V septembri 2019 dosiahol celkový vývoz tovaru hodnotu 6,974 miliardy eur pri medziročnom raste o 0,7 %. Celkový dovoz tovaru sa zvýšil o 5,7 % na 6,811 miliardy eur. Saldo zahraničného obchodu bolo aktívne vo výške 162,2 milióna eur, teda o 320,4 milióna eur nižšie ako v rovnakom období minulého roka. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR v predbežnej správe.
Ostatní | 08. 11. 2019
Japonský automobilový gigant Toyota vo štvrtok oznámil, že jeho zisk aj tržby v 2. štvrťroku finančného roka 2019/20 vzrástli. Prispelo k tomu zvýšenie globálneho odbytu aj zlepšenie podnikania v severoamerických závodoch.
Ostatní | 07. 11. 2019
Talianska automobilka Ferrari zaznamenala v 3. štvrťroku výrazný pokles čistého zisku. Napriek tomu prekonala očakávania trhov, keď predaj áut medziročne vzrástol takmer o desatinu. Medziročný vývoj zisku totiž ovplyvnili mimoriadne príjmy v 3. kvartáli minulého roka.
Ostatní | 06. 11. 2019
Nielen vodiči sa musia pripraviť na zimné obdobie. Ešte pred samotným začiatkom zimy sa začínajú všetky autoservisy pripravovať na mnoho áut, ktoré budú potrebovať vymeniť pneumatiky. Jesenné prípravy na zimné obdobie sa neoplatí podceniť. Pretože ako hovorí Murphyho zákon, porucha prichádza vždy v tom najmenej vhodnom čase. A na aké oblasti sa zameriavajú v autoservisoch siete ProfiAuto Service?
Ostatní | 04. 11. 2019
Fakt, že nové auto nie je najlepšou investíciou, je všeobecne známy. Nové vozidlá stratia za prvé tri roky v priemere 33 % svojej pôvodnej hodnoty. Existujú však značky a modely, pri ktorých nie je táto strata až taká markantná. Naopak, prémiové značky môžu prísť aj o polovicu z obstarávacej ceny. Vyplýva to z analýzy, ktorú zverejnila sieť autocentier AAA Auto.
Ostatní | 29. 10. 2019
Vedenie Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR sa stretlo s predstaviteľmi všetkých štyroch automobiliek. Hovorili hlavne o tom, ako zabezpečiť udržateľnosť a konkurencieschopnosť automobilového priemyslu na Slovensku.
Ostatní | 24. 10. 2019
Na modernizáciu a prestavby svojich čerpacích staníc vynaložila spoločnosť Slovnaft v posledných piatich rokoch 90 miliónov eur, z toho polovicu tvorili výdavky na predajne Fresh Corner. Do konca tohto roka budú podľa generálneho riaditeľa Gabriela Szabóa otvorené prevádzky rýchleho občerstvenia na 90 percentách siete. V poradí 200. otvorili v utorok v Piešťanoch.
Ostatní | 23. 10. 2019
Vlastníkom novej alebo významne obnovovanej budovy, ktorá má viac ako 10 parkovacích miest, respektíve nebytovej budovy s viac ako 20 parkovacími miestami, pribudne nová povinnosť zabezpečiť nabíjacie stanice elektrických vozidiel a infraštruktúru vedenia. Parlament schválil novelu zákona o energetickej hospodárnosti budov, ktorú pripravilo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR.
Ostatní | 18. 10. 2019
V hlavnom závode nemeckej automobilky Opel v Rüsselsheime sa na najbližších šesť mesiacov plánuje zavedenie skráteného pracovného času. Uviedla to v firma Opel s tým, že takzvaný kurzarbeit je súčasťou programu na znižovanie nákladov, ktorý pre Opel stanovil jeho nový majiteľ, francúzska automobilka PSA Group.
Ostatní | 02. 10. 2019
Ceny ropy pokračujú v páde. Americká ropa WTI v stredu zlacnela o vyše 5 % a obchoduje sa pod hranicou 51 USD (45,53 eura) za barel. Eskalácia obchodnej vojny medzi USA a Čínou totiž zhoršila vyhliadky globálnej ekonomiky, a tým aj dopytu po energii.
Ostatní | 08. 08. 2019
Automobilky Nissan a Renault uvažujú o zmenách vo svojej dohode o partnerstve v snahe oživiť rozhovory o fúzii Renaultu s koncernom Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Uviedli to americké noviny Wall Street Journal (WSJ) s odvolaním sa na e-maily, do ktorých mali možnosť nahliadnuť.
Ostatní | 05. 08. 2019

   Ďalšie články >>