Expresná logistika

Spoločnosť DPD je pripravená začať doručovať vstupenky na zápasy UEFA Euro 2016™ od 2. apríla

Oficiálny dodávateľ 2 500 000 vstupeniek na majstrovstvá a národný sponzor UEFA EURO 2016™, francúzska spoločnosť La Poste a jej zásielkové pobočky Chronopost a DPD začnú doručovať vstupenky. Úplne prvé vstupenky na UEFA Euro 2016™ sa v Európe a po celom svete začnú doručovať 2. apríla. Chronopost bude dodávať vstupenky z Francúzska do 176 krajín na piatich kontinentoch a doručovať ich bude La Poste, Chronopost alebo DPD, v závislosti od danej krajiny.

Expresná logistika | 31. 03. 2016

TNT spustila v Čechách doručovanie zásielok elektromobilmi

Spoločnosť TNT, patriaca k popredným svetovým prepravcom expresných zásielok, rozšírila svoj vozový park v Česku o dva elektromobily, čím sa stala prvou prepravnou spoločnosťou v krajine, ktorá používa tieto typy vozidiel na denné operácie. Jeden z elektromobilov môžu zákazníci stretnúť v centre Prahy a ten druhý v centre Brna.

Expresná logistika | 29. 04. 2015

TNT otvára zdravotnícky hub v Holandsku

Expresná doručovateľská spoločnosť TNT otvorila v holandskom meste Heerlen medzinárodné prekladisko špecializované na zásielky so zdravotníckymi pomôckami pre nemocnice a kliniky v Európe.

Logistika | 14. 04. 2015

TNT rozširuje pokrytie dopoludňajších služieb v Nemecku

TNT ohlásila významné rozšírenie svojich medzinárodných doručovateľských služieb v Nemecku. Expresné služby TNT s doručením už nasledujúci deň pokrývajú teraz všetky PSČ[1] v krajine, a to vrátane služieb s garantovaným doručením do 12.00 hod. Obe služby sú klientom dostupné pre balíky aj ťažšie paletové zásielky.

Logistika | 10. 02. 2015

Pobočka DPD už aj v Senici.

Kuriérska spoločnosť Direct Parcel Distribution SK s.r.o. (DPD) otvorila svoju, v poradí už 15. pobočku na Slovensku.

Expresná logistika | 22. 09. 2014

Nitrianska pobočka DPD na novej adrese

V polovici júna sa nitrianska pobočka kuriérskej spoločnosti Direct Parcel Distribution (DPD ) presťahovala do novej budovy v priemyselnom parku Nitra - Sever.

Expresná logistika | 18. 06. 2014

DPD ParcelShop – nová sieť odberných miest DPD

Kuriérska spoločnosť DPD (Direct Parcel Distribution) zavádza novú sieť odberných miest - DPD ParcelShop. DPD tak rozširuje ponuku svojich služieb aj o možnosť uloženia zásielky v odbernom mieste. Príjemca zásielky tým získava ďalšiu voľbu pri preprave svojho balíka. Už nie je potrebné, aby sa viazal na príchod kuriéra, zásielku si môže nechať doručiť do DPD ParcelShopu, kde si ju vyzdvihne podľa svojich možností, kedykoľvek počas nasledujúcich 7 pracovných dní.

Expresná logistika | 16. 06. 2014

Spoločnosť FedEx Express zavádza v Európe službu SenseAware

FedEx Express, dcérska spoločnosť FedEx Corp (NYSE : FDX) a najväčšia expresná dopravná spoločnosť na svete, dnes oznámila, že svoju ocenenú službu sledovanie zásielok SenseAware ®, rozširuje do ďalších 14 európskych štátov. Zákazníci spoločnosti FedEx v Belgicku, Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Švajčiarsku, Holandsku, Írsk , Dánsku, Nórsku , Švédsku, Českej republike, Poľsku, Nemecku a Kanade môžu teraz vďaka službe SenseAware takmer v reálnom čase získavať ešte presnejšie informácie o stave svojich najdôležitejších, najcennejších a najpresnejších zásielok. Z novinky budú teraz profitovať tiež zákazníci v Kanade.

Expresná logistika | 13. 02. 2014

Eulog.cz na tlačovej konferencii GO! Express & Logistics

Dňa 7. februára 2012 prebehla v pražskom hoteli Mövenpick tlačová konferencia spoločnosti GO! Express & Logistics k príležitosti 10. výročie založenia tejto spoločnosti v Českej republike. My sme tam boli, tak vám môžeme priblížiť vývoj spoločnosti, dôležité míľniky, ciele, odborové riešenia a novinky spoločnosti.

