Správy

Za 3. štvrťrok sa na mýte vybralo 56,03 mil. eur

Na mýte sa v septembri tohto roka vybralo 19,35 milióna eur. Za celý tretí štvrťrok dosiahol výber mýta 56,03 milióna eur, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 2,18 milióna eur viac. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej spoločnosti SkyToll Anton Bódis.

Doprava | 16. 10. 2019 dnes

WTO formálne oprávnila Spojené štáty, aby zaviedli clá na dovoz z EÚ

Svetová obchodná organizácia (WTO) v pondelok formálne oprávnila Spojené štáty, aby zaviedli clá na dovoz tovaru z Európskej únie (EÚ) vo výške 7,5 miliardy USD (6,79 miliardy eur).

Logistika | 16. 10. 2019 dnes

Daimler musí zvolať ďalšie vozidlá do servisov pre manipuláciu s emisi

Nemecký koncern Daimler musí zvolať ďalšie dieselové vozidlá do servisov. Dôvodom je podozrenie, že sú tiež vybavené nelegálnou technológiou na manipuláciu s emisiami.

Doprava | 15. 10. 2019 včera

Za parkovanie v centre Partizánskeho sa možno bude platiť

Samospráva Partizánskeho ide zaviesť parkovaciu politiku. Jej výsledkom má byť spoplatnenie parkovania v centre mesta. V tejto súvislosti pripravila radnica všeobecne záväzné nariadenie (VZN).

Doprava | 15. 10. 2019 včera

Opel rozšíril od septembra klientske portfólio spoločnosti GEFCO

Od septembra rozšírila logistická spoločnosť GEFCO portfólio klientov na slovenskom trhu. Svoje službyposkytuje ďalšej značke automobilov, nemeckému Opelu. Pre klienta zaisťuje kompletné logistické toky, rovnako ako služby skladovania, inšpekcie pred doručením a následnou distribúciou dílerom a aj korporátnym klientom v rámci Slovenskej republiky.

Logistika | 15. 10. 2019 včera

Ceny ropy v pondelok klesli

Ceny ropy sa v pondelok znížili. Investorom totiž chýbajú detaily o prvej fáze obchodnej dohody medzi Spojenými štátmi a Čínou, čo "nahlodalo" ich optimizmus z konca minulého týždňa, vďaka ktorému ceny komodity v piatok (11. 10.) strmo vzrástli.

Doprava | 14. 10. 2019

Volkswagen pripravuje lacné elektrické mestské auto

Nemecký koncern Volkswagen (VW) chce v priebehu piatich rokoch uviesť na trh rad lacných elektromobilov, ktoré by mali osloviť mnohých klientov. "Mobilitu považujeme za občianske právo, musí byť dostupná - a to je aj úlohou Volkswagenu," povedal šéf predstavenstva Herbert Diess pre portál Automobilwoche.

Doprava | 14. 10. 2019

Renault rozšíril od septembra 2019 klientske portfólio spoločnosti GEFCO

Logistická spoločnosť GEFCO získala ďalšiu automobilovú značku so svojho portfólia. S francúzskym Renault uzavrela trojročný kontrakt vo výške 5,5 milióna EUR ročne na zabezpečenie kompletných distribučných tokov nových vozidiel na Slovensko a do krajín Jadranského regiónu.

Logistika | 14. 10. 2019

American Airlines opäť posunuli návrat 737 MAX do prevádzky

Letecká spoločnosť American Airlines opätovne odložila návrat problematických boeingov 737 MAX do prevádzky, pričom tentoraz počíta s ich návratom až v budúcom roku. Iba pred mesiacom predpokladala, že lietadlá 737 MAX začnú opätovne lietať začiatkom decembra.

Doprava | 11. 10. 2019

Pre zvýšenie komfortu obmedzia prevádzku na hraničnom priechode Ubľa

Na slovensko-ukrajinskom colnom hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj dôjde v dňoch od 10. októbra do 15. novembra k dočasným obmedzeniam prevádzky pre peších cestujúcich v oboch smeroch. Dôvodom je rekonštrukcia chodníkov a oplotenia. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Michalovce Klára Baloghová.

Doprava | 11. 10. 2019

Logistický park C&A by mali otvoriť začiatkom budúceho roka

Spoločnosť C&A by mala svoj logistický park pri Trnave otvoriť začiatkom budúceho roka. Módny predajca uzavrel v uplynulých dňoch dohodu o prenájme priestorov v CTParku Trnava. Chce tak, ako uviedla za CTP Andrea Majerová, posilniť svoje strategické postavenie i rozvoj v rámci regiónu.

