Sklady a obaly

Bezobalové obchody dostali usmernenie, olivový olej by predávať nemali

Bezobalové obchody dostali od úradov metodickú pomôcku, ktorá približuje požiadavky na donesené obaly, ale aj druhy potravín, ktoré je možno predávať bez obalu. Informuje o tom Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR, ktoré v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR materiál vypracovalo.

Obaly | 20. 08. 2019

MAGNUM OPTIMUM 1208, od spoločnosti Schoeller Allibert, je to pravé riešenie

Hľadáte kvalitné riešenie na prepravu všetkých druhov priemyselných výrobkov? Hľadáte ideálny plastový obal pre logistiku vašich výrobkov či kvalitný produkt, ktorý spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť a jednoduchú manipuláciu?

Skladování | 11. 06. 2019

NATO investuje 260 miliónov dolárov do skladu armády USA v Poľsku

Severoatlantická aliancia v pondelok oznámila investíciu 260 miliónov dolárov do výstavby objektu, ktorý bude vybudovaný v Poľsku a poslúži ako sklad vojenského vybavenia jednej brigády americkej armády. Informovala o tom agentúra DPA.

Skladování | 29. 03. 2019

Multitex: Super absorpčná sila vo formáte uteráka

Pri opravách a údržbe v remeselnej a priemyselnej oblasti pracovníci denne bojujú s kvapkajúcimi kvapalinami ako sú oleje, farby a mazivá, ktoré znečisťujú pracovisko. S absorpčnou rohožou MULTITEX® ponúka textilný poskytovateľ služieb MEWA jednoduché a efektívne riešenie na udržanie čistého pracoviska a ochranu pracovníkov. Pomocou „vane na zachytenie oleja“ vo formáte uteráka optimálne ochránite stroje, pracovisko a podlahu pred znečistením a nebezpečnými kvapalinami.

Skladování | 15. 03. 2019

Čistiace utierky v systéme viacnásobného použitia: Koncept úspechu

Pred viac ako 100 rokmi založil obchodník Hermann Gebauer tkáčsku dielňu „Mechanische We-berei Altstadt GmbH“ v Ostritz-Altstadte pri Görlitzi, Sasko, s 20 zamestnancami. Zakladateľ firmy ponúkal úplne nové služby: MEWA vyrábala čistiace utierky na čistenie strojov a zariadení. „Utkať textílie, potom ich oprať a v prípade opotrebovania vymeniť“, toto bola servisná koncepcia mladej spoločnosti. Dnes sa stretnete s týmto princípom viacnásobného použitia takmer všade, čistiace utierky používajú medzičasom už spoločnosti v 21 krajinách.

Skladování | 12. 03. 2019

Top 5 plastových kontejnerov za rok 2018, ktoré jednoducho musíte mať

V dnešnej dobe sú na trhu dostupné rôzne druhy plastových kontajnerov mnohých veľkostí a kvality. Dnes vám prinášame zoznam tých najpredávanejších, ktoré získali pozitívne ohlasy a stali sa obľúbenými nielen na Slovensku, ale taktiež v celej Európe.

Skladování | 10. 12. 2018

Prologis sa v strednom Poľsku rozrástl s novou budovou na 191 000 metrov štvorcových

Prologis oznámil dokončenie výstavby budovy na mieru s rozlohou 42 170 metrov štvorcových pre spoločnosť Agata, ktorá je dlhodobým zákazníkom Prologis Park Piotrków II.

Skladování | 28. 04. 2017

Moderná výrobná hala ICU Medical vo Vrábloch je predaná

Po odchode spoločnosti ICU Medical z ekonomických dôvodov z výrobného komplexu na juhozápade Slovenska sa do ponuky na slovenskom priemyselnom trhu dostala moderná výrobná hala o rozlohe približne 7 000 m2 spoločne s 3-mi hektármi priľahlých pozemkov vhodných pre ďalšiu výstavbu.

Skladování | 11. 04. 2017

Štyri atribúty moderného skladovania

„Ak si myslíte, že stačí, aby vaše budovy a procesy zodpovedali najvyšším medzinárodným štandardom a klienti budú prichádzať sami od seba, mýlite sa. Dnes o úspechu v logistike a skladovaní rozhodujú iné atribúty. Napríklad to, ako pristupujete k životnému prostrediu,“ hovorí Peter Jánoši, riaditeľ spoločnosti P3 Slovensko. Rozprávali sme sa s ním pri príležitosti Logistic Conference 2016, ktorá sa koná 17. marca v Double Tree by Hilton v Bratislave.

Skladovanie | 14. 03. 2016

Linde MH predstavila inovatívnu výsuvnú kabínu

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH), popredný európsky dodávateľ manipulačnej techniky a skladových riešení, uviedla na trh novú výsuvnú kabínu pre vodiča ťažkých vysokozdvižných vozíkov s nosnosťou od 10 do 18 ton. Kabína s inovatívnou funkciou zaisťuje vodičom výbornú viditeľnosť, čím prispieva k bezpečnej prevádzke manipulačnej techniky a pomáha znižovať fyzickú záťaž vodičov.

