Doprava a preprava

Dodávky lietadiel Boeingu v auguste medziročne padli o 72 %

Dodávky lietadiel Boeingu v auguste medziročne padli o 72 %. Boeing teda v auguste dodal zákazníkom necelú štvrtinu počtu lietadiel v porovnaní s augustom 2018. Za prvých 8 mesiacov tohto roka dodávky klesli o vyše 40 % na 276 lietadiel zo 481 lietadiel v rovnakom období vlani.

Doprava | 11. 09. 2019

Na košický maratón dovezie bežcov z Bratislavy mimoriadny vlak

Účastníci 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa môžu do Košíc dopraviť Maratónskym expresom. Mimoriadny vlak s programom pre bežcov bude vypravený severnou trasou Bratislava - Žilina - Košice oboma smermi. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus, ktorá novinku pripravila s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja (KSK).

Doprava | 11. 09. 2019

Rezort dopravy diagnostikuje most cez rieku Myjava v Jablonici

Ministerstvo dopravy a výstavby SR v súčasnosti spracováva diagnostiku mosta na ceste I/51 nad riekou Myjava v obci Jablonica. Vyplýva to z listu, ktorý poslal minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd) starostovi obce Jablonica Silvesterovi Nestarcovi. List obec zverejnila na sociálnej sieti.

Doprava | 11. 09. 2019

BMW dokázal v auguste zvýšiť predaj, darilo sa mu najmä v Číne

Nemecký automobilový koncern BMW aj v období stagnácie trhu profituje z veľkého záujmu o jeho mestské SUV. V auguste predala značka BMW 157.889 vozidiel, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 4,1 %.

Doprava | 10. 09. 2019

Francúzske aerolínie Aigle Azur dostali 14 akvizičných ponúk

Problémová francúzska letecká spoločnosť Aigle Azur má zrejme ešte nádej na prežitie. Národné aerolínie Air France predložili akvizičnú ponuku, čo v pondelok potvrdil ich hovorca. Bližšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe.

Doprava | 10. 09. 2019

REZORT DOPRAVY: Do železnice sa roky neinvestovalo

Je všeobecne známe, že do železničnej dopravy sa dlhé roky neinvestovalo, pretože nebola prioritou predošlých vlád, pričom súčasťou viacerých z nich bolo aj KDH, ktorému patril aj post ministra dopravy. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR to uviedlo pre TASR v reakcii na výzvy mimoparlamentného KDH smerom k rezortnému ministrovi Árpádovi Érsekovi (Most-Híd).

Doprava | 10. 09. 2019

Motoristom má stačiť na preukázanie poistenia auta už len zelená karta

Motoristi by po novom mohli pri sebe nosiť menej dokladov o poistení vozidla. Na preukázanie povinného zmluvného poistenia (PZP) má stačiť už len zelená karta. Parlamentný finančný výbor tento týždeň odobril pozmeňujúci návrh Igora Federiča (Smer-SD) k novele zákona o Exportno - importnej banke, ktorý má túto novinku zaviesť. Novela je v parlamente v druhom čítaní a bude sa ňou zaoberať na nadchádzajúcej schôdzi.

Doprava | 09. 09. 2019

Piloti British Airways vstúpili do 48-hodinového štrajku

Piloti leteckej spoločnosti British Airways (BA) začali v pondelok 48-hodinový štrajk, ktorý od polnoci zastavil väčšinu z letov týchto aerolínií a narušil plány tisícov cestujúcich. Dôvodom vôbec prvého štrajku pilotov BA sú spory okolo miezd, informovali agentúra Reuters a televízia Sky News.

Doprava | 09. 09. 2019

Každé „sito“ sa niekedy upchá

V neveľmi vzdialenej budúcnosti budú filtre zachytávajúce pevné častice vo všetkých automobiloch, ktoré stretneme na cestách. Diesely mali ostrú debatu o filtroch pevných častíc pred pár rokmi, teraz sa do odborných i laických diskusií zase viac dostávajú GPF filtre u benzínových motorov. Mali by sa vodiči báť ďalšieho strašiaka alebo to nakoniec s „vypaľovaním” nebude také horúce?

Doprava | 06. 09. 2019

Predaj naftových áut v 2. kvartáli v EÚ klesol o vyše 16 percent

Predaj áut s naftovým motorom v Európskej únii klesol v 2. štvrťroku o viac než 16 %. Poukázala na to správa Združenia európskych výrobcov automobilov (ACEA), ktorú zverejnila agentúra DPA.