Nemovitosti | 11. 10. 2019

Hlubocký: Záujem o cestovanie vlakmi má v budúcnosti potenciál rásť

Počet cestujúcich vlakmi sa v posledných rokoch zvyšuje. Záujem o železničnú dopravu má pritom aj v budúcnosti potenciál ďalej rásť. Na konferencii Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) s názvom 100 miliónov cestujúcich pre slovenské vlaky to uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Doprava | 10. 10. 2019

REZORT DOPRAVY: O nepovolenom materiáli na D4 nie je rozhodnuté

O nutnosti odviezť alebo ponechať nepovolený materiál v násypoch budúcej diaľnice D4 nie je stále rozhodnuté. Pre TASR to uviedlo ministerstvo dopravy a výstavby (MDV). Brzdí tak vyhlásenie spoločnosti D4R7 Construction, ktorá je hlavným zhotoviteľom projektu bratislavského obchvatu. Tá uviedla, že podľa hĺbkových testov nie sú nálezy nepovoleného materiálu škodlivé pre zdravie a životné prostredie. Stavebník zároveň argumentuje závermi vedcov, že z hľadiska ochrany zdravia a životného prostredia by bolo neodôvodnené odstraňovať násypový materiál.

Doprava | 10. 10. 2019

Rastie záujem o ojazdené autá

Sieť autocentier AAA Auto, ktorá spadá pod spoločnosť Aures Holdings, predala v tomto roku na Slovensku 13.500 jazdených vozidiel. V rámci celého holdingu, ktorý okrem Slovenska zastrešuje aj spoločnosti v Česku, Maďarsku a Poľsku, predstavoval predaj od začiatku roka 65.000 vozidiel. Ako uviedla na stretnutí s médiami generálna riaditeľka spoločnosti Karolína Topolová, v súčasnosti na Slovensku funguje 16 pobočiek a zamestnáva 461 zamestnancov.

Doprava | 10. 10. 2019

Zhotoviteľ D4 a R7 si robí, čo chce, tvrdí OĽaNO

Zhotoviteľ bratislavského nultého obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, si podľa opozičného hnutia OĽaNO robí, čo chce. Reaguje tak na vyhlásenie firmy D4R7 Construction, že podľa hĺbkových testov nálezy nepovoleného materiálu na rozostavanej diaľnici D4 nie sú škodlivé pre životné prostredie a ani pre ľudské zdravie. Stavebník zároveň argumentuje závermi vedcov, že z hľadiska ochrany zdravia a životného prostredia by bolo neodôvodnené odstraňovať násypový materiál.

Doprava | 09. 10. 2019

Charterová sezóna košického letiska sa opäť ukazuje ako rekordná

Letisko Košice privítalo od začiatku apríla do konca septembra tohto roka 182.855 dovolenkárov, čo medziročne predstavuje nárast o 9,3 %. Celkovo letiskom za prvých deväť mesiacov roka 2019 prešlo 473.134 cestujúcich, čo je oproti minulému roku nárast o 5,5 %. TASR o tom informovala Karolína Linhartová z košického letiska.

Doprava | 09. 10. 2019

Od februára 2020 sa začne predávať aj 365-dňová diaľničná známka

Vodiči budú môcť od februára budúceho roku využiť nový typ diaľničnej známky. K dnes existujúcej ročnej, mesačnej a desaťdňovej pribudne aj známka platná 365 dní. Jej cena bude stanovená rovnako ako pri ročnej známke na 50 eur a platiť bude od polnoci prvého dňa zakúpenia. Rezort dopravy sa stotožnil s návrhom, ktorý plánuje predložiť poslankyňa za MOST-HÍD Irén Sárközy a podnikne kroky, aby mohol byť tento typ známky zavedený do praxe.

Doprava | 09. 10. 2019

Ceny ropy v utorok vzrástli

Ceny ropy v utorok vzrástli. Podporilo ich zdraženie priemyselných komodít. A zároveň nepokoje v Iraku a Ekvádore, v krajinách produkujúcich ropu, vyvolali obavy z prerušenia jej dodávok na trhy.

Doprava | 08. 10. 2019

USA obmedzia vývoz komponentov a produktov 28 čínskym firmám

Administratíva USA plánuje zaviesť obmedzenia na export amerických produktov ďalším 28 čínskym firmám a organizáciám. Oznámil to v pondelok (7. 10.) americký minister obchodu Wilbur Ross. Toto oznámenie pravdepodobne ešte vystupňuje obchodný spor medzi USA a Čínou len niekoľko dní pred ďalším kolom rozhovorov na vysokej úrovni.

Logistika | 08. 10. 2019

Autolekárnička bude po novom platiť aj po dobe platnosti

Ministerstvo dopravy v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva pripravilo zmenu noriem tak, že autolekárnička bude platiť aj po exspirácii, teda po vypršaní svojej platnosti. Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek podpísal novelu vyhlášky č. 134/2018 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v cestnej premávke. Nové pravidlá nadobudnú účinnosť 1. novembra 2019. Touto novelou sa v rámci povinnej výbavy vozidiel u lekárničiek zrušuje doba ich exspirácie tak, aby mohli byť vo vozidlách v rámci povinnej výbavy aj po dátume spotreby. Doba platnosti na autolekárničkách sa už teda nebude kontrolovať ani v rámci pravidelnej technickej kontroly vozidla.

Doprava | 08. 10. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 153