Správy

Ranné kolóny v Bratislave podľa primátora neboli väčšie ako obvykle

V pondelok ráno (18.2.) si primátor cielene vyskúšal všetky tri druhy dopravy – auto, MHD aj presun pešo. "Žiadna cesta mi netrvala dlhšie ako obvykle," povedal Vallo.

Doprava | 19. 02. 2019 dnes

Nástroj ETA: Klienti presne vedia, kde sa ich zásielka práve nachádza a kedy dorazí do cieľa

Nové IT riešenie ETA, ktoré vyvinula skupina Raben Group spoločne s telematickými firmami TIS GmbH a PTV, umožňuje on-line monitorovanie polohy doručovacích vozidiel a zásielok, ktoré prepravujú. V kamiónovej preprave ide o unikátny monitorovací systém, vďaka ktorému majú zákazníci Raben Group v reálnom čase prehľad, kedy dorazí zásielka na miesto určenia.

Logistika | 19. 02. 2019 dnes

Masterplan má Prešovu pomôcť riešiť problémy v doprave

Mesto Prešov má po tridsiatich rokoch vypracovaný Strategický plán udržateľného rozvoja dopravy v meste, takzvaný Masterplan. Má mestu pomôcť v rozvoji dopravnej infraštruktúry. Jeho cieľom je najmä zlepšenie dopravnej situácie v centre i v jeho okrajových častiach.

Doprava | 18. 02. 2019 včera

BUDE TO DRSNÉ: V Bratislave sa začínajú rozsiahle dopravné obmedzenia

V Bratislave sa od piatka začaly rozsiahle dopravné obmedzenia. Súvisí s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne prestavbou mimoúrovňovej križovatky Prievoz, a s výstavbou podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy. V prípade Mlynských nív pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch a pri D4 a R7 v rokoch. Magistrát i polícia upozorňujú, že Bratislavu čaká náročné obdobie, ktoré si bude vyžadovať veľa trpezlivosti

Doprava | 18. 02. 2019 včera

Pre rekonštrukciu vozovky bude uzavretá cesta medzi Štúrovom a Nánou

Štátnu cestu I/76 medzi obcou Nána (okres Nové Zámky) a Štúrovom čaká od pondelka 18. februára úplná uzávierka. Z dôvodu rekonštrukčných prác na vozovke potrvá až do 26. apríla.

Doprava | 18. 02. 2019 včera

V rámci plánovaných dopravných obmedzení bude uzavretá ulica Mlynské Nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Slovnaft a Prístavnú ulicu.

Obyvateľom Trnavského kraja cestujúcim autom do Bratislavy za štúdiom či prácou sa skomplikuje doprava vzhľadom na pripravované dopravné obmedzenia v hlavnom meste. Krajská samospráva preto obyvateľom kraja odporúča zvážiť využitie prostriedkov verejnej dopravy.

Doprava | 15. 02. 2019

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu nakrátko prekonala 65 USD/barel

Ceny ropy v piatok vzrástli, pričom cena ropy Brent sa nakrátko dostala nad hranicu 65 USD za barel (159 litrov). Okrem znižovania produkcie zo strany Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) k tomu prispelo aj čiastočné odstavenie najväčšieho podmorského ropného ložiska v Saudskej Arábii. Podľa obchodníkov vývoj cien čiastočne ovplyvnilo odstavenie časti podmorského ropného ložiska Safanijá, ktorého produkčná kapacita dosahuje vyše 1 milión barelov denne. K čiastočnej odstávke ťažby z ložiska došlo podľa jedného zo zdrojov v sektore v priebehu tohto týždňa a zatiaľ nie je jasné, kedy sa ťažba vráti na pôvodnú úroveň.

Doprava | 15. 02. 2019

Čínsky export sa v januári nečakane zotavil, vzrástol skoro o desatinu

Čína oznámila za január nečakaný rast exportu a aj v oblasti dovozu boli výsledky lepšie, než predpokladali analytici. Tí vychádzali z nepriaznivých údajov o vývoji čínskeho obchodu v závere minulého roka.

Logistika | 14. 02. 2019

Cestujúci na trati Bratislava - Komárno sa odvezú pohodlnejšie, pribudnú desiatky miest na sedenie

Od pondelka, 18. februára sa na trati Bratislava – Komárno postupne navýši kapacita vlakov RegioJet. V najfrekventovanejšej rannej špičke pribudnú desiatky miest na sedenie, ktoré cestujúcim zabezpečia komfortnejšie každodenné dochádzanie do hlavného mesta. Je to výsledok rokovaní ministerstva dopravy so súkromným dopravcom RegioJet. Ide tak o prvú fázu navyšovania kapacity na tejto trati, pričom sa obe strany dohodli na ďalších krokoch, ktorých cieľom je nasadenie poschodových vlakov.

