Prvého ročníka CTP Art Wall sa zúčastnili umelci z celej Európy

Logistika | 04. 07. 2017

V pražskej výstavnej sieni Mánes boli vyhlásené víťazné návrhy 1. ročníka medzinárodnej súťaže CTP Art Wall. Odborná porota, zložená zo zástupcov spoločností CTP, CBRE a ďalších, vybrala dva najúspešnejšie vizuály od umelcov s pseudonymom DZIA z Belgicka a od Michala Škapa alias TRONA, ktoré budú v nasledujúcich mesiacoch realizované na stenách vybraných CTParkov. Vznikne tak jedinečná vonkajšia galéria umenia. CTP víťazných umelcov obdarovala finančnou odmenou v celkovej výške 100 000 českých korún pre každého.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov unikátneho projektu mural art, ktorý nemá na českej kultúrnej scéne obdobu, prebehlo v rámci galavečera v priestoroch umeleckej Galérie Mánes. Do medzinárodnej súťaže CTP Art Wall sa od jej vyhlásenia zapojilo takmer 40 umelcov, ilustrátorov a grafických dizajnérov z rôznych európskych krajín. Následne bolo vybraných 17 z nich, ktorých návrhy si hostia mali možnosť pozrieť v multifunkčnej sále v rámci slávnostného večera.

Do finálového kola sa pred samotným vyhlásením dostalo 11 najlepších návrhov. Z nich odborná porota, v ktorej zasadol napr. aj Remon Vos, generálny riaditeľ CTP alebo Ondřej Dufek, známy ilustrátor a architekt, počas večera vybrala absolútnych víťazov. Grafický návrh od umelca s pseudonymom TRON, ktorý od CTP získal okrem finančnej odmeny tiež podporu pri realizácii, zobrazuje sústredené kruhy rôznych farieb. Návrh bude realizovaný na stene v CTParku Prague Airport. Druhým víťazom sa stalo umelecké duo s pseudonymom DZIA z Belgicka, ktoré svoje dielo, inšpirované faunou a flórou, bude v nasledujúcich mesiacoch realizovať v CTParku Humpolec.

„Mám naozaj radosť, že sa prvý ročník našej súťaže takto vydaril. Všetky návrhy, ktoré som mal možnosť vidieť, boli ukážkou kreativity a fantázie najrôznejších umelcov. Verím, že umelecké diela budú pozitívne vnímané a v ďalšom ročníku uvidíme ešte viac talentovaných ľudí,“ hovorí Remon Vos, generálny riaditeľ CTP.

Hlavným cieľom projektu je vylepšenie verejného priestoru a „skrášlenie“ priemyselných a logistických hál nielen v ČR, ale v budúcnosti aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy, kde CTP pôsobí. Víťazi prvého ročníka budú mať k dispozícii dve steny priemyselných objektov CTP, a to v CTParku Humpolec pri diaľnici D1 a na pražskom letisku v CTParku Prague Airport. Spolu tak CTP poskytne umelcom viac než 6,500 m2 plochy.

Partnerom projektu CTP Art Wall je CBRE s projektom Art of Space. Ten sa zameriava na priemyselné zóny a skladové haly v Česku. Chce informovať, vzdelávať a ponúkať priestor na zdieľanie skúseností a znalostí medzi odborníkmi, úradmi a laickou verejnosťou. Súťaž CTP Art Wall usporadúva vizuálne štúdio DRAWetc. pre developerskú spoločnosť CTP, ktorá je jej zadávateľom.