Logistika

GEFCO zabezpečilo prepravu medveďov i dalších reklamných predmetov pre IIHF 2019

Transport maskota hokejového šampionátu, medveďa Macejka, rovnako ako ďalších 200 000 reklamných predmetov, zabezpečila logistická spoločnosť GEFCO. Zadávateľom tranz kontinentálnej prepravy zásielok z Číny a z Ruska je spoločnosť Sportconcept. GEFCO prepravilo predmety na Slovensko a realizuje aj ich door-to-door distribúciu do miest konania majstrovstiev sveta.

Logistika | 24. 05. 2019

MEWA odbremeňuje zákazníkov od povinností súvisiacich s ochranou životného prostredia

Každý deň sú podnikatelia postavení pred úlohu úspešného hospodárenia a optimalizácie prevádzkových nákladov. V prevádzkach, v ktorých sa musia stroje a zariadenia pravidelne čistiť – v automobilovom priemysle, v kovospracujúcom priemysle alebo v tlačiarenskom prie-mysle – môže presunutie služieb na iné odborné firmy priniesť značné finančné a logis-tické výhody. Na príklade certifikovaného systému opakovaného použitia čistiacich utierok MEWA je zrejmé, ako môže externý partner, ktorý sa špecializuje na určitú oblasť, takúto úlohu kompletne a spoľahlivo prevziať.

Logistika | 22. 05. 2019

Ocenenie IFOY 2019 – STILL pokračuje v sérii víťazstiev

26. apríla sa konal slávnostný večer odovzdávania prestížnych cien IFOY. Nominovaní, porota a priaznivci, spolu prominentnými hosťami z prostredia politiky, vedy a obchodu sa stretli na podujatí IFOY AWARD Night 2019 vo viedenskom paláci Hofburg. S dvomi nomináciami sa spoločnosť STILL kvalifikovala do finále súťaže. O prestížne ocenenia IFOY Awards tak bojovali automatizovaný vozík LiftRunner s LTX 50 v kategórii "AGV & Intralogistics Robot" a webový portál STILL neXXt fleet pre inteligentnú kontrolu vozového parku v kategórii "Intralogistic Software."

Logistika | 20. 05. 2019

DACHSER stavil na Lítium-iónové technológie

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER oznámil, že plánuje nahradiť všetku svoju pozemnú manipulačnú techniku v Európe, ktorá má približne 6 000 kusov, technikou na energeticky úsporné lítium-iónové batérie. Má sa tak stať do konca roka 2022.

Logistika | 17. 05. 2019

Trump chce odložiť rozhodnutie o clách na dovoz áut

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa plánuje posunúť rozhodnutie o clách na dovoz áut až o 6 mesiacov, uviedli dva zdroje pre CNBC. Zatiaľ totiž nechce prehlbovať globálne obchodné konflikty.

Logistika | 16. 05. 2019

O nový závod Škoda Auto je veľký záujem

Celkom nový bulvár alebo predĺžená linka metra z centra Sofie až do továrne. Bulharskí poslanci v rozpočte vyčlenili v prepočte takmer 20 miliónov eur na investície, ktoré majú pritiahnuť Škodu Auto práve k nim. Kde bude nový závod Škody nakoniec stáť, nie je však doteraz isté, uviedli české Lidové noviny (LN).

Logistika | 07. 05. 2019

Colníci v Seredi zaistili takmer 12 ton nelegálneho tabaku

Takmer 12 ton tabaku našli kriminalisti finančnej správy pri kontrole skladových priestorov v Seredi. V jednej z budov tamojšieho priemyselného areálu zaistili 94 kusov kartónových škatúľ so surovým a rezaným tabakom. Predbežná škoda na spotrebnej dani je približne jeden milión eur.

Logistika | 07. 05. 2019

Spolupráca GEFCO Slovensko a GEFCO Česká republika je nad očakávania

Strategický geo-región Česko-Slovensko vznikol v auguste 2017 za účelom zefektívniť činnosť spoločnosti GEFCO v Strednej Európe. Ďalšie ciele boli rozvíjanie skladovej logistiky a logistiky hotových vozidiel, získanie nových klientov, nábor nových zamestnancov a rozširovanie aktivít a portfólia ponúkaných služieb. „Môžem konštatovať, že väčšinu z našich cieľov, najmä čo sa týka zvýšenia efektivity a nájdenia riešení pre klientov na oboch trhoch, sme úspešne splnili,“ konštatuje Aleksander Raczynski, generálny riaditeľ pre GEFCO Slovensko a Česká republika.

Logistika | 29. 04. 2019

Ceny dovozu v USA spomalili tempo rastu, prekonali však očakávania

Ďalší prudký rast cien palív viedol k novému zvýšeniu amerických dovozných cien, aj keď tempo rastu sa zmiernilo. Napriek tomu aj oznámený rast dovozných cien bol vyšší, než očakávali trhy. Uviedlo to v týchto dňoch americké ministerstvo práce.

