Nehnuteľnosti v logistike

Zaujímavé nehnuteľnosti sa dajú získať aj v dražbe

V posledných rokoch sa začalo častejšie skloňovať slovo dražba, a to nielen zo strany dlžníkov, ktorí častokrát kvôli svojej insolvencii prídu o založenú nehnuteľnosť, ale taktiež zo strany úspešných vydražiteľov, ktorí nadobudli zaujímavé nehnuteľnosti za prijateľnú cenu. Aj napriek tomu, že väčšinu dražieb tvoria dražby bytov a rodinných domov, v posledných rokoch narástol počet dražieb priemyselných a výrobných objektov ako aj pozemkov.

Nemovitosti | 21. 12. 2017

Správcovia bytových domov majú čas zapísať sa do zoznamu do konca roka 2017

Správcovia bytových domov majú povinnosť byť zapísaní podľa zákona o správcoch bytových domov v zozname vedenom Ministerstvom dopravy a výstavby SR do 31. decembra 2017.

Nemovitosti | 15. 12. 2017

Záujemcovia môžu podávať žiadosti na príspevok pre zatepľovanie rodinných domov

Majitelia domov, starších ako desať rokov, ktorí splnia všetky podmienky, môžu od štátu od augusta získať na tento účel až 8 800 eur.

Nemovitosti | 08. 08. 2017

Ministerstvo dopravy opätovne vyzvalo na realizáciu nájomných bytov v Dúbravke

Výstavba nových nájomných bytov v Dúbravke stojí na mŕtvom bode. Bráni tomu aktivita niektorých poslancov mestskej časti, ktorí aj napriek právoplatne vydanému stavebnému povoleniu vystupujú proti plánovanému projektu. Štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Peter Ďurček spolu s primátorom hlavného mesta Ivom Nesrovnalom opätovne vyzvali mestskú časť, aby nebránila výstavbe nových nájomných bytov, s ktorými sama súhlasila. Ako uviedli, odďaľuje to riešenie samotnej problematiky a zároveň spôsobuje hlavnému mestu nemalé finančné straty. Tento prípad zároveň poukazuje na fakt, že je potrebné prehodnotiť aktuálny právny stav.

Nemovitosti | 02. 05. 2017

Druhá špekulatívna budova v Prologis Park Prague-Airport úplne prenajatá

Prologis oznámil podpis dvoch nových nájomných zmlúv celkovo na 12 100 metrov štvorcových vo svojej druhej špekulatívnej budove v Prologis Park Prague-Airport. Park je teraz 100-percentne prenajatý.

Nemovitosti | 03. 04. 2017

Ministerstvo podporuje výstavbu nájomných bytov v Bratislave

Projekt na vybudovanie nových náhradných nájomných bytov v Dúbravke pre Bratislavčanov žijúcich v reštituovaných domoch s regulovaným nájomným je potrebné dokončiť čo najskôr. Aktivita časti obecných poslancov, proti projektu, s právoplatne vydaným stavebným povolením, nemá logiku. Ak by ju Bratislava akceptovala, znovu by oddialila začatie riešenia problematiky náhradných nájomných bytov a zvýšila náklady hlavného mesta.

Nemovitosti | 03. 04. 2017

V areáloch CTP pracuje viac ako 53 000 ľudí

V priemyselných areáloch a office parkoch spoločnosti CTP v strednej a východnej Európe v súčasnosti pracuje viac ako 53 000 ľudí. V súvislosti so zvyšujúcim sa počtom zamestnancov, líder na trhu priemyselných nehnuteľností zlepšuje služby a zázemie vo svojich areáloch.

Nemovitosti | 21. 01. 2017

Prologis kúpil M0 Central Business Park v Maďarsku

Prologis oznámil, že Prologis European Properties Fund II kúpil od IDI Gazeley M0 Central Business Park v Maďarsku.

Nemovitosti | 10. 01. 2017

Allegro novo obsadí sklad v Prologis Park Błonie

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že podpísal nájomnú zmluvu na 21 950 metrov štvorcových so spoločnosťou Grupa Allegro, najväčším internetovým obchodom v Poľsku, v Prologis Park Błonie. Zmluva zahŕňa prenájom 13 100 metrov štvorcových, ktoré spoločnosť obsadí teraz a ďalších 8 850 metrov štvorcových, ktoré začne využívať v roku 2017.

Nehnuteľnosti | 14. 07. 2016

Prologis vydáva deviatu správu o udržateľnom rozvoji

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes vydal svoju výročnú správu o udržateľnosti.