Doprava | 05. 09. 2019

Predaj japonských áut v Južnej Kórei sa prepadol o takmer 60 %

Konflikt medzi Japonskom a Južnou Kóreou v plnej miere pociťujú japonské automobilky. Predaj vozidiel japonských producentov na juhokórejskom trhu pokračoval v auguste v poklese, pričom tempo poklesu sa prudko zvýšilo takmer na 60 %.

Doprava | 05. 09. 2019

SaS chce zmeniť pravidlá pri platnosti ročnej diaľničnej známky

Ročná diaľničná známka by mala aj pri zakúpení v priebehu roka platiť skutočne celý rok, nielen jeho časť. Tvrdí to opozičná strana SaS, ktorá s týmto zámerom predložila do parlamentu novelu zákona o diaľničnej známke. Plénum by sa ňou malo zaberať na septembrovej schôdzi.

Doprava | 04. 09. 2019

Audi odmieta tvrdenia, že predlžuje úpravy softvéru pre dieselové autá

Nemecká automobilka Audi odmieta obvinenia, že s úpravami zmanipulovaných dieselových vozidiel napreduje len veľmi pomaly. Spoločnosť uviedla, že analyzovala všetky dotknuté modely, poskytla Spolkovému úradu pre cestnú dopravu (KBA) výsledky a dosiahla pokroky.

Doprava | 04. 09. 2019

Norwegian Air žiadajú veriteľov o odklad splatnosti dlhopisov

Stratová letecká spoločnosť Norwegian Air žiada držiteľov svojich dlhopisov o ďalšie dva roky na splatenie dlhu vo výške 380 miliónov dolárov.

Doprava | 03. 09. 2019

Košice chcú spoluprácou s políciou zlepšiť bezpečnosť v MHD

Mesto Košice začalo spoluprácu s políciou, cieľom je zlepšiť podmienky cestovania v mestskej hromadnej doprave (MHD) a bezpečnosť školákov na cestách. TASR o tom informoval hovorca mesta Košice Vladimír Fabian s tým, že s prvými aktivitami začnú v prvom septembrovom týždni.

Doprava | 02. 09. 2019

Štrajk vodičov MHD dopadol podľa DPB fiaskom, odborári si to nemyslia

Pondelkový ranný štrajk (2.9.) niektorých vodičov bratislavskej MHD neochromil verejnú dopravu v hlavnom meste. Pre TASR to uviedol Dopravný podnik Bratislava (DPB) s tým, že MHD v celom meste premáva od rána bez akéhokoľvek obmedzenia. Zo všetkých 1500 vodičov sa podľa dopravcu do štrajku zapojilo 11 ľudí. Organizátor protestu, predseda odborovej organizácie DPB Autošofér Jozef Hitka si však nemyslí, že štrajk bol neúspešný a tvrdí, že sa doň zapojilo viac než 11 vodičov.

Doprava | 02. 09. 2019

Volkswagen investuje do výroby elektromobilov v Emdene miliardu eur

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) investuje zhruba jednu miliardu eur do fabriky v Emdene, kde sa budú vyrábať elektromobily.

Doprava | 29. 08. 2019

Žilinský kraj spustil opravu desiatich mostov za viac ako 860.000 eur

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) spustil v týchto dňoch opravu desiatich mostov za viac ako 860.000 eur. Prvý z mostov by mal byť hotový do konca septembra, do konca tohto roka chce samosprávny kraj opraviť 14 mostov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Doprava | 28. 08. 2019

Ostrým štrajkom vodičov v Arrive Nitra sa zaoberá aj samospráva

Situáciou v spoločnosti Arriva Nitra, a. s., a ostrým štrajkom jej vodičov sa zaoberá aj samospráva, ktorá si výkony u dopravcu objednáva. Ostrý štrajk môže od 2. septembra ohroziť prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Nitra, Zlaté Moravce a Topoľčany i v meste Nitra.

Doprava | 28. 08. 2019

Operatívny leasing pre firmy ako možnosť ušetriť finančné prostriedky

Každý začínajúci podnikateľský subjekt sa pasuje s nedostatkom finančných prostriedkov. Firmy, ktoré len začínajú, nedisponujú žiadnymi ziskami a všetky financie, ktoré podnikateľ vrazil do firmy, idú predovšetkým na nákup vybavenia potrebného na fungovanie firmy.

Doprava | 27. 08. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 101