Novopostavená budova v Prologis Park Bratislava splnila akreditačné kritériá BREEAM

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že výrobná a distribučná budova o rozlohe 12 600 metrov štvorcových postavená pre spoločnosť Tomra Sorting Solutions v Prologis Park Bratislava dosiahla medzi priemyselnými budovami na českom a slovenskom trhu zatiaľ najvyššieho hodnotenia v oblasti udržateľnosti podľa súčasných kritérií.

 
Budova získala prvú akreditáciu BREEAM „Very Good“ s výsledkom 60,9 % podľa nových, prísnejších štandardov, ktoré boli zavedené v roku 2013. Tím spoločnosti Prologis dodržal počas výstavby prísne kritériá s cieľom dokončiť modernú, energeticky úspornú výrobnú a distribučnú budovu a zároveň dodržal striktné ekologické normy pre zachovanie okolitej pôdy a prírodných zdrojov.
 
„Vždy sa usilujeme o dodanie priestorov poskytujúcich riešenia na mieru našim zákazníkom a spĺňajúcich ako ekologické, tak ekonomické požiadavky. Sme veľmi potešení, že sme za tento projekt získali tak vysoké hodnotenie BREEAM,“ povedal Martin Polák, senior viceprezident & country manager Prologis pre Českú republiku a Slovensko, „táto budova je dôkazom, že tím Prologis je schopný naplniť požiadavky svojich zákazníkov a zároveň znížiť prevádzkové náklady a zvyšovať ziskovosť predovšetkým pokiaľ ide o spotrebu vody a objem produkovaného odpadu. Tieto dve kritériá dosiahli 82 a 80 bodov zo 100.“
 
Hlavným dodávateľom budovy DC8 sa stala spoločnosť Goldbeck. Proces získania akreditácie BREEAM zaisťovala spoločnosť ARCADIS CZ.
 
Prologis Park Bratislava je moderný priemyselný park, ktorý pozostáva z 10 budov s celkovou rozlohou 260 000 metrov štvorcových. Park ponúka strategickú polohu 24 km východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 km od medzinárodného letiska, čo predstavuje ideálne umiestnenie pre tuzemské aj medzinárodné logistické operácie.
 
Prologis je s tromi distribučnými parkmi v Bratislave (Senec), Galante (Gáň) a Novom Meste o celkovej rozlohe 455 000 metrov štvorcových vedúcim poskytovateľom priemyselných priestorov na Slovensku.
 
Nehnuteľnosti | 12. 02. 2015