Správy

Ceny ropy vzrástli

Ceny ropy v stredu (17.4.) vzrástli, už druhý deň v rade. Dôvodom je silný dopyt rafinérií v Číne, ktorá je druhým najväčším spotrebiteľom komodity na svete v čase, keď sa ponuka ropy na trhu znižuje, keďže producenti obmedzili ťažbu a zásoby ropy v Spojených štátoch nečakane klesli.

Doprava | 17. 04. 2019

Nový administratívno-logistický komplex spoločnosti TZMO Slovakia

Medzinárodná kapitálová skupina TZMO Group otvorila na Slovensku nový administratívno-logistický komplex v Senci. O symbolické prestrihnutie pásky a slávnostné otvorenie nových priestorov sa postaral mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Poľskej republiky v Slovenskej republike Krzysztof Strzałka, predseda predstavenstva TZMO Jarosław Józefowicz a ďalší členovia top manažmentu spoločnosti.

Nemovitosti | 16. 04. 2019

Ceny dovozu v USA spomalili tempo rastu, prekonali však očakávania

Ďalší prudký rast cien palív viedol k novému zvýšeniu amerických dovozných cien, aj keď tempo rastu sa zmiernilo. Napriek tomu aj oznámený rast dovozných cien bol vyšší, než očakávali trhy. Uviedlo to v týchto dňoch americké ministerstvo práce.

Logistika | 15. 04. 2019

GEFCO Posilňuje svoj ekosystém inovácií s Valérie Florida, novou riaditeľkou GEFCO Inovation Factory

Skupina GEFCO potvrdzuje svoje ambície spojené s GEFCO Innovation Factory. Tento interný inkubátor, ktorý bol spustený v roku 2018, ponúka zamestnancom na celom svete príležitosť predkladať a rozvíjať nápady, ktoré spoločnosti GEFCO pomáhajú rásť.

Lidské zdroje | 11. 04. 2019

Prieskum: Slováci patria k náročnejším zákazníkom

Slováci sú veľmi nároční zákazníci. Pri nákupoch online by chceli spojiť štandardné výhody kamenného obchodu, teda tovar okamžite mať k dispozícii, a e-shopu s jeho širokým výberom, ktorý doplnia podrobné informácie o produkte, dobré recenzie na sociálnych sieťach a doprava zdarma. Ukázal to prieskum kuriérskej spoločnosti DPD.

Logistika | 09. 04. 2019

OĽaNO: Treba zlepšiť údržbu vlakov, tratí a ciest

Zlepšenie údržby vlakov, tratí a pozemných komunikácií, zamedzenie predražovaniu nákupov tovarov a služieb či zriadenie národnej dopravnej autority obsahuje program Spoľahlivá doprava, ktorý predstavilo opozičné hnutie OľaNO.

Doprava | 09. 04. 2019

Čína zníži dovozné clá na niektoré spotrebné produkty

Čína zníži dovozné clá na niektoré spotrebné produkty. Medzi ne budú patriť napríklad počítače, knihy či bicykle, uviedla agentúra AFP.

Doprava | 09. 04. 2019

Maďarsko s Rakúskom a Slovinskom spolupracujú na samoriadených autách

Dohodu o príprave na budúce zavedenie samoriadených vozidiel podpísali predstavitelia diaľničných spoločností Maďarska, Rakúska a Slovinska, informovala na svojej internetovej stránke maďarská spoločnosť správy ciest Magyar Közút.

Doprava | 08. 04. 2019

Renault Trucks prispieva k zvyšovaniu bezpečnosti účastníkov cestnej premávky

Renault Trucks si kladie za cieľ neustále zvyšovať bezpečnosť chodcov, vodičov a prepravovaného tovaru, preto ponúka vo svojich modelových radoch C a K nové funkcie, ktoré prispejú k bezpečnejšej prevádzke týchto vozidiel v mestských oblastiach a na stavbách.

Doprava | 05. 04. 2019

Vláda bude rokovať o podpore automobilového priemyslu v Kežmarku

Vláda bude rokovala o odstraňovaní bariér pre trvalo udržateľný rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku, tiež o tom, či má stavba podniku na výrobu automobilových komponentov v Kežmarku získať štatút významnej investície. Ministri majú tiež rozhodnúť o zmenách vo využívaní služieb advokátov zo strany štátu, vybudovaní hrobu neznámeho vojaka a výmene dvoch veľvyslancov.