Nehnuteľnosti | 07. 07. 2016

Výstavba haly pre PTG Slovakia zavŕši expanziu parku P3 Bratislava

Tretia vlna expanzie parku P3 Bratislava sa začala minulý rok kúpou pozemkov a v súčasnosti už mieri do svojho finále. Treťou budovou, ktorá sa v rámci tejto expanzie začína stavať, je nový sklad spoločnosti PTG Slovakia s automatizovaným systémom kompletizácie kolies. Vo výstavbe sú v súčasnosti aj budovy pre spoločnosti Faurecia a Ingram Micro.

Nehnuteľnosti | 04. 07. 2016

Prologis začal v strednom Poľsku s výstavbou budovy s veľkosťou 42 000 metrov štvorcových

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že so spoločnosťou Agata podpísal zmluvu na výstavbu budovy na mieru s veľkosťou 42 170 metrov štvorcových, ktorá vyrastie v Prologis Park Piotrków II v Poľsku. Transakciu sprostredkovala realitná kancelária CBRE.

Nehnuteľnosti | 01. 07. 2016

Do Prologis Park Budapest-Sziget DC7 sa sťahuje prvý zákazník

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil podpis nájomnej zmluvy na 4 800 metrov štvorcových so spoločnosťou Inter Cars Hungária, najväčším predajcom súčiastok pre osobné a nákladné automobily v strednej a východnej Európe. Spoločnosť si prenajme priestory v budove DC7, ktorá je v súčasnosti vo výstavbe v Prologis Park Budapest-Sziget. Na uzavretí zmluvy sa podieľala medzinárodná realitná poradenská spoločnosť CBRE.

Nehnuteľnosti | 01. 07. 2016

Sportisimo rozširuje prenájom priestorov na 58 100 metrov štvorcových v Prologis Park Prague-Rudná

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že postaví distribučné priestory s rozlohou 34 200 metrov štvorcových na mieru pre Sportisimo, český reťazec so športovým tovarom, v Prologis Park Prague-Rudná.

Nehnuteľnosti | 28. 06. 2016

Zamestnanci Prologis v strednej a východnej Európe sa zúčastnili iniciatívy IMPACT Day

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že sa jeho zamestnanci z regiónu strednej a východnej Európy v piatok 20 mája aktívne zúčastnili iniciatívy IMPACT Day, celosvetového dňa všeobecne prospešných prác. Spoločnosť sa tohto dňa zúčastnila už štvrtý za sebou.

Nehnuteľnosti | 30. 05. 2016

Zamestnanci Prologis v strednej a východnej Európe sa zúčastnili iniciatívy IMPACT Day

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že sa jeho zamestnanci z regiónu strednej a východnej Európy v piatok 20 mája aktívne zúčastnili iniciatívy IMPACT Day, celosvetového dňa všeobecne prospešných prác. Spoločnosť sa tohto dňa zúčastnila už štvrtý za sebou.

Nehnuteľnosti | 23. 05. 2016

Prologis Park Prague-Airport je len rok po dokončení plne obsadený

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že uzavrel nájomnú zmluvu so spoločnosťou Bonami, českým prevádzkovateľom internetového obchodu s bytovými doplnkami. Spoločnosť bude teraz využívať plochu s rozlohou 5 795 metrov štvorcových v budove DC1 v Prologis Parku Prague-Airport.

Nehnuteľnosti | 12. 05. 2016

Prologis oznamuje výsledky v Európe za prvý štvrťrok

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil výsledky v Európe za prvý štvrťrok.

Nehnuteľnosti | 28. 04. 2016

Prologis položil základný kameň budovy s rozlohou 21 000 metrov štvorcových v Prologis Park Budapest-Sziget

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti logistických nehnuteľností, dnes oznámil, že položil základný kameň špekulatívnej budovy s budúcou rozlohou 21 000 metrov štvorcových v Prologis Park Budapest-Sziget. Dokončenie výstavby je plánované v treťom štvrťroku roku 2016.

Nehnuteľnosti | 21. 04. 2016

Prologis postaví dve nové budovy v Prologis Park Prague D1 - obidve sú už 100 % prenajaté

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že rozšíri svoj Prologis Park Prague D1 East o ďalšie dve budovy - DC8 a DC9. Celková rozloha nových priestorov bude 10 360 metrov štvorcových. Obe budovy sú prenajaté ešte pred začatím výstavby.

Nehnuteľnosti | 07. 04. 2016

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 9