Doprava a preprava

Z letiska Jasná na Liptove už možno lietať aj do tretích krajín

Letisko Jasná na Liptove je od júla tohto roka už druhým medzinárodným letiskom v Žilinskom kraji určeným na cestovanie nielen v rámci Európskej únie (EÚ), ale tiež z alebo do tretích krajín. Príslušníci finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Žilina tu kontrolujú batožinu a prepravovaný tovar.

Doprava | 19. 07. 2019

V Trebišove si budete môcť požičať bicykle: Mesto spúšťa bikesharing

Verejné požičiavanie bicyklov, tzv. bikesharing, spustili v Trebišove. Mesto bude ponúkať záujemcom 65 zdieľaných bicyklov. Táto spoplatnená služba umožňuje zapožičať si bicykel a následne ho vrátiť na ktoromkoľvek verejne dostupnom priestore, kde neprekáža premávke ani chodcom, informovala radnica.

Doprava | 19. 07. 2019

Rezort dopravy potvrdil pod D4/R7 nepovolené látky, žiada nápravu

Posledné vzorky pôdy z násypov D4/R7 potvrdili výskyt nepovolených látok. V troch vzorkách posledného testovania sa vyskytoval azbest, ktorý síce po zakopaní do zeme neohrozuje zdravie ľudí, avšak manipulácia s ním je nebezpečná a nemal byť použitý pod diaľnicou. Informoval o tom v stredu rezort dopravy s tým, že podnikne kroky, aby bol nepovolený materiál zo stavby odstránený.

Doprava | 19. 07. 2019

Vodiči autobusov Arriva Nitra vstúpili do štrajkovej pohotovosti

Vodiči autobusov spoločnosti Arriva Nitra vstúpili do štrajkovej pohotovosti. Vyhlásila ju Základná organizácia Odborového zväzu (OZ) KOVO Arriva Nitra, ktorá sa nedohodla so zamestnávateľom na raste tarifným miezd pre vodičov autobusov ani pred sprostredkovateľom.

Doprava | 19. 07. 2019

Kia vyrobila v prvom polroku 180.200 osobných áut a 222.000 motorov

Závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom vyrobil v prvom polroku tohto roka 180.200 osobných automobilov a 222.000 motorov, čím sa podarilo naplniť výrobný plán. TASR o tom informoval hovorca automobilky Ján Žgravčák.

Doprava | 18. 07. 2019

NA CESTÁCH OPATRNE: Bratislavu čakajú cez víkend dopravné obmedzenia

Obyvatelia a návštevníci Bratislavy musia počas najbližšieho víkendu počítať s viacerými dopravnými obmedzeniami. Tie sa týkajú najmä verejných zhromaždení počas soboty (20. 7.). TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Doprava | 18. 07. 2019

Rezort dopravy chce nastaviť smerovanie inteligentnej mobility

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR chce nastaviť strategické smerovanie inteligentnej mobility na Slovensku. Hľadá firmu, ktorá by okrem iného vypracovala stratégiu a akčný plán, zabezpečila podporu pri testovaní vybraných pilotných projektov a ich zavedenie do praxe. Odhadovaná cena je 2,86 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Doprava | 18. 07. 2019

Považská lesná železnička by mohla voziť návštevníkov už na budúci rok

Po Kysuciach a Orave odvezie prvých návštevníkov aj lesná železnička na Liptove. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) predpokladá, že po skúšobnej prevádzke by sa prví návštevníci mohli Považskou lesnou železnicou previezť už na jar budúceho roka.

Doprava | 17. 07. 2019

Cestný prieťah Lendakom zrekonštruovali takmer za 118.000 eur

V týchto dňoch odovzdali do užívania zrekonštruovaný úsek cesty takmer za 118.000 eur v obci Lendak v Kežmarskom okrese. Riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) Marcel Horváth potvrdil, že ide o jednu z mnohých investícií do modernizácie cestnej infraštruktúry v podtatranskej oblasti, na ktoré kraj v tomto roku vyčlenil viac ako 3,2 milióna eur.

Doprava | 17. 07. 2019

Odborári v košickom dopravnom podniku ukončili štrajkovú pohotovosť

Odborári v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK) po štyroch mesiacoch ukončili štrajkovú pohotovosť. Vedeniu mesta a dopravného podniku to oznámili v liste, o ktorom informoval košický magistrát.