Expresná logistika | 24. 02. 2012

Interview s Tomášom Holomouckým zo spoločnosti DB Schenker

V sérii rozhovor pokračujeme aj tento týždeň. Ponúkame vám interview našich českých kolegov so zástupcom spoločnosti DB Schenker Tomášom Holomouckým.

Expresná logistika | 26. 01. 2012

DB Schenker posilňuje sieť v krajinách Beneluxu a novo ponúka denné odchody do Holandska s dodaním a

Štandardne DB Schenker doručuje zásielky bez ohľadu na ich veľkosť (kusové, dokládkové, celovozové) denne odkiaľkoľvek z republiky na akúkoľvek adresu v Holandsku v režime door-door do 48 hodín.

Expresná logistika | 18. 01. 2012

Interview s Andreou Bačíkovou zo spoločnosti DPD

Spravodajský portál Eulog.sk prináša v novom roku sériu rozhovorov so zástupcami firiem pôsobiacich na našom trhu v oblasti dopravy, logistiky, špedície a skladovania. V druhom pokračovaní sme sa rozprávali s Andreou Bačíkovou zo spoločnosti DPD.

Expresná logistika | 13. 01. 2012

Nové produkty a služby GO! Express & Logistics

GO! Express & Logistics poskytuje už deväť rokov svojim zákazníkom prvotriedne služby z oblasti expresnej prepravy. Spoločnosť, ktorá začínala v Českej republike v roku 2002 ako malá spoločnosť s dvoma zamestnancami, dnes patrí k najvýznamnejším logistickým spoločnostiam na trhu.

Expresná logistika | 01. 12. 2011

DPD spustilo druhé kolo úspešnej interaktívnej kampane s kuriérom Slávom Balíkom

V prvom kole priviedla kampaň na internetové stránky vyše 70 000 návštevníkov. Takmer 2000 ľudí sa zúčastnilo hlavnej súťaže o najoriginálnejší a najbláznivejšie nápad, ktorý je súťažiaci pre výhru schopný zrealizovať.

Expresná logistika | 23. 11. 2011

Dachser poskytuje kontraktnú logistiku pre Bacardi

Spoločnosť Bacardi zverila svoje skladovanie a dopravné služby po celom Nemecku medzinárodnému poskytovateľovi logistiky spoločnosti DACHSER. Bacardi Deutschland v súčasnosti konsoliduje svoje logistické aktivity a v budúcnosti bude prevádzkovať jeden centrálny sklad pre celé Nemecko.

Logistika | 15. 09. 2011

Dachser posilňuje priame linky v strednej Európe

Spoločnosť DACHSER rozširuje svoje priame linky o ďalšie destinácie. Novo sú zavedené ďalšie linky medzi Poľskom, Nemeckom, Slovenskom a Českou republikou. DACHSER tak aj naďalej posilňuje svoju pozíciu v strednej Európe.

Expresná logistika | 08. 09. 2011

Raben Group skupuje časť spoločnosti Wincanton

Raben Group dokončila akvizíciu nemeckej cestnej distribučnej siete a obchodných aktivít spoločnosti Wincanton v Slovenskej republike, Maďarsku, Poľsku a Česku

Expresná logistika | 03. 09. 2011

Spoločnosť Kühne + Nagel pokračuje v rozširovaní logistických služieb

Spoločnosť Kühne + Nagel oznámila uzavretie dohody o prevzatí spoločnosti J. van de Put Fresh Cargo Handling so sídlom v Amsterdame.

Expresná logistika | 25. 08. 2011

CEVA získala certifikáty ISO a OHAS v troch krajinách Európy

CEVA Logistics, jedna z popredných svetových spoločností v oblasti supply chain dosiahla miľníkovú prevádzkovú dokonalosť. Všetky pobočky spoločnosti CEVA v Českej republike, Slovensku a Maďarsku boli úspešne certifikované.

Logistika | 01. 08. 2011

GLS pokračuje v investíciách do kvality

GLS Group v Európe prepravila 363 miliónov balíkov, čo predstavuje v porovnaní s minulým hospodárskym rokom zvýšenie o 5,2 percenta.

logistika | 13. 07. 2011

   Staršie >