Ostatné

Analytici: Rast priemyslu aj v apríli ťahali najmä automobilky

Rast priemyslu aj v apríli 2019 "ťahali" najmä automobilky. Uviedol to v komentári k aprílovej priemyselnej produkcii Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Ostatní | 11. 06. 2019

Ukrajinská UkrTransNafta pozastavila dodávky ropy smerom do Maďarska

Ukrajinská spoločnosť UkrTransNafta pozastavila dodávky ropy cez ropovod Družba smerom do Maďarska, pretože na maďarskej strane skupina MOL avizovala technické problémy. Informovalo o tom v pondelok internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság s odvolaním sa na agentúru Reuters, podľa ktorej sa tak stalo iba niekoľko hodín po tom, čo do Európskej únie začala ropovodom prúdiť ruská ropa.

Ostatní | 21. 05. 2019

Ceny ropy klesli, cena Brentu sa pohybuje pod 71,80 USD za barel

Ceny ropy v utorok klesli, keďže trhy predpokladajú, že zvýšená produkcia v USA a štátoch Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) vykompenzuje väčšiu časť z očakávaného výpadku dodávok iránskej ropy. Američania od mája už nebudú poskytovať výnimky na dovoz ropy z Iránu, ktoré platili od novembra pre osem krajín.

Ostatní | 30. 04. 2019

Kompenzácia za nadobudnuté nákladné vozidlá

Kartel výrobcov nákladných vozidiel - 3. časť registrácia pre vozidlá nadobudnutá v období 1. apríla 2004 do 31. decembra 2016.

Ostatní | 16. 04. 2019

Štatistici: Spotrebiteľské ceny sa medziročne zvýšili o 2,7 %

V marci 2019 sa v porovnaní s marcom 2018 spotrebiteľské ceny v úhrne zvýšili o 2,7 %. Vzrástli ceny v odboroch alkoholické nápoje a tabak o 4,4 %, bývanie, vodu, elektrinu, plyn a ostatné palivá o 4,2 %, reštaurácie a hotely o 3,7 %, potraviny a nealkoholické nápoje o 3,1 %, rozličné tovary a služby o 2,9 %, zdravotníctvo o 2,1 %, nábytok, bytové zariadenie a bežná údržba domácnosti o 1,6 %, odevy a obuv o 1 %, doprava, vzdelávanie zhodne o 0,9 %, pošty a spoje o 0,8 %, rekreácia a kultúra o 0,2 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Ostatní | 15. 04. 2019

Čistiace utierky v systéme opakovaného použitia

MEWA ponúka svojim zákazníkom rôzne typy čistiacich utierok. Výrobca pritom stavil na princíp opakovaného použitia: po dohodnutom čase sa znečistené utierky vyzdvihnú, následne vyčistia a potom opäť dodajú zákazníkom.

Ostatní | 01. 10. 2018

Zvýšiť bezpečnosť pri práci

Ľudia denne riskujú svoje zdravie pri práci. Na to chce 28. apríla 2018 upozorniť „Svetový deň bezpečnosti a zdravia na pracovisku“. Počas tohto dňa sa diskutuje o nebezpečenstvách ako aj o vhodných ochranných opatreniach.

Ostatní | 03. 05. 2018

Odolné štetinové rohožky proti blatu a špine

Zima so sebou prináša vlhkosť, blato a sneh. Aby sa táto špina neroznášala po celej firme, ponúka MEWA odolné štetinové rohožky – ideálnu rohož pre vlhké ročné obdobie.

Ostatní | 19. 04. 2018

Komplexný servis namiesto nakupovania prináša množstvo výhod

Olej, mazivá a rozpúšťadlá – v dielňach a výrobných prevádzkach vzniká veľa nečistôt. Ako sa dá znečistenie najlepšie odstrániť? Poskytovatelia služieb v oblasti textilného manažmentu Vám prostredníctvom opakovane použiteľných utierok s komplexným servisom ponúkajú efektívne riešenie orientované na zákazníkov. Textilný manažment MEWA prostredníctvom svojich služieb je na Vašej strane, prináša transparentnosť nákladov a odoberie Vám mnoho úloh.

Ostatní | 21. 03. 2018

Čistiace utierky v teste pevnosti. MEWA testuje odolnosť voči roztrhnutiu a saciu silu vo vlastnom laboratóriu

V prevádzkach a vo výrobných zariadeniach a remeselníckych dielňach sa vyskytujú znečistenia najrôznejšieho druhu. Veľa podnikov sa spolieha pri čistení strojov a pracovísk na textilné utierky v systéme viacnásobného použitia. Poskytovateľ týchto služieb dáva k dispozícii čisté utierky na viacnásobné použitie, utierky po použití vyzdvihne, ekologicky vyperie a čisté ich opäť dodá. Aby boli súčasťou tohto kolobehu výlučne utierky najvyššej kvality, testuje spoločnosť MEWA svoje utierky vo vlastnom skúšobnom laboratóriu.

