Prologis podpisuje zmluvu na výstavbu 118 000 metrov štvorcových na mieru v Nemecku

Nehnuteľnosti | 12. 05. 2015

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že podpísal zmluvu so spoločnosťou BMW Group na výstavbu 118 000 metrov štvorcových na mieru v regióne Landshut v Bavorsku.

 
Budova sa nachádza v severovýchodnej časti metropolitnej oblasti Mníchova vedľa diaľnice A92 a spája tak okres Bruckberg-Gündlkofen a mesto Landshut. Táto nehnuteľnosť sa nachádza 35 km od Prologis Park Munich-Neufahrn a predstavuje jedno z mála miest v tejto oblasti s potenciálom pre rozsiahlu výstavbu.
 
Budova je navrhnutá tak, aby spĺňala strieborný štandard Nemeckej rady pre udržateľnú výstavbu budov (DGNB) a jej dokončenie je plánované v prvom štvrťroku 2016.
 
„Táto zmluva demonštruje silu našich globálnych vzťahov so zákazníkmi a rozširuje naše partnerstvo s BMW Group na sedem trhov v USA a Európe,“ povedal Thomas Karmann, senior viceprezident a regionálny riaditeľ Prologis pre severnú Európu. „Ako jedna z najväčších logistických stavieb v krajine napojených na dopravnú infraštruktúru, táto budova ďalej posilní našu prítomnosť v oblasti, ktorá patrí medzi lokality s najnižším potenciálom pre výstavbu v Nemecku,“ dodal Thomas Karmann. 
 
Prologis vlastní a spravuje približne 2 milióny metrov štvorcových logistických a distribučných priestorov v Nemecku (k 31. marcu 2015).