Správy

Minister dopravy naštartoval komunikáciu so županmi

Riešenie cestnej a železničnej dopravy v jednotlivých krajoch, ako aj možnosti podpory cestovného ruchu alebo vzájomná spolupráca do budúcnosti boli hlavné témy dnešných rokovaní ministra dopravy s ôsmimi predsedmi vyšších územných celkov.

Doprava | 16. 02. 2018

Nová identita značky Gefco vyzdvihuje nové ambície pre novo transformovanú skupinu

GEFCO vylepšilo identitu svojej značky vynoveným logom a úplne novým mottom. Nové motto značky GEFCO Partners, unlimited vyjadruje ambíciu Skupiny na posilnenie spolupráce s partnermi a zákazníkmi s cieľom priniesť pridanú hodnotu naprieč globálnym dodávateľským reťazcom. V nadchádzajúcich rokoch sa bude GEFCO usilovať o ďalší rast prostredníctvom medzinárodnej expanzie a inovácií s cieľom robiť vždy niečo navyše na rýchlo sa meniacom trhu.

Logistika | 14. 02. 2018

Značka Volvo Trucks víta nové požiadavky na deklarovanie spotreby paliva a emisií CO2 pre nákladné vozidlá

Od 1. januára 2019 musia byť všetky nové nákladné vozidlá vyrobené v EÚ vybavené vyhlásením o spotrebe paliva a emisií CO2. Cieľom je uľahčiť zákazníkom výber energeticky úspornejších vozidiel s nižším dopadom na životné prostredie, čím by sa znížili aj celkové emisie produkované nákladnou dopravou. Volvo Trucks považuje nové požiadavky na deklarovanie spotreby paliva a produkcie emisií CO2 za prínosné spolu s nástrojmi na úsporu energie, s ktorými už výrobcovia nákladných vozidiel pracujú.

Logistika | 09. 02. 2018

Minister dopravy kontroloval bezpečnosť na železničných priecestiach

Zvýšiť povedomie všetkých účastníkov cestnej premávky a predchádzať nehodám na železničných priecestiach. S týmto zámerom dnes minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek uskutočnil kontrolný deň na železničných priecestiach v Dolnom Štále a Dolnom Bare neďaleko Dunajskej Stredy. Dôvodom je najmä fakt, že počet dopravných nehôd na našich priecestiach sa naďalej zvyšuje. V roku 2017 to bolo 50 nehôd, pri ktorých prišlo o život 6 ľudí.

Doprava | 30. 01. 2018

Na trati BA – Komárno sa zvýšila kapacita vlakov, zabezpečí komfortnejšie cestovanie

Vlaky na frekventovanej trati Bratislava – Komárno odvezú opäť viac ľudí. Spoločnosť RegioJet na trať nasadila novú motorovú jednotku typu DB 628 s kapacitou 143 miest na sedenie, ktorá tak pomôže najviac vyťaženým spojom. Pre zvyšujúci sa záujem o cestovanie na tejto trati ministerstvo dopravy vyzvalo súkromného dopravcu na urýchlené hľadanie možností zlepšenia tejto situácie. Spoločná dohoda s RegioJetom o postupnom nasadzovaní dodatočných vlakových súprav sa tak stáva realitou.

Doprava | 30. 01. 2018

Slovenský cestovný ruch na veľtrhu v Madride

Na veľtrhu cestovného ruchu FITUR MADRID sa predstavuje medzi viac ako 160 krajinami aj Slovensko. Toto podujatie je najvýznamnejším medzinárodným veľtrhom cestovného ruchu v Španielsku. Zúčastňujú sa ho významní medzinárodní tour-operátori najmä z Latinskej Ameriky, Ázie a Austrálie. Národný stánok SR zastrešuje ministerstvo dopravy a výstavby. Jeho mottom je slogan „Travel in Slovakia – Good Idea“.

Doprava | 29. 01. 2018

Spoločnosť Dachser rozváža pomocou elektrických nákladných áut

Spoločnosť Dachser je prvým používateľom plne elektrického ľahkého úžitkového vozidla FUSO eCanter spoločnosti Daimler. Od jari tohto roka bude nemecký poskytovateľ logistických služieb využívať dve tieto autá v centrách miest – jedno v Berlíne a druhé v Stuttgarte.

Logistika | 29. 01. 2018

Spoločnosť Gefco otvorila v Spojenom kráľovstve nový sklad so zameraním na farmaceutický priemysel

Skupina GEFCO nedávno otvorila svoj tretí sklad s regulovanou teplotou so zameraním na farmaceutický priemysel a zdravotnú starostlivosť. Toto zariadenie sa nachádza neďaleko londýnskeho letiska Heathrow v Spojenom kráľovstve. Pridáva sa tak k podobným lokalitám spoločnosti GEFCO Forwarding, akými sú sklady v nemeckom Frankfurte a holandskom Amsterdame.

Logistika | 23. 01. 2018

Obnovené vlakové spojenie do Rajky sa teší záujmu verejnosti

Cezhraničné železničné spojenie z Bratislavy do susednej maďarskej Rajky je už v plnej prevádzke. Záujem verejnosti je značný a využitie vlakov sa už dnes pohybuje na úrovni 60 percent. Po niekoľkých týždňoch od spustenia tejto trate v decembri minulého roka sa tak teší rastúcemu záujmu. Ministerstvo dopravy obnovilo vlakové spojenie takmer po desaťročí s cieľom lepšieho prepojenia regiónov a zároveň posilnenia prímestskej dopravy v hlavnom meste.

