Správy

Šéf Renaultu prisľúbil nový štart aliancie s Nissanom a Mitsubishi

Šéf Renaultu Jean-Dominique Senard prisľúbil nový štart aliancie s japonskými automobilkami Nissan a Mitsubishi. V posledných týždňoch totiž panovalo napätie medzi partnermi. Takisto vyjadril sklamanie z pokusu o fúziu s koncernom Fiat Chrysler, ktorý stroskotal.

Doprava | 14. 06. 2019

Stále nie je jasné, kedy Boeingy 737 Max opäť začnú lietať

Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) necháva otvorené, kedy opäť povolí prevádzku Boeingov 737 Max. Uviedol, že nemá špecifický časový plán, kedy by sa tieto stroje mohli vrátiť do prevádzky. Globálne sú tieto lietadlá uzemnené od marca.

Doprava | 13. 06. 2019

Sklad pneumatík má priniesť Visolajam finančné benefity

Logistická spoločnosť LOG Property chce v priemyselnom parku v obci Visolaje v Púchovskom okrese postaviť na ploche asi 85.000 štvorcových metrov sklad pneumatík pre spoločnosť Continental. Niektorí obyvatelia obce sa obávajú zvýšenia intenzity dopravy či možnosti znečistenia životného prostredia. Spísali petíciu, ktorej výsledkom je vyhlásenie miestneho referenda.

Nemovitosti | 13. 06. 2019

V Novom Meste nad Váhom otvorili logistickú halu, zamestnajú 100 ľudí

Priemyselný a logistický areál v Novom Meste nad Váhom sa rozšíril o novú halu. Investícia Arete Invest do centrálneho skladu pre región strednej a východnej Európy pre medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou dosiahla takmer 12 miliónov eur. Nový nájomca tam vytvorí viac ako 100 pracovných miest.

Nemovitosti | 13. 06. 2019

Čiastočná uzávera cesty I/16 pod Pustým hradom sa o týždeň predĺži

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) predĺžila o jeden týždeň, do 15. júna do 12.00 h, čiastočnú uzáveru cesty I/16 vo Zvolene, v úseku mostov ev. č. 50-177 a 50-178 v km 233,860 a 234,500. Dôvodom predĺženie uzávery sú nepriaznivé klimatické podmienky počas realizácie stavby. NDS pracuje na tomto úseku na výmene mostných záverov.

Doprava | 12. 06. 2019

Rýchlostná cesta R6 pri Beluši bude viac ako mesiac uzatvorená

Okresný dopravný inšpektorát v Považskej Bystrici upozorňuje motoristov na úplnú uzáveru rýchlostnej cesty R6 v úseku Beluša – Dolné Kočkovce. Cesta bude uzatvorená od 11. júna do 22. júla.

Doprava | 12. 06. 2019

DACHSER zahajuje skúšobnú spoluprácu s Mercedes-Benz eActros

V centre Stuttgartu sa testujú nové vozypre bezemisné dodávky. Martin Kehnen, riaditeľ CharterWay Rental & Major Customer Management pre Mercedes-Benz Trucks Germany, odovzdal kľúče od čisto elektrických 18 tonových Mercedes-Benz eActrosov Markusovi Maurerovi, hlavnému manažérovi pobočky DACHSER v Kornwestheimu.

Logistika | 12. 06. 2019

Vietnam sprísni boj proti prebaľovaniu čínskych produktov

Vietnam oznámil, že bude tvrdo bojovať proti čínskym výrobkom, ktoré sú nelegálne označené nálepkou vyrobené vo Vietname v snahe vyhnúť sa clám amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínsky dovoz. Vietnamské colné úrady odhalili desiatky takýchto prípadov.

Logistika | 11. 06. 2019

MAGNUM OPTIMUM 1208, od spoločnosti Schoeller Allibert, je to pravé riešenie

Hľadáte kvalitné riešenie na prepravu všetkých druhov priemyselných výrobkov? Hľadáte ideálny plastový obal pre logistiku vašich výrobkov či kvalitný produkt, ktorý spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť a jednoduchú manipuláciu?

Skladování | 11. 06. 2019

Pod mostom v Strečne čakajú vodičov obmedzenia až do 10. novembra

Polícia upozorňuje na čiastočnú uzáveru cesty III/2087 v úseku pod mostom v katastrálnom území obce Strečno. Dôvodom je rekonštrukcia mosta.

