P3 podpísala s firmou Fiege nájomnú zmluvu na priestory s rozlohou 25 445 m2 v P3 parku Mszczonów v Poľsku

Spoločnosť P3, špecializovaný vlastník, developer a správca európskych priemyselných nehnuteľností, sa dohodla na prenájme priestorov s rozlohou 25 445 m2 vo svojom parku P3 Mszczonów blízko Varšavy so skupinou Fiege, ktorá je jedným z najväčších európskych poskytovateľov logistických služieb.
 
Táto rodinná firma, ktorá sídli v nemeckom Grevene, si tak teraz v parku P3 Mszczonów prenajíma celkovo viac ako 46 000 m2. Spoločnosť Fiege vlastní rovnako aj ďalšiu skladovú halu v susedstve parku P3 Mszczonów.
 
Piotr Wąs, Leasing & Development Director spoločnosti P3 Poľsko, uviedol: „Spoločnosť Fiege potrebuje ďalšie priestory vzhľadom na nároky jej rastúceho podnikania v Poľsku, kde obsluhuje medzinárodnú klientelu. Lokalita Mszczonów je atraktívna vďaka svojmu umiestneniu v blízkosti Varšavy aj vďaka svojmu priamemu cestnému prepojeniu s významnými regionálnymi mestami, ako aj s Nemeckom. Rozhodnutie spoločnosti Fiege zostať a svoju prítomnosť v P3 parku Mszczonów rozšíriť odráža blízky a dlhodobý vzťah, ktorý si náš tým s touto firmou vybudoval.“
 
P3 park Mszczonów sa nachádza asi 50 km juhovýchodne od Varšavy a ponúka priame napojenie na diaľničnú sieť obsluhujúcu Katovice, Lodž a Poznaň a taktiež prepojenie s Berlínom. Tento areál má potenciál pre ďalšie rozšírenie ako multimodálne logistické centrum s možnosťou vybudovať viac ako 80 500 m2 ďalších skladovacích priestorov.
 
Okrem parku Mszczonów má P3 v Poľsku ďalší logistický park v Piotrkówe, v strednom Poľsku. Poľské portfólio P3 Logistic Parks sa pritom P3 pripravuje rozšíriť o ďalšie dva parky, hneď ako dokončí dojednané akvizície, v rámci ktorých od spoločnosti CA Immobilien kúpi park v Błonie nachádzajúci sa 30 km juhozápadne od Varšavy a rýchlo rastúce logistické centrum v obci Gądki neďaleko Poznane.
 
Zaujímavé akcie | 30. 01. 2015
Další podobné články