Logistika | 15. 04. 2019

Prieskum: Slováci patria k náročnejším zákazníkom

Slováci sú veľmi nároční zákazníci. Pri nákupoch online by chceli spojiť štandardné výhody kamenného obchodu, teda tovar okamžite mať k dispozícii, a e-shopu s jeho širokým výberom, ktorý doplnia podrobné informácie o produkte, dobré recenzie na sociálnych sieťach a doprava zdarma. Ukázal to prieskum kuriérskej spoločnosti DPD.

Logistika | 09. 04. 2019

DACHSER sa sústreďuje na udržateľný rast

Poskytovateľ logistických služieb zaznamenáva 5,5 percentný rast. Hlavným hnacím motorom rastu zostáva európsky export. Nové rekordy zaznamenali v oblasti počtu zásielok, tonáže a pracovnej sily.

Logistika | 04. 04. 2019

Automobilky v Británii odstavili výrobu, aj keď sa brexit posunul

Nemecká automobilka BMW, ktorá vlastní britskú značku Mini, zatvorila od 1. apríla svoje závody na ostrovoch na štyri týždne tak, ako avizovala. A aj francúzska skupina PSA zastavila na dva týždne výrobu v továrni Vauxhall. Cieľom týchto krokov malo byť pomôcť britským závodom vyrovnať sa s akýmkoľvek prerušením dodávok po brexite.

Logistika | 03. 04. 2019

Gebrüder Weiss s 8% nárastom obratu

Gebrüder Weiss pokračuje v priaznivom vývoji obchodnej politiky. S nárastom približne päť percent dosiahla medzinárodná prepravná a logistická spoločnosť za uplynulý rok predbežný čistý obrat 1,24 miliárd EUR . „Vzhľadom na neľahkú ekonomickú situáciu v Európe sme s touto ročnou závierkou veľmi spokojní“, hodnotí predseda predstavenstva Wolfgang Niessner uplynulý hospodársky rok. „Dosiahli sme korporátne ciele a podporili ďalší rozvoj inovácií.“

Logistika | 02. 04. 2019

Prepravné spoločnosti čakajú na vývoj brexitu, zvažujú aj opatrenia

Prepravné spoločnosti pôsobiace na Slovensku stále čakajú, ako sa brexit vyvinie. Niektoré z nich sa už začali pripravovať na možný tzv. tvrdý brexit aj konkrétnymi opatreniami.

Logistika | 25. 03. 2019

Oranžový prepravca sa naďalej drží v zelených číslach

Vzhľadom na stabilnú hospodársku situáciu dosiahla spoločnosť Gebrüder Weiss v minulom obchodnom roku predbežný čistý obrat vo výške 1,67 miliardy eur. To zodpovedá nárastu vo výške 8,3 percenta v porovnaní s predošlým rokom (1,55 miliardy eur). Gebrüder Weiss pokračuje v investíciách nielen do digitalizácie, ale aj do fyzickej infraštruktúry. V roku 2018 sa znovu investovalo okolo 50 miliónov eur. Podiel vlastného kapitálu pritom zostal stabilný na úrovni 58 percent, čo zaručuje vysokú nezávislosť od úverových inštitúcií.

Logistika | 22. 03. 2019

Cestní dopravcovia pociťujú znepokojenie v súvislosti s brexitom

Vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) stále sprevádza množstvo otáznikov. Aj preto sú mnohí cestní dopravcovia znepokojení súčasnou neistotou. Za najpravdepodobnejší scenár po brexite pritom považujú nariadenie Európskeho parlamentu a Rady o spoločných pravidlách na zabezpečenie základnej prepojenosti v cestnej nákladnej doprave.

Logistika | 21. 03. 2019

DACHSER Slovakia ponúka nové priame spojenie do Štrasburgu a Langenhagenu

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb DACHSER Slovakia posilňuje svoju sieť priamych liniek. Zákazníci môžu od februára využívať nové linky z Lozorna do Štrasburgu a Langenhagenu až päťkrát v týždni.

Logistika | 14. 03. 2019

Služba IKEA, Klikni a vyzdvihni, prichádza do Košíc

Nová služba je súčasťou stratégie IKEA ešte viac sa priblížiť zákazníkom cez viaceré predajné kanály. Zabezpečuje ju externá spoločnosť, ktorá poskytuje aj dopravné služby pre zákazníkov IKEA.

Logistika | 08. 03. 2019

Zisk Deutsche Post DHL dlhodobo klesá

Nemecká logistická skupina Deutsche Post DHL zaznamenala vlani strmý pokles zisku. Dôvodom boli nepriaznivé podmienky na trhu s poštou a rozsiahla reštrukturalizácia.

Logistika | 08. 03. 2019

P3 Logistic parks rozšiřuje svoje aktivity a tím na slovensku

Rast logistického potenciálu Slovenska, ako aj záujem firiem o mestské logistické centrá a o logistické a distribučné lokality v regiónoch stredného a východného Slovenska priniesli pre spoločnosť P3 Logistic Parks príležitosti pre výstavbu nových parkov a rozširovanie už existujúcich. S rozvojom svojho pôsobenia preto úzko súvisí posilnenie P3 slovenského tímu o dvoch ľudí – Andreja Liptáka na pozícii Property Manager a Zuzanu Harčarikovú na pozícii Leasing Manager.

Logistika | 26. 02. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 29