Doprava | 18. 01. 2018

Ministri dopravy Poľska a SR chcú spolupracovať v oblasti dopravných investícií

Podpísanie spoločného vyhlásenia v oblasti najdôležitejších dopravných investícií na slovensko-poľskom pohraničí bola téma stretnutia ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a poľského ministra infraštruktúry Andrzeja Adamczyka. Ministri vo vyhlásení potvrdzujú potrebu pokračovania v príprave výstavby diaľnice D3 na slovenskej strane a rýchlostnej cesty S1 v Poľsku v rámci baltsko - jadranského koridoru. Obe strany tieto cestné prepojenia považujú za kľúčové tranzitné spojnice, ako aj rýchlostnú cestu R4 na východe Slovenska, ktorá nadväzuje na poľskú S19.

Doprava | 17. 01. 2018

Pracovné podmienky pre železničiarov v Čiernej nad Tisou sa musia zlepšiť

Do jedného mesiaca vypracujú Železnice Slovenskej republiky a ZSSK Cargo návrh, ako zlepšiť pracovné podmienky pre svojich zamestnancov na železničnom prekladisku v Čiernej nad Tisou. To je výsledok kontrolného dňa ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka na východe Slovenska, na ktorom sa zúčastnili aj obaja generálni riaditelia štátnych železničných firiem.

Doprava | 17. 01. 2018

Gefco informovalo o odkúpení GLT

Skupina GEFCO informovala o akvizícii španielskej spoločnosti GLT, ktorá sa špecializuje na prepravu medzi Európou a Marokom. Akvizícia má pre skupinu GEFCO veľkú strategickú hodnotu, pretože posilňuje prítomnosť spoločnosti v regióne v čase rýchlo sa rozvíjajúceho obchodu v automobilovom priemysle, maloobchode a módnom priemysle medzi Európou a Marokom. Dohodu medzi spoločnosťami GLT a GEFCO musia schváliť príslušné regulačné orgány.

Logistika | 16. 01. 2018

Ministerstvo dopravy zazmluvnilo prvú miliardu, eurofondy smerujú do ciest aj verejnej dopravy

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je jedným z najúspešnejších programov z hľadiska čerpania európskych fondov. Na projekty v oblasti dopravy a informatizácie bolo ku koncu roka 2017 uhradených vyše 793 miliónov eur.

Doprava | 05. 01. 2018

Spoločnosť Dachser získala cenu za udržateľnosť

V rámci udeľovania Európskej dopravnej ceny za udržateľnosť získala spoločnosť Dachser, v minulom roku zvláštnu cenu za spoločenskú zodpovednosť firiem. Dachser zvíťazil v kategórii Doprava a špedícia.

Doprava | 03. 01. 2018

Zaujímavé nehnuteľnosti sa dajú získať aj v dražbe

V posledných rokoch sa začalo častejšie skloňovať slovo dražba, a to nielen zo strany dlžníkov, ktorí častokrát kvôli svojej insolvencii prídu o založenú nehnuteľnosť, ale taktiež zo strany úspešných vydražiteľov, ktorí nadobudli zaujímavé nehnuteľnosti za prijateľnú cenu. Aj napriek tomu, že väčšinu dražieb tvoria dražby bytov a rodinných domov, v posledných rokoch narástol počet dražieb priemyselných a výrobných objektov ako aj pozemkov.

Nemovitosti | 21. 12. 2017

Sociálni partneri v rezorte dopravy vyhodnotili rok 2017

Hodnotenie spolupráce a bilancovanie roka 2017 boli témami každoročnej Generálnej porady ministra dopravy a výstavby SR Arpáda Érseka so zástupcami rezortných sociálnych partnerov a zamestnávateľov. Sociálni partneri rokovali o najpálčivejších témach rezortu a hodnotili plnenie strategických a legislatívnych zámeroch ministerstva v tomto roku.

Doprava | 20. 12. 2017

Vo Zvolene vybudujú z eurofondov technické centrum pre vlaky

Zástupcovia Európskej komisie spolu s ministrom dopravy si vo Zvolene obhliadli miesto budúceho moderného zariadenia pre kontrolu a prípravu vlakových súprav. Prehliadka bola súčasťou zasadnutia Monitorovacieho výboru pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Doprava | 19. 12. 2017

Nový systém batérií poskytuje vodičom vyšší komfort a istotu pri štartovaní vozidla

Volvo Trucks predstavuje nový systém batérií pre vozidlá Volvo FH a Volvo FM, ktorý poskytuje dostatočný výkon pre fungovanie príslušenstva v kabíne a zároveň znižuje riziko zastavenia prevádzky vozidla v dôsledku vybitia batérií.

Doprava | 18. 12. 2017

Správcovia bytových domov majú čas zapísať sa do zoznamu do konca roka 2017

Správcovia bytových domov majú povinnosť byť zapísaní podľa zákona o správcoch bytových domov v zozname vedenom Ministerstvom dopravy a výstavby SR do 31. decembra 2017.

Nemovitosti | 15. 12. 2017

V Ružomberku pokračovali rokovania o výstavbe D1

Predstavitelia rezortu dopravy zástupcom samosprávy v okolí Ružomberka prezentovali najbližšie kroky pri príprave posledného chýbajúceho úseku D1 Turany - Hubová a tiež kritické body harmonogramu výstavby D1 Hubová – Ivachnová. Spoločne rokovali aj o dočasných opatreniach, ktoré pomôžu zlepšiť dopravnú situáciu v regióne.

Doprava | 14. 12. 2017

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 130