Správy

Spoločnosť FlixBus prichádza do Turecka, ohlásila spoluprácu s tureckou autobusovou jednotkou Kamil Koç

Globálny poskytovateľ mobility a turecká spoločnosť Actera Group sa dohodli na pripojení najväčšej diaľkovej autobusovej prepravy v Turecku do siete spojov FlixBus. Spoločnosť Kamil Koç aktuálne obsluhuje 61 miest v celej krajine a len v minulom roku prepravila 20 miliónov cestujúcich. Ponuka spojov sa postupne začlení do rozsiahlej siete FlixBus-u, ktorá aktuálne ponúka viac ako 350 tisíc spojení za deň, do 2 tisíc destinácií v 28 krajinách v Európe a USA. Dohoda nadobudne platnosť po schválení regulačnými orgánmi a jej dokončenie sa očakáva v najbližších týždňoch.

Doprava | 23. 08. 2019 včera

Jedno z odborových združení v dopravnom podniku chce výstražný štrajk

V Dopravnom podniku Bratislava (DPB) riešia otázku, či v prvý deň školského roka budú k dispozícii všetci šoféri, ktorí majú mať službu. Jedno z odborových združení v DPB totiž chce uskutočniť výstražný štrajk. DPB naň dôvod nevidí, hovorí, že neustále prijíma opatrenia, ktoré "robia povolanie vodiča MHD ešte atraktívnejším". Uisťuje verejnosť, že v prípade štrajku doprava MHD nebude ohrozená.

Doprava | 23. 08. 2019 včera

Rezort vnútra získal dizajny tabuliek s evidenčnými číslami

Ministerstvo vnútra (MV) SR získalo v lete tohto roku bezodplatne dizajny tabuliek s evidenčným číslom (EČ) áut. V roku 2018 ministerstvo opakovane vstúpilo do rokovaní so spoločnosťou Turčan Delta, ktorá vlastnila patent na dizajn tabuliek.

Doprava | 22. 08. 2019

Clá spomalia ekonomiku USA, tvrdí rozpočtový výbor Kongresu

Obchodné konflikty, ktoré vyvolal americký prezident Donald Trump, majú negatívny vplyv na ekonomiku USA.

Doprava | 22. 08. 2019

Rosnefť znížila ťažbu ropy, dôvodom bola najmä kontaminácia Družby

Produkcia ruského ropného koncernu Rosnefť v 2. štvrťroku medzikvartálne klesla, pod čo sa veľkou mierou podpísal problém s kontamináciou ropy v ropovode Družba. Čiastočne však objem ťažby ovplyvnil aj fakt, že Rusko pokračuje v spoločnom programe s Organizáciou krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) o obmedzovaní produkcie.

Doprava | 21. 08. 2019

V Česku sa bude platiť mýto aj na 860 km ciest prvej triedy

V nasledujúcom roku by sa malo v Česku spoplatniť 860 kilometrov ciest prvej triedy. Diskutuje sa aj o obmedzení kamiónov na vedľajších cestách. Štát o tom uvažuje, ale v návrhu toto opatrenie zatiaľ nie je. Informoval o tom portál ČT24.cz.

Doprava | 21. 08. 2019

Aplikácia Slovak Lines umožní rezerváciu miesta a správy o meškaní

Nová digitálna platforma autobusového dopravcu Slovak Lines spája rezervačný systém, nový nákupný proces na webe a v mobilnej aplikácii a novú webovú stránku. Cieľom je sústrediť všetky kľúčové systémy pod jednu strechu. Nový systém prináša napríklad aj notifikácie o prípadných zmenách a meškaní spojov či možnosť rezervácie konkrétnych sedadiel.

Doprava | 21. 08. 2019

Klepáč: Nižšie emisie nedosiahneme len zvýšením obnoviteľných zdrojov

Oxid uhličitý (CO2) nie je slovenským problémom, ale svetovým. Cieľom by malo byť čisté ovzdušie a obnoviteľné zdroje by mali byť len jedným z nástrojov na jeho dosiahnutie. Pre TASR to uviedol výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu Ján Klepáč. Reagoval tak na odporúčania Európskej komisie k návrhu Integrovaného národného energetického a klimatického plánu Slovenska na obdobie rokov 2021-2030, ktoré zverejnila v júni.

Doprava | 20. 08. 2019

Bezobalové obchody dostali usmernenie, olivový olej by predávať nemali

Bezobalové obchody dostali od úradov metodickú pomôcku, ktorá približuje požiadavky na donesené obaly, ale aj druhy potravín, ktoré je možno predávať bez obalu. Informuje o tom Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR, ktoré v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR materiál vypracovalo.

