Logistika

GEFCO oslavuje 15 rokov na slovenskom trhu, dva roky geo-regiónu Česká republika – Slovensko

GEFCO Slovakia oslávi v tomto roku 15-ročné jubileum od svojho založenia. Výsledky v roku 2018 potvrdili pozitívny trend, spoločnosť zvýšila v priebehu dvoch rokov obrat o 16 %. Kľúčovým sektorom zostáva pre slovenské GEFCO oblasť automobilového priemyslu, v septembri rozšíria klientské portfólio o nové značky Opel a Renault. Úspešná je i stratégia diverzifikácie portfólia do oblastí mimo automotive. Rozširovanie ponúkaných služieb je sprevádzané masívnymi investíciami do nových železničných vagónov, ťahačov i návesov.

Logistika | 12. 09. 2019

Model Defender bude britská automobilka vyvážať z Nitry do 28 krajín

V nitrianskom závode automobilky Jaguar Land Rover začali v utorok oficiálne prijímať objednávky na model Defender. Ten sa bude vyrábať iba v Nitre, odkiaľ sa bude vyvážať k zákazníkom do 28 krajín sveta.

Logistika | 12. 09. 2019

Deutsche Post smeruje so svojou elektrickou dodávkou na čínsky trh

Nemecká pošta Deutsche Post dlhé roky nedokázala zvýšiť predaj svojej malej elektrickej dodávky Streetscooter, to sa však už čoskoro môže zmeniť. Spoločnosť totiž podpísala predbežnú dohodu s čínskou automobilkou Chery, na základe ktorej plánuje upraviť dodávku pre čínsky trh a možno aj ďalšie ázijské krajiny. Sériová produkcia v Číne by mala dosahovať 100.000 vozidiel ročne a začať sa má v roku 2021.

Logistika | 09. 09. 2019

Clá medzi USA a Čínou sa Európy dotknú zhoršením nálady v ekonomike

Eskalácia obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa Európy dotkne najmä prostredníctvom zhoršenia nálady v globálnej ekonomike. Neistota okolo ďalšieho vývoja vyvoláva spomalenie investičných aktivít, priemyslu a sčasti aj spotreby, zhodli sa na tom analytici oslovení TASR. USA od začiatku septembra zaviedli 15-percentné clo na čínsky tovar v hodnote viac ako 100 miliárd USD (90,61 miliardy eur), na čo Čína zareagovala odvetnými clami v rozpätí 5 % až 10 % na americký dovoz v hodnote 75 miliárd USD.

Logistika | 03. 09. 2019

Čína možno odvetné clá na tovar z USA neuvalí

Čína nevylučuje, že by mohla prerušiť doterajší cyklus odvetných ciel na americké produkty a na najnovšie americké clá odvetnými clami neodpovedať. Podľa Pekingu nie je v jeho záujme ďalšia eskalácia konfliktu, namiesto toho sa chce zamerať na rušenie ciel. Informovala o tom agentúra AFP.

Logistika | 30. 08. 2019

Briti produkujú stále menej áut, nie je dopyt

Produkcia áut v Británii pokračovala v poklese aj v júli, už 14. mesiac po sebe. V minulom mesiaci dosiahol pokles viac než 10 %, pričom výrobu najviac ovplyvnil pokles dopytu v zahraničí. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Logistika | 29. 08. 2019

Opel spúšťa v Eisenachu výrobu mestského SUV Grandland

Fabrika nemeckej automobilky Opel v Eisenachu zažije nový štart. Továreň, ktorá sa viac než dve desaťročia zameriavala na výrobu malých modelov, začne s produkciou mestského SUV Grandland.

Logistika | 28. 08. 2019

MEWA prekračuje kanál La Manche: Servis čistiacich utierok odteraz aj v Anglicku

MEWA pokračuje v rozširovaní svojho vedúceho postavenia na trhu v Európe. Poskytovateľ textil-ných služieb ponúka svoj servis čistiacich utierok odteraz aj v Anglicku. Novinkou je aj predajná stratégia pre britský trh. Po prvýkrát si môžu zákazníci objednať čistiace utierky na internete.

Logistika | 27. 08. 2019

Európske prístavy sa bránia voči dlhším kontajnerovým lodiam

Európske prístavy zaujali spoločný postoj proti čoraz väčším kontajnerovým lodiam a ako nástroj použili kartelovú dohodu. „Väčšie lode potrebujú vysoké dodatočné náklady na infraštruktúru prístavov," uviedol Gunther Bonz, prezident podnikateľského združenia Prístavy Hamburg (UVHH). Tieto investície by sa museli financovať z prostriedkov daňových poplatníkov. Súčasné prehlbovanie koryta rieky Labe bude stáť približne 780 miliónov eur.

Logistika | 05. 08. 2019

Tvrdý brexit ohrozuje existenciu britského automobilového priemyslu

Tvrdý brexit ohrozuje výrobu áut vo Veľkej Británii, varoval v piatok (26. 7.) nového premiéra Borisa Johnsona britský zväz výrobcov a predajcov áut SMMT.

