Nehnuteľnosti v logistike

Logistický park C&A by mali otvoriť začiatkom budúceho roka

Spoločnosť C&A by mala svoj logistický park pri Trnave otvoriť začiatkom budúceho roka. Módny predajca uzavrel v uplynulých dňoch dohodu o prenájme priestorov v CTParku Trnava. Chce tak, ako uviedla za CTP Andrea Majerová, posilniť svoje strategické postavenie i rozvoj v rámci regiónu.

Nemovitosti | 11. 10. 2019

Výrobca pneumatík Michelin zatvorí svoj závod v nemeckom Bambergu

Francúzsky výrobca pneumatík Michelin plánuje zatvoriť svoj závod v nemeckom Bambergu. Závod, ktorý zamestnáva takmer 860 ľudí, by mal produkciu ukončiť začiatkom roka 2021.

Nemovitosti | 27. 09. 2019

Dachser logistické centrum Bratislava otvára novú prekládkovú halu

Dachser Slovakia ukončil 9. septembra 2019 práce na rozšírení existujúcich skladovacích priestorov Dachser logistického centra Bratislavav Lozorne a to o viac ako 3000 m2. S najnovšou investíciou vo výške približne 3 milióny eur dochádza k výraznému zväčšeniu súčasných priestorov a navýšenie počtu nakladacích brán. Tých bude o 31 viac, jedna z nich označená XXL je určená pre nadrozmerné zásielky. Nová prekládková hala bude vybavená najmodernejšími technológiami pre potreby transportu.

Nemovitosti | 26. 09. 2019

Geis PL najnovšie v DC Grodzisk Mazowiecki

Skupina Geis intenzívne rozvíja na poľskom trhu svoje aktivity v oblasti komplexných logistických služieb. V súčasnej dobe zamestnáva približne 500 odborníkov v 25 pobočkách a špecializovaných logistických pracoviskách. Aby mohla skupina vyhovieť čoraz vyššiemu počtu zákazníkov a zároveň kontinuálne zlepšovať kvalitu služieb, presúva svoje pobočky do moderných a z hľadiska rozvoja svojej prepravnej siete príhodných lokalít.

Nemovitosti | 31. 07. 2019

Česko zapĺňajú haly, priemyselné budovy vynášajú viac než byty

Sklady, logistické centrá a výrobné haly zarábajú v Česku v pomere k nákladom na výstavbu a prevádzku viac než v Nemecku a vynášajú omnoho viac než byty či kancelárie. Výsledkom je, že aj keď je už zastavené kvantum plochy, stavia sa ďalej.

Nemovitosti | 26. 06. 2019

Sklad pneumatík má priniesť Visolajam finančné benefity

Logistická spoločnosť LOG Property chce v priemyselnom parku v obci Visolaje v Púchovskom okrese postaviť na ploche asi 85.000 štvorcových metrov sklad pneumatík pre spoločnosť Continental. Niektorí obyvatelia obce sa obávajú zvýšenia intenzity dopravy či možnosti znečistenia životného prostredia. Spísali petíciu, ktorej výsledkom je vyhlásenie miestneho referenda.

Nemovitosti | 13. 06. 2019

V Novom Meste nad Váhom otvorili logistickú halu, zamestnajú 100 ľudí

Priemyselný a logistický areál v Novom Meste nad Váhom sa rozšíril o novú halu. Investícia Arete Invest do centrálneho skladu pre región strednej a východnej Európy pre medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou dosiahla takmer 12 miliónov eur. Nový nájomca tam vytvorí viac ako 100 pracovných miest.

Nemovitosti | 13. 06. 2019

Rozhodnutie spoločnosti Plzenský Prazdroj rozšíriť svoje distribučné aktivity do nového plzenského parku

Pivovarské remeslo je neoddeliteľnou súčasťou českej kultúry a rozhodnutie renomovaného pivovaru Plzenský Prazdroj rozšíriť distribúciu svojho svetoznámeho ležiaka Pilsner Urquell do nového parku Prologis v Plzni je dôkazom toho, akým sme významným logistickým partnerom pre najlepšie svetové značky.

Nemovitosti | 14. 05. 2019

Udržateľné na zákazku: budúca generácia uhlíkovo neutrálnych skladov

Dlhodobé vzťahy sú často dlhodobými z dobrých dôvodov. Z pozície developera zameraného na budúcnosť a etablovaného vlastníka logistických nehnuteľností preto na starostlivosť o vzťahy s našimi rozmanitými zákazníkmi kladieme osobitný dôraz. Popri tom, že im poskytujeme priestory pre efektívne podnikanie na hlavných trhoch, s nimi spolupracujeme na iniciatívach s pridanou hodnotou, ktoré podporujú ich rast a ciele v oblasti životného prostredia.

Nemovitosti | 10. 05. 2019

Prologis Park Prague-Úžice plne obsadený: dopyt po priestoroch v Prahe prevyšuje ponuku

Prologis, Inc., líder v oblasti logistických nehnuteľností, oznámil, že jeho existujúci zákazník, nemecký reťazec drogérií ROSSMANN, ktorý v Českej republike prevádzkuje viac ako 135 predajní a takmer 4 000 obchodov má v šiestich ďalších európskych krajinách, rozširuje svoje logistické zastúpenie vo vysoko vyhľadávanej oblasti českej metropoly predĺžením nájomnej zmluvy na 15 000 metrov štvorcových a prenájmom ďalších 5 000 metrov štvorcových v parku Prologis Park Prague-Úžice.