Obaly | 20. 08. 2019

Inzerované jazdené autá si nových majiteľov nájdu v priemere za 41 dní

Približne 20 dní až 2 mesiace strávia inzerované ojazdené vozidlá na Slovensku čakaním na svojho nového majiteľa. Priemerná čakacia doba inzerovanej jazdenky je 41 dní. Do štatistiky sú započítané aj veľmi špecifické vozidlá, ktoré sa predávajú horšie.

Doprava | 19. 08. 2019

Boeing odložil uvedenie do prevádzky svojho nového modelu 777X

Americký koncern Boeing odložil uvedenie do prevádzky svojho nového modelu 777X pre lety na veľmi dlhé vzdialenosti. To je ďalšia negatívna správa po kríze strojov 737 MAX.

Doprava | 19. 08. 2019

V júli tohto roka sa na mýte vybralo 19,23 milióna eur

V júli tohto roka sa na mýte vybralo 19,23 milióna eur. V porovnaní s júlom 2018 bol tohtoročný výber vyšší o 1,33 milióna eur, teda o 7,4 %. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

Doprava | 19. 08. 2019

Z. Čaputová: Brexit bez dohody bude mať dopad na naše automobilky

Prípadný brexit bez dohody bude mať veľmi pravdepodobne dopad na našu automobilovú produkciu. Po štvrtkovej návšteve výrobných priestorov spoločnosti Kia Motors Slovakia pri Žiline to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Doprava | 16. 08. 2019

Rezort dopravy: V liberalizácii železníc postupujeme v súlade s EÚ

V procese liberalizácie železničných tratí postupuje Slovenská republika, v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR, v súlade s nariadeniami Európskej únie (EÚ). Uviedla to pre TASR hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká, podľa ktorej majú prípadní záujemcovia o súťaž na trať Žilina – Rajec dostatočný čas na prípravu.

Doprava | 16. 08. 2019

Cestu medzi Partizánskym a Hradišťom začali rekonštruovať

Jeden z najvyťaženejších úsekov na území Trenčianskeho kraja, cesta II/579, ktorá spája Partizánske s Hradišťom, sa dočkala rekonštrukcie. Na práce čakali obyvatelia mesta a okolia približne dva roky, Trenčiansky samosprávny (TSK) ich bude financovať z fondov Európskej únie.

Doprava | 16. 08. 2019

Škoda predala 102.700 vozidiel, zaznamenala najlepší júl v histórii

Automobilka Škoda Auto dodala zákazníkom minulý mesiac celosvetovo 102.700 vozidiel, čo predstavuje najlepší júl v histórii firmy. Predaje potiahla najmä Európa, na druhej strane, na významnom čínskom trhu predaje klesli.

Doprava | 15. 08. 2019

Experti skúmali inteligentné zariadenia v moderných automobiloch

Bezpečnostní analytici spoločnosti Kaspersky sa detailnejšie pozreli na doplnkovú výbavu vozidiel v kategórii pripojiteľných zariadení, ktorých účelom je robiť autá inteligentnejšími. Napriek prvotným obavám zistili, že sú dokonca bezpečnejšie, než iné zariadenia internetu vecí (IoT), teda zariadenia s prístupom na internet.

Doprava | 15. 08. 2019

Už 105 rokov sa plavia lode cez Panamský prieplav

Už 105 rokov Panamský prieplav spája Atlantický oceán s Tichým oceánom. Pretína stredoamerickú Panamskú šiju - jeho dĺžka predstavuje 81,6 kilometra a šírka sa pohybuje v rozpätí od 150 do 305 metrov. Napríklad lodiam, ktoré sa plavia z New Yorku do San Francisca, skrátil prieplav cestu z 22.500 na 9500 kilometrov. Oficiálne ho otvoril 15. augusta 1914 americký prezident Woodrow Wilson a ako prvý ním preplával parník Ankon.

Doprava | 15. 08. 2019

Skrytá hrozba v aute

Pri tohtoročných kontrolách vozidiel na území Českej a Slovenskej republiky, tzv. PitStopoch realizovaných spoločnosťou ProfiAuto, bolo zistené, že takmer 60 % kontrolovaných osobných vozidiel malo v brzdovom systéme nekvalitnú brzdovú kvapalinu. Z toho sa dá usúdiť, že väčšina vodičov nevymieňa brzdovú kvapalinu v predpísaných intervaloch a riskuje tak, že pri brzdení v extrémnych situáciách nebudú brzdy funkčné a vozidlo havaruje.

Doprava | 14. 08. 2019

Dodávky lietadiel Boeingu padli o 38 %

Dodávky lietadiel Boeingu v prvých 7 mesiacoch tohto roka padli o 38 %. Dôvodom je uzemnenie a nejasnosti o ďalšom osude jeho najlepšie predávaného stroja 737 MAX.

Doprava | 14. 08. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 149