Správy

Multitex: Super absorpčná sila vo formáte uteráka

Pri opravách a údržbe v remeselnej a priemyselnej oblasti pracovníci denne bojujú s kvapkajúcimi kvapalinami ako sú oleje, farby a mazivá, ktoré znečisťujú pracovisko. S absorpčnou rohožou MULTITEX® ponúka textilný poskytovateľ služieb MEWA jednoduché a efektívne riešenie na udržanie čistého pracoviska a ochranu pracovníkov. Pomocou „vane na zachytenie oleja“ vo formáte uteráka optimálne ochránite stroje, pracovisko a podlahu pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami.

Doprava | 23. 08. 2018

Ministerstvo dopravy znížilo cenu za poradenské služby na polovicu

Verejné obstarávanie na zákazku „Komplexné poradenstvo v oblasti implementácie Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020“ bolo vyhlásené v roku 2015. Pre nadmerne veľký rozsah služieb a vysokú predpokladanú hodnotu zákazky rozhodol v júni 2017 minister dopravy Arpád Érsek o zrušení súťaže.

Doprava | 20. 08. 2018

Na dopravu sme vyčerpali už miliardu z eurofondov

Na projekty z oblasti dopravy a informatizácie bola z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra vyčerpaná už prvá miliarda eur. Peniaze investované z tohto operačného programu tvoria takmer polovicu z celkového čerpania európskych fondov na Slovensku.

Doprava | 20. 08. 2018

Prologis stavia v Poznani svoj tretí park

Prologis začal výstavbu budovy s jednotkami SBU s celkovou rozlohou 13 000 metrov štvorcových vo svojom novom parku Prologis Park Poznań III. Budova je zo 14 percent predprenajatá spoločnosti Euro-net, vlastníkovi medzinárodného maloobchodného reťazca RTV EURO AGD. Jej dokončenie je naplánované na štvrtý kvartál tohto roka.

Logistika | 10. 08. 2018

Zásielkovňa.sk: Zákazníci stále viac dôverujú e-shopom

Zo štatistík Zásielkovňa.sk, SAEC a ďalších renomovaných spoločností vyplýva, že zákazníci na Slovensku stále väčšmi dôverujú on-line nakupovaniu. Oceňujú široký výber, pohodlné prezeranie z domu, alebo smartfónu a tiež lepšie ceny, ako v kamenných obchodoch. Stúpa tiež využívanie služieb komfortného doručenia a vyzdvihnutia v blízkosti bydliska.

Logistika | 07. 08. 2018

DACHSER rozširuje ponuku námorných LCL služieb

Spoločnosť DACHSER prevádzkuje hustú sieť pozemnej dopravy. Aj v oblasti námornej dopravy postupne rozširuje svoju zbernú sieť. V roku 2018 bude spustených 26 nových LCL (less than container load) liniek. Pri šiestich existujúcich LCL linkách DACHSER zvyšuje frekvenciu z jedného lodenia každé dva týždne na jedno lodenie týždenne.

Logistika | 07. 08. 2018

Druhé miesto pre DKV v súťaži Digital Leader Award 2018

Koncern DKV MOBILITY SERVICES Group a jeho obchodná spoločnosť DKV Euro Service obsadili druhé miesto v súťaži Digital Leader Award 2018, a to v kategórii Creative Impact. Nezávislá odborná porota, zložená z renomovaných zástupcov podnikateľskej sféry, vedy a médií, ocenila koncern za komplexný prístup v oblasti digitalizácie.

Logistika | 27. 07. 2018

GEFCO zavádza hlasom aktivovaný nástroj na sledovanie zásielok

Spoločnosť GEFCO oznámila, že ako prvá zákazníkom prináša jedinečný, hlasom aktivovaný nástroj na sledovanie zásielok, ktorý využíva technológiu Smart Speaker a logistický softvér Cargowise.

Doprava | 26. 07. 2018

Nová výroba plastových kontajnerov v Beringenu v Belgicku

Skupina Schoeller Allibert pokračuje v raste a novo otvorila výrobný závod na výrobu kontajnerov Beringen v Belgicku. Toto nové pôsobisko s výrobným priestorom o rozlohe 6 000 m2 bolo slávnostne otvorené na konci júna a už teraz sa tu vyrábajú kontajnery Big Box Maximus 1212 a ClickPall. Bude ale primárne zamerané na nové produkty, ktorých výroba sa začne v roku 2019.

Doprava | 26. 07. 2018

Slovensko a Poľsko spolupracujú na rozvoji dopravnej infraštruktúry

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek a poľský minister infraštruktúry Andrzej Adamczyk podpísali medzivládne dohody týkajúce sa rozvoja dopravnej infraštruktúry. Dohoda o mieste prepojenia rýchlostnej cesty R4 s rýchlostnou cestou S19 medzi obcami Vyšný Komárnik a Barwinek a Dohoda o výstavbe cestného mosta medzi obcami Trstená a Chyžné na slovensko-poľskej hranici majú prispieť ku kvalitnejšej, plynulejšej a bezpečnejšej doprave na tranzitných ťahoch a rozvoju cezhraničných regiónov.

