Doprava a preprava

Ministerstvo hospodárstva SR víta obnovenie dodávok ruskej ropy

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR víta obnovenie dodávok ropy, čo je dôležité pre energetickú bezpečnosť SR. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie MH SR v reakcii na obnovenie dodávok nekontaminovanej ruskej ropy do SR.

Doprava | 23. 05. 2019

Érsek: Správu ciest a ŽSR požiadam o urýchlenie riešenia Rondela

Minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd) požiada Slovenskú správu ciest (SSC) a Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), aby pomohli čo najrýchlejšie vyriešiť problémy na mimoúrovňovej križovatke Rondel v Žiline. Povedal to po obhliadke križovatky, ktorej mostný objekt poškodil nedeľňajší (19. 5.) požiar sály S2 kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie.

Doprava | 20. 05. 2019

Bratislavský dopravný podnik testuje nový nízkopodlažný autobus

Dopravný podnik Bratislava (DPB) testuje nový nízkopodlažný a plne klimatizovaný autobus typu SOR NS 18. Vozidlo jazdí od 15. mája a bude jazdiť do 10. júna pre všetkých cestujúcich zadarmo. DPB o tom informuje na svojom webe.

Doprava | 17. 05. 2019

POZOR: Diaľničný tunel Považský Chlmec bude úplne uzavretý

Polícia upozorňuje na úplnú uzáveru tunela Považský Chlmec na diaľnici D3 Žilina Strážov – Žilina Brodno od 18.00 h vo štvrtok 16. mája do 6.00 h v pondelok 20. mája. Dôvodom úplnej uzávery je vykonanie pravidelnej údržby tunela a technologické práce. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Doprava | 16. 05. 2019

Podmienky na námornej lodi sa majú upraviť

Pracovno-sociálna oblasť, kontrola životných a pracovných podmienok na námornej lodi, ale aj dĺžka trvania služby a čas odpočinku by sa mali upraviť. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR to chce docieliť návrhom zákona o námornej plavbe, ktorý v piatok posunul parlament do druhého čítania.

Doprava | 13. 05. 2019

Nové riešenie bezpečnosti od spoločnosti Volvo Trucks pomáha vodičom udržiavať bezpečnú vzdialenosť medzi vodičmi

Spoločnosť Volvo Trucks zaviedla novú bezpečnostnú funkciu Varovanie o bezpečnej vzdialenosti (DistantAlert), ktorá vodičom nákladných vozidiel uľahčuje udržiavať bezpečnejšiu vzdialenosť od vozidla pred nimi a predchádzať kritickým situáciám. Nehody, keď jedno vozidlo narazí do zadnej časti iného vozidla, predstavujú v súčasnosti približne 20% všetkých vážnych kolízií s účasťou nákladných vozidiel.

Doprava | 09. 05. 2019

Ropný koncern BP plánuje zvýšiť ťažbu ropy v Mexickom zálive

Ropný koncern BP oznámil, že k jeho zariadeniam v Mexickom zálive pribudnú dve výrobné jednotky. Posilní tak svoje postavenie najväčšieho producenta ropy v regióne.

Doprava | 08. 05. 2019

Transnefť tvrdí, že kontaminácia ropy bola úmyselná

Bielorusko vyhlásilo, že na obnovenie čistých dodávok ruskej ropy cez ropovod Družba budú potrebné mesiace. Moskva tvrdí, že kontaminácia, ktorá spôsobila prerušenie dodávok, bola spôsobená úmyselne.

Doprava | 02. 05. 2019

Opravili cestu III. triedy medzi Veľkou a Malou Tŕňou

Košický samosprávny kraj (KSK) dokončil opravu cesty III. triedy v dĺžke 2,5 kilometra v Tokajskej vinohradníckej oblasti. Komplexná rekonštrukcia sa týkala úseku medzi obcami Veľká Tŕňa a Malá Tŕňa a úseku za Malou Tŕňou v okrese Trebišov. Práce trvali pol roka, informovala v utorok hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Činčárová.

Doprava | 02. 05. 2019

Škandinávske aerolínie SAS zrušia v stredu (1.5.) ďalších 504 letov

Škandinávske aerolínie SAS škrtajú pre štrajk pilotov ďalšie lety. V stredu (1. 5.) zrušia 504 letov po celej Škandinávii, oznámili v utorok SAS. To sa celkovo dotkne 47.000 cestujúcich.

