Správy

Svetový deň životného prostredia 2018: Ukážme svoj postoj

5. jún je Svetovým dňom životného prostredia. Tento akčný deň je pre nás príležitosťou, ako môžeme prejaviť a potvrdiť svoj postoj: Pretože sa každý deň zasadzujeme za ekologické zaobchádzanie s vodou. Pre nás je dňom životného prostredia každý deň.

Doprava | 11. 06. 2018

Zmena grafikonu prináša do Bratislavy desiatky nových vlakových spojov

Od 10. júna 2018 bude na linkách Bratislava – Trnava a Bratislava – Senec obojsmerne premávať 56 nových osobných vlakov. Cieľovou stanicou budú železničná stanica Bratislava-Nové Mesto a tiež Bratislava-Petržalka a interval bude v pracovných dňoch každých 30 minút. Hlavným cieľom tejto zmeny je odbremenenie už dnes preplnených mestských komunikácií a využitie potenciálu koľajovej dopravy pre rýchlejšie a ekologickejšie cestovanie. Výrazné zahustenie osobnej vlakovej dopravy v okolí hlavného mesta prináša Železničná spoločnosť Slovensko v letnej zmene grafikonu.

Doprava | 07. 06. 2018

Aj v Žilinskom a Trenčianskom kraji budú lepšie mosty

Eurofondy využijeme aj na opravu deviatich mostov na cestách I. triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji. V rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra sa ich modernizácia začne od júna. Po východnom Slovensku je to ďalší región, v ktorom budú môcť ľudia využívať bezpečnejšie mosty.

Doprava | 07. 06. 2018

Na otvorenie novej STK sú ešte voľné miesta

Na zriadenie novej stacionárnej stanice technickej kontroly nad rámec existujúcej siete sú ešte voľné miesta. Záujemcovia môžu požiadať o otvorenie novej STK v 27 okresoch. Ministerstvo dopravy vyhodnocuje aktuálne doručené žiadosti. K dnešnému dňu evidujeme 95 návrhov. Napriek pomerne vysokému počtu doručených žiadostí sú okresy, v ktorých ešte stále neevidujeme žiadosť o zriadenie ďalšej STK a je tam voľné miesto.

Doprava | 04. 06. 2018

Inovačné riešenie pre skladovanie a dopravu tovaru od Schoeller Allibert

Úspešné predstavenie nových inovatívnych riešení pre skladovanie a dopravu tovaru od Schoeller Allibert na veľtrhu LogiMAT 2018. Na veľtrhu LogiMAT v Stuttgarte predstavila spoločnosť Schoeller Allibert výber svojich inovatívnych produktov približne 55 000 návštevníkom, ktorí sa zúčastnili veľtrhu.

Logistika | 28. 05. 2018

Spoločnosť Volvo Trucks predstavuje v priebehu troch týždňov druhý model elektrického nákladného vozidla

Len tri týždne po odhalení prvého kompletne elektrického nákladného vozidla Volvo FL Electric rozširuje spoločnosť Volvo Trucks svoj produktový rad o ďalšie elektrické nákladné vozidlo. Vozidlo Volvo FE Electric je navrhnuté pre mestskú distribúciu ťažších nákladov a na použitie pri preprave komunálneho odpadu s celkovou hmotnosťou vozidla až 27 ton. Predávať sa v Európe začne v roku 2019.

Doprava | 25. 05. 2018

Akvizícia parku s rozlohou 43 700 metrov štvorcových upevňuje pozíciu spoločnosti

Prologis oznámil, že fond Prologis European Logistics Fund získal český logistický park Mountpark Pilsen. Park, ktorého pôvodným vlastníkom bola spoločnosť Mountpark Logistics EU, pozostáva zo 43 700 metrov štvorcových neobsadených logistických priestorov a trojhektárového pozemku určeného pre ďalšiu výstavbu v rozsahu 10 000 metrov štvorcových. Nový názov parku bude Prologis Park Pilsen II.

Doprava | 23. 05. 2018

Minister dopravy preveril možnosti obnovenia osobnej dopravy na trati Zvolen – Šahy

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek po kontrole aktuálneho stavu železničnej trate Zvolen osobná stanica – Šahy vydal pokyn, aby železničiari urobili potrebné kroky na obnovenie osobnej vlakovej dopravy na tejto trati. Urobil tak po prejazde 74 kilometrov dlhej trate, na ktorej ho okrem starostov z dotknutých obcí sprevádzali aj generálni riaditelia ŽSR a ZSSK. Trať bola posledných 15 rokov udržiavaná len pre potreby nákladnej dopravy. Pre jej opätovné spustenie pre verejnosť už vzniklo viacero petícií a aktivít.

Doprava | 21. 05. 2018

Rezort dopravy vychádza v ústrety občanom

Ministerstvo dopravy informuje občanov, že ak mali alebo budú mať v nasledujúcich dvoch týždňoch problém s absolvovaním technickej kontroly a dostali by za toto obdobie pokutu, aby podali na okresný úrad odpor voči tomuto rozhodnutiu. Ministerstvo dopravy usmerní okresné úrady, aby túto situáciu zohľadnili.

Doprava | 21. 05. 2018

Na otvorenie novej centrály Combiliftu prišiel aj Írsky premiér Leo Varadkar

Nový výrobný závod, 200 pracovných miest naviac, klienti po celom svete či pobočky v 85 krajinách. To je dvadsať rokov od založenia spoločnosti Combilift, ktorá je najväčším výrobcom štvorcestných vysokozdvižných vozíkov na svete. Preto si Eulog nemohol nechať ujsť slávnostné otvorenie centrály v írskom Monaghane za prítomnosti Írskeho premiéra Lea Varadkara.