Doprava | 04. 04. 2019

NDS upozorňuje na obmedzenia na R1 pri výjazde z Trnavy do Nitry

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na čiastočnú uzáveru rýchlostnej cesty R1 pri výjazde z Trnavy smerom na Nitru. Dôvodom je výmena mostných záverov. TASR o tom informovala Zuzana Teplická z oddelenia masmediálnej komunikácie NDS.

Doprava | 04. 04. 2019

DACHSER sa sústreďuje na udržateľný rast

Poskytovateľ logistických služieb zaznamenáva 5,5 percentný rast. Hlavným hnacím motorom rastu zostáva európsky export. Nové rekordy zaznamenali v oblasti počtu zásielok, tonáže a pracovnej sily.

Logistika | 04. 04. 2019

Ceny ropy vzrástli

Ceny ropy pokračovali v stredu v raste, pričom cena Brentu sa priblížila k 70-dolárovej hranici. Ceny aj naďalej podporuje program znižovania produkcie zo strany Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a americké sankcie voči Iránu a Venezuele.

Doprava | 03. 04. 2019

Érsek: Cestu medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami dokončia v máji

Rekonštrukčné práce na pätnásťkilometrovom úseku cesty I/65 medzi Turčianskymi Teplicami a Príbovcami idú podľa plánu. Obnovená cesta bude kompletne hotová v máji 2019. Potvrdil to minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd) v rámci utorkového kontrolného dňa v Rakove v okrese Martin.

Doprava | 03. 04. 2019

Automobilky v Británii odstavili výrobu, aj keď sa brexit posunul

Nemecká automobilka BMW, ktorá vlastní britskú značku Mini, zatvorila od 1. apríla svoje závody na ostrovoch na štyri týždne tak, ako avizovala. A aj francúzska skupina PSA zastavila na dva týždne výrobu v továrni Vauxhall. Cieľom týchto krokov malo byť pomôcť britským závodom vyrovnať sa s akýmkoľvek prerušením dodávok po brexite.

Logistika | 03. 04. 2019

Gebrüder Weiss s 8% nárastom obratu

Gebrüder Weiss pokračuje v priaznivom vývoji obchodnej politiky. S nárastom približne päť percent dosiahla medzinárodná prepravná a logistická spoločnosť za uplynulý rok predbežný čistý obrat 1,24 miliárd EUR . „Vzhľadom na neľahkú ekonomickú situáciu v Európe sme s touto ročnou závierkou veľmi spokojní“, hodnotí predseda predstavenstva Wolfgang Niessner uplynulý hospodársky rok. „Dosiahli sme korporátne ciele a podporili ďalší rozvoj inovácií.“

Logistika | 02. 04. 2019

NATO investuje 260 miliónov dolárov do skladu armády USA v Poľsku

Severoatlantická aliancia v pondelok oznámila investíciu 260 miliónov dolárov do výstavby objektu, ktorý bude vybudovaný v Poľsku a poslúži ako sklad vojenského vybavenia jednej brigády americkej armády. Informovala o tom agentúra DPA.

Skladování | 29. 03. 2019

L. Cengelová: Ambíciou MDV SR je zmodernizovať cesty 1. triedy a mosty

Ambíciou Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR je z prostriedkov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra zmodernizovať viac ako 180 kilometrov (km) ciest 1. triedy a minimálne 60 mostov. Povedala to v utorok počas Cestnej konferencie 2019 štátna tajomníčka rezortu Ladislava Cengelová.

Doprava | 28. 03. 2019

Hospodársky pokles pociťujú aj dopravcovia

Kamióny slovenských dopravcov jazdia čoraz na kratšie trasy, jedinou výnimkou zostáva Nemecko. Znamená to, že posilňuje doprava v rámci Slovenska aj do Nemecka. Vyplýva to z údajov spoločnosti DKV Euro Service.

Doprava | 28. 03. 2019

M. Ivan: Vodnú dopravu vo verejnom záujme by mal financovať kraj

Vodná doprava vo verejnom záujme, ktorá by bola na linke Šamorín – Bratislava, by mala byť financovaná krajom, nie štátom. V rozprave k návrhu zákona o cestnej doprave to uviedol poslanec opozičnej SaS Miroslav Ivan. Novelou sa má totiž umožniť aj objednávanie výkonov vo verejnom záujme za vodnú dopravu.

Doprava | 27. 03. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 139