Doprava | 01. 05. 2019

Dodávky ropy do Slovnaftu budú obnovené v polovici mája

Dodávky ropy do bratislavskej rafinérie Slovnaft budú obnovené v polovici mája. Vyplýva to z dohody, ktorú v Budapešti uzavreli spoločnosti skupiny MOL, zástupcovia ruského ministerstva energetiky a prepravcovia ropy Transpetrol, Ukrtransnafta a Transnefť. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár.

Doprava | 01. 05. 2019

Kamióny majú cez májové štátne sviatky výnimku zo zákazu jazdy

Policajný zbor (PZ) SR udelil kamiónom a všetkým nákladným vozidlám výnimku zo zákazu jazdy na stredu 1. mája a stredu 8. mája. TASR o tom informovala hovorkyňa Združenia cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia Martina Baumann.

Doprava | 30. 04. 2019

Renault Trucks predstavuje novú exkluzívnu edíciu Master Red EDITION

Spoločnosť Renault Trucks uvádza na trh úplne nový model vozidla Renault Master, s výraznejšou prednou maskou a inovovaným interiérom, novým motorom a asistenčnými systémami pre vodiča. Pri tejto príležitosti prichádza s novým exkluzívnym označením, Master Red EDITION. Túto novinku nájdete v ponuke v celom rade modelu Master s naftovými aj elektrickými motormi.

Doprava | 25. 04. 2019

Ceny ropy vzrástli

Ceny ropy v stredu (17.4.) vzrástli, už druhý deň v rade. Dôvodom je silný dopyt rafinérií v Číne, ktorá je druhým najväčším spotrebiteľom komodity na svete v čase, keď sa ponuka ropy na trhu znižuje, keďže producenti obmedzili ťažbu a zásoby ropy v Spojených štátoch nečakane klesli.

Doprava | 17. 04. 2019

OĽaNO: Treba zlepšiť údržbu vlakov, tratí a ciest

Zlepšenie údržby vlakov, tratí a pozemných komunikácií, zamedzenie predražovaniu nákupov tovarov a služieb či zriadenie národnej dopravnej autority obsahuje program Spoľahlivá doprava, ktorý predstavilo opozičné hnutie OľaNO.

Doprava | 09. 04. 2019

Čína zníži dovozné clá na niektoré spotrebné produkty

Čína zníži dovozné clá na niektoré spotrebné produkty. Medzi ne budú patriť napríklad počítače, knihy či bicykle, uviedla agentúra AFP.

Doprava | 09. 04. 2019

Maďarsko s Rakúskom a Slovinskom spolupracujú na samoriadených autách

Dohodu o príprave na budúce zavedenie samoriadených vozidiel podpísali predstavitelia diaľničných spoločností Maďarska, Rakúska a Slovinska, informovala na svojej internetovej stránke maďarská spoločnosť správy ciest Magyar Közút.

Doprava | 08. 04. 2019

Renault Trucks prispieva k zvyšovaniu bezpečnosti účastníkov cestnej premávky

Renault Trucks si kladie za cieľ neustále zvyšovať bezpečnosť chodcov, vodičov a prepravovaného tovaru, preto ponúka vo svojich modelových radoch C a K nové funkcie, ktoré prispejú k bezpečnejšej prevádzke týchto vozidiel v mestských oblastiach a na stavbách.

Doprava | 05. 04. 2019

Vláda bude rokovať o podpore automobilového priemyslu v Kežmarku

Vláda bude rokovala o odstraňovaní bariér pre trvalo udržateľný rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku, tiež o tom, či má stavba podniku na výrobu automobilových komponentov v Kežmarku získať štatút významnej investície. Ministri majú tiež rozhodnúť o zmenách vo využívaní služieb advokátov zo strany štátu, vybudovaní hrobu neznámeho vojaka a výmene dvoch veľvyslancov.

Doprava | 04. 04. 2019

NDS upozorňuje na obmedzenia na R1 pri výjazde z Trnavy do Nitry

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje na čiastočnú uzáveru rýchlostnej cesty R1 pri výjazde z Trnavy smerom na Nitru. Dôvodom je výmena mostných záverov. TASR o tom informovala Zuzana Teplická z oddelenia masmediálnej komunikácie NDS.

Doprava | 04. 04. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 92