Doprava a preprava

Pre majstrovstvá posilnia MHD, návštevníci zápasov ju budú mať zdarma

Bratislava chystá opatrenia, aby počas májových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji neskolabovala doprava a nedošlo k jej zhusteniu v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu a v centre mesta. Zriadiť chce preto záchytné parkoviská, posilniť MHD či zaviesť MHD zadarmo pre návštevníkov šampionátu, ktorí sa v deň hokejového zápasu preukážu platnou vstupenkou na duel majstrovstiev sveta. Pre TASR to potvrdil hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Doprava | 19. 03. 2019

KDH je za odvolanie ministra dopravy Á. Érseka

Mimoparlamentné KDH podporuje odvolanie ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd). Podľa hnutia totiž nezvláda svoju funkciu a neplní programové vyhlásenie vlády.

Doprava | 18. 03. 2019

NDS v apríli a máji zrealizuje jarnú údržbu diaľničných tunelov

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v apríli a v máji tohto roka postupne zrealizuje pravidelnú jarnú údržbu a kontrolu vo všetkých diaľničných tuneloch.

Doprava | 13. 03. 2019

Ceny ropy vzrástli, cena Brentu sa posunula bližšie k hranici 67 USD

Ceny ropy v utorok (12.3.) vzrástli, keď ich nahor potiahol zvýšený dopyt a pokračujúce znižovanie produkcie zo strany Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a niektorých ďalších producentov.

Doprava | 12. 03. 2019

Vallo si uvedomuje, že dopravná situácia v Bratislave môže byť vážna

Bratislava má za sebou dva týždne rozsiahlych dopravných obmedzení. Primátor hlavného mesta Matúš Vallo tvrdí, že aj napriek doterajšiemu relatívnemu pokoju v doprave, aj pre jarné školské prázdniny, môže byť situácia na cestách ešte vážna. Uviedol to na sociálnej sieti s tým, že naďalej žiada verejnosť o zhovievavosť, trpezlivosť, toleranciu a spoluprácu.

Doprava | 07. 03. 2019

EÚ má leteckú dohodu s Katarom, silnejšiu ako bilaterálne dohody

Európska komisia a Katar podpísali dohodu o leteckej doprave, prvú dohodu z tejto oblasti medzi EÚ a krajinou z oblasti Perzského zálivu.

Doprava | 06. 03. 2019

Verejná doprava v Bratislave eviduje počas obmedzení nárast záujmu

Rozsiahle dopravné obmedzenia v Bratislave a z toho plynúce zvýšené riziko dopravných kolón pomohli motivovať k intenzívnejšiemu využitiu prostriedkov verejnej dopravy. Naznačuje to štatistika predajnosti týždňových cestovných lístkov v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Doprava | 06. 03. 2019

Štáty EÚ sa dohodli na bezpečnejších a tichších pneumatikách

Krajiny Európskej únie sa v pondelok dohodli na aktualizácii pravidiel týkajúcich sa označovania pneumatík dopravných vozidiel s cieľom dosiahnuť vyššiu energetickú hospodárnosť a rozšírili rozsah pôsobnosti tohto nariadenia aj na pneumatiky pre ťažké nákladné vozidlá.

Doprava | 05. 03. 2019

Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia na diaľnici D1

Doprava na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou bude od pondelka (4. 3.) dočasne obmedzená na dva pruhy. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Doprava | 04. 03. 2019

Ceny ropy vzrástli

Ceny ropy zrástli. Dôvodom je napätejšia situácia v dodávkach po znížení produkcie v členských štátoch Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), zvlášť vo Venezuele, kde ťažba klesla o zhruba 40 % pre sankcie zo strany USA.

Doprava | 01. 03. 2019

Autobusová doprava medzi okresmi Sobrance a Snina sa od marca zlepší

Autobusová doprava medzi okresmi Sobrance a Snina sa od 1. marca zlepší. K jedinému existujúcemu spojeniu pribudne sedem nových, ktoré zabezpečia plynulý prechod z Prešovského do Košického kraja.

