GEFCO svojím novým produktom Time Critical Solutions (TCS) posúva hranicu rýchlosti o krok vpred. Ako prvá firma v SR ponúka nepretržitú službu super rýchlej logistiky, vrátane balenia zásielok, colného zastúpenia i správy dokumentácie. S reakciou na dopyt, najneskôr do 30 minút, s možnosťou budúceho odletu aj s on board kuriérom, či nepretržitou službou colného deklaranta je potenciálnym partnerom pre zákazníkov z rôznych priemyslových odvetví, ktorí riešia plánované i náhodne časovo kritické prepravy s rôznymi špecifikami. Zásielky v rámci TCS sú prepravované podľa parametrov cestnej či leteckej dopravy. Nebezpečné látky i teplotne citlivý tovar prepraví GEFCO v podmienkach zodpovedajúcich najvyššiemu štandardu. Zvýšený dopyt pre urgentnú logistiku a colné služby očakáva GEFCO najmä v období po Brexite.
Logistika | 12. 11. 2019
Skupina GEFCO, európsky líder v logistike pre automobilový priemysel a globálny expert na riešenie dodávateľských reťazcov, predstavila dve nové „fygitálne riešenia“ (t. j. systémy kombinujúce fyzické schopnosti a digitálne technológie) poskytujúce bezkonkurenčný užívateľský zážitok. Obe inovácie stavajú na 70-ročnom know-how Skupiny v oblasti logistiky a digitálnych schopností partnerov spoločnosti GEFCO. Nedávna akvizícia skupiny GEFCO, spoločnosť Chronotruck je vlastne virtuálne trhovisko zjednodušujúce objednávanie prepráv prostredníctvom unikátnych algoritmov párujúcich dáta dopytu s dostupnými voľnými dopravnými kapacitami, resp. ponukou prepráv. Moveecar je digitálna platforma, ktorá bola vytvorená expertmi zo spoločnosti GEFCO v spolupráci s externými IT odborníkmi. Ponúka individuálnu automobilovú logistiku v akejkoľvek fáze životného cyklu vozidla.
Logistika | 04. 11. 2019
Škody, ktoré spôsobila obchodná vojna odštartovaná Spojenými štátmi, je cítiť po celom svete, od islandských fjordov až po Japonsko, či africké krajiny. Zhodli sa na tom ministri financií a guvernéri centrálnych bánk na jesennom zasadnutí Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky vo Washingtone.
Logistika | 22. 10. 2019
Svetová obchodná organizácia (WTO) v pondelok formálne oprávnila Spojené štáty, aby zaviedli clá na dovoz tovaru z Európskej únie (EÚ) vo výške 7,5 miliardy USD (6,79 miliardy eur).
Logistika | 16. 10. 2019
Logistická spoločnosť GEFCO získala ďalšiu automobilovú značku so svojho portfólia. S francúzskym Renault uzavrela trojročný kontrakt vo výške 5,5 milióna EUR ročne na zabezpečenie kompletných distribučných tokov nových vozidiel na Slovensko a do krajín Jadranského regiónu.
Logistika | 14. 10. 2019
Administratíva USA plánuje zaviesť obmedzenia na export amerických produktov ďalším 28 čínskym firmám a organizáciám. Oznámil to v pondelok (7. 10.) americký minister obchodu Wilbur Ross. Toto oznámenie pravdepodobne ešte vystupňuje obchodný spor medzi USA a Čínou len niekoľko dní pred ďalším kolom rozhovorov na vysokej úrovni.
Logistika | 08. 10. 2019
Čína umožní svojim firmám nakupovať určité americké agroprodukty bez dodatočných ciel. Poukázala na to v utorok čínska agentúra Sinchua, ktorá sa odvolala na zdroje z vlády.
Logistika | 25. 09. 2019
Predstavitelia európskeho automobilového priemyslu spoločne predložili výzvu, aby sa Spojené kráľovstvo a EÚ vyhli brexitu bez dohody. Organizácie zastupujúce výrobcov vozidiel a dielov naprieč EÚ, Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA) a Európske združenie dodávateľov automobilových komponentov (CLEPA), ako aj 24 národných združení vrátane Výboru francúzskych výrobcov automobilov (CCFA), Nemeckého združenia automobilového priemyslu (VDA), Združenia výrobcov a predajcov automobilov (SMMT) a Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR, sa spojili, aby zdôraznili, aký dosah by mal brexit bez dohody na jedno z najvýznamnejších hospodárskych odvetví Európy.
Logistika | 24. 09. 2019
DHL Express, popredný dodávateľ medzinárodných expresných služieb informuje o ročnom všeobecnom zvýšení cien, ktoré vchádza do platnosti 1. januára 2020. V Slovenskej republike dôjde k priemernému zvýšeniu cien v porovnaní s rokom 2019 o 4,9% pre medzinárodné expresné zásielky.
Logistika | 23. 09. 2019
Export z Japonska v auguste klesol, už deviaty mesiac po sebe. Ale import sa znížil ešte viac. Obchodný deficit krajiny sa tak zmiernil. Oznámilo to ministerstvo financií v Tokiu.
Logistika | 18. 09. 2019
Začiatkom septembra otvoril medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER novú pobočku v juhovýchodnom Poľsku, v Rzeszowe. Pobočka situovaná v Podkarpatskom vojvodstve, je deviatou lokáciou DACHSERu v Poľsku. Okrem cestnej dopravy a skladovania bude pobočka Rzeszów zabezpečovať aj medzikontinentálnu prepravu tovaru, najmä leteckú nákladnú dopravu.
Logistika | 18. 09. 2019

   Ďalšie články >>