Do pilotného parkovacieho systému v bratislavskej Petržalke, ktorý preferuje obyvateľov s trvalým pobytom v mestskej časti, sa doteraz zaregistrovalo viac ako 20.000 ľudí. Niekoľko stoviek obyvateľov si zároveň cez mobilnú aplikáciu registrovalo aj druhé a tretie vozidlo. Pilotný projekt spustila samospráva začiatkom novembra, možnosť registrácie už v októbri.
Doprava | 12. 11. 2019
Niektoré súťaže na výstavbu ciest brzdia opakované námietky. Opätovne napadnutá bola súťaž na úsek R2 Kriváň – Mýtna. Podľa člena Predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Petra Gandla ide o obštrukčnú námietku, ktorej úlohou nie je skvalitniť proces verejného obstarávania. Podobný problém je aj na úseku R3 na Orave, kde sa tender uskutočňuje od roku 2017.
Doprava | 11. 11. 2019
Americké letecké spoločnosti Southwest Airlines a American Airlines Group opäť predĺžili termín návratu lietadiel Boeing 737 MAX do prevádzky. Aerolínie zrušili lety týchto strojov až do začiatku marca. To už bude takmer 1 rok od pádu lietadla Ethiopian Airlines, ktorý viedol k uzemneniu týchto strojov.
Doprava | 11. 11. 2019
Slovenská správa ciest (SSC) chce zabezpečiť rekonštrukciu cesty I/64 medzi Partizánskym a Oslanmi. Investícia je súčasťou väčšieho projektu modernizácie vybraných úsekov ciest prvej triedy v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Cez verejnú súťaž vybrala dodávateľa projektu.
Doprava | 11. 11. 2019
Deväť členských krajín EÚ vo štvrtok v rámci zasadnutia ministrov financií eurozóny (Euroskupina) v Bruseli vyzvalo prvého podpredsedu Európskej komisie Fransa Timmermansa o zavedenie dane z leteckého paliva (kerozín) na území celej Európskej únie.
Doprava | 08. 11. 2019
Most na ceste 1/59 v Trstenej zostáva aj naďalej úplne uzavretý. Rozhodli o tom členovia krízového štábu mesta. Podľa statika a zástupcu Slovenskej správy ciest (SSC) Dolný Kubín je most v dezolátnom stave a hrozí jeho zrútenie. Informáciu pre TASR v stredu potvrdila primátorka Trstenej Magdaléna Zmarzláková.
Doprava | 07. 11. 2019
Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) v pondelok (4.11.) oficiálne začal so sériovou výrobou elektrického vozidla ID.3, pričom sa chce stať svetovým lídrom v rastúcom sektore e-mobility.
Doprava | 06. 11. 2019
Dopravný podnik Bratislava od pondelka (4.11.) posilňuje prevádzku autobusov do bratislavskej mestskej časti Petržalka. Nosné linky 93 a 94 začnú jazdiť vo vybraných časoch až o 20 percent častejšie než doteraz.
Doprava | 05. 11. 2019
Lietadlá typu Boeing 737 Max, ktoré boli celosvetovo v dôsledku dvoch závažných nehôd dočasne vyradené z prevádzky, by mohli opäť vzlietnuť v prvom štvrťroku 2020. Informovala o tom v pondelok (4.11.) agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie Agentúry Európskej únie pre bezpečnosť letectva (EASA).
Doprava | 05. 11. 2019
Predbežná obchodná dohoda medzi Spojenými štátmi a Čínou nemusí byť dokončená včas na to, aby ju prezidenti oboch krajín mohli podpísať už na budúci mesiac na summite lídrov Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) v Čile. To však neznamená, že dohoda padá. Uviedol to v utorok (29. 10.) predstaviteľ vlády USA.
Doprava | 01. 11. 2019
Developer J&T Real Estate plánuje významne prispieť na projekt novej električkovej trate v Bratislave v zóne Chalupkova, ktorá má podľa rozhodnutia hlavného mesta viesť cez Pribinovu a popred novú budovu Slovenského národného divadla (SND). Ďalší dvaja najväčší developeri v tomto území - HB Reavis a Penta - však nateraz jasné áno spolufinancovaniu výstavby trate nehovoria, diskusii s mestom sa však nevyhýbajú. Investori tak pre TASR reagovali na slová primátora Bratislavy Matúša Valla, ktorý vyhlásil, že mesto bude od týchto troch developerov chcieť peniaze na novú električkovú trať.
Doprava | 01. 11. 2019

   Ďalšie články >>