Ostatní | 22. 02. 2018

Právo na súkromie máte aj pri nákupe rožkov. Predajne sa pripravujú na prísnejšie pravidlá pri používaní kamier

Nariadenie GDPR od mája tohto roku sprísni ochranu súkromia aj v oblasti záznamov z bezpečnostných kamier. Verejnosť zmeny môže pocítiť napríklad pri návšteve predajní, kde sa podľa spoločnosti Axis používajú kamerové systémy čoraz intenzívnejšie. Majitelia predajní sa teraz musia pripraviť predovšetkým na to, že návštevníci majú právo na plnú informovanosť.

Ostatní | 12. 02. 2018

Východ Slovenska bude pre turistov atraktívnejší

Viac atrakcií pre turistov ako aj ďalšie zaujímavé spoločné slovensko-poľské projekty môže už v budúcom roku priniesť medzinárodná spolupráca na východe Slovenska. Ministerstvo dopravy a výstavby zastrešuje spoločný projekt ľudí z regiónu na slovensko-poľskom pohraničí, ktorý by mal naplno začať fungovať už v najbližších týždňoch.

Ostatní | 13. 12. 2017

Marketing a PR v CTP vedie Július Hájek

Novým marketingovým riaditeľom v spoločnosti CTP je Július Hájek (34). Vo svojej novej funkcii je zodpovedný za vedenie marketingovej komunikácie a PR v Slovenskej republike a vo všetkých krajinách, kde CTP pôsobí v rámci regiónu CEE.

Ostatní | 13. 09. 2017

Slovensko sa predstavuje na EXPO 2017 ako turisticky príťažlivá krajina

Slovensko sa na výstave EXPO 2017 v kazašskej Astane predstavuje ako krajina dobrých nápadov. Najpopulárnejšie turistické produkty našej krajiny, s dôrazom na kúpeľníctvo a poznávacie zájazdy, boli na výstave prezentované v rámci Národného dňa Slovenskej republiky. Kazašskí hostia sa zaujímali aj o bližšie kontakty so subjektami cestovného ruchu, možnosti dopravy na Slovensko a vízový režim.

Ostatní | 01. 08. 2017

Zrakovo handicapované deti vyrazili s Dachser Slovakia na výlet do Rakúska

Spoločnosť Dachser Slovakia pokračuje už piaty rok vo svojom projekte Most medzi svetlom a tmou, ktorý pomáha zrakovo hendikepovaným deťom zapojiť sa do bežného života. Tentoraz projekt podporil výlet nevidiacich a slabozrakých detí do rímskeho mestečka Petronell-Carnuntum v Rakúsku.

Ostatní | 31. 07. 2017

Bezpečnosť na pracovnom mieste môže zachrániť život

Na celom svete riskujú milióny ľudí svoje zdravie pri práci. Podľa odhadov medzinárodnej robot-níckej organizácie International Labour Organisation zomiera denne 6 000 ľudí pri pracovných nehodách alebo ochoreniach. S cieľom upozorniť na túto tému uviedla ILO do života „Svetový deň pre bezpečnosť a zdravie na pracovnom mieste“.

Ostatní | 02. 05. 2017

Arpád Érsek navštívil miesto tragédie vo Višňovom

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek osobne navštívil miesto včerajšej tragédie na výstavbe diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala, kde sa stal smrteľný úraz. Na pietnom mieste v kancelárii zosnulej položil kvety a zapálil sviečku. Zároveň vyjadril úprimnú sústrasť smútiacej rodine a pozostalým.

Ostatní | 11. 04. 2017

Záujem o kampaň Do práce na bicykli je väčší ako vlani

Záujem o cyklodopravu zažíva na Slovensku nárast. Do 4. ročníka celonárodnej kampane „Do práce na bicykli 2017“, ktorú zastrešuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR, sa zaregistrovalo už 66 samospráv z celkového počtu 140 oslovených slovenských miest. Počet prihlásených do kampane už teraz prekročil vlaňajší záujem - 60 zapojených miest a obcí do súťaže. Možnosť zaregistrovať sa pre mestá a obce pritom platí až do 18. apríla.

Ostatní | 11. 04. 2017

Návštevnosť SR pokorila rekordnú hranicu 5 miliónov

Rekordný rok 2016 z pohľadu návštevnosti Slovenska je potvrdený. Prvýkrát v histórii Slovenska bola prekonaná hranica 5 miliónov návštevníkov. Na Slovensko zavítalo celkom 5 023 629 hostí. V porovnaní s doteraz najlepším rokom z pohľadu cestovného ruchu - rokom 2015 (4,3 mil.) - ide o 16-percentný nárast. Dobrú kondíciu potvrdzuje tak domáci ako aj príjazdový cestovný ruch.

Ostatní | 08. 03. 2017

Čistiace utierky pre oblasť automobilového priemyslu

Nezávisle od toho, či malé alebo veľké, kompletný servis čistiacich utierok MEWA sa oplatí pre dielne každej veľkosti.

Ostatní | 01. 03. 2017

   Staršie >