Top 5 plastových kontejnerov za rok 2018, ktoré jednoducho musíte mať

Skladování | 10. 12. 2018

V dnešnej dobe sú na trhu dostupné rôzne druhy plastových kontajnerov mnohých veľkostí a kvality. Dnes vám prinášame zoznam tých najpredávanejších, ktoré získali pozitívne ohlasy a stali sa obľúbenými nielen na Slovensku, ale taktiež v celej Európe.

Magnum Optimum - majster univerzál

Vlajková loď spoločnosti Schoeller Allibert je ideálna, pokiaľ prevážate produkty a potrebujete optimalizovať náklady na spiatočnú cestu obalov, počas ktorej už žiadny tovar neprevážate. Taktiež je ideálnym pomocníkom do skladových priestorov, nakoľko je kontajner veľmi pevný a robustný, aby v ňom bolo možné uskladniť aj veľmi ťažké náklady. Ak je kontejner prázdny, jednoducho ho zložíte na 80% pôvodnej veľkosti. Jeho statická nosnosť je 750 kg, vďaka čomu sa stáva absolútne jedinečným v kategórii FLC kontajnerov (Foldable large container). Vďaka jeho dvojitým stenám a pritom tenkým stenám je schopný poskytnúť priestor pre maximálny objem pri znížení váhy samotného obalu na minimum. Kontajner Magnum Optimum sa vyrába s vyklápacími alebo  zasúvacími dvierkami, pričom je dostupný v pôdorysoch 1200 x 1000 a 1200 x 800 s rôznou výškou. Produkt získal prestížne svetové ocenenie WorldStar Packaging Award.

Big Box - ťažká váha medzi kontajnermi

Robustný, silný a odolný. Toto sú tri základné vlastnosti pevného paletového kontajnera Big Box, ktorý je vyvinutý na prepravu veľmi ťažkých nákladov. Jeho hladké steny dokážu poňať maximálny objem a zároveň zabezpečiť jednoduchú a bezpečnú manipuláciu. Big Box je dostupný aj vo variante na kolieskach, ktoré zabezpečia ľahší prevoz vášho nákladu.

Big box ponúka celý rad výhod oproti tradičným obalovým materiálom a produktom. Medzi najžiadanejšie výhody patria:

           redukovaná váha

           zvýšená odolnosť

           hygienické povrchy

           zvýšená ochrana prevážaného produktu

           lepšia ergonómia a kompatibilita s väčšinou logistických a automatizovaných systémov

Big Box pomáha zvyšovať efektivitu aj vďaka schopnosti prevozu zvýšeného prepravného objemu. V jeho výbave nechýbajú kolieska, prístupové dvierka a veká. Dno je prispôsobené tak, aby bolo prístupné vysokozdvižnému vozíku zo všetkých štyroch strán. Jeho maximálna nosnosť pri stohovaní je 4,5 tony a každá jednotka má nosnosť až 500 kg. Najpredávanejší rozmer je 1200x1000x760 mm s objemom 670 l.

Robíme pre vaše ovocie MAXimus

Maximálny objem, maximálna bezpečnosť a čerstvosť pri prevoze ovocia. To všetko robí z tohto boxu nenahraditeľný produkt určený pre poľnohospodárske a potravinárske účely. Medzi jeho kľúčové parametre patrí vysoká stabilita a hygienický charakter. Je vyrobený zo 100% HDPE, t.j. veľmi hustého polyetylénu. Samozrejmosťou sú aj oprávnenia pre jeho kontakt s potravinami. Box MAXimus patrí medzi TOP produkty vďaka svojej ultra ľahkej hmotnosti, veľkému vnútornému objemu a vynikajúcej ochrane prevážaného ovocia. Taktiež nesmieme zabúdať na jeho stohovaciu nosnosť až 4,5 tony.

Geobox - hygienický transport zeleniny

Jednoducho ideálny kontejner na skladovanie a transport zeleniny. Jeho stohovacia schopnosť až 10 kontajnérov z neho robí skutočného lídra v oblasti poľnohospodárstva a potravinárskeho priemyslu. Je navrhnutý tak, aby bol maximálne hygienický a jednoduchý na údržbu. Geobox disponuje ventilovanými bočnými stenami a dnom pre zachovanie potrebnej čerstvosti zeleniny. Základné rozmery sú 1000 x 600 x 662 mm, 1200 x 1000 x 750 mm.

Kráľ medzi IBC kontajnermi - Combo Excelsior

Chemické látky, oleje alebo potravinárske produkty, vyžadujú špecifický prístup a riešenie pri uskladnení a transporte. Preto sme do našej ponuky zaradili veľkoobjemové IBC kontajnery, ktoré spĺňajú všetky štandardy bezpečnej manipulácie. Combo Excelsior je skvelým riešením pri prevoze tekutín, nakoľko obsahuje špeciálne vnútorné vaky, ktoré sa naplnia danou tekutinou a zabezpečia jej bezpečný transport.

Ak potrebujete poradiť alebo si nie ste istí, kde nakúpiť, odporúčame navštíviť webovú stránku spoločnosti www.schoellerallibert.com/sk, ktorá je európskym lídrom vo vývoji a výrobe plastových kontajnerov. Spoločnosť Schoeller Allibert ponúka širokú škálu plastových prepraviek, nápojových prepraviek a plastových paliet.

Súčasťou každej konzultácie s pracovníkmi Schoeller Allibert je taktiež analýza a optimalizácia výsledných nákladov (cost model).