Charterová spoločnosť Condor si objednala 41 lietadiel Airbus A320

Nemecká charterová letecká spoločnosť Condor si objednala 41 lietadiel Airbus A320, keďže obnovuje svoju flotilu lietadlami, ktoré spotrebujú menej paliva a vypúšťajú menej oxidu uhličitého. Uviedli to obe spoločnosti vo vyhlásení. TASR správu prevzala z AFP.

 
Objednávka sa týka 13 lietadiel A320 a 28 lietadiel A321 vybavených motormi Pratt & Whitney s dodávkou od jari 2024, uviedli Condor a Airbus v spoločnom vyhlásení.

Katalógová cena je približne 5 miliárd eur, ale konečná kúpna cena býva zvyčajne iná vďaka zľavám, ktoré výrobcovia lietadiel ponúkajú zákazníkom pri väčších nákupoch.

"S nahradením celej našej flotily na dlhé trate najnovšími lietadlami od začiatku roka 2024 je pre nás samozrejmým ďalším krokom modernizácia aj našej flotily na krátke a stredné vzdialenosti," povedal generálny riaditeľ Ralf Teckentrup.

"S novými lietadlami A320neo a A321neo neustále rozvíjame našu flotilu a seba ako spoločnosť," vyhlásil a dodal, že Condor tým napĺňa aj vlastnú ambíciu umožniť zodpovedné a zároveň pohodlné cestovanie s výrazne nižšími emisiami oxidov uhlíka, nižšou spotrebou paliva a menším hlukom.

Šéf Airbus International, Christian Scherer, zase skonštatoval, že po predchádzajúcom rozhodnutí Condoru objednať si A330neo pre lety na dlhé vzdialenosti, je teraz dvojnásobne vďačný, že si letecká spoločnosť si vybrala aj Airbus A320neo na modernizáciu svojej flotily na stredne dlhé a krátke lety.

Doprava | 05. 08. 2022
Zdroj: TASR