Prologis posilňuje tím projektového managementu pre oblasť strednej a východnej Európy

Logistika | 25. 09. 2018

Prologis oznámil dve personálne novinky vo svojich tímoch zaisťujúcich chod projektového managementu na území strednej a východnej Európy. Ich účelom je podporiť a zdokonaliť kompetencie spoločnosti k výstavbe vysoko kvalitných a komplexných projektov v rámci stanovených rozpočtov a časových harmonogramov.

Michal Vrba bol povýšený na pozíciu viceprezidenta a riaditeľa projektového managementu Prologis pre strednú a východnú Európu. Vo svojej novej funkcii bude zodpovedný za riadenie výstavby v celom regióne, dozor nad radom projektov od počiatočnej fázy až po ich dokončenie aj za akvizičnú a predajnú činnosť spoločnosti. Vrba vo svojej novej úlohe nahradí Balazsa Bellaka, ktorý postúpil na pozíciu viceprezidenta a riaditeľa projektového managementu Prologis pre Európu.

Do varšavskej pobočky Prologis zároveň nastúpil Leonard Kubanek ako nový riaditeľ projektového managementu. Dohliadať bude na rozvoj stavebných aktivít spoločnosti v celom Poľsku a zároveň povedie miestny tím projektových manažérov. Jeho priamym nadriadeným bude Pawel Sapek, senior viceprezident a country manager pre Poľsko, a zároveň Michal Vrba.

Multidisciplinárne tímy Prologis ponúkajú pri projektovaní a výstavbe budov komplexný prístup, do ktorého vkladajú svoje skúsenosti s riadením projektov pre rozmanitú škálu zákazníkov. Vďaka nim poskytujú presne tie služby, ktoré zákazník potrebuje – od výberu pozemku až po uvedenie budovy do prevádzky – či už ide o kompletný servis, alebo dielčiu časť projektu.

„Ako povýšenie Michala, tak Leonardov nástup do nášho tímu projektového managementu pre región strednej a východnej Európy vítam s nadšením. Práve projektový management je jedna z disciplín, v ktorej Prologis skutočne vyniká. Vďaka organizácii nášho tímu môžu zákazníci profitovať z výhody zodpovedného, na cieľ zameraného riadenia projektu jediným subjektom, čo umožňuje vzniknúť udržateľným projektom, ktoré nielen spĺňajú, ale veľakrát aj prekonajú všetky očakávania,“ povedal Martin Polák, generálny riaditeľ Prologis pre región strednej a východnej Európy.

Michal Vrba do spoločnosti Prologis nastúpil v auguste 2011 a má viac ako 16 rokov skúseností z oblasti stavebníctva a projektového managementu. Predtým pôsobil ako manažér výstavby a projektový manažér pre priemyselného developera VGP NV, kde dohliadal na aktivity v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

Leonard Kubánek má viac ako 15 rokov skúseností s vedením projektov zameraných na navrhovanie, autorizáciu a výstavbu priemyselných objektov v Poľsku. Pred nástupom do Prologis sa zameriaval na inžiniering, verejné zákazky a stavebné procesy z pozície vedúceho oddelenia priemyselných služieb v oblasti stavebného poradenstva spoločnosti CBRE v Poľsku a pôsobil ako riaditeľ priemyselných projektov pre Tebodin.

Vďaka aktívnemu pôsobeniu v štyroch krajinách regiónu a portfóliu s celkovou rozlohou 4,5 milióna metrov štvorcových je Prologis popredným poskytovateľom distribučných nehnuteľností v strednej a východnej Európe.