Doprava | 13. 02. 2019

Vozidlá nitrianskej MHD zostarli, Arriva čaká na nový tender

Vozový park mestskej autobusovej dopravy v Nitre starne. Spoločnosť Arriva Nitra, ktorá prevádzkuje hromadnú dopravu v Nitre, neinvestovala do obnovy vozového parku už štyri roky. Dôvodom je skutočnosť, že zmluva s mestom Nitra o poskytovaní mestskej autobusovej dopravy končí koncom tohto roka a v krátkom čase by mal byť vypísaný nový tender na poskytovateľa služieb.

| 12. 02. 2019

Opäť sa hovorí o moste cez Moravu pri Angerne

Most cez rieku Morava medzi najzápadnejšou slovenskou obcou Záhorská Ves a Angernom v Rakúsku možno predsa len vznikne, ale na inom mieste, ako sa pôvodne plánovalo. Informovala o tom rakúska televízia ORF.

Doprava | 11. 02. 2019

Dopravné uzávery v Bratislave obmedzia aj niektoré linky MHD

Rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré v Bratislave nastanú od piatka 15. februára, sa dotknú aj niektorých liniek bratislavskej MHD. Ide najmä o linky 70, 74, 87, N74, 21, 25, 50, 70, 88, 205, N61 a X72. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

Doprava | 11. 02. 2019

Radíme: Blíži sa brexit, doprava tovaru potrvá dlhšie

Obchod s Veľkou Britániou už o pár týždňov nemusí byť taký jednoduchý ako dnes. Napriek tomu, že podmienky brexitu nie sú ešte známe, firmy, ktoré chcú minimalizovať negatívny dosah na svoje aktivity, by sa mali pripraviť na najhorší možný scenár, a to neriadený, tzv. tvrdý brexit.

Doprava | 08. 02. 2019

Za 58 služieb rezortu dopravy je na slovensko.sk možné platiť kartou

Na Ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk pribudla od 1. februára tohto roka možnosť platby kartou za 58 služieb Ministerstva dopravy a výstavby SR. Médiá o tom informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES).

Doprava | 08. 02. 2019

Časť majetku štátu v Letiskovej spoločnosti Žilina prevedú na kraj

Časť majetkovej účasti štátu v Letiskovej spoločnosti Žilina (LSZA) sa má previesť na Žilinský samosprávny kraj (ŽSK). Vyplýva to z návrhu riešenia súčasného stavu v obchodnej spoločnosti LSZA z dielne ministerstva dopravy, ktorý schválila vláda.

Doprava | 07. 02. 2019

Európska komisia zablokuje fúziu divízií Alstomu a Siemensu

Európska komisia (EK) zablokuje fúziu vlakových divízií francúzskeho koncernu Alstom a nemeckého priemyselného konglomerátu Siemens, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na zdroje oboznámené so záležitosťou.

Doprava | 06. 02. 2019

Iniciatíva stredné Slovensko rokovala o dostavbe R3 na Orave

Dostavba rýchlostnej cesty R3 z Trstenej cez Dolný Kubín až do Ružomberka, s napojením na diaľnicu D1 a rýchlostnú cestu R1, bola jednou z tém minulotýždňového zasadnutia Výkonného výboru Iniciatívy stredné Slovensko (ISS) v Banskej Bystrici. TASR o tom informoval hovorca mesta Dolný Kubín Martin Buzna.

Doprava | 06. 02. 2019

Vlaky do Banskej Štiavnice ZSSK obnoví

Do Banskej Štiavnice aktuálne namiesto vlakov opäť premáva náhradná autobusová doprava. Opakuje sa tak situácia zo začiatku roka, keď bola na tejto trati niekoľko dní výluka. Hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč uviedol, že vlaky by sa na trať mali vrátiť ešte v priebehu utorka, najneskôr v stredu (6. 2.).

Doprava | 05. 02. 2019

Nové centrum predaja jazdených vozidiel už aj na východnom Slovensku

Zvyšujúci sa dopyt po jazdených nákladných vozidlách značiek Volvo Trucks a Renault Trucks motivoval spoločnosť Volvo Group Slovakia k rozšíreniu služieb – k centru jazdených vozidiel v Senci pribudlo nové obchodné centrum pre predaj a výkup jazdených vozidiel na východnom Slovensku v areáli Truck Center Prešov.

Doprava | 04. 02. 2019

V Trnave sa začína oprava Mikovíniho ulice, vodičov čakajú obmedzenia

Druhá časť rekonštrukcie Mikovíniho ulice v Trnave, ktorá je hlavnou tepnou v priemyselnej zóne mesta zo stany od diaľnice D1, sa začne v pondelok (4. 2.). Jej súčasťou je obnova mosta ponad Trnávku. Ak proces prác nespomalia mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky, rekonštrukcia úseku má byť hotová do konca mája. Cena stavby je vyčíslená na 1,064 milióna eur, financovaná je z úveru, ktorý si na tento účel zobrala trnavská radnica. Obnova by mala prispieť k zlepšeniu dopravnej situácie v uvedenej lokalite.

Doprava | 04. 02. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 136