Prvé elektrické nákladné vozidlo Volvo dodané zákazníkom

Doprava | 21. 02. 2019

Dňa 19.februára odovzdala spoločnosť Volvo Trucks prvé nákladné vozidlá na elektrický pohon – vozidlo pre zvoz komunálneho odpadu spoločnosti Renova a distribučné vozidlo pre logistickú spoločnosť DB Schenker a partnerského dopravcu TGM, pôsobiacich vo Švédsku.

 
Nákladné vozidlá Volvo FL s elektrickým pohonom sú prvé vozidlá v sérii, vyvinuté v spolupráci s vybranými zákazníkmi. Sériová výroba vozidla Volvo FL s elektrickým pohonom a jeho výkonného súrodenca, Volvo FE s elektrickým pohonom, sa začne limitovaným počtom vozidiel pre európsky trh v druhej polovici roka 2019.

Neprítomnosť hluku z motorov a emisií výfukových plynov prispieva k lepším pracovným podmienkam pre vodičov a k tichšiemu, čistejšiemu mestskému prostrediu.  

 Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks
"Naša úzka spolupráca s vodičmi a zákazníkmi nám umožnila v krátkom čase vyvinúť elektrifikované dopravné riešenia, ktoré spĺňajú vysoké požiadavky z hľadiska výkonu, prejdenej vzdialenosti, manipulácie s nákladom a využitia vozidiel,” hovorí Roger Alm, prezident spoločnosti Volvo Trucks.

Vodiči, ktorí budú obsluhovať nákladné vozidlá na elektrický pohon, mali možnosť vyskúšať si ich pri preberaní ako súčasť školenia. “Vodiči boli nadšení z odozvy hnacej línie, rýchlej a bezproblémovej akcelerácie a nízkou úrovňou hluku,” dopĺňa Roger Alm.

“Budeme pokračovať v rozvíjaní našej elektrifikovanej ponuky. Zároveň neustále znižujeme environmentálny a klimatický dopad našich dieselových a plynových vozidiel, hlavne prostredníctvom energeticky úsporných pohonov," dodáva Roger Alm, prezident Volvo Trucks.