Logistika

FM Logistic vymenovala nového generálneho riaditeľa pre Brazíliu

Francúzsky dodávateľ logistických a dopravných služieb, FM Logistic, menoval Ronalda Fernandes da Silva novým generálnym riaditeľom svoje pobočky v Brazílii.

Logistika | 17. 01. 2019

GEFCO Slovakia spustilo novú pobočku v Nitre

GEFCO Slovakia, dcérska spoločnosť Skupiny GEFCO, ktorá je globálnym poskytovateľom služieb priemyselného dodávateľského reťazca a európskym lídrom v oblasti logistiky automobilového priemyslu, neustále rozširuje svoje aktivity. Spoločnosť oficálne spustila svoju prevádzku v novej pobočke v Nitre. Rozšíril sa tak nielen počet prevádzok GEFCO v rámci Slovenska, ale takisto vytvorili v regióne nové pracovné miesta.

Logistika | 18. 10. 2018

Prologis posilňuje tím projektového managementu pre oblasť strednej a východnej Európy

Prologis oznámil dve personálne novinky vo svojich tímoch zaisťujúcich chod projektového managementu na území strednej a východnej Európy. Ich účelom je podporiť a zdokonaliť kompetencie spoločnosti k výstavbe vysoko kvalitných a komplexných projektov v rámci stanovených rozpočtov a časových harmonogramov.

Logistika | 25. 09. 2018

Prologis stavia v Poznani svoj tretí park

Prologis začal výstavbu budovy s jednotkami SBU s celkovou rozlohou 13 000 metrov štvorcových vo svojom novom parku Prologis Park Poznań III. Budova je zo 14 percent predprenajatá spoločnosti Euro-net, vlastníkovi medzinárodného maloobchodného reťazca RTV EURO AGD. Jej dokončenie je naplánované na štvrtý kvartál tohto roka.

Logistika | 10. 08. 2018

Zásielkovňa.sk: Zákazníci stále viac dôverujú e-shopom

Zo štatistík Zásielkovňa.sk, SAEC a ďalších renomovaných spoločností vyplýva, že zákazníci na Slovensku stále väčšmi dôverujú on-line nakupovaniu. Oceňujú široký výber, pohodlné prezeranie z domu, alebo smartfónu a tiež lepšie ceny, ako v kamenných obchodoch. Stúpa tiež využívanie služieb komfortného doručenia a vyzdvihnutia v blízkosti bydliska.

Logistika | 07. 08. 2018

DACHSER rozširuje ponuku námorných LCL služieb

Spoločnosť DACHSER prevádzkuje hustú sieť pozemnej dopravy. Aj v oblasti námornej dopravy postupne rozširuje svoju zbernú sieť. V roku 2018 bude spustených 26 nových LCL (less than container load) liniek. Pri šiestich existujúcich LCL linkách DACHSER zvyšuje frekvenciu z jedného lodenia každé dva týždne na jedno lodenie týždenne.

Logistika | 07. 08. 2018

Druhé miesto pre DKV v súťaži Digital Leader Award 2018

Koncern DKV MOBILITY SERVICES Group a jeho obchodná spoločnosť DKV Euro Service obsadili druhé miesto v súťaži Digital Leader Award 2018, a to v kategórii Creative Impact. Nezávislá odborná porota, zložená z renomovaných zástupcov podnikateľskej sféry, vedy a médií, ocenila koncern za komplexný prístup v oblasti digitalizácie.

Logistika | 27. 07. 2018

Strategická expanzia portfólia OTC pokračuje – STADA získava EMEA práva na globálnu značku produktov proti lupinám Nizoral od spoločnosti Janssen Pharmaceutica

Bad Vilbel – Spoločnosť STADA Arzneimittel AG pokračuje v posilňovaní svojej pozície v oblasti značkových voľnopredajných produktov. Spoločnosť získala práva na liečivý šampón proti lupinám Nizoral od Janssen Pharmaceutica NV (člena skupiny spoločností Johnson & Johnson). Tento šampón v roku 2017 v regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika) vygeneroval tržby vo výške 33 miliónov EUR.

Logistika | 20. 07. 2018

Inovačné riešenie pre skladovanie a dopravu tovaru od Schoeller Allibert

Úspešné predstavenie nových inovatívnych riešení pre skladovanie a dopravu tovaru od Schoeller Allibert na veľtrhu LogiMAT 2018. Na veľtrhu LogiMAT v Stuttgarte predstavila spoločnosť Schoeller Allibert výber svojich inovatívnych produktov približne 55 000 návštevníkom, ktorí sa zúčastnili veľtrhu.

Logistika | 28. 05. 2018

Na otvorenie novej centrály Combiliftu prišiel aj Írsky premiér Leo Varadkar

Nový výrobný závod, 200 pracovných miest naviac, klienti po celom svete či pobočky v 85 krajinách. To je dvadsať rokov od založenia spoločnosti Combilift, ktorá je najväčším výrobcom štvorcestných vysokozdvižných vozíkov na svete. Preto si Eulog nemohol nechať ujsť slávnostné otvorenie centrály v írskom Monaghane za prítomnosti Írskeho premiéra Lea Varadkara.

