Stohovateľné prepravné obaly sú neoddeliteľnou súčasťou každého podniku či firmy

Doprava | 14. 12. 2018

Stohovateľnosť patrí medzi kľúčové faktory pri práci v skladoch a továrňach. Tovar je potrebné uskladniť a následne ho naskladať na seba, aby sa ušetrilo potrebné miesto. Produkty určené na skladovanie preto musia byť vyrobené z odolného materiálu a disponovať spevnenou štruktúrou, aby sa jednotlivé prvky mohli stohovať aj s ťažkým nákladom.

Zákazníci majú dnes na výber širokú škálu materiálov. Na trhu sú dostupné papierové, drevené, kovové či plastové produkty určené na sťahovanie, skladovanie a prepravu tovaru. Každý zákazník má možnosť vybrať si najvhodnejší variant presne podľa vlastných predstáv a preferencií, nakoľko sťahovanie niektorých materiálov má svoje vlastné obmedzenia.

Odborník zo spoločnosti Schoeller Allibert, ktorý sa špecializuje na inovatívne plastové riešenia tvrdí: „Každý prepravný obal má isté špecifiká. Spoločnosť podniká v oblasti plastových obalov už viac ako 40 rokov a preto z praxe vieme, že plasty vykazujú v dlhodobom horizonte ideálne riešenie, vhodné pre logistické a skladovacie účely. Ich výhodou je tiež možnosť modifikácie typu plastu pre dosiahnutie požadovaných vlastností. Vyvíjame nové, a hlavne, inovujeme súčasné produkty na základe požiadaviek trhu a preferencií zákazníkov. V podstate všetky dôležité inovácie v tejto oblasti vyšli práve z nášho centra.“ Pravdivosť jeho tvrdení podporuje aj fakt, že plasty začínajú vytesňovať tradičné materiály ako je drevo alebo kov. Oproti plastom sú ich obmedzenia výrazné predovšetkým v oblasti životnosti, hmotnosti a údržby.

Znovupoužiteľné plastové obaly

Spoločnosť Schoeller Allibert zároveň patrí medzi lídrov v oblasti ekológie a recyklácie. Spoločnosť si kladie za cieľ udržateľný rozvoj, a preto sú všetky ich plastové obaly opakovane použiteľné. Vďaka kvalitnému spracovaniu vydržia dlhé roky pravidelného používania, čím dramaticky znižujú náklady na kúpu nových produktov. „Našich zákazníkov podporujeme aj formou náhradných dielov dodávaných k väčšine prepravných systémov, vďaka čomu je možné poškodené časti vymeniť, čím sa dá vyhnúť neekonomickej kúpe celého nového výrobku“- dopĺňa obchodník spoločnosti Schoeller Allibert. V neposlednom rade sa spoločnosť zameriava aj na distribúciu obalov, ktoré sú ľahko umývateľné a vyžadujú minimálnu údržbu.

Široká ponuka pre každého

V ponuke Schoeller Allibert nájdete nielen plastové kontajnery, stohovateľné prepravky, celé paletové jednotky, no taktiež aj nápojové bedne, ktoré spĺňajú tie najvyššie štandardy. Plastové obaly je možné využiť v širokom spektre podnikania. Spoločnosť sa špecializuje hlavne na výrobu produktov využiteľných v automobilovom, priemyselnom, poľnohospodárskom a potravinárskom priemysle vrátane maloobchodných, retailových a poolingových služieb.

Ak sa vám nedarí na trhu nájsť ten správny prepravný obal, využite služby spoločnosti Schoeller Allibert, ktorá vám rada poskytne riešenie priamo na mieru. Preto neváhajte a navštívte webovú stránku alebo využite možnosť priamej komunikácie prostredníctvom e-mailovej adresy info@czechrepublic@schoellerallibert.com