Prípadové štúdie

Renault Trucks predstavuje novú exkluzívnu edíciu Master Red EDITION

Spoločnosť Renault Trucks uvádza na trh úplne nový model vozidla Renault Master, s výraznejšou prednou maskou a inovovaným interiérom, novým motorom a asistenčnými systémami pre vodiča. Pri tejto príležitosti prichádza s novým exkluzívnym označením, Master Red EDITION. Túto novinku nájdete v ponuke v celom rade modelu Master s naftovými aj elektrickými motormi.

Doprava | 25. 04. 2019

GEFCO podporuje iniciativu Bimedia Challenge svojou expertízou v oblasti logistiky

Podniková skupina GEFCO pomáha navigátorovi Yvanovi Bourgnonovi pokoriť výzvu Bimedia Challenge: dostať sa na športovom katamaráne do Grónska z Aljašky cez Severozápadný prieplav v zajatí arktického ľadu.

Logistika | 02. 07. 2017

Jungheinrich predstavuje nový horizontálny vychystávací vozík

Jungheinrich uviedol na veľtrhu LogiMAT 2015 na trh nový horizontálny vychystávací vozík. ECE 220/225 je kompletne novým horizontálnym vychystávacím vozíkom vyvinutým v spoločnosti Jungheinrich. Jedným z hlavných parametrov novej generácie vozíkov je až o desať percent vyšší prekladací výkon. Ten je výsledkom úplne prepracované technológie pohonu a elektroniky tak, aby sa podstatne zvýšilo zrýchlenie a prekladacej výkon.

Skladovanie | 02. 03. 2015

Praktický a bezpečný nápad na prepravu: Box na náradie MEWA

Pri výjazde na miesto zásahu potrebujú pracovníci rozsiahlu výbavu: náradie, náhradné diely, farby, lepidlo, čistiace oleje alebo mazacie oleje, ktoré patria spravidla do inventára firemného vozidla. Keďže sa u mnohých z týchto pracovných prostriedkov jedná o nebezpečné látky, musia sa pri ich preprave dodržiavať osobitné predpisy.

Logistika | 30. 05. 2013

Spoločnosť DPD zavádza kontajnery s dvojitou podlahou

Popredný európsky poskytovateľ zásielkových služieb, spoločnosť DPD, prichádza s novým, inovatívnym riešením, ktoré by malo zlepšiť prepravu zásielok. Do svojho prepravného systému nechala inštalovať nové kontajnery s dvojitou podlahou, ktoré by mali zabezpečiť úplné bezpečie aj krehkým balíčkom. Tento unikátny systém zaisťuje najvyššiu úroveň ochrany pre každú prepravovanú zásielku.

Logistika | 25. 04. 2013

TimoCom rozširuje TC eMap® o funkciu sledovania vozidiel

Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH prichádza s ďalšou novinkou. Na konci minulého roku uviedol prevádzkovateľ lídra medzi európskymi burzami nákladov a voľných vozidiel TC Truck&Cargo® na trh burzu skladových priestorov, ktorá bola už od svojho vzniku najväčšia v Európe. V júni tohto roku zverejní TimoCom ďalšiu inováciu. Firma úplne prepracovala svoj plánovač trás a kalkulačný modul TC eMap® a rozšírila ho o funkciu sledovania vozidiel.

Logistika | 11. 04. 2013

Toyota ohlásila dve premiéry

Toyota Material Handling Europe (TMHE) na veľtrhu predstaví odbornej verejnosti dve dôležité novinky v segmente elektrických vozíkov aj tradične široký sortiment čelných vysokozdvižných vozíkov Toyota, skladovej manipulačnej techniky BT a ťahačov oboch značiek. Súčasťou expozície sú aj prezentácie v celej Európe silne expandujúcich služieb spojených so správou flotily Toyota I_Site, ktoré, tak ako prezentované novinky, vedú priamočiaro k vyššiemu bezpečiu na pracovisku i k výrazným úsporám v prevádzkových nákladoch.

Logistika | 17. 01. 2013

Slovenský start-up WorkInField.com spustil globálne dostupnú službu elektronickej knihy jázd

WorkInField.com je nová, globálne dostupná služba, ktorá umožňuje prostredníctvom webového prehliadača monitorovať prejdené kilometre, rýchlosť, aktuálnu polohu, či stav pracovnej aktivity v teréne. Je určená podnikateľom, živnostníkom ale aj bežným ľuďom, ktorí chcú napríklad vyhodnocovať a monitorovať jazdy rodinným autom.