Doprava | 17. 07. 2019

V Španielsku zrušili pre štrajk železničiarov vyše 300 spojení

Viac ako 300 vlakových spojení bolo v pondelok(15.7.) v Španielsku zrušených pre štrajk zamestnancov železničnej spoločnosti RENFE. Ich štrajk pritom koliduje so začiatkom prvej vlny masových odchodov Španielov na dovolenky, upozornil v pondelok denník El Mundo.

Doprava | 17. 07. 2019

Za prvý polrok 2019 sa na mýte vybralo 110 miliónov eur

V júni tohto roka sa na mýte vybralo 18,36 milióna eur. Za prvých šesť mesiacov roka 2019 sa vybralo mýto v sume 110 miliónov eur. V porovnaní s prvým polrokom roka 2018 vzrástol výber o 3,6 %. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

Doprava | 16. 07. 2019

Diaľničiari a polícia budú kontrolovať diaľničné známky na hraniciach

Vodičov počas leta čakajú intenzívnejšie kontroly diaľničných známok. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spolu s Prezídiom Policajného zboru SR posilnia dohľad najmä na diaľničných hraničných priechodoch.

Doprava | 16. 07. 2019

V Žilinskom kraji bolo minulý týždeň 47 vodičov pod vplyvom alkoholu

Polícia zaevidovala v týdnu od 8.7. do 14.7. na cestách Žilinského kraja pod vplyvom alkoholu 30 vodičov motorových vozidiel a 17 vodičov nemotorových vozidiel. TASR o tom informovala Nikola Kováčová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žilina.

Doprava | 16. 07. 2019

Bezpečnosť na cestách počas leta výrazne klesá

Extrémne teploty, zvýšená intenzita cestnej premávky, dlhé jazdné trasy. Počas letnej sezóny stúpa nehodovosť (nielen) na slovenských cestách. Čo robiť, aby ste cestu autom prežili v zdraví a ako sa chrániť pre prípad, že k nehode napriek všetkým opatreniam dôjde? V prvom rade, šoférujte opatrne!

Doprava | 16. 07. 2019

Frankfurtské letisko v júni zlomilo denný rekord v počte cestujúcich

Frankfurtské letisko v júni zaznamenalo denný rekord v počte vybavených cestujúcich. Počas prvej nedele letných prázdnin v Hesensku a Porýní-Falcku - 30. júna - tu vybavili 241.228 cestujúcich, čím prekonali doterajší rekord takmer 238.000 ľudí z 29. júla 2018.

Doprava | 15. 07. 2019

J. Šujan: Bratislava by chcela dobudovať električkový polokruh

Mesto Bratislava by chcelo dobudovať električkový polokruh východným smerom, ďalšiu tangentu do mestských častí Vrakuňa a Podunajské Biskupice. Jeho súčasťou by mala byť trasa Šafárikovo námestie - Košická ulica - Miletičova ulica. Prepájala by linky z mestskej časti Petržalka a nábrežia s Ružinovskou radiálou. Povedal to poradca primátora pre rozvoj mesta, územné plánovanie a komunikáciu s developermi Juraj Šujan počas verejnej prezentácie projektu novej štvrte Zwirn v mestskej časti Ružinov.

Doprava | 15. 07. 2019

Staré Mesto pripravuje v júli rozšírenie rezidenčnej parkovacej zóny

Bratislavské Staré Mesto pripravuje v druhej polovici júla rozšírenie rezidenčnej parkovacej zóny. K viac ako 70 zaregulovaným uliciam, teda takým, kde je parkovanie vyhradené pre Staromešťanov, pribudne ďalších šesť, a to na Čelakovského, Dankovského, Koreničovej, Krátkej, Smetanovej a Tvarožkovej.

Doprava | 15. 07. 2019

Pod mostom Lafranconi budú opravovať vozovku, pozor na obmedzenia

Práce cestárov obmedzia od stredy 17. júla premávku na úseku pod mostom Lafranconi. Hlavné mesto tam v stredu predpoludním začne s odstránením prepadov a opravou poškodeného krytu vozovky v celej šírke komunikácie.

Doprava | 15. 07. 2019

Uzemnenie 737 MAX zredukuje zisk American Airlines o 185 mil. USD

Americká letecká spoločnosť American Airlines predpokladá, že uzemnenie boeingov 737 MAX zníži jej zisk za 2. kvartál zhruba o 185 miliónov USD (165,10 milióna eur). Najväčšie americké aerolínie totiž v dôsledku uzemnenia týchto lietadiel museli zrušiť tisícky letov.

Doprava | 12. 07. 2019

   Staršie >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 96