Logistika | 14. 05. 2018

Spoločnosť Papp Italia dokončila integráciu do siete Dachser

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb Dachser získal talianskeho poskytovateľa logistiky potravín Papp Italia. Pobočka vo Verone v severnom Taliansku sa po novom nazýva Dachser Italy Food Logistics S.R.L.

Logistika | 06. 04. 2018

Špekulatívna budova v Prahe s plochou 28 300 metrov štvorcových plne prenajatá len niekoľko týždňov po začatí výstavby

Prologis oznámil, že už plne prenajal novú špekulatívnu budovu s rozlohou 28 300 metrov štvorcových, ktorej výstavba aktuálne prebieha v Prologis Park Prague-Úžice v Českej republike.

Logistika | 28. 03. 2018

Prologis oznamuje predaj Prologis Park Hegyeshalom spoločnosti Horvath Rudolf

Prologis oznámil predaj Prologis Park Hegyeshalom v Maďarsku spoločnosti Horvath Rudolf Intertransport Ltd, maďarskému poskytovateľovi logistických služieb.

Logistika | 24. 03. 2018

Gefco vytvára partnerstvo s technologickým akcelerátorom Techstars

Spoločnosť GEFCO oznámila vytvorenie partnerstva so spoločnosťou Techstars, celosvetovou sieťou, ktorá podnikateľom pomáha uspieť a má skúsenosti z viac ako 1 000 medzinárodných startupov. Toto spojenie, pre GEFCO prvé, predstavuje dôležitý medzník v rámci stratégie Skupiny s cieľom podporiť spoločné inovácie s novými ekosystémami.

Logistika | 24. 03. 2018

Značka Ford Trucks vstupuje na slovenský trh

Nákladné vozidlá Ford Trucks sú dostupné už aj na slovenskom trhu. Na tlačovej konferencii v Bratislave to oznámili zástupcovia spoločnosti. Slovensko sa tak stáva súčasťou medzinárodnej siete, ktorou chce výrobca v tomto roku pokryť až 40 krajín.

Logistika | 18. 03. 2018

Nový centrálny sklad pod lastovičími krídlami spoločnosti Den Braven v Prešove

Spoločnosť Den Braven v spolupráci so 108 Agency skonsolidovala priestory na východnom Slovensku. Od 1/10 2018 bude spoločnosť pôsobiť v novom centrálnom sklade pre východné Slovensko v Logistickom Centre Petrovany. Túto transakciu pomáhala zabezpečiť Miroslava Šáchová, managing director spoločnosti 108 Agency Slovensko.

Logistika | 13. 03. 2018

Prologis oznamuje výsledky svojich aktivít za rok 2017 v strednej a východnej Európe

Spoločnosť v regióne strednej a východnej Európy prenajala celkovo 1,6 milióna metrov štvorcových. Nové nájomné zmluvy sa vzťahovali na viac ako 500 000 metrov štvorcových, predĺžené nájomné zmluvy na viac ako 1 milión metrov štvorcových. Zvyšok tvorili krátkodobé prenájmy. Miera obsadenosti portfólia spoločnosti v strednej a východnej Európe dosiahla rekordných 97,4 percent.

Logistika | 03. 03. 2018

Nová identita značky Gefco vyzdvihuje nové ambície pre novo transformovanú skupinu

GEFCO vylepšilo identitu svojej značky vynoveným logom a úplne novým mottom. Nové motto značky GEFCO Partners, unlimited vyjadruje ambíciu Skupiny na posilnenie spolupráce s partnermi a zákazníkmi s cieľom priniesť pridanú hodnotu naprieč globálnym dodávateľským reťazcom. V nadchádzajúcich rokoch sa bude GEFCO usilovať o ďalší rast prostredníctvom medzinárodnej expanzie a inovácií s cieľom robiť vždy niečo navyše na rýchlo sa meniacom trhu.

Logistika | 14. 02. 2018

Značka Volvo Trucks víta nové požiadavky na deklarovanie spotreby paliva a emisií CO2 pre nákladné vozidlá

Od 1. januára 2019 musia byť všetky nové nákladné vozidlá vyrobené v EÚ vybavené vyhlásením o spotrebe paliva a emisií CO2. Cieľom je uľahčiť zákazníkom výber energeticky úspornejších vozidiel s nižším dopadom na životné prostredie, čím by sa znížili aj celkové emisie produkované nákladnou dopravou. Volvo Trucks považuje nové požiadavky na deklarovanie spotreby paliva a produkcie emisií CO2 za prínosné spolu s nástrojmi na úsporu energie, s ktorými už výrobcovia nákladných vozidiel pracujú.

Logistika | 09. 02. 2018

Spoločnosť Dachser rozváža pomocou elektrických nákladných áut

Spoločnosť Dachser je prvým používateľom plne elektrického ľahkého úžitkového vozidla FUSO eCanter spoločnosti Daimler. Od jari tohto roka bude nemecký poskytovateľ logistických služieb využívať dve tieto autá v centrách miest – jedno v Berlíne a druhé v Stuttgarte.

Logistika | 29. 01. 2018

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 28