Logistika

Postprodukčná úprava úplne nových vozidel

Lakovanie špecifických dielov, polepy vozidiel, úprava dispozície, montáž doplnkového vybavenia, personalizácia firemných flotíl... To je len zlomok postrpodukčných úprav vozidiel, ktoré realizuje spoločnosť Gefco priamo v priestoroch svojho workshopu v Trnave.

Logistika | 18. 07. 2019

Lajčák: SR chce väčšiu obchodnú spoluprácu s Čínou

Slovensko má podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD) záujem posilniť obchodno-ekonomickú spoluprácu s Čínou a zvýšiť slovenský export do tejto krajiny. Uviedol to na rokovaní s čínskym ministrom zahraničných vecí Wang Im, ktorý je na pracovnej návšteve Slovenska. Informoval o tom tlačový odbor rezortu diplomacie.

Logistika | 12. 07. 2019

Vďaka akvizícii chronotrucku je GEFCO o krok ďalej v digitalizácii služieb pre prepravcov

Skupina GEFCO, globálny expert na riešenie dodávateľského reťazca, oznámila akvizíciu Chronotrucku, spoločnosti spájajúcej prepravcov a dopravcov pomocou inovatívnej digitálnej platformy. Akvizícia Chronotrucku potvrdzuje silnú orientáciu spoločnosti GEFCO na logistické inovácie, nové technológie a na plne digitalizované služby pre dodávateľský reťazec dneška i logistiku budúcnosti.

Logistika | 09. 07. 2019

Zalando postaví v Rotterdame sklad na urýchlenie dodávok

Zalando, popredný európsky on-line obchod s módnym tovarom, vo štvrtok oznámil, že v blízkosti holandského prístavu Rotterdam postaví sklad s rozlohou 140.000 štvorcových metrov, ktorý bude slúžiť zákazníkom v krajinách Beneluxu, Francúzsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

Logistika | 09. 07. 2019

Amazon plánuje v tomto roku vytvoriť vo Francúzsku 1800 nových miest

Americký internetový maloobchodný gigant Amazon v utorok (2.7.) oznámil, že v tomto roku vytvorí vo Francúzsku, jeho najväčšom európskom trhu po Británii a Nemecku, 1800 stálych pracovných pozícií.

Logistika | 03. 07. 2019

Komplexná logistika je sofistikovaná stavebnica

Skupina Geis pôsobí na česko-slovenskom trhu už od roku 1991 a patrí medzi poskytovateľov komplexných prepravných a logistických služieb. Ponúknuť a zaistiť úspešne takú službu vyžaduje úzku spoluprácu nielen prevádzkových špecialistov, ale tiež obchodných manažérov v jednotlivých produktoch. A samozrejme sledovanie trendov.

Logistika | 25. 06. 2019

GEFCO zlepšuje svoju společenskú zodpovědnosť,patrí medzi 5 % najlepších firiem sveta

Spoločnosť GEFCO, celosvetový líder v sfére komplexných riešení dodávateľských reťazcov a európsky logistický líder v oblasti výroby automobilov, sedem rokov po sebe potvrdzuje svoju spoločenskú zodpovednosť, ktorá predstavuje kľúčový faktor udržateľného rastu.

Logistika | 20. 06. 2019

Export z Japonska aj v máji prudko klesol

Export z Japonska aj v máji klesol, už šiesty mesiac v rade. Prispel k tomu prudký pokles vývozu komponentov na výrobu polovodičov a automobilových súčiastok do Číny v dôsledku zvýšeného obchodného napätia medzi USA a Pekingom.

Logistika | 19. 06. 2019

Dachser Slovakia v Bratislave sa rozrastá

Spoločnosť Dachser Slovakia pokračuje v rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave. Po tom, čo minulý rok uviedli do prevádzky veľkú multifunkčnú skladovú halu v hodnote 6 mil. eur, tento rok zahájili práce na rozšírení existujúcej prekladiskovej haly. Ide o investíciu v rozsahu 3 mil. eur a dokončenie stavby sa plánuje na september 2019.

Logistika | 18. 06. 2019

DACHSER zahajuje skúšobnú spoluprácu s Mercedes-Benz eActros

V centre Stuttgartu sa testujú nové vozypre bezemisné dodávky. Martin Kehnen, riaditeľ CharterWay Rental & Major Customer Management pre Mercedes-Benz Trucks Germany, odovzdal kľúče od čisto elektrických 18 tonových Mercedes-Benz eActrosov Markusovi Maurerovi, hlavnému manažérovi pobočky DACHSER v Kornwestheimu.

Logistika | 12. 06. 2019

Vietnam sprísni boj proti prebaľovaniu čínskych produktov

Vietnam oznámil, že bude tvrdo bojovať proti čínskym výrobkom, ktoré sú nelegálne označené nálepkou vyrobené vo Vietname v snahe vyhnúť sa clám amerického prezidenta Donalda Trumpa na čínsky dovoz. Vietnamské colné úrady odhalili desiatky takýchto prípadov.

Logistika | 11. 06. 2019

Trump počká do rokovania s prezidentom Číny, potom rozhodne o clách

K zavedeniu nových ciel na čínske produkty by do schôdzky štátov G20 dôjsť nemalo. Povedal to vo Francúzsku americký prezident Donald Trump.