Nemovitosti | 26. 04. 2019

Nový administratívno-logistický komplex spoločnosti TZMO Slovakia

Medzinárodná kapitálová skupina TZMO Group otvorila na Slovensku nový administratívno-logistický komplex v Senci. O symbolické prestrihnutie pásky a slávnostné otvorenie nových priestorov sa postaral mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Poľskej republiky v Slovenskej republike Krzysztof Strzałka, predseda predstavenstva TZMO Jarosław Józefowicz a ďalší členovia top manažmentu spoločnosti.

Nemovitosti | 16. 04. 2019

NATO vybuduje v Poľsku vojenský sklad americkej armády

Severoatlantická aliancia (NATO) potvrdila plány vybudovať v poľskej obci Powidz vo Veľkopoľskom vojvodstve sklad americkej armády. Ten má slúžiť pre uskladnenie obrnených transportérov, streliva a zbraní. Informoval o tom americký denník The Wall Street Journal, ktorý citovala agentúra AFP.

Nemovitosti | 26. 03. 2019

Prologis zahájil výstavbu nového parku na Slovensku

V Prologis Park Žiar vznikne budova na míru s plochou 21 000 metrů čtverečních pro společnost CBA Slovakia.

Nemovitosti | 05. 03. 2019

Amazon zrušil svoj plán postaviť veľkú centrálu v New Yorku

Amazon zrušil svoj plán postaviť veľkú centrálu v New Yorku. Americký koncern ako dôvod uviedol predovšetkým odpor lokálnych politikov. Plánovaná centrála sa mala nachádzať na Long Islande v Queens.

Nemovitosti | 28. 02. 2019

Prologis získal pozemok pre nový logistický park v prémiovej lokalite pri Prahe

Prologis, Inc., oznámil akvizíciu pozemku s rozlohou 2,4 hektára situovaného v lokalite vysoko dopytovaného pražského logistického trhu. Pozemok sa nachádza pri diaľnici D1, hlavnej diaľničnej tepny Českej republiky. Park, ktorý na ňom vznikne, ponesie názov Prologis Park Prague D1 Ostředek. Prologis už pri Prahe v bezprostrednej blízkosti diaľnice D1 vlastní tri logistické parky s celkovou plochou 238 000 metrov štvorcových obsadené na 99 percent.

Nemovitosti | 25. 02. 2019

Zaujímavé nehnuteľnosti sa dajú získať aj v dražbe

V posledných rokoch sa začalo častejšie skloňovať slovo dražba, a to nielen zo strany dlžníkov, ktorí častokrát kvôli svojej insolvencii prídu o založenú nehnuteľnosť, ale taktiež zo strany úspešných vydražiteľov, ktorí nadobudli zaujímavé nehnuteľnosti za prijateľnú cenu. Aj napriek tomu, že väčšinu dražieb tvoria dražby bytov a rodinných domov, v posledných rokoch narástol počet dražieb priemyselných a výrobných objektov ako aj pozemkov.

Nemovitosti | 21. 12. 2017

Správcovia bytových domov majú čas zapísať sa do zoznamu do konca roka 2017

Správcovia bytových domov majú povinnosť byť zapísaní podľa zákona o správcoch bytových domov v zozname vedenom Ministerstvom dopravy a výstavby SR do 31. decembra 2017.

Nemovitosti | 15. 12. 2017

Záujemcovia môžu podávať žiadosti na príspevok pre zatepľovanie rodinných domov

Majitelia domov, starších ako desať rokov, ktorí splnia všetky podmienky, môžu od štátu od augusta získať na tento účel až 8 800 eur.

Nemovitosti | 08. 08. 2017

Ministerstvo dopravy opätovne vyzvalo na realizáciu nájomných bytov v Dúbravke

Výstavba nových nájomných bytov v Dúbravke stojí na mŕtvom bode. Bráni tomu aktivita niektorých poslancov mestskej časti, ktorí aj napriek právoplatne vydanému stavebnému povoleniu vystupujú proti plánovanému projektu. Štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Peter Ďurček spolu s primátorom hlavného mesta Ivom Nesrovnalom opätovne vyzvali mestskú časť, aby nebránila výstavbe nových nájomných bytov, s ktorými sama súhlasila. Ako uviedli, odďaľuje to riešenie samotnej problematiky a zároveň spôsobuje hlavnému mestu nemalé finančné straty. Tento prípad zároveň poukazuje na fakt, že je potrebné prehodnotiť aktuálny právny stav.

Nemovitosti | 02. 05. 2017

Druhá špekulatívna budova v Prologis Park Prague-Airport úplne prenajatá

Prologis oznámil podpis dvoch nových nájomných zmlúv celkovo na 12 100 metrov štvorcových vo svojej druhej špekulatívnej budove v Prologis Park Prague-Airport. Park je teraz 100-percentne prenajatý.

Nemovitosti | 03. 04. 2017

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 10