Doprava | 01. 03. 2019

Aerolínie rušia v dôsledku roztržky medzi Indiou a Pakistanom lety

Ázijské letecké spoločnosti pozastavili v dôsledku eskalácie napätia medzi Pakistanom a Indiou o rozdelený región Kašmír množstvo letov. Informovala o tom agentúra DPA.

Doprava | 28. 02. 2019

Érsek: Národný vodný dopravca bude v skúšobnej prevádzke do 2,5 roka

Národný vodný dopravca by mohol byť v skúšobnej prevádzke do dva a pol roka. Skonštatoval to v pondelok po rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady SR minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Doprava | 26. 02. 2019

Prvé elektrické nákladné vozidlo Volvo dodané zákazníkom

Dňa 19.februára odovzdala spoločnosť Volvo Trucks prvé nákladné vozidlá na elektrický pohon – vozidlo pre zvoz komunálneho odpadu spoločnosti Renova a distribučné vozidlo pre logistickú spoločnosť DB Schenker a partnerského dopravcu TGM, pôsobiacich vo Švédsku.

Doprava | 21. 02. 2019

Spoločnosť Volvo Trucks sa usiluje o urýchlenie vývoja dopravy, šetrnejšej k životnému prostrediu

Dňa 18.februára, Európska únia prijala rozhodnutie o regulácii emisií CO2 z ťažkých nákladných vozidiel. Na urýchlenie vývoja spoločnosť Volvo Trucks naďalej výrazne investuje do riešení, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Na stimuláciu dopytu po vozidlách s nízkymi emisiami CO2 sú však potrebné ďalšie opatrenia.

Doprava | 20. 02. 2019

EÚ má stanoviť dočasné opatrenia na cestnú prepravu tovaru s Britániou

Mali by sa stanoviť dočasné opatrenia na cestnú prepravu tovaru medzi Úniou a Britániou. Má sa nimi udržať základná prepojenosť počas striktne vymedzeného obdobia. Vyplýva to z návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o spoločných pravidlách na zabezpečenie základnej prepojenosti v cestnej nákladnej doprave vzhľadom na brexit.

Doprava | 20. 02. 2019

Ranné kolóny v Bratislave podľa primátora neboli väčšie ako obvykle

V pondelok ráno (18.2.) si primátor cielene vyskúšal všetky tri druhy dopravy – auto, MHD aj presun pešo. "Žiadna cesta mi netrvala dlhšie ako obvykle," povedal Vallo.

Doprava | 19. 02. 2019

Masterplan má Prešovu pomôcť riešiť problémy v doprave

Mesto Prešov má po tridsiatich rokoch vypracovaný Strategický plán udržateľného rozvoja dopravy v meste, takzvaný Masterplan. Má mestu pomôcť v rozvoji dopravnej infraštruktúry. Jeho cieľom je najmä zlepšenie dopravnej situácie v centre i v jeho okrajových častiach.

Doprava | 18. 02. 2019

BUDE TO DRSNÉ: V Bratislave sa začínajú rozsiahle dopravné obmedzenia

V Bratislave sa od piatka začaly rozsiahle dopravné obmedzenia. Súvisí s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne prestavbou mimoúrovňovej križovatky Prievoz, a s výstavbou podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy. V prípade Mlynských nív pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch a pri D4 a R7 v rokoch. Magistrát i polícia upozorňujú, že Bratislavu čaká náročné obdobie, ktoré si bude vyžadovať veľa trpezlivosti

Doprava | 18. 02. 2019

Pre rekonštrukciu vozovky bude uzavretá cesta medzi Štúrovom a Nánou

Štátnu cestu I/76 medzi obcou Nána (okres Nové Zámky) a Štúrovom čaká od pondelka 18. februára úplná uzávierka. Z dôvodu rekonštrukčných prác na vozovke potrvá až do 26. apríla.

Doprava | 18. 02. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 91