Logistika | 29. 07. 2019

Čína sa chce stať najväčším svetovým predajcom ojazdených vozidiel

Istá čínska spoločnosť nedávno vyviezla 300 ojazdených vozidiel do Kambodže, Nigérie, Mjanmarska a Ruska. Ide o prvý čínsky export tohto druhu, keďže Peking doteraz obmedzoval rozsiahlejší vývoz ojazdených vozidiel. Snažil sa tak chrániť svojich výrobcov, ktorí sa obávali, že nízka kvalita môže poškodiť ich reputáciu. "Príde aj ďalší takýto export a jeho vplyv presiahne domáci trh ojazdených áut," myslí si komentátor agentúry Bloomberg Adam Minter.

Logistika | 29. 07. 2019

Európska komisia zastavila konanie voči ZSSK týkajúce sa inšpekcie

Európska komisia (EK) nebude pokračovať vo vyšetrovaní Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktoré súviselo s inšpekciou v priestoroch spoločnosti. Informovala o tom Komisia v tlačovej správe.

Logistika | 26. 07. 2019

ZSSK Cargo pociťuje recesiu v hutníckom priemysle, rokuje s odbormi

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) pociťuje recesiu v hutníckom priemysle. Rokuje s odbormi o vzniknutej situácii, pričom navrhuje pre vybrané profesie štvordňový pracovný týždeň so 60-percentnou náhradou mzdy. Toto opatrenie by sa týkalo približne tretiny všetkých zamestnancov. V praxi to bude znamenať zníženie príjmu dotknutých zamestnancov o 6 %. Informovala o tom riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa ZSSK Cargo Silvia Kuncová.

Logistika | 22. 07. 2019

Ide to aj bez emisii, Lidl s ekologickou logistikou

Do flotily vozidiel zásobujúcich tovarom predajne Lidl Slovenská republika začali pribúdať ekologické kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG. Ide o plynový pohon, ktorý nevytvára takmer žiadne emisie. Diskontný reťazec aj tak ďalším krokom potvrdzuje, že mu záleží na ochrane životného prostredia.

Logistika | 22. 07. 2019

Postprodukčná úprava úplne nových vozidel

Lakovanie špecifických dielov, polepy vozidiel, úprava dispozície, montáž doplnkového vybavenia, personalizácia firemných flotíl... To je len zlomok postrpodukčných úprav vozidiel, ktoré realizuje spoločnosť Gefco priamo v priestoroch svojho workshopu v Trnave.

Logistika | 18. 07. 2019

Lajčák: SR chce väčšiu obchodnú spoluprácu s Čínou

Slovensko má podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) záujem posilniť obchodno-ekonomickú spoluprácu s Čínou a zvýšiť slovenský export do tejto krajiny. Uviedol to na rokovaní s čínskym ministrom zahraničných vecí Wang Im, ktorý je na pracovnej návšteve Slovenska. Informoval o tom tlačový odbor rezortu diplomacie.

Logistika | 12. 07. 2019

Vďaka akvizícii chronotrucku je GEFCO o krok ďalej v digitalizácii služieb pre prepravcov

Skupina GEFCO, globálny expert na riešenie dodávateľského reťazca, oznámila akvizíciu Chronotrucku, spoločnosti spájajúcej prepravcov a dopravcov pomocou inovatívnej digitálnej platformy. Akvizícia Chronotrucku potvrdzuje silnú orientáciu spoločnosti GEFCO na logistické inovácie, nové technológie a na plne digitalizované služby pre dodávateľský reťazec dneška i logistiku budúcnosti.

Logistika | 09. 07. 2019

Zalando postaví v Rotterdame sklad na urýchlenie dodávok

Zalando, popredný európsky on-line obchod s módnym tovarom, vo štvrtok oznámil, že v blízkosti holandského prístavu Rotterdam postaví sklad s rozlohou 140.000 štvorcových metrov, ktorý bude slúžiť zákazníkom v krajinách Beneluxu, Francúzsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

Logistika | 09. 07. 2019

Amazon plánuje v tomto roku vytvoriť vo Francúzsku 1800 nových miest

Americký internetový maloobchodný gigant Amazon v utorok (2.7.) oznámil, že v tomto roku vytvorí vo Francúzsku, jeho najväčšom európskom trhu po Británii a Nemecku, 1800 stálych pracovných pozícií.

Logistika | 03. 07. 2019

Komplexná logistika je sofistikovaná stavebnica

Skupina Geis pôsobí na česko-slovenskom trhu už od roku 1991 a patrí medzi poskytovateľov komplexných prepravných a logistických služieb. Ponúknuť a zaistiť úspešne takú službu vyžaduje úzku spoluprácu nielen prevádzkových špecialistov, ale tiež obchodných manažérov v jednotlivých produktoch. A samozrejme sledovanie trendov.

Logistika | 25. 06. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 30