IT v logistike

IBCS Poland realizovala dodávku 2000 kusov terminálov MC9596-K

Naši kolegovia zo spoločnosti IBCS Poland, ktorí sú tak ako aj my členom IBCS Group úspešne realizovali dodávku 2000 kusov terminálov MC9596 pre významnú logistickú spoločnosť DB Schenker Logistics vrátane kompletných implementačných prác spojených s týmto projektom.

IT | 30. 06. 2016

IBCS Group Konferencia 2016

IBCS Group Konferencia 2016

IT | 29. 06. 2016

Partnerstvo KODYS Slovensko + SEWIO Networks s.r.o. v oblasti RTLS

Dovoľujeme si oficiálne oznámiť našu spoluprácu so spoločnosťou SEWIO NETWORKS s. r. o. Uzatvorením spolupráce sme sa stali implementačným partnerom pre Slovenskú republiku.

IT | 22. 06. 2016

Barometer dopravného trhu: Historický výsledok v závere 4. štvrťroka

Oslabená ekonomika v Európe, utečenecká kríza, pesimistickí zasielatelia – konjunktúrna klíma sa na konci roku značne ochladila, čo sa prejavilo i na dopravnom barometri od TimoCom. Pomer nákladov a voľných vozidiel v 4. štvrťroku 46:54 zaostal ďaleko za očakávaním. Začiatok posledného štvrťroku bol pritom veľmi pozitívny.

IT | 01. 02. 2016

Barometer dopravného trhu: previs prepráv tiež v 3. štvrťroku

V 3. štvrťroku 2015 vykazuje dopravný barometer TimoCom učebnicový pomer prepráv a voľných vozidiel. 50,2 % prepráv k 49,8 % dostupných prepravných kapacít na európskom dopravnom trhu takmer presne zodpovedá teoretickému optimálnemu stavu. Medzi jednotlivými mesiacmi však došlo k značným výkyvom a hneď samotný začiatok štvrťroku priniesol prekvapenie.

IT | 26. 10. 2015

Dopravný barometer oznamuje značný nárast prepráv v 2. štvrťroku

V 2. štvrťroku zamieril dopravný barometer TimoCom do výšok, do ktorých sa už dlho nedostal. Pomer prepráv a voľných vozidiel 54:46 je jednoznačným potvrdením čísel zo sľubného začiatku roka. Tento priaznivý vývoj má viacero príčin.Základy pre druhý štvrťrok plný ponúk prepráv boli položené už v apríli. V jeho priebehu vzrástol podiel prepráv na európskom dopravnom trhu v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o takmer 13 percentných bodov na 53 %. Tento nárast bol očakávaný - kvôli veľkonočným sviatkom v mnohých krajinách Európy a s nimi spojeným skrátením pracovných týždňov. Zaujímavá je však výška tohto nárastu, rovnako ako vývoj dopravného barometra TimoCom v nasledujúcom období.

IT | 13. 08. 2015

TimoCom „najlepšou značkou“ už siedmykrát po sebe

Aj v tomto roku TimoCom oslňuje svojou stabilitou. Už siedmykrát po sebe získalo v kategórii „Burza nákladov“ ocenenie „Beste Marke“ (Najlepšia značka). Rozhodlo o tom 8.430 čitateľov časopisov lastauto omnibus, trans aktuell a FERNFAHRER. Najväčšia dopravná platforma v Európe sa tak na stupňoch víťazov opäť zišla s takými významnými hráčmi vo svojich kategóriách, ako sú Mercedes-Benz a Schmitz Cargobull.

IT | 03. 07. 2015

Vzdialená diagnostika Scania pomáha už viac ako dva roky

Vďaka službe Vzdialená diagnostika môže servis skontrolovať stav vozidla skôr, než sa dostane do rúk skúsených mechanikov. A čo viac, keď zostane vozidlo kvôli poruche stáť na ceste, posádka zásahového vozidla Scania Assistance presne vie, aký problém ide riešiť.

