Logistika

Prepravné spoločnosti čakajú na vývoj brexitu, zvažujú aj opatrenia

Prepravné spoločnosti pôsobiace na Slovensku stále čakajú, ako sa brexit vyvinie. Niektoré z nich sa už začali pripravovať na možný tzv. tvrdý brexit aj konkrétnymi opatreniami.

Logistika | 25. 03. 2019 včera

Oranžový prepravca sa naďalej drží v zelených číslach

Vzhľadom na stabilnú hospodársku situáciu dosiahla spoločnosť Gebrüder Weiss v minulom obchodnom roku predbežný čistý obrat vo výške 1,67 miliardy eur. To zodpovedá nárastu vo výške 8,3 percenta v porovnaní s predošlým rokom (1,55 miliardy eur). Gebrüder Weiss pokračuje v investíciách nielen do digitalizácie, ale aj do fyzickej infraštruktúry. V roku 2018 sa znovu investovalo okolo 50 miliónov eur. Podiel vlastného kapitálu pritom zostal stabilný na úrovni 58 percent, čo zaručuje vysokú nezávislosť od úverových inštitúcií.

Logistika | 22. 03. 2019

Cestní dopravcovia pociťujú znepokojenie v súvislosti s brexitom

Vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) stále sprevádza množstvo otáznikov. Aj preto sú mnohí cestní dopravcovia znepokojení súčasnou neistotou. Za najpravdepodobnejší scenár po brexite pritom považujú nariadenie Európskeho parlamentu a Rady o spoločných pravidlách na zabezpečenie základnej prepojenosti v cestnej nákladnej doprave.

Logistika | 21. 03. 2019

DACHSER Slovakia ponúka nové priame spojenie do Štrasburgu a Langenhagenu

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb DACHSER Slovakia posilňuje svoju sieť priamych liniek. Zákazníci môžu od februára využívať nové linky z Lozorna do Štrasburgu a Langenhagenu až päťkrát v týždni.

Logistika | 14. 03. 2019

Služba IKEA, Klikni a vyzdvihni, prichádza do Košíc

Nová služba je súčasťou stratégie IKEA ešte viac sa priblížiť zákazníkom cez viaceré predajné kanály. Zabezpečuje ju externá spoločnosť, ktorá poskytuje aj dopravné služby pre zákazníkov IKEA.

Logistika | 08. 03. 2019

Zisk Deutsche Post DHL dlhodobo klesá

Nemecká logistická skupina Deutsche Post DHL zaznamenala vlani strmý pokles zisku. Dôvodom boli nepriaznivé podmienky na trhu s poštou a rozsiahla reštrukturalizácia.

Logistika | 08. 03. 2019

P3 Logistic parks rozšiřuje svoje aktivity a tím na slovensku

Rast logistického potenciálu Slovenska, ako aj záujem firiem o mestské logistické centrá a o logistické a distribučné lokality v regiónoch stredného a východného Slovenska priniesli pre spoločnosť P3 Logistic Parks príležitosti pre výstavbu nových parkov a rozširovanie už existujúcich. S rozvojom svojho pôsobenia preto úzko súvisí posilnenie P3 slovenského tímu o dvoch ľudí – Andreja Liptáka na pozícii Property Manager a Zuzanu Harčarikovú na pozícii Leasing Manager.

Logistika | 26. 02. 2019

Nástroj ETA: Klienti presne vedia, kde sa ich zásielka práve nachádza a kedy dorazí do cieľa

Nové IT riešenie ETA, ktoré vyvinula skupina Raben Group spoločne s telematickými firmami TIS GmbH a PTV, umožňuje on-line monitorovanie polohy doručovacích vozidiel a zásielok, ktoré prepravujú. V kamiónovej preprave ide o unikátny monitorovací systém, vďaka ktorému majú zákazníci Raben Group v reálnom čase prehľad, kedy dorazí zásielka na miesto určenia.

Logistika | 19. 02. 2019

Čínsky export sa v januári nečakane zotavil, vzrástol skoro o desatinu

Čína oznámila za január nečakaný rast exportu a aj v oblasti dovozu boli výsledky lepšie, než predpokladali analytici. Tí vychádzali z nepriaznivých údajov o vývoji čínskeho obchodu v závere minulého roka.

Logistika | 14. 02. 2019

FM Logistic vymenovala nového generálneho riaditeľa pre Brazíliu

Francúzsky dodávateľ logistických a dopravných služieb, FM Logistic, menoval Ronalda Fernandes da Silva novým generálnym riaditeľom svoje pobočky v Brazílii.

Logistika | 17. 01. 2019

GEFCO Slovakia spustilo novú pobočku v Nitre

GEFCO Slovakia, dcérska spoločnosť Skupiny GEFCO, ktorá je globálnym poskytovateľom služieb priemyselného dodávateľského reťazca a európskym lídrom v oblasti logistiky automobilového priemyslu, neustále rozširuje svoje aktivity. Spoločnosť oficálne spustila svoju prevádzku v novej pobočke v Nitre. Rozšíril sa tak nielen počet prevádzok GEFCO v rámci Slovenska, ale takisto vytvorili v regióne nové pracovné miesta.

