamran.
Doprava | 26. 09. 2022
Výroba je stále častejšie riadená robotmi a počítačmi, ale v niektorých odvetviach sa stále využívajú mechanické stroje. Ich súčasti sa otáčajú, pohybujú sa, a preto musia byť tiež premazávané, aby sa zabránilo nežiadúcemu treniu. K tomu patria rôzne oleje, tuky alebo iné mazivá. Pokiaľ niekde dochádza k netesnostiam, kvapaliny unikajú na zem, čo môže byť nebezpečné. Zamestnanci sa môžu ľahko pošmyknúť. Mewa preto ponúka perfektné riešenie v podobe rohoží Multitex, ktoré spoľahlivo absorbujú všetky tekutiny. Podlaha tak zostáva čistá a výrazne sa zvyšuje bezpečnosť pri práci.
Ostatní | 23. 09. 2022
Vyššie využívanie tretieho podjazdu pod železničnou traťou v centre je jedným z riešení pre dopravu v meste Trnava. Predstavil ho kandidát na primátora v jesenných komunálnych voľbách Matej Lančarič (nezávislý) so svojím Tvorivým tímom. Zhoršujúcu sa situáciu v tejto oblasti spôsobuje podľa neho aj bezbrehá výstavba bez sociálnej a dopravnej infraštruktúry a veľké ústupky vedenia mesta developerom.
Doprava | 22. 09. 2022
Osobné autá tvoria 60,6 percenta celkových emisií z cestnej dopravy. Okrem toho sa z výfukov áut dostávajú aj škodlivé látky ako oxidy dusíka, oxid uhoľnatý či pevné častice. Podľa Inštitútu environmentálnej politiky sú vysoké koncentrácie pevných častíc a oxidu dusičitého na Slovensku príčinou asi 1600 predčasných úmrtí ročne. Informuje o tom Zelená linka Ministerstva životného prostredia SR v súvislosti s prebiehajúcim Európskym týždňom mobility.
Doprava | 21. 09. 2022
Na Inoveckej ulici v Trenčíne finišujú po rekonštrukcii vodovodu práce na oprave cestnej komunikácie. V pondelok a v utorok (20. 9.) budú ulicu frézovať a asfaltovať ryhy. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.
Doprava | 20. 09. 2022
Policajti upozorňujú na sťažené podmienky jazdy počas jesene. Vodičov varujú pred migrujúcou lesnou a poľnou zverou či nepriaznivým počasím. Vyzývajú na opatrnosť na cestách. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.
Doprava | 19. 09. 2022
Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR chce na septembrové rokovanie vlády predložiť novelu zákona o urýchlení prípravy a výstavby diaľnic a rýchlostných ciest. Na tlačovej konferencii v Starej Ľubovni to po rokovaní s ministrom infraštruktúry Poľskej republiky Andrzejom Adamczykom uviedol minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Cieľom je podľa neho v prípade ciest R4 a D3 urýchliť výstavbu aj o 18 mesiacov.
Doprava | 15. 09. 2022
Mestská polícia v Bratislave pristúpila k ráznejším kontrolám vozidiel v centre hlavného mesta. Reaguje tak na pretrvávajúci stav, keď si mnohí vodiči robia z peších zón parkovisko, avšak aj na pribúdajúci počet prevádzok nerešpektujúcich časy určené na zásobovanie. V prvé dni kontrol odhalila polícia desiatky priestupkov, v prísnejších kontrolách bude preto pokračovať.
Doprava | 14. 09. 2022
Slovenská autobusová doprava (SAD) Poprad vydala už približne 6000 kartičiek záujemcom o bezplatnú Mestskú hromadnú dopravu (MHD). Na tlačovej konferencii to uviedla riaditeľka spoločnosti Marianna Krajčová Gočová a zároveň vyzvala aj ďalších obyvateľov mesta, aby túto možnosť využili.
Doprava | 13. 09. 2022

   Ďalšie články >>