Logistika | 07. 06. 2019

GEFCO Čína očakává ďalší rast vďaka preprave po hodvábnej ceste i novým špedičným riešeniam

Čínska pobočka logistickej spoločnosti GEFCO so svojimi dvoma joint venturami DongFeng GEFCO a SMGL (Shenzhen Minsheng GEFCO Logistics) očakávajú v nasledujúcich dvoch rokoch rast až o 40 %. Hlavným predpokladom je očakávaný skokový nárast dopytu z oblasti novej generácie automobilovej logistiky spolu s príležitosťami spojenými s rozvojom novodobej Hodvábnej cesty. Pobočka spoločnosti GEFCO v Číne, ktorá v uplynulých týždňoch oslávila desiate výročie, aktuálne zamestnáva v 15 mestách celkove 1 300 ľudí.

Logistika | 06. 06. 2019

Trump ohlásil clá na všetok dovoz z Mexika

Amerického prezidenta Donalda Trumpa rozhneval nárast počtu ilegálnych migrantov prekračujúcich južnú hranicu. Vo štvrtok (30. 5.) ohlásil, že zavedie clá na všetok dovoz z Mexika. Clá začnú na 5 % a budú sa postupne zvyšovať, kým sa prílev migrantov nezastaví.

Logistika | 31. 05. 2019

Čína obvinila USA z ekonomického terorizmu a šikanovania

Čína vo štvrtok (30.5.) zosilnila ostrú rétoriku voči Spojeným štátom, ktoré v súvislosti s obchodným konfliktom obvinila z "ekonomického terorizmu".

Logistika | 30. 05. 2019

Nenechávajte si registráciu do nového mýtneho systému v Česku na poslednú chvíľu, radí DKV

Spoločnosť DKV Euro Service, popredný poskytovateľ služieb pre dopravcov, sa intenzívne pripravuje na zmeny v systéme českého mýta. V priebehu dvoch mesiacov, od 1. októbra do 30. novembra, bude potrebné zaregistrovať všetky vozidlá nad 3,5 tony do nového mýtneho systému a vybaviť ich palubnými jednotkami.

Logistika | 29. 05. 2019

GEFCO pomáha pri obnove lesa po kalamite, tím zamestnancov vysadil 1 000 stromčekov

Zamestnanci divízie Forwarding spoločnosti GEFCO Slovakia pomáhajú pri obnove lesov po prírodnej kalamite. V rámci svojich CSR aktivít osemčlenný tím spoločnosti vysadil v priebehu jedného májového dňa celkovo 1 000 mladých stromčekov v lokalite Malých Karpát. „Iniciatívu evokovali naši ľudia. Oslovili sme preto lesníkov z Lesnej správy Pezinok, ktorí našu ponuku prijali, inštruovali nás a pripravili stromčeky na výsadbu,“ komentuje originálnu formu dobrovoľníctva Ladislav Balogh, Forwarding Manager logistickej spoločnosti GEFCO.

Logistika | 29. 05. 2019

GEFCO zabezpečilo prepravu medveďov i dalších reklamných predmetov pre IIHF 2019

Transport maskota hokejového šampionátu, medveďa Macejka, rovnako ako ďalších 200 000 reklamných predmetov, zabezpečila logistická spoločnosť GEFCO. Zadávateľom tranz kontinentálnej prepravy zásielok z Číny a z Ruska je spoločnosť Sportconcept. GEFCO prepravilo predmety na Slovensko a realizuje aj ich door-to-door distribúciu do miest konania majstrovstiev sveta.

Logistika | 24. 05. 2019

MEWA odbremeňuje zákazníkov od povinností súvisiacich s ochranou životného prostredia

Každý deň sú podnikatelia postavení pred úlohu úspešného hospodárenia a optimalizácie prevádzkových nákladov. V prevádzkach, v ktorých sa musia stroje a zariadenia pravidelne čistiť – v automobilovom priemysle, v kovospracujúcom priemysle alebo v tlačiarenskom prie-mysle – môže presunutie služieb na iné odborné firmy priniesť značné finančné a logis-tické výhody. Na príklade certifikovaného systému opakovaného použitia čistiacich utierok MEWA je zrejmé, ako môže externý partner, ktorý sa špecializuje na určitú oblasť, takúto úlohu kompletne a spoľahlivo prevziať.

Logistika | 22. 05. 2019

Ocenenie IFOY 2019 – STILL pokračuje v sérii víťazstiev

26. apríla sa konal slávnostný večer odovzdávania prestížnych cien IFOY. Nominovaní, porota a priaznivci, spolu prominentnými hosťami z prostredia politiky, vedy a obchodu sa stretli na podujatí IFOY AWARD Night 2019 vo viedenskom paláci Hofburg. S dvomi nomináciami sa spoločnosť STILL kvalifikovala do finále súťaže. O prestížne ocenenia IFOY Awards tak bojovali automatizovaný vozík LiftRunner s LTX 50 v kategórii "AGV & Intralogistics Robot" a webový portál STILL neXXt fleet pre inteligentnú kontrolu vozového parku v kategórii "Intralogistic Software."

Logistika | 20. 05. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 30