Logistika | 18. 10. 2018

Prologis posilňuje tím projektového managementu pre oblasť strednej a východnej Európy

Prologis oznámil dve personálne novinky vo svojich tímoch zaisťujúcich chod projektového managementu na území strednej a východnej Európy. Ich účelom je podporiť a zdokonaliť kompetencie spoločnosti k výstavbe vysoko kvalitných a komplexných projektov v rámci stanovených rozpočtov a časových harmonogramov.

Logistika | 25. 09. 2018

Prologis stavia v Poznani svoj tretí park

Prologis začal výstavbu budovy s jednotkami SBU s celkovou rozlohou 13 000 metrov štvorcových vo svojom novom parku Prologis Park Poznań III. Budova je zo 14 percent predprenajatá spoločnosti Euro-net, vlastníkovi medzinárodného maloobchodného reťazca RTV EURO AGD. Jej dokončenie je naplánované na štvrtý kvartál tohto roka.

Logistika | 10. 08. 2018

Zásielkovňa.sk: Zákazníci stále viac dôverujú e-shopom

Zo štatistík Zásielkovňa.sk, SAEC a ďalších renomovaných spoločností vyplýva, že zákazníci na Slovensku stále väčšmi dôverujú on-line nakupovaniu. Oceňujú široký výber, pohodlné prezeranie z domu, alebo smartfónu a tiež lepšie ceny, ako v kamenných obchodoch. Stúpa tiež využívanie služieb komfortného doručenia a vyzdvihnutia v blízkosti bydliska.

Logistika | 07. 08. 2018

DACHSER rozširuje ponuku námorných LCL služieb

Spoločnosť DACHSER prevádzkuje hustú sieť pozemnej dopravy. Aj v oblasti námornej dopravy postupne rozširuje svoju zbernú sieť. V roku 2018 bude spustených 26 nových LCL (less than container load) liniek. Pri šiestich existujúcich LCL linkách DACHSER zvyšuje frekvenciu z jedného lodenia každé dva týždne na jedno lodenie týždenne.

Logistika | 07. 08. 2018

Druhé miesto pre DKV v súťaži Digital Leader Award 2018

Koncern DKV MOBILITY SERVICES Group a jeho obchodná spoločnosť DKV Euro Service obsadili druhé miesto v súťaži Digital Leader Award 2018, a to v kategórii Creative Impact. Nezávislá odborná porota, zložená z renomovaných zástupcov podnikateľskej sféry, vedy a médií, ocenila koncern za komplexný prístup v oblasti digitalizácie.

Logistika | 27. 07. 2018

Strategická expanzia portfólia OTC pokračuje – STADA získava EMEA práva na globálnu značku produktov proti lupinám Nizoral od spoločnosti Janssen Pharmaceutica

Bad Vilbel – Spoločnosť STADA Arzneimittel AG pokračuje v posilňovaní svojej pozície v oblasti značkových voľnopredajných produktov. Spoločnosť získala práva na liečivý šampón proti lupinám Nizoral od Janssen Pharmaceutica NV (člena skupiny spoločností Johnson & Johnson). Tento šampón v roku 2017 v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika) vygeneroval tržby vo výške 33 miliónov EUR.

Logistika | 20. 07. 2018

Inovačné riešenie pre skladovanie a dopravu tovaru od Schoeller Allibert

Úspešné predstavenie nových inovatívnych riešení pre skladovanie a dopravu tovaru od Schoeller Allibert na veľtrhu LogiMAT 2018. Na veľtrhu LogiMAT v Stuttgarte predstavila spoločnosť Schoeller Allibert výber svojich inovatívnych produktov približne 55 000 návštevníkom, ktorí sa zúčastnili veľtrhu.

Logistika | 28. 05. 2018

Na otvorenie novej centrály Combiliftu prišiel aj Írsky premiér Leo Varadkar

Nový výrobný závod, 200 pracovných miest naviac, klienti po celom svete či pobočky v 85 krajinách. To je dvadsať rokov od založenia spoločnosti Combilift, ktorá je najväčším výrobcom štvorcestných vysokozdvižných vozíkov na svete. Preto si Eulog nemohol nechať ujsť slávnostné otvorenie centrály v írskom Monaghane za prítomnosti Írskeho premiéra Lea Varadkara.

Logistika | 14. 05. 2018

Spoločnosť Papp Italia dokončila integráciu do siete Dachser

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb Dachser získal talianskeho poskytovateľa logistiky potravín Papp Italia. Pobočka vo Verone v severnom Taliansku sa po novom nazýva Dachser Italy Food Logistics S.R.L.

Logistika | 06. 04. 2018

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 28