Doprava | 20. 11. 2012

Mecalux vyvinul softvér vhodný pre každý sklad – Mecalux Easy®

Mecalux uvádza na trh svoju poslednú novinku, Mecalux Easy®. Ide o nový softvér na riadenie skladov, ktorý je možné veľmi jednoducho použiť v každom type prostredia. Uvedenie výrobku Mecalux Easy® prebehne súčasne v 16 krajinách, kde má skupina Grupo Mecalux priame obchodné zastúpenie.

IT | 20. 03. 2012

Prvý európsky Canter 4x4

Fuso Canter vykročil v októbri 2011 do svojej ďalšej generácie úplne vynovený. Teraz prichádza na trh v Európe prvý raz aj s pohonom všetkých kolies. Výroba v portugalskom závode Tramagal sa začína koncom februára 2012.

Doprava | 28. 02. 2012

Trans.eu pomáha bezplatne vymáhať pohľadávky

V polovici februára, popredný poskytovateľ riešení pre dopravu - spoločnosť Trans.eu, poskytla svojim zákazníkom v Českej a Slovenskej republike špeciálnu službu Nahláste dlžníka, ktorej prostredníctvom dopravcovia môžu získať späť peniaze za dopravné služby, ktoré poskytli.

IT | 22. 02. 2012

Linde uvádza na trh nové elektrické vysokozdvižné vozíky radu 388

Spoločnosť Linde Material Handling predstavila nové elektrické vozíky so zníženou výškou ochranného rámu a dva nové elektrické vysokozdvižné vozíky s nosnosťou 5 ton pri ťažisku 600 mm.

Skladovanie | 22. 02. 2012

ORION eKatalog zjednoduší zalistovanie tovaru v rámci predajného reťazca

Nové riešenie pre uľahčenie spolupráce v rámci dodávateľsko-odberateľského reťazca, produktový ORION ® eKatalog, uviedla na trh spoločnosť CCV Informačné systémy. Obchodným partnerom prináša jednotný spôsob pre zdieľanie kmeňových dát využiteľný pre automatickú komunikáciu medzi podnikovými informačnými systémami.

IT | 02. 02. 2012

Plynové vozíky od firiem Hyster, Linde, Still a Toyota pod lupou.

Testovanie bolo robené na vozíku H2,5 Fortens Advance od firmy Hyster, na H25T od Linde, na RX70-25 od Still a taktiež na modely Tonero 8FGF25 od Toyoty. Centrom pozornosti neboli len ekonomické aspekty a produktivita, ale aj ergonómia a užívateľský aspekt.

Skladovanie | 01. 02. 2012

DB Schenker bude zasielať faktúry elektronicky

Spoľahlivosť, jednoduchosť a rýchlosť v nakladaní s faktúrami a inými dokumentmi by zákazníkom DB Schenker mal priniesť novo zavedený systém elektronického zasielania faktúr, na ktorý spoločnosť prechádza od 1. februára 2012. Novinka tiež prispeje k ochrane životného prostredia.

Logistika | 30. 01. 2012

Trans.eu sa stará o bezpečnosť dopravcov a špeditérov.

Viac ako 1000 dopravných spoločností z celej Európy sa už nachádza v elitnej skupine Spoľahlivých dopravcov, ktorú vytvoril prevádzkovateľ poprednej dopravnej databázy Trans.eu. Dopravné firmy tejto skupiny vynikajú medzi ostatnými ako spoľahlivý a seriózny obchodný partner a profesionál pri spolupráci. Ako doklad im slúži špeciálny certifikát, ktorý vystavuje prevádzkovateľ databázy.

IT | 02. 12. 2011

Mecalux spúšťa v Turecku jednu z najväčších logistických platforiem na svete na zákazku spoločnosti

Mecalux, svetová jednotka v oblasti skladovacích systémov spustil novú logistickú platformu popredného výrobcu čistiacich prostriedkov a osobnej hygieny na tureckom a ázijskom trhu - tureckej spoločnosti Hayat Kimya.

Skladovanie a manipulácia | 26. 04. 2011