Logistika | 14. 05. 2018

Celonárodná kampaň Do školy na bicykli sa začína už 21. mája

Aj školáci a ich učitelia majú možnosť v tomto mesiaci urobiť na bicykli niečo pre svoje zdravie. Do 14. mája sa môžu zaregistrovať do celonárodnej kampane Do školy na bicykli prostredníctvom stránky www.doskolynabicykli.eu. Týždňová kampaň podporujúca zdravé dochádzanie detí do škôl na bicykli či peši, sa uskutoční od 21. do 25. mája 2018. Súťaž vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci s rezortom školstva.

Doprava | 05. 05. 2018

Kampaň Do práce na bicykli je pre záujemcov ešte otvorená

Kampaň Do práce na bicykli naberá na intenzite. Do 5. ročníka tejto celonárodnej kampane sa ku dnešnému dňu zapojilo už 81 miest a obcí. Je to o 7 samospráv viac ako v rovnakom porovnávacom období minulého roka. Svojou účasťou chcú napĺňať základnú myšlienku tohtoročnej kampane „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce“. Cyklisti majú stále šancu zapojiť sa bezplatne do súťaže aj počas nasledujúcich dvoch týždňov, a to až do soboty 5. mája 2018.

Doprava | 27. 04. 2018

Ministerstvo dopravy podporuje kreativitu študentov

Ako by študenti v oblasti cestovného ruchu prezentovali svoje mesto, alebo ako pritiahnuť viac mladých ľudí študovať dopravné odbory? To všetko je predmetom súťaží Top turistická destinácia regiónu a Maják pre dopravu, ktoré rovnako ako po minulé roky vyhlásil rezort dopravy. Na výhercov v súťažiach čakajú finančné odmeny v podobe poukážok na nákup elektroniky podľa vlastného výberu v hodnote 500,-eur, 300,-eur a 200,-eur.

Doprava | 26. 04. 2018

Finále VISTA bolo na dosah

Kvarteto mechanikov z Volvo Truck Center Zvolen podalo v semifinále celosvetovej súťaže servisných tímov skvelý výkon. V tvrdej konkurencii 22 tímov z 12 krajín regiónu strednej a východnej Európy, ktoré postúpili do semifinále súťaže VISTA 2018, výborne zabojovali reprezentanti zvolenského Volvo Truck Center: vo svojej skupine obsadili 3. miesto. Veľká škoda, že ani takýto výsledok nestačil na finále v Brazílii, pretože postupovali iba prvé dva tímy.

Doprava | 25. 04. 2018

Kvarteto mechanikov z Volvo Truck Center Zvolen podalo v semifinále celosvetovej súťaže servisných tímov skvelý výkon

V tvrdej konkurencii 22 tímov z 12 krajín regiónu strednej a východnej Európy, ktoré postúpili do semifinále súťaže VISTA 2018, výborne zabojovali reprezentanti zvolenského Volvo Truck Center: vo svojej skupine obsadili 3. miesto. Veľká škoda, že ani takýto výsledok nestačil na finále v Brazílii, pretože postupovali iba prvé dva tímy.

Doprava | 24. 04. 2018

Ministerstvo dopravy odmieta špekulácie o výstavbe v starom koryte Dunaja

„Žiadnu výstavbu vodných diel v starom koryte Dunaja neplánujeme. Už len fakt, že ide o medzinárodnú vodnú cestu, nám nedovoľuje jednostranne konať a plánovať na tomto hraničnom úseku Dunaja akékoľvek zásahy. Preto nerozumiem šíreniu vyjadrení z posledných dní, že pripravujeme technické projekty na výstavbu,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Doprava | 23. 04. 2018

Spoločnosť Volvo Trucks otvorí novú centrálu predaja jazdených nákladných vozidiel pre Európu

Spoločnosť Volvo Trucks hľadá nové spôsoby na zvýšenie predaja jazdených vozidiel na európskom trhu. Arrow Truck Sales, úspešne zavedený obchodný koncept v USA, teraz prichádza do Európy. Predaj jazdených nákladných vozidiel všetkých výrobných značiek bude od jesene 2018 riadený z obchodnej centrály v Berlíne.

Doprava | 23. 04. 2018

Volvo FE upravené pre mestské prepravné úlohy

Spoločnosť Volvo Trucks rozširuje ponuku kabín s nízkym vstupom o modelový rad Volvo FE a pridáva niekoľko nových funkcií pre náročnú dopravu v mestských oblastiach. Väčšina vylepšení je zameraná na vyššiu bezpečnosť a produktivitu vodiča. Súčasne sa modelový rad Volvo FE rozšíril o motory na plynový pohon pre všetky typy kabín a podvozkov. Súhrn týchto vylepšení robí z modelu Volvo FE vhodnú voľbu pre náročnú mestskú prepravu prispôsobenú špecifickým potrebám prevádzkovateľa.

Doprava | 11. 04. 2018

Výstavba D1 pri Košiciach ide podľa plánu

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek osobne skontroloval prebiehajúce stavebné práce na diaľnici pri Košiciach. Úsek D1 Budimír – Bidovce je vo výstavbe od novembra 2016 a práce postupujú podľa harmonogramu.

Doprava | 09. 04. 2018

V Štúrove budú mať novú okružnú križovatku

Tranzit v meste Štúrovo má zlepšiť rekonštrukcia križovatky na ceste I/76 Štúrovo a pokračujúca Nánanská cesta. Bol poklepaný základný kameň tejto stavby za účasti ministra dopravy a výstavy Arpáda Érseka.

Doprava | 06. 04. 2018

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 132