Ostatné

Čistiace utierky v systéme opakovaného použitia

MEWA ponúka svojim zákazníkom rôzne typy čistiacich utierok. Výrobca pritom stavil na princíp opakovaného použitia: po dohodnutom čase sa znečistené utierky vyzdvihnú, následne vyčistia a potom opäť dodajú zákazníkom.

Ostatní | 01. 10. 2018

Zvýšiť bezpečnosť pri práci

Ľudia denne riskujú svoje zdravie pri práci. Na to chce 28. apríla 2018 upozorniť „Svetový deň bezpečnosti a zdravia na pracovisku“. Počas tohto dňa sa diskutuje o nebezpečenstvách ako aj o vhodných ochranných opatreniach.

Ostatní | 03. 05. 2018

Odolné štetinové rohožky proti blatu a špine

Zima so sebou prináša vlhkosť, blato a sneh. Aby sa táto špina neroznášala po celej firme, ponúka MEWA odolné štetinové rohožky – ideálnu rohož pre vlhké ročné obdobie.

Ostatní | 19. 04. 2018

Komplexný servis namiesto nakupovania prináša množstvo výhod

Olej, mazivá a rozpúšťadlá – v dielňach a výrobných prevádzkach vzniká veľa nečistôt. Ako sa dá znečistenie najlepšie odstrániť? Poskytovatelia služieb v oblasti textilného manažmentu Vám prostredníctvom opakovane použiteľných utierok s komplexným servisom ponúkajú efektívne riešenie orientované na zákazníkov. Textilný manažment MEWA prostredníctvom svojich služieb je na Vašej strane, prináša transparentnosť nákladov a odoberie Vám mnoho úloh.

Ostatní | 21. 03. 2018

Čistiace utierky v teste pevnosti. MEWA testuje odolnosť voči roztrhnutiu a saciu silu vo vlastnom laboratóriu

V prevádzkach a vo výrobných zariadeniach a remeselníckych dielňach sa vyskytujú znečistenia najrôznejšieho druhu. Veľa podnikov sa spolieha pri čistení strojov a pracovísk na textilné utierky v systéme viacnásobného použitia. Poskytovateľ týchto služieb dáva k dispozícii čisté utierky na viacnásobné použitie, utierky po použití vyzdvihne, ekologicky vyperie a čisté ich opäť dodá. Aby boli súčasťou tohto kolobehu výlučne utierky najvyššej kvality, testuje spoločnosť MEWA svoje utierky vo vlastnom skúšobnom laboratóriu.

Ostatní | 22. 02. 2018

Právo na súkromie máte aj pri nákupe rožkov. Predajne sa pripravujú na prísnejšie pravidlá pri používaní kamier

Nariadenie GDPR od mája tohto roku sprísni ochranu súkromia aj v oblasti záznamov z bezpečnostných kamier. Verejnosť zmeny môže pocítiť napríklad pri návšteve predajní, kde sa podľa spoločnosti Axis používajú kamerové systémy čoraz intenzívnejšie. Majitelia predajní sa teraz musia pripraviť predovšetkým na to, že návštevníci majú právo na plnú informovanosť.

Ostatní | 12. 02. 2018

Východ Slovenska bude pre turistov atraktívnejší

Viac atrakcií pre turistov ako aj ďalšie zaujímavé spoločné slovensko-poľské projekty môže už v budúcom roku priniesť medzinárodná spolupráca na východe Slovenska. Ministerstvo dopravy a výstavby zastrešuje spoločný projekt ľudí z regiónu na slovensko-poľskom pohraničí, ktorý by mal naplno začať fungovať už v najbližších týždňoch.

Ostatní | 13. 12. 2017

Marketing a PR v CTP vedie Július Hájek

Novým marketingovým riaditeľom v spoločnosti CTP je Július Hájek (34). Vo svojej novej funkcii je zodpovedný za vedenie marketingovej komunikácie a PR v Slovenskej republike a vo všetkých krajinách, kde CTP pôsobí v rámci regiónu CEE.

Ostatní | 13. 09. 2017

Slovensko sa predstavuje na EXPO 2017 ako turisticky príťažlivá krajina

Slovensko sa na výstave EXPO 2017 v kazašskej Astane predstavuje ako krajina dobrých nápadov. Najpopulárnejšie turistické produkty našej krajiny, s dôrazom na kúpeľníctvo a poznávacie zájazdy, boli na výstave prezentované v rámci Národného dňa Slovenskej republiky. Kazašskí hostia sa zaujímali aj o bližšie kontakty so subjektami cestovného ruchu, možnosti dopravy na Slovensko a vízový režim.

Ostatní | 01. 08. 2017

Zrakovo handicapované deti vyrazili s Dachser Slovakia na výlet do Rakúska

Spoločnosť Dachser Slovakia pokračuje už piaty rok vo svojom projekte Most medzi svetlom a tmou, ktorý pomáha zrakovo hendikepovaným deťom zapojiť sa do bežného života. Tentoraz projekt podporil výlet nevidiacich a slabozrakých detí do rímskeho mestečka Petronell-Carnuntum v Rakúsku.