Doprava | 10. 06. 2019

Na železniciach začína platiť letný cestovný poriadok

V nedeľu, 9. júna vstúpila do platnosti v poradí druhá, takzvaná letná zmena grafikonu verejnej dopravy 2018/2019. Cestovný poriadok prináša nové vlaky na východe, ktoré spoja Košice s Ukrajinou aj rýchle spojenia počas letných prázdnin z Popradu - Tatier do poľskej Muszyny, odkiaľ budú nadväzovať prípoje až do Krakova. Ľuďom nielen zjednodušia cestovanie, ale podporia aj cestovný ruch v regiónoch.

Doprava | 10. 06. 2019

Ministerstvo dopravy: Investuje sa aj do inej dopravy ako železničnej

Takmer polovica zo zdrojov operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) smeruje do dopravných módov, ktoré preferuje Európske únia. A to aj napriek tomu, že Slovensko má výrazný investičný dlh aj pri budovaní základnej siete diaľnic a rýchlostných ciest. Pre TASR to uviedol rezort dopravy v reakcii na jarné odporúčania Európskej komisie pre Slovensko.

Doprava | 10. 06. 2019

Trump počká do rokovania s prezidentom Číny, potom rozhodne o clách

K zavedeniu nových ciel na čínske produkty by do schôdzky štátov G20 dôjsť nemalo. Povedal to vo Francúzsku americký prezident Donald Trump.

Logistika | 07. 06. 2019

VODIČI, POZOR: Polícia vás skontroluje na týchto miestach

V okresoch Banská Bystrica a Revúca policajti na piatok (7.6.) naplánovali osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. TASR o kontrolnej akcii informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Doprava | 07. 06. 2019

V júni a v júli bude NDS opravovať viaceré úseky diaľnice D1

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude opravovať ďalšie úseky diaľnice D1. Vodiči musia preto počas júna a júla počítať s viacerými dopravnými obmedzeniami. TASR o nich informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Doprava | 06. 06. 2019

GEFCO Čína očakává ďalší rast vďaka preprave po hodvábnej ceste i novým špedičným riešeniam

Čínska pobočka logistickej spoločnosti GEFCO so svojimi dvoma joint venturami DongFeng GEFCO a SMGL (Shenzhen Minsheng GEFCO Logistics) očakávajú v nasledujúcich dvoch rokoch rast až o 40 %. Hlavným predpokladom je očakávaný skokový nárast dopytu z oblasti novej generácie automobilovej logistiky spolu s príležitosťami spojenými s rozvojom novodobej Hodvábnej cesty. Pobočka spoločnosti GEFCO v Číne, ktorá v uplynulých týždňoch oslávila desiate výročie, aktuálne zamestnáva v 15 mestách celkove 1 300 ľudí.

Logistika | 06. 06. 2019

K potopenému vraku na Dunaji sa plaví najväčší žeriav strednej Európy

Na miesto minulotýždňovej tragickej zrážky lodí na Dunaji v Budapešti vyplával v žeriav Clark Ádám. Plavidlu pri severomaďarskom Komárome doposiaľ pre vysokú hladinu rieky bránil v plavbe železničný most.

Doprava | 05. 06. 2019

VODIČI, POZOR: Polícia vás skontroluje na týchto miestach

V okrese Lučenec policajti na stredu naplánovali osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. TASR o kontrolnej akcii informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Doprava | 05. 06. 2019

Do smart mobility by malo čoskoro prehovoriť aj Slovensko

Okolitý svet vrátane susedných krajín z Vyšehradskej štvorky sa v oblasti vývoja a výskumu podieľa na inteligentnej mobilite. Na konferencii Jarná ITAPA 2019, ktorá sa konala tento týždeň v Bratislave, zazneli aj vizionárske slová o projektoch, ktoré vojdú do používania v najbližších rokoch. A hoci Slovensko je svetovým lídrom v produkcii áut na jednu osobu, na vývoji v smart mobilite sa doteraz nepodieľalo.

Doprava | 04. 06. 2019

Oprava chodníka obmedzí takmer na mesiac dopravu vo Sverepci

Na ceste I. triedy I/61 v obci Sverepec v Považskobystrickom okrese sa musia motoristi pripraviť na čiastočné dopravné obmedzenia. Potrvajú od piatka (31.5.) až do 28. júna.

Doprava | 03. 06. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 141