Prologis stavia v Poznani svoj tretí park

Logistika | 10. 08. 2018

Prologis začal výstavbu budovy s jednotkami SBU s celkovou rozlohou 13 000 metrov štvorcových vo svojom novom parku Prologis Park Poznań III. Budova je zo 14 percent predprenajatá spoločnosti Euro-net, vlastníkovi medzinárodného maloobchodného reťazca RTV EURO AGD. Jej dokončenie je naplánované na štvrtý kvartál tohto roka.

Veľkosť dostupných jednotiek sa pohybuje v rozmedzí od 1 600 do 1 800 metrov štvorcových. Navrhnuté sú pre zákazníkov, ktorí hľadajú kombináciu malých, ale zároveň vysoko kvalitných kancelárskych a distribučných priestorov na mestskom území.

„Poznaň je v Poľsku kľúčovým trhom a nás teší, že môžeme zákazníkom ponúknuť príležitosť expanzie práve v tejto vysoko vyhľadávanej lokalite,“ uviedol Marcin Wronecki manažér prenájmov spoločnosti Prologis pre Poľsko. „Je to už naša tretia poľská budova s jednotkami SBU, prvé dve sa nachádzajú vo Vroclave a Chorzówe a sú v tejto chvíli plne prenajaté.“

„Naše budovy so SBU sú vďaka svojej veľkosti a umiestneniu ideálnymi Last TouchTM priestormi pre spoločnosti podnikajúce v oblasti e-commerce. Umožňujú totiž rýchle a efektívne doručenie zákazníkovi priamo do domu,“ dodal Wronecki.

Prologis v oblasti Poznane vlastní už dva logistické parky pozostávajúce z viac ako 163 800 metrov štvorcových. Prologis Park Poznań III je situovaný na území mesta Poznaň v západnej štvrti Juników, 6 kilometrov od centra mesta neďaleko diaľnice A2 spájajúcej Berlín s Varšavou. V prvej fáze výstavby parku vzniknú dve moderné logistické budovy s veľkosťou 60 000 metrov štvorcových. Park ponúkne aj priestor pre ďalšiu potenciálnu expanziu na ploche až 90 000 metrov štvorcových.

Prologis je s viac ako 2,3 milióna metrov štvorcových logistických priestorov vedúcim poskytovateľom distribučných nehnuteľností v Poľsku.