Dohody o dobrovoľnom odchode nebudú podľa šéfa Airbusu stačiť

Šéf európskeho výrobcu lietadiel Airbus upozornil, že spoločnosť sa pravdepodobne nevyhne nútenému prepúšťaniu. Dôvodom je, že letecká doprava sa nezotavuje tak, ako sa pôvodne očakávalo.

 
V liste približne 130.000 zamestnancom generálny riaditeľ Airbusu Guillaume Faury uviedol, že "je nepravdepodobné, že by dohody o dobrovoľnom odchode mohli stačiť". To podľa všetkého vyvolá spory medzi vedením Airbusu na jednej, a odbormi a francúzskou vládou na druhej strane. Vláda totiž spoločnosť vyzvala, aby sa v rámci redukcie pracovných miest nútenému prepúšťaniu vyhla.

Airbus však medzitým niekoľkokrát zamestnancov upozornil, že vyhliadky pre letecký trh sú veľmi neisté a kríza, ktorá obmedzila dodávky lietadiel zákazníkom, výrazne zhoršila stav financií spoločnosti. "Bohužiaľ, v letných mesiacoch nedošlo k takému zotaveniu leteckej dopravy, s akým sme počítali," uviedol Faury. "Musíme sa preto pripraviť na krízu, ktorá bude pravdepodobne hlbšia a dlhšia, než naznačovali pôvodné scenáre," dodal šéf Airbusu.

Lidské zdroje | 15. 09. 2020
Zdroj: TASR