IT | 21. 04. 2015

Čísla povedia viac ako tisícky slov

Hlavnými prioritami firmy TimoCom sú už osemnásť rokov kvalita a kvantita. Dokladá to napokon technický i podnikateľský vzostup tohto poskytovateľa IT služieb – softvérová firma s najväčšou európskou dopravnou platformou a súvisiacimi produktmi a službami sa v priebehu niekoľkých posledných rokov etablovala ako líder európskeho trhu.

IT | 16. 04. 2015

TimoCom má za sebou úspešný rok 2014: prekročil i vytýčené ciele

Prevádzkovateľ európskeho lídra medzi burzami nákladov má i naďalej pevnú zem pod nohami a obzerá sa za úspešným rokom 2014. Za vynikajúce obraty vďačí TimoCom Soft- und Hardware GmbH v prvom rade rastúcemu počtu zákazníkov, ktorí pozitívne hodnotia nielen veľkú ponuku nákladov a voľných vozidiel. V minulom roku sa táto IT firma radovala aj z mobilného prístupu, ktorý bol uvedený do prevádzky, zvyšujúceho sa počtu poskytovateľov telematiky a stabilnej ponuky dlhodobých výberových konaní. Do roku 2015 hľadí výrobca softvéru s optimizmom. Každému účastníkovi prepravného reťazca chce tiež v tomto roku ponúkať kvalitné produkty presne podľa jeho predstáv.

IT | 12. 03. 2015

Ako vyhrať nad váhavými platcami v dopravnej branži

Zákazníci so zlou platobnou morálkou sú nočnou morou každého podnikateľa, pre mnohých z nich môžu mať nesplatené pohľadávky dokonca likvidačné následky, najmä v odvetví dopravy. Ak nechcete, aby vaše podnikanie ohrozovali nezodpovední obchodní partneri, mali by ste mať vedľa seba silného hráča, ktorý chýbajúce peniaze dokáže získať späť. A pretože len málokomu sa chce púšťať do zdĺhavých a vyčerpávajúcich súdnych sporov, ideálnym riešením je vymáhanie pohľadávok prostredníctvom inkasnej služby. Tú ponúka napríklad spoločnosť TimoCom, prevádzkovateľ burzy nákladov a voľných vozidiel.

IT | 05. 02. 2015

Ako vyhrať nad váhavými platcami v dopravnej branži

Zákazníci so zlou platobnou morálkou sú nočnou morou každého podnikateľa, pre mnohých z nich môžu mať nesplatené pohľadávky dokonca likvidačné následky, najmä v odvetví dopravy. Ak nechcete, aby vaše podnikanie ohrozovali nezodpovední obchodní partneri, mali by ste mať vedľa seba silného hráča, ktorý chýbajúce peniaze dokáže získať späť. A pretože len málokomu sa chce púšťať do zdĺhavých a vyčerpávajúcich súdnych sporov, ideálnym riešením je vymáhanie pohľadávok prostredníctvom inkasnej služby. Tú ponúka napríklad spoločnosť TimoCom, prevádzkovateľ burzy nákladov a voľných vozidiel.

IT | 29. 01. 2015

TimoCom bilancuje: 100 dní „mobility“

Na veľtrhu IAA 2014 v Hannoveri predstavila IT firma TimoCom mobilný prístup prostredníctvom aplikácie, ktorý zákazníkom umožňuje využívať všetky objednané produkty aj na cestách. Teraz je čas obzrieť sa za predchádzajúcimi mesiacmi a zhodnotiť prvé výsledky.