Ostatní | 31. 07. 2017

Bezpečnosť na pracovnom mieste môže zachrániť život

Na celom svete riskujú milióny ľudí svoje zdravie pri práci. Podľa odhadov medzinárodnej robot-níckej organizácie International Labour Organisation zomiera denne 6 000 ľudí pri pracovných nehodách alebo ochoreniach. S cieľom upozorniť na túto tému uviedla ILO do života „Svetový deň pre bezpečnosť a zdravie na pracovnom mieste“.

Ostatní | 02. 05. 2017

Arpád Érsek navštívil miesto tragédie vo Višňovom

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek osobne navštívil miesto včerajšej tragédie na výstavbe diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala, kde sa stal smrteľný úraz. Na pietnom mieste v kancelárii zosnulej položil kvety a zapálil sviečku. Zároveň vyjadril úprimnú sústrasť smútiacej rodine a pozostalým.

Ostatní | 11. 04. 2017

Záujem o kampaň Do práce na bicykli je väčší ako vlani

Záujem o cyklodopravu zažíva na Slovensku nárast. Do 4. ročníka celonárodnej kampane „Do práce na bicykli 2017“, ktorú zastrešuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR, sa zaregistrovalo už 66 samospráv z celkového počtu 140 oslovených slovenských miest. Počet prihlásených do kampane už teraz prekročil vlaňajší záujem - 60 zapojených miest a obcí do súťaže. Možnosť zaregistrovať sa pre mestá a obce pritom platí až do 18. apríla.

Ostatní | 11. 04. 2017

Návštevnosť SR pokorila rekordnú hranicu 5 miliónov

Rekordný rok 2016 z pohľadu návštevnosti Slovenska je potvrdený. Prvýkrát v histórii Slovenska bola prekonaná hranica 5 miliónov návštevníkov. Na Slovensko zavítalo celkom 5 023 629 hostí. V porovnaní s doteraz najlepším rokom z pohľadu cestovného ruchu - rokom 2015 (4,3 mil.) - ide o 16-percentný nárast. Dobrú kondíciu potvrdzuje tak domáci ako aj príjazdový cestovný ruch.

Ostatní | 08. 03. 2017

Čistiace utierky pre oblasť automobilového priemyslu

Nezávisle od toho, či malé alebo veľké, kompletný servis čistiacich utierok MEWA sa oplatí pre dielne každej veľkosti.

Ostatní | 01. 03. 2017

Európske investície do ciest I. triedy

Rekonštrukcia starej betónovej cesty medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami už má zaistené financovanie z prostriedkov Európskej únie. Zmluva so zhotoviteľom by mala byť podpísaná v marci a stavebné práce by sa mali začať v apríli.

Ostatní | 27. 02. 2017

Krajiny V4 chcú spoločne prilákať do stredu Európy viac turistov

Zviditeľnenie európskych destinácií a podpora marketingových aktivít na vzdialených trhoch bola hlavnou témou stretnutia štátnych tajomníkov ministerstiev zodpovedných za cestovný ruch v rámci zoskupenia V4 vo Varšave. Predstavitelia zároveň podpísali Protokol o spolupráci v oblasti cestovného ruchu v rámci V4, ktorého súčasťou je aj marketingový plán na rok 2017.

Ostatní | 22. 02. 2017

Cestovný ruch v roku 2016 zaznamenáva rekord, je historicky najlepší

Cestovný ruch na Slovensku v roku 2016 zaznamenáva veľký úspech. Za prvých jedenásť mesiacov považovalo dovolenku na Slovensku za dobrý nápad viac ako 4,6 milióna ľudí. Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku ide o nárast 16,5 %. Naša krajina sa stáva obľúbenou dovolenkovou destináciou pre samotných Slovákov a spoznávať ju chce aj stále viac zahraničných návštevníkov.

Ostatní | 16. 02. 2017

GEFCO Slovensko mení stratégiu, ktorá povedie k efektivnejším službám

GEFCO Slovakia sa snaží neustále zefektívňovať služby a posilňovať svoju stratégiu. Dôkazom toho je vytvorenie nového manažérskeho tímu GEFCO Slovakia.

Ostatní | 10. 11. 2016

Budova s veľkosťou 9 200 metrov štvorcových vo výstavbe

Prologis oznámil, že začal špekulatívnu výstavbu novej budovy s celkovou rozlohou 9 200 metrov štvorcových v Prologis Park Szczecin. Táto budova je zo 60 percentov predprenajatá medzinárodnej nábytkárskej spoločnosti, ktorá tak bude mať v parku celkovo k dispozícii 19 600 metrov štvorcových vrátane priestorov v novej budove. Dokončenie výstavby je plánované na prvý štvrťrok roku 2017.

Ostatní | 10. 11. 2016

   Staršie >