Globus si od spoločnosti Prologis objednal druhú budovu na mieru

Prologis, Inc., globálny líder v oblasti priemyselných nehnuteľností, dnes oznámil, že podpísal zmluvu so spoločnosťou Globus a na mieru pre ňu postaví budovu s rozlohou 28 830 metrov štvorcových v Prahe.

 
Budova, ktorej dokončenie je plánované na štvrtý štvrťrok, bude postavená v Prologis Park Prague-Jirny vedľa budovy 4 s rozlohou 31 765 metrov štvorcových, ktorá bola taktiež postavená pre Globus a ktorej prenájom Globus predĺžil. Medzi technické špecifikácie novej budovy patria priestory s kontrolovateľnou teplotou so špeciálnymi skladovacími jednotkami pre čerstvé produkty a mrazené potraviny.
 
„Možnosť expandovať v rámci parku a fungovať „pod jednou strechou“ hrali v našom rozhodnutí urobiť z Prologis Park Prague-Jirny naše centrum v Českej republike, dôležitú úlohu,“ povedal Ondřej Zíka, riaditeľ logistiky pre Globus, „sme presvedčení o schopnosti Prologis splniť naše špecifické požiadavky a dodať novú modernú budovu, ktorá bude perfektne fungovať spoločne s našimi súčasnými priestormi.“ 
 
„Globus predĺžil prenájom priestorov a objednal si druhú budovu na mieru v rovnakom parku, čo svedčí o našom prístupe orientovanom na zákazníka a schopnosti poskytovať riešenia,“ povedal Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre Českú republiku a Slovensko, „sme potešení, že sa Globus rozhodol upevniť svoju pozíciu v našom parku a sme radi, že budeme aj naďalej podporovať jeho operácie v Českej republike a v celom regióne.“ 
 
Prologis Park Prague-Jirny pozostáva z viac ako 211 000 metrov štvorcových moderných distribučných priestorov a dvoch budov na mieru vo výstavbe s celkovou rozlohou 44 000 metrov štvorcových. Park sa nachádza 8 kilometrov východne od centra Prahy a vďaka diaľnici D11 poskytuje spojenie s národnou a medzinárodnou dopravnou sieťou, čím umožňuje efektívnu distribúciu na miestne trhy aj do susedných krajín.
 
Spoločnosť je aktívna na trhoch piatich krajín strednej a východnej Európy a s portfóliom pozostávajúcim zo 4,2 miliónov metrov štvorcových je Prologis vedúcim poskytovateľom distribučných priestorov v strednej a východnej Európe (k 31. marcu 2015).
 
Nehnuteľnosti | 28. 05. 2015