IT | 22. 01. 2015

Mierny prebytok voľných vozidiel v treťom štvrťroku

Na rozdiel od nezvyčajného vývoja trhu v predchádzajúcom štvrťroku splnili výsledky dopravného barometra za obdobie od júla do septembra obvyklé predpoklady. Zníženie podielu nákladov na začiatku štvrťroka, ďalší pokles v mesiaci dovoleniek auguste a záverečný rast nákladov. To je to, čo poznáme, čo predpokladáme a čo v konečnom súčte znamená pomer nákladov a voľných vozidiel 49:51.

IT | 28. 10. 2014

Čas sú peniaze

Kto hľadá, nájde. Svoju skúsenosť s týmto príslovím má aj bulharská dcérska spoločnosť salzburskej firmy Quehenberger Logistics, ktorej sa od roku 2012 darí nachádzať spoľahlivých dopravcov a partnerov pravidelne a maximálne do štyroch hodín. Pri ich vyhľadávaní totiž tento logistický koncern používa burzu nákladov TC Truck&Cargo®, európskeho lídra od spoločnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH.

IT | 06. 10. 2014

Istá budúcnosť: Svet TimoCom je teraz dostupný i prostredníctvom mobilných zariadení

„Hýbeme budúcnosťou“, tak znie heslo tohoročného veľtrhu IAA Úžitkové vozidlá 2014, ktorý sa koná od 25. septembra do 2. októbra 2014 v nemeckom Hannoveri. I v tomto roku sa najvýznamnejší svetový veľtrh mobility, dopravy a logistiky zameria na novinky z odvetvia. Preto tu pochopiteľne nemôže chýbať ani prevádzkovateľ európskeho lídra medzi burzami nákladov, spoločnosť TimoCom Soft- und Hardware GmbH, ktorá má pre svojich zákazníkov pripravenú ďalšiu premiéru. Tento poskytovateľ služieb v Hannoveri exkluzívne predstaví mobilný prístup na všetky platformy TimoCom, a to s najvyššími bezpečnostnými štandardmi.

IT | 02. 09. 2014

Dokonalá súhra: Telematika sa stáva neodmysliteľnou súčasťou sveta logistiky

Byť pre zákazníka „just in time“ je alfou a omegou moderného dodávateľského reťazca. Kto chce zostať dlhodobo konkurencieschopný, musí sa chovať ekonomicky, úsporne a konať v prospech zákazníkov. Tieto ciele možno dosiahnuť optimálnym vyťažením vozidlového parku a systematickým riadením dopravných procesov.

IT | 14. 05. 2014

Manažérsky informačný systém spoločnosti DB Schenker získal prestížne ocenenie Microsoft Awards

Jednotný manažérsky informačný systém spoločnosti DB Schenker, ktorý výrazne uľahčuje zhromažďovanie dát a spracovanie prevádzkových analýz na báze mesačnej uzávierky, získal ocenenie v súťaži Microsoft Awards. Tá hodnotí projekty certifikovaných partnerov spoločnosti, ktorí samostatne vyvíjajú riešenia a aplikácie na platforme Microsoft.

IT | 30. 04. 2014

Eulog: Máj sa ponesie v duchu IT

IT a logistika? Na prvý pohľad sa jedná o dva úplne odlišné odbory. Avšak opak je pravdou. IT a logistika idú spolu ruka v ruke. Bez IT technológie nebola logistika na takej úrovni, ako je dnes. V mesiaci máji sa preto Eulog zameria práve na IT technológie a procesy v logistike.

IT | 29. 04. 2014

Windows XP sa stali minulosťou, nemusíte kvôli tomu vyhodiť svoj počítač

Začiatkom apríla sa skončila oficiálna podpora operačného systému Windows XP a mnoho užívateľov nevie, čo má robiť. Znamená to, že od teraz je môj počítač v nebezpečenstve? Musím si kúpiť nový počítač alebo stačí len preinštalovať operačný systém? Tieto a ďalšie otázky si kladie nejeden užívateľ. Nemusíte byť ale zúfalí, spoločnosť it2b s.r.o. si s tým vie hravo poradiť.

IT | 28. 04. 2014

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 4