Sklady a obaly

Prologis sa v strednom Poľsku rozrástl s novou budovou na 191 000 metrov štvorcových

Prologis oznámil dokončenie výstavby budovy na mieru s rozlohou 42 170 metrov štvorcových pre spoločnosť Agata, ktorá je dlhodobým zákazníkom Prologis Park Piotrków II.

Skladování | 28. 04. 2017

Moderná výrobná hala ICU Medical vo Vrábloch je predaná

Po odchode spoločnosti ICU Medical z ekonomických dôvodov z výrobného komplexu na juhozápade Slovenska sa do ponuky na slovenskom priemyselnom trhu dostala moderná výrobná hala o rozlohe približne 7 000 m2 spoločne s 3-mi hektármi priľahlých pozemkov vhodných pre ďalšiu výstavbu.

Skladování | 11. 04. 2017

Štyri atribúty moderného skladovania

„Ak si myslíte, že stačí, aby vaše budovy a procesy zodpovedali najvyšším medzinárodným štandardom a klienti budú prichádzať sami od seba, mýlite sa. Dnes o úspechu v logistike a skladovaní rozhodujú iné atribúty. Napríklad to, ako pristupujete k životnému prostrediu,“ hovorí Peter Jánoši, riaditeľ spoločnosti P3 Slovensko. Rozprávali sme sa s ním pri príležitosti Logistic Conference 2016, ktorá sa koná 17. marca v Double Tree by Hilton v Bratislave.

Skladovanie | 14. 03. 2016

Linde MH predstavila inovatívnu výsuvnú kabínu

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH), popredný európsky dodávateľ manipulačnej techniky a skladových riešení, uviedla na trh novú výsuvnú kabínu pre vodiča ťažkých vysokozdvižných vozíkov s nosnosťou od 10 do 18 ton. Kabína s inovatívnou funkciou zaisťuje vodičom výbornú viditeľnosť, čím prispieva k bezpečnej prevádzke manipulačnej techniky a pomáha znižovať fyzickú záťaž vodičov.

Manipulácia | 23. 07. 2015

Rýchlejšia a bezpečnejšia logistika s novým inteligentným asistenčným systémom vozíkov s meniteľným dosahom

Linde Material Handling uvádza na trh významný a nový systém obsluhy vozíkov s meniteľným dosahom (retrakov). Tento jedinečný systém je k dispozícii pre existujúci rad vozíkov Linde R14 - R20.

Manipulácia | 09. 07. 2015

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky Linde s nosnosťou 6-8 ton

V posledných troch rokoch spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH) postupne modernizovala celý sortiment čelných elektrických vysokozdvižných vozíkov a pôvodné modely nahradila výkonnejšími, účinnejšími a ergonomickejšími vozíkmi. Teraz Linde MH ďalej rozširuje svoju ponuku produktov v tomto segmente.

Skladovanie | 29. 04. 2015

Jungheinrich predstavuje nový horizontálny vychystávací vozík

Jungheinrich uviedol na veľtrhu LogiMAT 2015 na trh nový horizontálny vychystávací vozík. ECE 220/225 je kompletne novým horizontálnym vychystávacím vozíkom vyvinutým v spoločnosti Jungheinrich. Jedným z hlavných parametrov novej generácie vozíkov je až o desať percent vyšší prekladací výkon. Ten je výsledkom úplne prepracované technológie pohonu a elektroniky tak, aby sa podstatne zvýšilo zrýchlenie a prekladacej výkon.

Skladovanie | 02. 03. 2015

Téma mesiaca: Obaly v podaní spoločnosti GEFCO - GefBox System

Pre veľké výrobné podniky s rozvetveným zásobovateľským reťazcom je riešenie obalového hospodárstva významnou časťou ich logistiky. Jednorazové, napríklad kartónové obaly sú finančne a environmentálne neudržateľné, navyše neposkytujú materiálu dostatočnú ochranu počas transportu a manipulácie. Systém vratných obalov môže byť optimálnym riešením, avšak len v prípade dobre prepracovaného manažmentu obalových tokov.

Obaly | 19. 02. 2015

Veľký závod vysokozdvižných vozíkov Ještěrka CUP 2014 odštartuje prvú septembrovú sobotu v Prahe

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH) organizuje siedmy ročník obľúbeného závodu vysokozdvižných vozíkov Jašterica Cup 2014, pri ktorom vodiči zmeria svoje sily v netradičných disciplínach. Jašterica Cup sa koná 6. septembra v Prahe a aj tento rok sa jedná o zaujímavú podívanou so zábavným programom pre širokú verejnosť.

Skladovanie | 26. 08. 2014

Jungheinrich uvádza nové retraky do 1,2 tony.

V lete 2014 uvedie Jungheinrich na trh nové vozíky s výsuvným ramenom: modely ETV 110 a ETV 112 sú kompaktné retraky s nosnosťou až 1 200 kg a spotrebou energie o 10% nižšia než predchádzajúce verzie. S uvedením novej modelovej rady 1 získavajú všetky retraky Jungheinrich rovnaký dizajn.

