V Novom Meste nad Váhom otvorili logistickú halu, zamestnajú 100 ľudí

Nemovitosti | 13. 06. 2019

Priemyselný a logistický areál v Novom Meste nad Váhom sa rozšíril o novú halu. Investícia Arete Invest do centrálneho skladu pre región strednej a východnej Európy pre medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou dosiahla takmer 12 miliónov eur. Nový nájomca tam vytvorí viac ako 100 pracovných miest. 


"Slovenský trh je strategický pre ďalší rozvoj nášho fondu. Po akvizíciách, ktoré sme na ňom za posledné dva roky uskutočnili, sme sa pustili i cestou vlastného developmentu," uviedol v pondelok Lubor Svoboda, spoluzakladateľ a predseda správnej rady fondu Arete Invest zameraného na investície v oblasti nehnuteľností. 

V novom sklade o ploche 17.300 metrov štvorcových (m2) pôsobí od júna medzinárodná sieť Factcool. "Arete Park Nové Mesto sme si pre jeho výbornú polohu vybrali ako centrálu pre našu ďalšiu expanziu. Lokalita je jedinečná svojou dostupnosťou pracovnej sily i napojením na diaľničnú sieť. Náš nový centrálny sklad navyše reflektuje všetky moderné trendy priemyselných nehnuteľností," povedal Jan Skopeček, riaditeľ spoločnosti FC ecom, s.r.o., pôsobiacej v skupine Factcool.

V novom sklade pri diaľnici D1 v Novom Meste nad Váhom pôsobí skupina Factcool od 1. júna a postupne do tejto lokality konsoliduje svoje operácie pre trh strednej a východnej Európy. Stavba budovy sa začala v júli 2018. Nájomná zmluva je uzatvorená na desať rokov od dokončenia haly. Nový nájomca vytvorí v parku viac ako 100 pracovných miest.

Dostavbou haly sa zároveň rozšírila infraštruktúra celého novomestského areálu, v ktorom je v súčasnosti pripravených 49.000 m2 na ďalšiu výstavbu.
Zdroj: TASR