Manipulácia | 23. 07. 2015

Rýchlejšia a bezpečnejšia logistika s novým inteligentným asistenčným systémom vozíkov s meniteľným dosahom

Linde Material Handling uvádza na trh významný a nový systém obsluhy vozíkov s meniteľným dosahom (retrakov). Tento jedinečný systém je k dispozícii pre existujúci rad vozíkov Linde R14 - R20.

Manipulácia | 09. 07. 2015

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky Linde s nosnosťou 6-8 ton

V posledných troch rokoch spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH) postupne modernizovala celý sortiment čelných elektrických vysokozdvižných vozíkov a pôvodné modely nahradila výkonnejšími, účinnejšími a ergonomickejšími vozíkmi. Teraz Linde MH ďalej rozširuje svoju ponuku produktov v tomto segmente.

Skladovanie | 29. 04. 2015

Jungheinrich predstavuje nový horizontálny vychystávací vozík

Jungheinrich uviedol na veľtrhu LogiMAT 2015 na trh nový horizontálny vychystávací vozík. ECE 220/225 je kompletne novým horizontálnym vychystávacím vozíkom vyvinutým v spoločnosti Jungheinrich. Jedným z hlavných parametrov novej generácie vozíkov je až o desať percent vyšší prekladací výkon. Ten je výsledkom úplne prepracované technológie pohonu a elektroniky tak, aby sa podstatne zvýšilo zrýchlenie a prekladacej výkon.

Skladovanie | 02. 03. 2015

Téma mesiaca: Obaly v podaní spoločnosti GEFCO - GefBox System

Pre veľké výrobné podniky s rozvetveným zásobovateľským reťazcom je riešenie obalového hospodárstva významnou časťou ich logistiky. Jednorazové, napríklad kartónové obaly sú finančne a environmentálne neudržateľné, navyše neposkytujú materiálu dostatočnú ochranu počas transportu a manipulácie. Systém vratných obalov môže byť optimálnym riešením, avšak len v prípade dobre prepracovaného manažmentu obalových tokov.

Obaly | 19. 02. 2015

Veľký závod vysokozdvižných vozíkov Ještěrka CUP 2014 odštartuje prvú septembrovú sobotu v Prahe

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH) organizuje siedmy ročník obľúbeného závodu vysokozdvižných vozíkov Jašterica Cup 2014, pri ktorom vodiči zmeria svoje sily v netradičných disciplínach. Jašterica Cup sa koná 6. septembra v Prahe a aj tento rok sa jedná o zaujímavú podívanou so zábavným programom pre širokú verejnosť.

Skladovanie | 26. 08. 2014

Jungheinrich uvádza nové retraky do 1,2 tony.

V lete 2014 uvedie Jungheinrich na trh nové vozíky s výsuvným ramenom: modely ETV 110 a ETV 112 sú kompaktné retraky s nosnosťou až 1 200 kg a spotrebou energie o 10% nižšia než predchádzajúce verzie. S uvedením novej modelovej rady 1 získavajú všetky retraky Jungheinrich rovnaký dizajn.

Skladovanie | 13. 08. 2014

Linde Material Handling a Lucie Výborná pozývajú na 7. ročník Jašterica Cupu

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH), popredný európsky dodávateľ manipulačnej techniky, pripravuje už siedmy ročník obľúbeného závodu vodičov vysokozdvižných vozíkov Jašterica Cup 2014. Pretekári tu budú súperiť v rýchlosti a presnosti manipulácie a na ich fanúšikov bude čakať zaujímavý sprievodný program. Registrácia vodičov začína práve teraz.

Skladovanie | 21. 07. 2014

Linde Material Handling predstavil v Mainzi World of Material Handling

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH), popredný európsky dodávateľ manipulačnej techniky, usporiadal unikátnu interaktívnu akciu s názvom World of Material Handling. Na výstavisku Trade Fair Park v nemeckom Mainzi boli predstavené inovácie produktov Linde, aktuálne riešenia, trendy a vízie v oblasti internej logistiky na ploche presahujúcej 20 000 m2.

Skladovanie | 15. 07. 2014

Eulog: World of Material Handling predstavil trendy, novinky aj vízie budúcnosti

Spoločnosť Linde Material Handling (ďalej len Linde MH) zorganizovala 6. - 7. mája exkurziu do nemeckého mesta Mainz , kde sa v týchto dňoch koná akcia s názvom World of Material Handling. Cieľom tejto akcie je zoznámiť návštevníkov s novinkami a trendmi v oblasti Material Handling a predstaviť svojim zákazníkom vízie do budúcnosti. Táto akcia prebieha od 5. mája po dobu 3 týždňov a je určená všetkým zákazníkom, dodávateľom, partnerom a priaznivcom spoločnosti Linde MH.

Skladovanie | 22. 05. 2014

Prípravy na zapojenie baliacej linky sú v plnom prúde

V utorok 25. februára sa otvoria brány brnenského výstaviska, aby privítali prvých návštevníkov veľtrhu Embax. V pavilóne B práve prebiehajú prípravy. Baliaca linka Packaging Live ešte nie je zostavená, ale návštevníci veľtrhu sa majú na čo tešiť.

Obaly | 21. 02. 2014

   Staršie >