Skladovanie | 13. 08. 2014

Linde Material Handling a Lucie Výborná pozývajú na 7. ročník Jašterica Cupu

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH), popredný európsky dodávateľ manipulačnej techniky, pripravuje už siedmy ročník obľúbeného závodu vodičov vysokozdvižných vozíkov Jašterica Cup 2014. Pretekári tu budú súperiť v rýchlosti a presnosti manipulácie a na ich fanúšikov bude čakať zaujímavý sprievodný program. Registrácia vodičov začína práve teraz.

Skladovanie | 21. 07. 2014

Linde Material Handling predstavil v Mainzi World of Material Handling

Spoločnosť Linde Material Handling (Linde MH), popredný európsky dodávateľ manipulačnej techniky, usporiadal unikátnu interaktívnu akciu s názvom World of Material Handling. Na výstavisku Trade Fair Park v nemeckom Mainzi boli predstavené inovácie produktov Linde, aktuálne riešenia, trendy a vízie v oblasti internej logistiky na ploche presahujúcej 20 000 m2.

Skladovanie | 15. 07. 2014

Eulog: World of Material Handling predstavil trendy, novinky aj vízie budúcnosti

Spoločnosť Linde Material Handling (ďalej len Linde MH) zorganizovala 6. - 7. mája exkurziu do nemeckého mesta Mainz , kde sa v týchto dňoch koná akcia s názvom World of Material Handling. Cieľom tejto akcie je zoznámiť návštevníkov s novinkami a trendmi v oblasti Material Handling a predstaviť svojim zákazníkom vízie do budúcnosti. Táto akcia prebieha od 5. mája po dobu 3 týždňov a je určená všetkým zákazníkom, dodávateľom, partnerom a priaznivcom spoločnosti Linde MH.

Skladovanie | 22. 05. 2014

Prípravy na zapojenie baliacej linky sú v plnom prúde

V utorok 25. februára sa otvoria brány brnenského výstaviska, aby privítali prvých návštevníkov veľtrhu Embax. V pavilóne B práve prebiehajú prípravy. Baliaca linka Packaging Live ešte nie je zostavená, ale návštevníci veľtrhu sa majú na čo tešiť.

Obaly | 21. 02. 2014

Spoločnosť BITO skladovací technika CZ, s.r.o. sa zúčastnila 16. Stredoeurópskeho kongresu logistiky a dopravy EASTLOG 2013

Pri príležitosti tejto dvojdennej akcie zameranej na trendy a novinky z oblasti logistiky si Michal Beneš a Radim Špidlen - zástupcovia firmy BITO CZ, pripravili prezentáciu s názvom „Rozhýbte svoje sklady“. Cieľom prezentácie bolo zoznámiť účastníkov – logistických manažérov a top manažment spoločností poskytujúcich služby a vybavenie pre logistiku, s možnosťou dynamického a bezúdržbového systému skladovania s maximálnym využitím skladovej plochy a úspory financií.

Skladovanie | 03. 06. 2013

Riadený sklad pre spoločnosť ZOP plus

KODYS SLOVENSKO úspešne implementoval systém riadeného skladu Accellos WMS v spoločnosti ZOP plus, ktorá je jednou z najväčších importérov a distribútorov na Slovensku v oblasti stavby krbov, predaja rôznych liatinových a oceľových kachlí a všetkých materiálov potrebných ku stavbe krbov a pecí.

Skladovanie | 27. 04. 2012

Terminál Motorola MC2100

Vyberte si snímač, ktorý bude najlepšie vyhovovať typu údajov, ktoré potrebujete zachytiť. MC2100 ponúka viac možností než akékoľvek iné zariadenie vo svojej triede - 1D lineárny Imager a 1D laser alebo 1D/2D Area Imager - a všetky tri typy môžu snímať aj poškodené, špinavé alebo odreté čiarové kódy na prvý pokus.

Skladovanie | 25. 04. 2012

Build-To-Suit projekt pre Schnellecke Logistics dokončený

Spoločnosť PointPark Properties (P3) úspešne dokončila výstavbu novej skladovej haly v PointParku Bratislava v Lozorne. Tento Build-To-Suit projekt sa rozkladá na pozemku s celkovou plochou viac než 50 000 m2, pričom zastavená plocha tvorí celkom 26 349 m2, vrátane 1 600 m2 kancelárskych priestorov.

Skladovanie | 19. 04. 2012

ID Logistics Polska s.a. v Pointparku Mszczonow

Spoločnosť PointPark Properties (P3) privítala vo svojom logistickom parku PointPark Mszczonow nového nájomcu. Stala sa ním spoločnosť ID Logistics Poland S.A. (súčasť ID Logistics Group), poskytovateľ prvotriednych logistických služieb, pôsobiaci v Poľsku od roku 2008.

Skladovanie | 13. 04. 2012

Noví klienti v nemeckom parku Delta Forum

Spoločnosť PointPark Properties (P3) uzavrela v Nemecku dve nové zmluvy o prenájme v rámci svojho logistického parku Delta Forum. Eugen König GmbH, veľkoobchod so stavebným a kúpeľňovým vybavením a zariadením, zaujme v parku od mája 2012 skladovú plochu s rozlohou 5 811 m².

Skladovanie | 10. 04. 2012

   Staršie >