Doprava | 25. 07. 2018

Na trase Bratislava – Kvetoslavov pribudol nový vlak

Rezort dopravy po dohode so súkromným dopravcom RegioJet zvyšuje kapacitu na trati Bratislava – Kvetoslavov a späť. Od pondelka 16. júla na tomto úseku pribudol v pracovných dňoch nový osobný vlak, ktorý bude premávať popoludní. Ide o ďalší z krokov ministerstva dopravy pri posilňovaní vlakov na frekventovanej trati do Komárna.

Doprava | 24. 07. 2018

Slovensko patrí medzi 30 najtransparentnejších realitných trhov sveta a zároveň je ôsmou krajinou s najvýraznejším zlepšením

Miera transparentnosti trhu s nehnuteľnosťami sa celosvetovo pomaly ale stabilne zlepšuje. Dôvodom je stále väčší podiel nových technológií a taktiež sprísňovanie nových reforiem a predpisov. Vlády po celom svete postupne na realitných trhoch usilujú o stále väčšiu transparentnosť. Významnými zmenami tak vychádzajú v ústrety požiadavkám zo strany investorov i verejnosti.

Doprava | 23. 07. 2018

Strategická expanzia portfólia OTC pokračuje – STADA získava EMEA práva na globálnu značku produktov proti lupinám Nizoral od spoločnosti Janssen Pharmaceutica

Bad Vilbel – Spoločnosť STADA Arzneimittel AG pokračuje v posilňovaní svojej pozície v oblasti značkových voľnopredajných produktov. Spoločnosť získala práva na liečivý šampón proti lupinám Nizoral od Janssen Pharmaceutica NV (člena skupiny spoločností Johnson & Johnson). Tento šampón v roku 2017 v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika) vygeneroval tržby vo výške 33 miliónov EUR.

Logistika | 20. 07. 2018

Spoločnosť Gefco Slovakia zaznamenala v roku 2017 výrazný hospodársky rast

GEFCO Slovakia, dcérska spoločnosť Skupiny GEFCO, ktorá je globálnym poskytovateľom služieb priemyselného dodávateľského reťazca a európskym lídrom v oblasti logistiky automobilového priemyslu, dosiahla v roku 2017 obrat 150 miliónov eur, čo predstavuje nárast o 7,5 % oproti roku 2016. Týmito výsledkami potvrdila pozíciu jedného z najsilnejších logistických hráčov na slovenskom trhu.

Doprava | 19. 07. 2018

VISTA – najväčšia svetová súťaž pre technikov v automobilovom priemysle

Minulý týždeň sa v meste Curitiba v Brazílii konalo posledné kolo najväčšej svetovej súťaže zručností pre automobilových technikov. Aktuálneho ročníka súťaže Volvo International Training Training (VISTA) sa zúčastnilo 19 700 účastníkov zo servisných sietí Volvo Trucks a Volvo Buses. Po vzrušujúcom finálovom kole, kde súťažilo 40 najlepších tímov, sa víťazom stal tím VIIES RATAS z Estónska.

Doprava | 12. 07. 2018

GEFCO podniklo ďalší krok vo svojej spolupráci so start-upmi

Spoločnosť GEFCO uskutočnila svoje prvé preskúmanie start-upov na Foundercone – podujatí, ktoré zorganizoval 4. – 6. júna v Berlíne svetový technologický akcelerátor Techstars.

Doprava | 10. 07. 2018

Hong Kong zostáva aj naďalej najdrahším trhom s kanceláriami na svete

Centrálna časť Hong Kongu je aj naďalej najdrahším trhom s kanceláriami na svete, tvrdí uznávaná realitno-poradenská spoločnosť CBRE. Ceny prenájmu kancelárií sa v tomto regióne pohybujú na úrovni 275 dolárov na meter štvorcový za mesiac. Druhý najdrahší je Londýn, tretí Peking.

Doprava | 09. 07. 2018

Renault Trucks představuje nový T High Renault Sport Racing v limitovanej sérii

Spoločnosti Renault Trucks a Renault Sport Racing spojili svoje know-how a spolu vytvorili nákladné vozidlo s originálnym dizajnom. Limitovaná séria je dokonalým spojením špičkovej technológie a inovatívnych prvkov.

Doprava | 09. 07. 2018

Gefco a Talan sa spájajú. Vytvoria spoločný podnik v oblasti servisnej techniky pre automobilový trh

Skupina GEFCO a európsky líder v oblasti logistiky automobilového priemyslu a spoločnosť TALAN sa dohodli na vytvorení spoločného podniku, v rámci ktorého budú môcť navrhovať a ponúkať riešenia pre automobilový trh.

Doprava | 21. 06. 2018

Volvo FH špeciálna edícia k 25. výročiu – pocta ikone

V roku 1993 uviedla spoločnosť Volvo Trucks na trh vozidlo Volvo FH. Tento rok teda oslavuje 25. Výročie tejto významnej udalosti a pri tejto príležitosti uvádza na trh model Volvo FH špeciálnej edície k 25. výročiu. Ponuka zahŕňa oba modely Volvo FH a Volvo FH16, ktoré sa vyznačujú neprehliadnuteľným exteriérom, vynikajúcim pohodlím pre vodiča a najmodernejšími funkciami a prvkami výbavy.

Doprava | 20. 06. 2018

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 133