Rhenus Logistics si prenajme 7 200 metrov štvorcových pri Štetíne

Nehnuteľnosti | 26. 02. 2015

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že podpísal novú nájomnú zmluvu s Rhenus Logistics, spoločnosťou poskytujúcou logistické služby, na 7 200 metrov štvorcových v Prologis Park Szczecin.

 
Tato nová zmluva rozširuje priestor prenajatý spoločnosťou Rhenus Logistics v budove 1 v Prologis Park Szczecin na 21 200 metrov štvorcových.
 
Prologis Park Szczecin je moderné distribučné centrum s celkovou rozlohou 53 000 metrov štvorcových v severozápadnom Poľsku. Nachádza sa v priemyselnom parku Goleniów na diaľnici S3, asi 40 kilometrov od hraníc s Nemeckom a sedem kilometrov od letiska Szczecin-Goleniów.
 
„Sme radi, že náš dlhodobý partner Rhenus Logistics, ktorý s nami spolupracuje na území Poľska už osem rokov, oceňuje vysokú kvalitu nášho parku v Štetíne,“ povedal Marcin Wronecki, leasing manager Prologis pre Poľsko, „význam Štetína ako distribučného centra Poľska rastie, pretože predstavuje ideálnu logistickú križovatku pre miestne trhy, pobaltské štáty aj západnú Európu.“
 
Transakciu sprostredkovala spoločnosť Colliers International.
„Táto nájomná zmluva je ukážkovým príkladom schopnosti developera flexibilne reagovať na náhlu požiadavku zákazníka rozšíriť svoj súčasný prenajatý priestor. Rokovania uľahčili taktiež očividné znalosti zákazníka v oblasti developerského biznisu. Sme radi, že agentúra Colliers opäť podporila obe strany pri uzatváraní nájomnej zmluvy,“ povedal Tomasz Kasperowicz, partner spoločnosti Colliers International.
 
Spoločnosť je aktívna na trhoch v piatich krajinách strednej a východnej Európy a s portfóliom pozostávajúcim zo 4,1 milióna metrov štvorcových je Prologis vedúcim poskytovateľom distribučných budov v strednej a východnej Európe (k 31. decembru 2014).